Lettország – Oroszország 1:4 (vége) | Franciaország – Norvégia 5:4 (2:1 szétlövés után) | Fehéroroszország – Niemcy 5:2 (vége)
Dánia – Csehország 4:3 (1:0 szétlövés után) | Svájc – Kazahsztán 6:2 (vége) | Szlovákia – Olaszország 4:1 (vége)
szétlövés vége (2:1)
Franciaország
5:4 (0:1, 3:1, 1:2 - 0:0)
Norvégia
szombat 17.05.2014, 11:45A csoportos Világbajnokság

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 11:45 - kor kezdődik.

A jégkorong-vb A csoportjában járunk, a negyedik helyezett Norvégia a tőle egy ponttal és egy helyezéssel lemaradó Franciaországgal játszik ma délben. Amelyik csapat nyer, az megelőzheti az egy meccsel többet játszott és hat ponttal álló Csehországot.

A norvégok azt olaszokat és a dánokat verték meg, majd kikaptak Svédországtól és Szlovákiától is.

A franciák meglepetésre szétlövés után verték Kanadát, de az olaszoktól kikaptak, az esélyesebb szlovákokat ugyancsak legyőzték, hogy utána kikapjanak a svédektől egy szoros meccsen.

A két csapat tétre menő mérkőzéseit – összesen négyet ebben az évtizedben – kivétel nélkül a norvégok nyerték, de idén annyi meglepetés született már a vb-n hogy ezt megelőlegezni felesleges volna.

00:01

00:30
    Huet fog egy palánk mellől megküldött korongot.

01:05
    Martinsen balról, éles szögből lő el a kapu előtt.

01:45
    Francia tilos.

02:20
    Roest balról, a palánk mellől lő, de ő sem talál kaput.

04:00
    Bastiansen ad vissza a kapu mögül, Olimb lő közelről, elakad a kapusban, aki fogja is a korongot.

04:23
    Kiállítás a norvégoknál, Sondre Olden ül le két percre ütésért.

05:00
    Az első perceket a norvégok uralták, lássuk mivel mennek a power play-jel a franciák.

06:15
    Teddy da Costa viszi be a korongot a norvég harmadba, el is lövi, nem talál kaput.

06:23
    Kiegészülnek a norvégok, semmire nem mentek a franciák az emberelőnnyel.

07:01
    Kiállítás a franciáknál, magas botért ül le Muuinier.

07:20
    Mathis Olimb lő a kör közepéről, elakad a kapusban.

07:30
    Holös a kék vonalról célozza meg a kaput, Huet tornázza ki bravúrral.

08:30
    Kapu mögül visszatett korongot Bonsaksen lő kapura közelről, Huet védi ezt is!

09:01
    Kiegészülnek a franciák, megúszták az emberhátrányt.

09:34
    Stephane da Costa a kapu mögül visszatett korongot húzna a hálóba, útját állja Haugen.

10:30
    Norvég fölényben telnek a kiállítás lejárta utáni percek is.

11:28
    Norvégia gólt szerzett!
    Mathis Olimb cselezget a palánk mellett a bal oldalon, ügyesen teszi a korongot a kör közepén érkező MATS TRYGG elé, aki takarásból talál Huet hálójába! 0:1 Assziszt: Mathis Olimb.

12:00
    A norvég fölény végül gólban is megmutatkozik, jobban játszanak a skandinávok.

12:53
    Roussel jó helyzetből célozza meg Haugen kapuját, résen a hálóőr, oldalra tolja a korongot.

13:30
    Norvég tilos.

14:08
    Treille ül le két percre, Skrödert lökte a palánkra, akinek a botja bánta az akciót.

15:00
    Felállnak a norvégok a francia harmadban, épkézláb lövésig azonban nem jutnak.

15:45
    Bastiansen közelről lőhet egy visszatett korongból, elakad a védőkben.

16:08
    Kiegészülnek a franciák, ezt a hátrányt is átvészelték.

