Lettország – Oroszország 1:4 (vége) | Franciaország – Norvégia 5:4 (2:1 szétlövés után) | Fehéroroszország – Niemcy 5:2 (vége)
Dánia – Csehország 4:3 (1:0 szétlövés után) | Svájc – Kazahsztán 6:2 (vége) | Szlovákia – Olaszország 4:1 (vége)
Svájc
6:2 (2:0, 2:0, 2:2)
Kazahsztán
szombat 17.05.2014, 19:45 • Minsk Arena • A csoportos Világbajnokság

Ezután az igazán szórakoztató, pörgős, és eseménydús mérkőzés után én megköszönöm megtisztelő figyelmüket, a viszontlátásra! (22:07:12)

Meccs végi statisztikák:

Kapura lövések: 40-24
    Pontos lövések: 34-22
    Védési hatékonyság (%): 91.67-85
    Emberelőny kihasználás (%): 66.67 (4/6) – 33.33 (2/6)

Egy szívvel-lélekkel küzdő, harcoló svájci csapatot tapsolhat meg a közönség, tényleg odatették magukat a játékosok az egész mérkőzés során. Kazahsztánnak továbbra sem sikerült megszakítania nyeretlenségi sorozatát, így elég nagy lépést tett afelé, hogy jövőre a magyar válogatott ellen harcoljon majd az A-csoportos részvételért.

60:00

59:38
    Kazahsztán gólt szerzett!
    Rövid videózás után biztossá vált hogy YEVGENI RYMAREV lövése áthaladt a gólvonalon, újabb emberelőnyös találatot szerezve.

58:58
    Schlumpf kapott kettő percet gáncsolásért.

58:30
    Rufenacht lövését védte Ivanov a lepkéssel.

57:19
    Egy keresztpassz csúszott végig a svájci kapu előtt, de senki sem tudott belekotorni

56:47
    Belül vagyunk az utolsó 5 percben, Kazahsztán jobban jár ha fejben már a következő meccsére készül.

55:51
    Nem tudnak újabb helyzetet kialakítani a kazahok.

51:19
    Ivanovnak kellett védenie Blum újabb próbálkozását.

50:22
    Megszerezte a becsület gólt Kazahsztán, Blokhin lövésébe VLADIM KRASNOSLOBODTSEV ért bele, Berra így tehetetlen volt a lövéssel szemben.

49:52
    Roman Josi büntetése kettő perc botfogásért.

49:09
    Egész pályás letámadásba kezdtek a kazahok

48:37
    Kiegészül Kazahsztán, nem tudott élni ezzel a lehetőséggel most Svájc.

46:37
    Fejre-nyakra irányuló támadásért kettő plusz tíz percet kap Spiridonov.

46:05
    Svájc gólt szerzett!
    Minden összejön ma Svájcnak, Brunner emelt passzát ERIC BLUM bikázta be a kazah kapuba, második gólját szerezve ezzel. Elképesztő találat, általában elütnek az ilyen korong mellett.

45:42
    Visszatérhet a kiállított svájci játékos.

43:42
    Kukan-t küldik ki két percre, magas bottal való játékért.

43:16
    Villámgyorsan használta ki az előnyt Svájc, Josi kék vonali lövése után LUCA CUNTI pofozta be a második kipattanót a kapuba. Kezd kellemetlen lenni a szituáció Kazahsztán részére.

42:52
    Kazantsev-et küldik ki két percre könyöklésért.

42:18
    Nem kis csodára lenne szüksége Kazahsztánnak, nem túl lelkesen korcsolyázgatnak a jégen.

41:24
    Fiala korcsolyázott lesre.

40:53
    Berra véd egy kósza kazah lövést.

40:01

Statisztikák két harmad után:

Kapura lövés (kaput eltalált): 30-18 (26-18)
    Védési százalék: 100-86.67
    Emberelőnyök: 4-2
    Emberelőny kihasználás: 50% (2/4) – 0% (0/2)

Ugyanazt láthattuk a második húsz perc során mint az elsőben, Svájc nem engedett le, Kazahsztán pedig nem tudott nagyobb sebességbe kapcsolni. A négy gólos előny is teljesen megérdemeltnek mondható svájci oldalon, lejátsszák ellenfelüket a jégről. A továbbiakban Kazahsztán célja már csak a szépítő találat megszerzése lehet.

40:00

38:49
    Pluss lövését védte Ivanov

37:33
    Hölgyeim, és uraim, macska-egér harc folyik a jégen, a kazahok csak nyomozták a korongot, több kényszerítő után Hollenstein alapvonali passzát ERIC BLUM váltotta gólra!

36:03
    Romanov emelte ki a korongot a pályáról, kettő percet kap a játék késleltetéséért.

35:24
    Ezúttal Starchenko próbálkozott lövéssel, Berra magabiztosan védett.

35:04
    Savchenko lövése után kötött ki a korong a nézőtéren.

34:52
    Rendkívül biztosan áll a lábán ez a svájci védelem.

34:13
    Blum ütötte a korongot tilosra.

33:08
    Ambuhl tüzelhetett két méterről, Ivanov jól zárta a szöget.

32:44
    Egész egyszerűen nem tud bejutni Kazahsztán a svájci harmadba, most is lesre korcsolyáztak.

31:53
    Bruhner és sora sok borsot tör a kazah védelem orra alá eddig.

31:29
    Ambuhl ment a korongért, Ivanov azonban rávetette magát.

29:49
    Véget ért az öt perces hátrány kazah oldalon.

29:43
    Moser lövését védte a kapufa és Ivanov együttes erővel.

