Real Sociedad – Villarreal 1:2 (vége) | Rayo Vallecano – Getafe CF 1:2 (vége) | UD Almería – Athletic Bilbao 0:0 (vége)
Valladolid – Granada 0:1 (vége) | CA Osasuna – Real Betis 2:1 (vége) | Sevilla – Elche CF 3:1 (vége)
CA Osasuna
2:1 (2:0)
Real Betis Balompié S.A.D.
vasárnap 18.05.2014, 18:00 • Reyno de Navarra, Pamplona • Primera División

Vége! Lefújták a másik találkozót is, nyert idegenben a Granada és ezzel bent maradt az élvonalban!! Az Osasuna hiába győzött ma, egy ponttal a Granada mögött maradt és kiesett az élvonalból! A Valladolid és a Betis a másik két csapat, akik szintén búcsúznak.
    Maratoni hosszúságú lett a találkozó a 13. percben történt baleset utáni hosszú kényszerszünet miatt, végül a ma játszó mindkét együttes jövőre is megütközhet egymással, de már a másodosztályban.
    Osasuna – Betis: 2-1!
    ---- (20:24:07)

Még mindig nincs vége a másik találkozónak, de mivel nincs gól, most már valószínűleg nem változik az állás.

A játékvezető lefújja a találkozót, nyert az Osasuna, de jelen állás szerint ez a három pont is kevés! Az a furcsaság áll elő, hogy végül a másik találkozó eredményére kell várni, pedig ezt a meccset kellett bevárni az összes többinek. Egy perc van a másik meccsen, vezet a Granada egy góllal és bent marad a jelen állás szerint.

90+3
    A másik meccsen öt perc a ráadás, ennyi reménye maradt még az Osasunának, hogy a Valladolid kiegyenlít.

90+2
    Keresztlabda Sevilla felé, 18 méterről rá is bombázta, a hazai védő azonban alaposan belenézett a bombába, most őt kell ápolni, Arribas az.

90+1
    Már a ráadásban vagyunk, támad a Betis.

90
    Ez már a hajrá, de a vezetés ellenére síri hangulat a stadionban, a hazai nézők is tudják, hogy alig 2-3 percet kell kihúznia a Granadának és akkor az Osasuna kiesik.

90
    Bicegve hagyja el a játékteret Acuna, de biztosan vissza fog még térni, nincs már hazai csere több.

89
    Ruben Castro okozott zavart elől, de végül Fernandez és egy védő együttes erővel megakadályozta a pontos labdakezelést, ezzel a helyzetet is.

89
    Van reményük a hazaiaknak, információim szerint a Valladolid nagyon komolyan rohamoz a párhuzamos meccsen, bármikor kiegyenlíthet, de egyelőre a Granada állja a sarat.

88
    Támad a Betis, most áttevődött a játék az Osasuna térfelére. A hazai nézők izgulnak, néhányan a fejüket fogva idegeskednek, nem igazán emiatt a meccs miatt.

88
    Az utolsó percekben járunk már, egyelőre a kötelező három pontot begyűjti az Osasuna, de a másik meccs eredménye miatt továbbra is kiesésre áll.

87
    Tüntetnek a hazai nézők, szerintük a túloldalon elmaradt egy tizenegyes az imént, tény, hogy Damiá elég érdekes körülmények között került földre, de úgy tűnt, semmiképp sem szerezte volna meg a labdát.

86
    Pibe próbált kényszerítőzni a tizenhatos vonalánál, majd kissé feltartják és elesik, nincs tizenegyes, ez sem tűnt annak. Ha minden igaz Pibe azonos Cacabelossal, de a szám akkor sem stimmelt az előre megadottal.

85
    Acuna ismét próbálta beadni, ez már nem sikerült, a Betis jöhet.

84
    Remek kiugratás a jobb oldalon, beadás helyett lövés Acunatól, Adán bravúrral üti ki a labdát, majd Juanfran tisztáz!

83
    Juanfran ívelte be jobbról, N'Diaye ugrott fejelni, majd nagyot homorítva elesett, nincs tizenegyes.

82
    Betis beívelés a bal oldalról, pont a léc alá befért volna, Fernandez résen volt és szögletre tolta.

81
    Szép megindulás középen, Damiá elől azonban kivágják a vendég védők a tizenhatoson belülről.

80
    Egyre jobban elkedvetlenedettebb szurkolókat látni, ők is tudják, hogy vezet a Granada a másik meccsen, ez pedig az első osztályból való kiesést hozza magával az Osasunának.