16:40
    Stephane da Costa viszi a kapu elé a korongot a palánk mellől, a csel rendben van, de a korong kijön Haugenről a közeli lövés után.

16:57
    Bellemare ül le két percre, akadályozásért.

17:50
    Könnyedén állnak fel a norvégok a harmadban, de ugyanolyan meddő a játékuk, mint az előző kiállításnál.

18:00
    Kiütik a franciák a korongot a harmadból.

18:30
    Mathis Olin lövése vágódik le, ismét kint van a korong a francia harmadból.

18:57
    Kiegészül a francia válogatott.

19:40
    Sok minden már nem történik ebben a harmadban úgy tűnik...

20:00

A norvégok játszanak nagyobb fölényben, mint amit az eredmény mutat, a kihagyott emberelőnyök azonban megbosszulhatják magukat, mert a franciák sem ügyetlenek a koronggal egyénileg, bár igazán veszélyes akciójuk talán egy volt eddig.

Statisztikák:

Lövések: 6/8
    Ebből hárított: 7/6
    Kiállítások percekben: 16/2

20:01

21:05
    Norvég fölénnyel kezdődik ez a harmad is, Trygga kék vonalas lövését blokkolják most a védők.

21:47
    Méghozzá elég érdekeset: Kan Olimb ad középre a jól érkező MORTEN ASKNAK, aki rosszul veszi át a passzot, de ezzel csapja be a védőjét, és a kapusra rácsúszva hagyja hogy a korong a bal alsóba csorogjon! 0:2 Assziszt: Ken Olimb, Mathis Olimb

22:35
    Skröder áll ki akadályozásért.

22:50
    Roussel a kapu torkában próbálja előbb bottal, majd korcsolyával betuszkolni a korongot a hálóba, nem sikerül neki, Haugen elzárja az utat.

23:30
    Felállnak a franciák, de igazi lövéshez nem jutnak.

24:35
    Kiegészülnek a norvégok, semmire nem mentek az emberelőnnyel a franciák ezúttal sem.

25:25
    Desroisiers kerül lövőhelyzetbe, nem túl erős a lövés, Haugen fogja a korongot.

26:30
    Bastiansen ad be balról középre, Ken Olimb érkezik rá jó ütemben, de nem talál kapu ezúttal.

26:47
    Bellemare lőhet a kör távolabbi széléről, magabiztosan fogja a korongot Haugen.

27:38
    Forsberg lő jobbról a palánk mellől, ezt Huet fogja, nem jön ki róla a korong.

28:11
    Teddy da Costa hozza nagy helyzetbe Desroisiers-t, aki középről lőhet, elakad a védőkben a korong!

28:38
    Most Teddy da Costa lőhet rá közelről egy kapu mögül visszatett korongot, ezt védi Haugaen!

30:38
    Mathis Olimb forgolódik a körben, ellökik, nem jut lövéshez.

30:38
    Meuniert ki is állítják ezért a megmozdulásért, a hivatalos ítélet: ütés.

31:30
    A norvégok egyszerűen nem tudnak mit kezdeni az emberelőnyös helyzetekkel, mintha megbénulnának ilyenkor.

32:09
    Meglépnek a franciák, éles szögből lőhet Henderson, Haugen fogja a korongot.

32:38
    Kiegészülnek a franciák.

32:48
    Fleury korcsolyázza körbe a kaput, de a visszaadott korongja pontatlan, ebből nem lesz helyzet.

33:58
    Stephane da Costa lövi be a kapu elé a korongot, lepattan, rátenyerel Haugen.

34:30
    Változatos a játék, az irammal sincs baj, de nem ártana, ha gólra törőbben játszanának a csapatok.

34:56
    Janil lő a kék vonalról, nem talál kaput ő sem.

35:20
    Ismét Janil lő, a lepattanóra Meunier érkezik, de kiütik a kezéből a botját, reklamál is rendesen.