28:34
    Korongot vesztett hátul Svájc, Berra-nak kellett védenie

27:22
    Gyönyörű megindulás után YANNICK WEBER lőtte ki a rövid alsó sarkot, és ezzel a találattal nem járt le a kazah büntetés.

24:49
    Romy-t ütközte le rendkívül durván Antropov, öt plusz húsz perc a büntetése fejre irányuló támadásért.. Nehéz helyzetbe hozta csapatát, 5 percig emberhátrányban kell játszaniuk.

23:48
    Starchenko-n látszik hogy szeretne itt valamit ma elérni, a többieknek hozzá kéne felfejlődniük.

20:01

Eseménydús első harmadon vannak túl a felek, ennek azonban aligha örülnek a kazah játékosok. Elképesztő fölényben játszik Svájc, teljesen megérdemelten vezetnek két góllal. Gyorsabbak, pontosabbak, és hatékonyabbak mint a kazahok, akiknek alaposan fel kell pörögniük a szünet során ha nem szeretnének egy nagyobb vereségbe belefutni.

20:00

19:19
    Visszatérhet Ambuhl, öt az öt ellen folytatódik a meccs.

18:39
    Starchenko lövését kellett védenie Berra-nak.

17:23
    Visszatér a kazah játékos, emberelőnybe került Kazahsztán.

17:19
    Ambuhl ül ki két percre akadályozásért.

16:11
    Moser piszkált bele egy kék vonali lövésbe, Ivanov azonban védeni tudott.

14:06
    Kapust cserél Kazahsztán, Ivanov érkezik Yeremeyev helyére.

14:06
    Mathias Seger indította a svájci ofenzívát, DENNIS HOLLENSTEIN vitte be az ellenfél harmadába a korongot, majd növelte csapata előnyét, a kapus korcsolyája közti 15 centis részt kihasználva! Nem mindennapi gól, annyi biztos.

15:23
    Vasilchenko akasztotta Cunti-t, kettő perc jár érte.

13:16
    Előbb Weber, majd Romy lövését kellett hárítania Yeremeyev-nek.

12:46
    Blokhin szabálytalankodott Ambluhl-lal szemben, kettő perc fogásért.

11:19
    Nem állnak le a svájciak, ezúttal az első sor veszélyeztette a kazah kaput

09:44
    GÓÓÓL!! Emberhátrányban szerzi meg a vezetést Svájc, DEAN KUKAN emelte be fonákkal a hálóba a korongot, egy nagyszerű ellentámadás végén!

08:29
    A svájci védelem kihagyott egy pillanatra, korongot vesztettek kék vonaluknál, a meginduló kazah játékost pedig csak bottal akasztással tudta megállítani Schlumpf.

07:25
    Egyelőre a játék minden aspektusában jobbak a svájciak.

06:01
    Schappi lövését védte bravúrral Yeremeyev!

05:45
    Stancescu emelte kapura a korongot, Yeremeyev lekapta, buli a kazah harmadban

04:54
    Sger lövése közben eltörik a botja, így a próbálkozás sikertelen.

03:03
    Svájci nyomás után kiszabadult Kazahsztán a harmadából, és ők is végigvittek egy támadást, lövéssel befejezve.

02:01
    Les miatt áll meg a játék, eddig nem sokat volt kazah ütőkön a korong.

00:41
    Nagyszerű első percet produkált Svájc, Schappi lövését kellett védenie a kazah kapusnak.

00:01

Svájc és Kazahsztán. Ez a két csapat fog ma egymásnak feszülni 19:45-kor a Minsk Arena-ban, és (kiesési rangadó lévén) egy végletekig kiélezett csatára számíthat a közönség. A tavalyi világbajnokság során káprázatos formát mutató Svájc eddig egy győzelemmel, és négy vereséggel szerénykedik a csoport ötödik helyén. Ennél már csak a csoporttárs Kazahsztán áll rosszabbul, a Budapesten feljutó alakulat öt meccsen öt zakót hozott össze, mindösszesen két pontot összekaparva.

Ebből következik, hogy a kazahok mindent megtesznek majd a győzelemért, ám ehhez a bizonyítási vágytól fűtött svájciaknak is lesz egy-két szavuk. 19:45-kor válasszák ezt a közvetítést, ha semmiről sem szeretnének lemaradni ami a mérkőzésen történik, amihez én nagyon jó szórakozást kívánok!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:45 - kor kezdődik.

Csaba Dévai

Gólok és gólpasszok: 10. Kukan, 15. Hollenstein (Seger, Ambuhl), 28. Weber (Josi), 38. Blum (Hollenstein), 44. Cunti (Josi, Moser), 47. Blum (Brunner, Cunti) – 51. Krasnoslobodtsev (Blokhin, Dallman), 60. Rymarev

Svájc: Berra (Genoni) – Weber, Josi (A), Hollenstein, Romy, Brunner – Kukan, Blum, Ambuhl (A), Schappi, Moser – Schlupf, Seger (C), Fiala, Suri, Froidevaux – Grossmann, Rufenacht, Pluss, Cunti, Stancescu

Szöv. kapitány: Sean Simpson

Kazahsztán: Yeremeyev (Ivanov) – Dallman, Blokhin, Zhailauov, Starchenko, Antropov (C) – Semyonov, Lakiza, Upper (A), Romanov, Rakhmanov – Savchenko, Litvinenko (A), Polishuk, Gavrilin, Krasnoslobodtsev – Vasilchenko, Kazantsev, Panshin, Spiridonov, Rymarev

Szöv. kapitány: Ari-Pekka Selin

Játékvezetők: Igor Dremelj (SLO), Martin Frano (CZE), Pierre Dehaen (FRA), Sakari Suominen (FIN)