79
    A hazai csapat már nem cserélhet, a Betisnek még maradt egy lehetősége.

79
    A meccs sportszerű mivoltát mutatja, hogy eddig egyetlen sárga lappal hozzák le a csapatok ezt a meglehetősen fontos meccset. Kiszabadul közben az Osasuna a nyomás alól, most ők támadnak.

78
    Nagyon mély a beívelés, könnyedén lesz Fernandez zsákmánya.

77
    Damiá állítja meg Juanfrant, szabadrúgás a Betisnek a jobb oldalról, kb 14 méterről.

76
    Szinte teljes csend a stadionban, veszélyben az Osasuna vezetése és ezt érzik a nézők is, lendületben a Betis.

75
    A szöglet után középről Nosa bombázott kapura 20 méterről, fél méterrel fölé!

74
    Kis híján egyenlített a Betis, ha nem győz az Osasuna, már mindegy is a másik meccs eredménye. Közben egy csúnya belépő után Punal kap sárgát.

73
    Mi maradt ki!! Ruben Castro kapott labdát középen, ő 12 méterről kapásból rábombázta, Fernandez hatalmas bravúrral tornászta ki a labdát a bal alsóból!!

72
    Gyorsan a harmadik hazai csere is, Oriol helyett Damiá lépett pályára.

71
    A Betis gólt szerzett!
    Hatalmas bombagóllal szépít a Real Betis!! JAVI CHICA 20 méterről hatalmas átlövésgólt zúdított a bal felső sarokba! 2-1!!

71
    Torres helyett Nino a pályán a hazaiaktól.

70
    Támadásban a Betis, Pibe adja középre a jobb oldalról, középen veszélyesen érkezett N'Diaye, hat méterről mellé fejelt pár centivel!

69
    Lecsúszik egy beadási kísérlet Cuevas lábáról, de majdnem így lesz veszélyes, 1-2 centivel a felső léc mögött csapódik le.

69
    Megélénkült egy csapásra a hazai publikum, közben egy újabb sportszerű jelenetnek lehetünk tanúi, görcsöt kap egy hazai játékos lába, egy sevillai ellenfele segít neki.

68
    Juanfran szöktette magát túl hosszan elől, Osasuna kirúgás jöhet.

67
    Mabwati (ismertebb nevén Cedrick) hagyja el a pályát, Nosa pedig (Igiebor) érkezik a vendégeknél.

66
    Nem jó a beívelés, de megtartja a labdát a vendég együttes.

66
    Előre tört a Betis, szögletet harcolnak ki a zöld-fehér mezesek a jobb oldalon.

65
    Az Osasuna szurkolói közül többen is fülhallgatóval hallgatják – nyilván – a Granada meccsét, eddig meglehetősen egykedvűen ülnek a helyükön. Ez az eredmény nekik még kevés, vezet a Granada változatlanul.

64
    Nem sokáig tartotta meg labdát az Osasuna, a jobb oldalon Castro szökött meg, beadása azonban lecsúszik.

64
    Jordi Figueras szereli Roberto Torrest a Betis térfelének közepén, ám gyorsan labdát veszít a zöld mezes csapat.

63
    Bő egy óra játék után (ami a valódi játékperceket illeti) Osasuna – Real Betis: 2-0!

62
    Az előre húzódó Joan Oriol tüzelt középen 16 méterről, egy védő leszorított válláról pattant ki a labda, természetesen nincs tizenegyes, de komoly helyzet volt!

61
    A középpályán folyik a játék, ismét mezőnyfölénybe került az Osasuna, ám helyzetig most egyik csapat sem jut.

60
    A szünetben elemezték a balesettel kapcsolatos eseményeket és ahogy bedőlt a kerítés és megtörtént a baj, azonnal Betis és Osasuna játékosok és mentették a sérülteket, valamint a sérülést megúszó nézők is azonnal a bajba kerültek segítségére siettek. Erről IS emlékezetes maradhat ez a találkozó!