36:07
    Fleury elé pattan gy korong a semleges harmadban, nagy helyzetbe hozza a bal oldalon érkező Guttigot, aki telibe lövi Haugent!

37:27
    Franciaország gólt szerzet!
    Hihetetlen kavarodás a norvég kapu előtt egy visszatett korongnál, kijön végül a védőkről, Manavian közelről teszi rá, ez is lepattan, ANTOINE ROUSSEL azonban a jobb alsóba kotorja a kapus korcsolyája mellett! Assziszt: Manavian.

37:51
    Egy francia találatot elemeznek a videofelvétel segítségével.

37:51
    Auvitu lő középről nagy erővel, a kapus előtt álló YORICK TREILLE tesz bele a botját a korongba, amely a kapusról a hálóba csorog! 2:2 Assziszt: Auvitu, Desroisiers.

38:09
    Teddy da Costa húz kapura középen, megállítják a védők, nem jut lövéshez, Haugen fogja a korongot.

38:16
    Stephane da Costa lő középről 10 méterről, ANTOINE ROUSSEL ismét jó helyen tartózkodik, beleszúr a korongba, majd a lepattanót bekotorja a hálóba! 3:2 Assziszt: S. da Costa, Bellemare.

39:00
    Két perc alatt megfordítja az eredményt a francia csapat, nem akármilyen bravúr ez!

40:00

Nem akármilyen harmadon vagyunk túl, amelynek az elején a norvégok nyomtak, de a kilencedik emberelőnyüket sem tudták kihasználni, szinte érezni lehetett, hogy ez megbosszulja magát, meg is fordították a meccset a hajrában a franciák, teljesen megérdemelten vezetnek így a záró harmad előtt.

Lövések: 18/8
    Ebből hárított: 7/15
    Kiállítások percekben: 2/2

40:01

40:35
    Treille lő a kör közepéről, oldalra tolja Jaugen.

41:28

41:30
    A tilos után buliból a kék vonalon helyezkedő DANIEL SORVIK egyből lő, a megpattanó korong Huet hóna alatt kerül a francia kapuba! 3:3

42:37
    PIERRE-EDOUARD BELLEMARE kap remek korongot a bal szélen, és kegyetlen erővel lövi ki a jobb felső sarkot! 4:3 Assziszt: Roussel.

43:00
    Ott kezdődik ez a harmad, ahol a második abbamaradt, gyakorlatilag 6 perc alatt esik öt gól, előnyben ismét a franciák!

44:00
    Ritz marad üresen középen, rá is lövi, Haugen véd.

45:43
    Ken Olimb szerez korongot a saját harmadában, elviszi a palánk mellett, és pontosan adja ki balra, az érkező MATHIS OLIMB pedig könyörtelenül kihasználja a helyzetet. 4:4 Assziszt: K. Olimb.

46:00
    Hihetetlen fordulatos meccset látunk, megjósolhatatlan a végeredmény.

48:20
    Olden lő távolról, Ask ér bele a kapu előtt, de így sem veszélyes a dolog.

49:15
    Röymark kerül helyzetbe szinte a kapu torkában, védi a lövését Haugen.

49:50
    Stephane da Costa kék vonalas lövése jön le Haugenről, a kapu felé tart, a védők állítják meg a gólvonal előtt.

51:00
    Távoli lövésbe szúrja bele a botját Ask a kapu előtt, Huet fogja a korongot.

51:50
    Ismét egy távoli francia lövés, ezúttal Auvitutól, Haugen védi.

52:30
    Most Haugenről pattan le egy távoli lövés, kidolgozott helyzeteket egyszerűen nem látunk.

53:25
    Sköder célozza meg a jobb sarkot, kevéssel téveszt célt a kör széléről.

54:00
    Hullámzik a játék, hol egyik, hol a másik kapusnak kell védenie távoli lövéseket, érik a hosszabítás.

54:50
    Roussel egy távoli lövésbe teszi bele a botját közvetlenül a kapu előtt, Haugen résen most is.

