USA – Finnország 3:1 (vége) | Kanada – Svédország 3:2 (hosszabbítás vége) | Oroszország – Niemcy 3:0 (vége)
Csehország – Norvégia 1:0 (vége)
Oroszország
3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Niemcy2
vasárnap 18.05.2014, 19:45 • Minsk Arena • A csoportos Világbajnokság

Oroszország ezzel megszerezte hatodik győzelmét a tornán, hibátlan mérleggel, és impozáns, 29-6-os gólkülönbséggel állnak a csoport első helyén. A német csapat bírta ameddig bírhatta, a végén azonban kiütközött a két csapat közti fizikai, és technikai tudásbeli különbség, amely az oroszok felé billentette a mérleg nyelvét. Nagyszerű záró harmaddal feledtették a csapatok az első kettőt, én ezzel pedig megköszönöm megtisztelő figyelmüket, a viszontlátásra! (22:04:04)

60:00

59:15
    Oroszország gólt szerzett!
    VIKTOR THIKONOV lőtte be a korongot az üres kapuba, miután elvette azt a bizonytalankodó védőtől. Ez a kegyelemdöfés.

58:55
    Oppenheimer passzát fülelték le, és lőtték ki az oroszok.

58:04
    Emberhátrányban lőttek az oroszok üres kapura félpályáról, mellé

57:13
    Emberelőnybe kerül Németország, Denisovot küldik ki két percre akadályozásért!

56:44
    Lehozták a kapust a németek.

55:24
    Zaripov lövését védte a német kapus.

54:44
    Hospelt lövése után egy orosz ütőről pattant ki a korong. Ovechkin még nem lépett jégre az ütközés óta, lehet hogy már nem látjuk ma, tekintve hogy már zsebben érezhetik a meccset az oroszok.

53:19
    Egy gyors kontra ismét Vasilevski ölében a korong

52:53
    Vasilevskinek kellett oldalra tessékelnie egy kósza beemelt korongot

51:52
    Shirokov nagyszerű passza után Plotnikov szinte üres kapura próbálkozhatott, a korong azonban nem került be harmadszorra is Grubauer kapujába!

50:57
    Az utolsó pillanatban tudtak szerlni a német védők, nagyon mennek most az oroszok

50:10
    SERGEI SHIROKOV húzogatott a német kapu előtt, kicselezett egy védőt, majd kilőtte a jobb felsőt. Gyönyörű egyéni megmozdulás volt, magabiztos orosz vezetés a jutalma.

49:40
    A rossz kameraszög miatt eddig nem lehetett látni, de az orosz játékos nem más, mint Alexander Ovechkin! A játékostársaknak kellett letámogatniuk a sztárt, az oroszok pedig remélik hogy nem történt komolyabb baja.

49:40
    Egy hatalmas hip-check után lent maradt az egyik orosz játékos

48:53
    Az oroszok támatgatnak, de látható módon már nekik sem olyan sürgős már.

46:43
    Kicsit megfogta a gól a németeket, de fel kell állniuk ha valamit itt ma el szeretnének érni.

45:20
    Braun ütötte a korongot tilosra.

43:58
    Villámgyorsan kihasználták az előnyt az oroszok, VLADIM SHIPACHYOV emelte be a kapuba a korongot.

43:52
    Orosz emberelőny következik, Marcus Kinket küldik ki kettő percre testre ütésért.

43:12
    Yakovlev harcolt nagyot a korongért, a védők azonban többen voltak.

41:47
    Hordler visszatérhet újabb büntetéséből

41:32
    Zapirov passzát csípték el a németek, és kiütötték a korongot.

40:25
    Kiegészült Oroszország

40:17
    Akdag lövést védte Vasilevski

40:01

Mindent láthatott már a közönség a mai meccsen, a gólt leszámítva. Hajtanak, küzdenek a játékosok, a kapusok azonban egyelőre állják a sarat. Tipikusan olyan meccs ez, amelyet akár egy gól is eldönthet az egyik fél javára, meglátjuk ki örülhet a végén.

40:00

39:47
    Hordler tér vissza büntetőpadra, ezúttal magas bottal való játékért.

39:22
    Németország kiegészült

39:15
    Anisimov lőtt.

38:25
    Plotnikov lökte palánkra ellenfelét, kettő perc. Négy a négy ellen folytatódik a meccs.

38:19
    Ovechkin lövése változtatott irányt, végül a kapuvas mellett suhant el.

37:22
    Shipachyovnak csapott oda Hordler, kettő perc testre ütésért.

36:23
    Az oroszok szerezték meg a korongot a német harmadban, lövésig viszont nem jutottak

35:31
    Barta keresztpassza végigcsúszott a kapu előtt, éppen hogy nem érte el csapattárs.

34:19
    Ovechkin húzogatott a német kapu előtt, majd a védők blokkolták lövését.

33:43
    Shirokov készítette le Chudinovnak, aki hatalmas bombát eresztett meg a kék vonalról.

29:13
    Kulyomin nagyszerű passza után Shirokv lőhetett, Grubauernek kellett védenie. A kipattanót pedig Yakovlev emelte rá, Grubauer a lepkéssel hárította.

28:25
    Szép kontratámadás után tudtak lőni a németek, gól azonban továbbra sincs.

27:36
    Oppenheimer vette el a korongot Ovechkintől, lehet hogy a fiatal tehetség a jelképes stafétabotot is így fogja átvenni az orosz szupersztártól

26:59
    Yakovlev lövése el kevéssel a német kaput

25:43
    Elképesztő szólót nyomott le Barta, Yakovlevnek még egy kötényt is kiosztott, Vasilevski azonban védte lövését!