59
    Az Osasuna is cserél, Cejudo helyett Cuevas lép pályára.

58
    Úgy tűnik, minden téren különleges ez a találkozó, de a legújabb hírek szerint senki sem sérült meg súlyosan, zúzódásokkal megúszták a sérültek. Szerencsére!

57
    Cserél a Betis, Matilla hagyja el a pályát, Pibe pedig érkezik. A csere érdekessége, hogy az előzetes jegyzőkönyvben ilyen nevű és számú játékos egyáltalán nem is szerepelt.

56
    Javi Chica 22 méterről átlövésre szánta el magát, Fernandez bravúrral ütötte ki a labdát, az azt megszerző N'Diaye pedig már lesen állt.

55
    Ruben Castro kapott remek ütemben labdát a jobb oldalon, majd éles szögből kapura emelt kb 5 méterről, de végül a kapu tetején landolt a labda, nem sokon múlott!

54
    Támad a Real Betis, Juanfran keverget a tizenhatos jobb sarkánál.

53
    Oriol Rivera csúsztatta meg a beívelést középen, mellé ment, de egyébként is ketten is lesen álltak.

53
    Ebben a játékrészben Adán helyzete lesz könnyebb, oda már nem süt a nap, az Osasuna kapusának szemébe azonban nagyon éles szögben, ezzel meg kell birkóznia még legalább fél óráig.

52
    Paulao fejeli ki oldalra, bedobás a hazaiaknak.

52
    Kihozzák a zöld mezesek, ám a hosszú indítás elérhetetlen Castronak.

51
    A hazaiak maradnak támadásban, a Betis térfelén adogatnak a tizenhatos környékén.

50
    Három nagyon komoly Betis helyzettel kezdődött a játékrész, most kissé kiszabadult az Osasuna.

50
    N'Diaye ment előre fejelni egy bal oldali beadásra, 6 méterről tisztán fejelhetett, Fernandez azonban megint remekül hárít!

49
    Újabb nagy Betis lövés, most Castro lőtt 22 méterről, balról, megint Fernandez bravúrja kellett, hogy szögletre tudjon menteni!

48
    Támad a Betis, Sevilla tüzel középről, 15 méterről, Fernandez hatalmas bravúrral üti szögletre!

48
    Torres végezhet el balról szögletet.

47
    Ha minden így maradna, mindkét gárda kiesne és velük együtt még a Valladolid is. Ha a Granada győzni tud, nincs kérdés. Ha kikapna, akkor lenne igazán szerepe ennek az összecsapásnak.

46
    A jelek szerint az eset miatt tíz percesre rövidítették a szünetet, így máris folytatódik az összecsapás!

46

Innentől kezdve még további 15 percet kell várniuk a többi pályán a kezdéshez, most ért véget a maratoni, 80 perces első játékrész az első negyed órában bekövetkezett baleset miatt. Azóta a szükséges mértékben megreparálták az ominózus korlátot, remélhetőleg a sérültek állapota nem súlyos.
    Az Osasuna gyorsan két gólos előnyre tett szert, ezzel megteszi a kötelezőt, vezet és megpróbálja megnyerni a találkozót, de ha a párhuzamos meccsen győz a Granada, akkor itt a győzelem is hiábavaló lenne, kiesne az Osasuna.
    A Betis a becsületéért küzd, az utolsó 20 percben kimondottan jól és veszélyesen játszottak.
    Semmi sem dőlt még el, Osasuna – Betis 2-0.
    A szünet után folytatjuk (a többi pályán is immáron)!
    ----

45+9

45+9
    Salva Sevilla fordult a kapu felé, majd 18 méterről óriási bombát eresztett meg, de pár centivel fölé!

45+8
    Nagyon szép, belöbbölt átadást kapott a bal oldalon Oriol Riera, ám az ötös bal sarkáról nagyon csúnyán fölé bombázta, ki a stadionból is talán!

45+7
    Hosszú idő után kiszabadul az Osasuna, de a hosszú előreívelést hatástalanítja Jordi Figueras fejjel.

45+6
    Juanfran ívelt be a jobb oldalról, középen Castro elől fejjel mentenek a védők, de marad még mindig a Betisnél.

45+6
    Vélhetően, most már ki sem fogják írni, hogy pontosan hány perc a hosszabbítás mértéke, de 8-10 perc közé lehet saccolni.