56:15
    Olden tesz középre a korongot, nincs érkező társ, elmegy a kapu előtt.

56:50
    Ask kemény lövését hárítja bravúrral Haugen.

58:00
    Sok hibával játszanak már a csapatok, elfáradtak rendesen a sorok, alig van értékelhető helyzet.

58:33
    Roussel közeli lövése csak kisebb gondot okoz Haugennek.

59:10
    Mekkora helyzet! Bellemare tálal az üresen középre érkező Desroisiers elé, aki átveszi, csinál egy lövőcselt, de közelről nem tud a kapuba továbbítani, Haugen zárja a szöget.

59:57
    Auvitu ereszt meg egy lövést a kék vonalról még, elmegy a kapu mellett.

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

Drámai csatát láthatunk, méltó befejezése lesz ennek egy hosszabbítás, talán négy a négyben valamelyik csapat megtalálja az utat a hálóba.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

60:59

61:30
    A hosszabbításban eddig a norvégok nyomnak.

62:30
    Stephane da Costa távoli lövése pattan le a védőkről, ő megy érte, de helyzet ne lesz a dologból.

63:10
    Ken Olamb lő balról, éles szögből, kijön Huet-ről.

63:40
    Fleury a kapu mögül húzná vissza a rövid sarokra a korongot, Haugen védi ezt is.

64:00
    Teddy da Costa húz kapura a bal szélen, nem igazán jön be a csele a védője mellett, túl közel már a kapu, így Haugen fogja a korongot.

64:48
    Három az egyben mennek kapura a franciák, de ordító helyzetben Auvitu korongjába belevetődik a korábban a korongot eladó Ask!

65:00
    A hosszabbítás befejeződött.

"Meccskorongot" hagytak ki a franciák az utolsó másodpercekben, de így jöhetnek a büntetők.

Szétlövés kezdete.

0:1
    Ken Olimb belövi az elsőt.

1:1
    Fleury hanyagul lő a bal alsóba.

1:1
    Skoder keményen lövi rá a korongot, véd Heut!

1:1
    Bellemare elhibázza a bal alsót.

1:1
    Bastiensen büntetőjét is fogja Heut.

65:00
    A Franciaország csapata nyerte a szétlövést.
    STEPHANE DA COSTA értékesíti a mindent eldöntő büntetőt!

Fordulatos mérkőzés volt, két gólos hátrányból jöttek vissza a franciák, 3 perc alatt szereztek három gólt, de a norvégok ezután kétszer is tudtak egyenlíteni, a szétlövés végén a franciák örülhettek.

Lövések: 36/28
    Ebből hárított: 24/31
    Kiállítások percekben: 18/4 (14:34:22)

Gólok és gólpasszok: 38. Roussel (Manavian), 38. Treille (Auvitu, Desroisiers), 39. Roussel (S. da Costa, Bellemare), 43. Bellemare (Roussel), utolsó bünt. S. da Costa (bünt.) – 12. Trygg (M. Olimb), 22. Ask (Olimb, Olimb), 42. Sorvik (Morten.), 46. M. Olimb (K. Olimb)

Franciaország: Huet (Hardy) – Auvitu, Besch, Manavian, Amar, Janil, Chakiachvili, Dieudé Fauvel – S. da Costa, Roussel, Bellemare – Treille, Meunier, Desroisiers – Fleury, Guttig, T. da Costa – Tardif, Henderson, Ritz – Raux.

Szöv. kapitány: Dave Henderson.

Norvégia: Haugen (Söberg) – Holös, Ödegaard, Trygg, Bonsaksen, Sörvik, Espeland – Bastiansen, K. Olimb, M. Olimb – Hansen, Röymark, Forsberg – Olden, Skröder, Ask – Stene, Martinsen, Roest – Dahlström, Thoresen.

szöv. kapitány: Roy Johansen.

Játékvezetők: Olenin (RUS), Piechaczek (GER) – Schrader (GER), Valach (SVK)