24:44
    Shirokov lövése után Grubauer nem érte el a kipattanót, Ansimov azonban közvetlen közelről a kapusba vágta a korongot!

24:31
    Draisaitl startolt rá a korongra, Vasilvski inkább rátenyerelt.

20:49
    Oppenheimer lövését védte nagyszerűen Vasilevski!

20:28
    Alaposan bekezdtek a németek, többször is a védőknek kellett blokkolniuk lövést.

20:01

Kiegyenlítettnek mondható játékot láthattunk az első harmadban, egyik fél sem tudott huzamosabb ideig a másik fölé kerekedni. Izgalmas, pörgős játékrész volt, gólt azonban nem hozott. Reméljük, a meccs hátralévő részében pótolják ezt a hiányosságot majd a játékosok.

20:00

19:29
    Visszatérhet Weiss a pályára.

19:09
    Egy kipattanó után Kulyomin fonák lövését védte Grubauer bravúrral!

18:33
    Jól védekeznek a németek emberhátrányban

Plotnikov lövése után Grubauer vetette rá magát a korongra

17:29
    Weiss-et küldik ki két percre, miután durván leütközte Shirokoveot, aki lent is maradt az eset után.

17:18
    Ismét kezdi átvenni az irányítást Oroszország.

16:39
    Medvedev lövését blokkolták a védők

15:27
    Centikkel kerülte el a német kaput Ansimov lövése!

12:24
    Véget ért a kettős hátrány, az oroszoknak nem sikerült kihasználniuk ezt a hatalmas lehetőséget

11:45
    Tábort vertek az oroszok a német kapu előtt.

10:49
    Sikerül beleérniük a németeknek egy passzba, kiütik a harmadból.

10:24
    És Müllert is kiküldik ugyanezért, kettős hátrány Németországnak!

10:24
    Kink büntetése kettő perc bottal akasztásért.

09:29
    Denisov lövését védte Grubauer

08:59
    Grubauer-nek kellett biztosítania.

07:29
    Shirokov esett el, a közönség kiállítást kiált, a bíró keze azonban nem lendült.

06:27
    Denisov visszatérhet.

06:09
    Oppenheimer lopott korongot, egyedül vihette a kapussal szemben, az viszont védeni tudott.

05:07
    Pietta kapott nagyszerű passzt, Vasilevski-nek kellett bravúrral védenie!

04:27
    Denisov-ot küldik ki kettő percre fogásért.

03:38
    Anisimov lövését védte Grubauer

02:49
    Ovechkin-ék sora továbbra is nagyszerűen játszik, alaposan el tudják rejteni a korongot

01:52
    Oppenheimer, aki eddig a németek üdvöskéje volt a torna során próbálkozott egy betöréssel.

00:39
    Orosz nyomással kezdődik a mérkőzés.

00:01

Oroszország eddig nagyon meggyőző játékot mutatott a tornán, tegnap is simán, 4-1-gyel intézték el Lettországot. A góllövőlista első négy helyezettje között is három orosz játékost találunk, akik összesen több gólt lőttek, mint Németország. A németek két győzelemmel, és öt ponttal állnak az utolsó előtti, hetedik helyen.

A továbbjutás, illetve kiesés szempontjából egyik csapat számára sem létfontosságú ez a mai három pont, tekintve hogy az oroszok már biztos csoportelsők, a németek pedig sem kiesni nem fognak, sem továbbjutni az egyenes kieséses szakaszba. A presztízs lesz a tétje ennek a mai találkozónak, és még az a tény fűszerezheti az eseményeket, hogy Oroszország hajtani fog a veretlen csoportelső címéért. A mérkőzéshez jó szórakozást kívánok!

A 78. jégkorong-VB veszi kezdetét pénteken Fehéroroszországban, az összecsapások május 9-től 25-ig tartanak majd.

A vb-n 16 csapat szerepel két nyolcas csoportban.
    Az "A" jelűben a címvédő Svédország, az olimpiai bajnok Kanada, Csehország, Szlovákia, Norvégia, Dánia, Franciaország és Olaszország szerepel, míg a "B"-ben Svájc, az Egyesült Államok, Oroszország, Finnország, Németország, Lettország, a házigazda Fehéroroszország és Kazahsztán.

Körmérkőzéseket követően a két csoport utolsó kiesik a Divízió 1/A-ba, az első négy helyezett pedig bejut a negyeddöntőbe.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:45 - kor kezdődik.

Csaba Dévai

Gólok és gólpasszok: 44. Shipachyov (Yakovlev, Plotnikov), 51. Shirokov (Zaripov, Anisimov), 60. Thikonov (Anisimov)

Oroszország: Vasilevski (Bobrovski) – Denisov, Chudinov, Ovechkin (C), Plotnikov, Thikonov – Kutuzov, Medvedev, Kulyomin (A), Ansimov, Shirokov – Yakovlev, Belov, Zapirov (A), Kalinin, Shipachyov – Dadonov, Burmistrov, Kuznetsov

Szöv. kapitány: Oleg Znarok

Niemcy2: Grubauer (Aus den Birken) – Reul, Braun (A), Mauer, Barta, Ehliz – Kohl, Hordler (C), Hospelt (A), Oppenheimer, Noebels – Krueger, Akdag, Kink, Seidenberg, Draisaitl – Muller, Rieder, Plachta, Weiss, Pietta

Szöv. kapitány: Pat Cortina

Játékvezetők: Igor Dremelj (SLO), Vladimir Sindler (CZE), Vit Lederer (CZE), Josep Leermakers (NED)