Real Sociedad – Villarreal 1:2 (vége) | Rayo Vallecano – Getafe CF 1:2 (vége) | UD Almería – Athletic Bilbao 0:0 (vége)
Valladolid – Granada 0:1 (vége) | CA Osasuna – Real Betis 2:1 (vége) | Sevilla – Elche CF 3:1 (vége)
CA Osasuna
2:1 (2:0)
Real Betis Balompié S.A.D.
vasárnap 18.05.2014, 18:00 • Reyno de Navarra, Pamplona • Primera División

Vége! Lefújták a másik találkozót is, nyert idegenben a Granada és ezzel bent maradt az élvonalban!! Az Osasuna hiába győzött ma, egy ponttal a Granada mögött maradt és kiesett az élvonalból! A Valladolid és a Betis a másik két csapat, akik szintén búcsúznak.
    Maratoni hosszúságú lett a találkozó a 13. percben történt baleset utáni hosszú kényszerszünet miatt, végül a ma játszó mindkét együttes jövőre is megütközhet egymással, de már a másodosztályban.
    Osasuna – Betis: 2-1!
    ---- (20:24:07)

Még mindig nincs vége a másik találkozónak, de mivel nincs gól, most már valószínűleg nem változik az állás.

A játékvezető lefújja a találkozót, nyert az Osasuna, de jelen állás szerint ez a három pont is kevés! Az a furcsaság áll elő, hogy végül a másik találkozó eredményére kell várni, pedig ezt a meccset kellett bevárni az összes többinek. Egy perc van a másik meccsen, vezet a Granada egy góllal és bent marad a jelen állás szerint.

90+3
    A másik meccsen öt perc a ráadás, ennyi reménye maradt még az Osasunának, hogy a Valladolid kiegyenlít.

90+2
    Keresztlabda Sevilla felé, 18 méterről rá is bombázta, a hazai védő azonban alaposan belenézett a bombába, most őt kell ápolni, Arribas az.

90+1
    Már a ráadásban vagyunk, támad a Betis.

90
    Ez már a hajrá, de a vezetés ellenére síri hangulat a stadionban, a hazai nézők is tudják, hogy alig 2-3 percet kell kihúznia a Granadának és akkor az Osasuna kiesik.

90
    Bicegve hagyja el a játékteret Acuna, de biztosan vissza fog még térni, nincs már hazai csere több.

89
    Ruben Castro okozott zavart elől, de végül Fernandez és egy védő együttes erővel megakadályozta a pontos labdakezelést, ezzel a helyzetet is.

89
    Van reményük a hazaiaknak, információim szerint a Valladolid nagyon komolyan rohamoz a párhuzamos meccsen, bármikor kiegyenlíthet, de egyelőre a Granada állja a sarat.

88
    Támad a Betis, most áttevődött a játék az Osasuna térfelére. A hazai nézők izgulnak, néhányan a fejüket fogva idegeskednek, nem igazán emiatt a meccs miatt.

88
    Az utolsó percekben járunk már, egyelőre a kötelező három pontot begyűjti az Osasuna, de a másik meccs eredménye miatt továbbra is kiesésre áll.

87
    Tüntetnek a hazai nézők, szerintük a túloldalon elmaradt egy tizenegyes az imént, tény, hogy Damiá elég érdekes körülmények között került földre, de úgy tűnt, semmiképp sem szerezte volna meg a labdát.

86
    Pibe próbált kényszerítőzni a tizenhatos vonalánál, majd kissé feltartják és elesik, nincs tizenegyes, ez sem tűnt annak. Ha minden igaz Pibe azonos Cacabelossal, de a szám akkor sem stimmelt az előre megadottal.

85
    Acuna ismét próbálta beadni, ez már nem sikerült, a Betis jöhet.

84
    Remek kiugratás a jobb oldalon, beadás helyett lövés Acunatól, Adán bravúrral üti ki a labdát, majd Juanfran tisztáz!

83
    Juanfran ívelte be jobbról, N'Diaye ugrott fejelni, majd nagyot homorítva elesett, nincs tizenegyes.

82
    Betis beívelés a bal oldalról, pont a léc alá befért volna, Fernandez résen volt és szögletre tolta.

Gólok: 13. Riera, 22. Acuna – 71. Chica

Lapok:   74. Punal (OSS)

CA Osasuna: Andrés Fernandez – Bertran, Flano, Arribas, J. Oriol (Damiá 72') – Punal, Loé – Cejudo (Cuevas 59'), Roberto Torres (Nino 71') – Acuna, Oriol Riera
    Cserék: Riesgo – Nino, De las Cuevas, Oier, Silva, Lotiés, Damiá

Real Betis Balompié S.A.D.: Adán – Paulao, Jordi Figueras, Perquis – Juanfran, Javi Chica – Javier Matilla (Pibe 57'), N'Diaye – Mabwati (Nosa 67'), Salva Sevilla – Ruben Castro
    Cserék: Pedro Lopez – Vadillo, Rodriguez, Igiebor, Reyes, Cacabelos, Jesús Pozó

Játékvezetők: Juan Martinez – Jacobo Martinez, David Canales