45+5
    Pontatlan indítás Javi Chica irányába, aki a bal oldalon elől tűnt fel most.

45+5
    A hazai nézők szórványos füttyel jutalmazzák azt, hogy a sereghajtó kissé beszorítja most a bent maradásért küzdő hazaiakat.

45+4
    Nyom a Betis az elmúlt percekben, ismét ők támadnak.

45+3
    Ruben Castro kapott remek indítást a bal oldalon, a tizenhatosan belülre betörve azonban ott termett előtte Andrés Fernandez és a kapus remek becsúszó szereléssel (!) megszerzi a labdát és kivágja a mezőnybe!

45+2
    Egyelőre nem kaptunk hivatalos értesítést, hogy hány perc lesz a hosszabbítás, de vélhetően komolyabb mértékű.

45+1
    Ismét egy Juanfran beadás jobbról, de Paulaonak nem jött ütemre.

45
    Jordi Figueras csúsztatja oldalra a szögletet, de marad a Betisnél.

45
    Juanfran harcol ki szögletet a jobb oldalon. Betis sarokrúgással folytatódik a mérkőzés.

44
    Sevilla harcol elől a labdáért, majd Arribas szerel sikerrel.

43
    A hivatalos döntés értelmében a 18 órakor kezdődött többi spanyol összecsapás második félideje sem kezdődhet el addig, ameddig itt, Pamplonában le nem telik a szünet. Márpedig az még odébb van, jó fél órás csúszás lesz mindenhol.

42
    A szöglet nem hozott újabb veszélyt, támadhat az Osasuna.

41
    Cedrick szép csel után középre passzolt, Javi Chica a tizenhatos bal sarkáról megcélozta a hosszú alsót, Fernandez vetődve hárít látványosan szögletre! Nagy helyzet!

40
    Juanfran húzta meg a jobb oldalon, de a Cedricknek szánt középre passz pontatlannak bizonyult.

39
    Riera kap labdát elől a jobb oldalon, de kénytelen visszafelé passzolni.

38
    A menetrendszerű jobb oldali Acuna beadásra középen nem érkezett senki, könnyű zsákmány Adánnak.

37
    Juanfran ballal küldte kapura 18 méterről kissé jobbról, Fernandez óriási bravúrral hárított!

36
    Gyors labdaeladás lett a vége, a zöldek támadhatnak.

35
    Középen szabálytalanul állítják meg Miguel Flanot, szabadrúgás a középkörből a hazaiaknak.

34
    Nem értették meg egymást a piros mezesek, Cejudo kiugratása homályba ment.

33
    Ezekben a percekben is veszélyesebb az Osasuna, de Punal előreívelése is elérhetetlen.

32
    Már a másik kapus munkában, Andrés Fernandez húzza le Juanfran keresztlabdáját Ruben Castro elől.

31
    Keresztlabda balra Joan Oriolnak, aki egy ideig dajkálja a labdát, majd előreíveli pontatlanul, Adán veszi magához.

30
    Kiegyenlített mezőnyjáték folyik, de a hazaiak már két gólos előnyben vannak, a mai találkozónak csak a hazaiak számára van tétje.

29
    Kissé lecsillapodtak a kedélyek a második gól óta, de a nézők nyilván értesültek már róla, hogy a Granada közben nyerésre áll.

28
    Mabwati (Cedrick) cselezget a bal oldalon, bedobást harcol ki, majd eladja a Betis.

27
    Középen adogat most a Betis.

26
    Acuna jobb oldali beadása érkezett nagyon veszélyesen, középen Riera elfejelte Roberto Torres elől, mellé!

25
    Hosszú indítás Castro irányába, elérhetetlen, Fernandez jöhet kirúgással.

24
    Két gólosra nőtt tehát az Osasuna előnye, ám a pamplonai csapat cseppet sem lehet nyugodt, mert a párhuzamos meccsen egyelőre vezet a Granada, márpedig granadai győzelem esetén az Osasuna még így is kiesne, hogy itt nyer.

23
    Ha ez így van, akkor nagyjából 8 perc hosszabbításra mindenképpen számíthatunk az első félidő végén.

22
    Az Osasuna gólt szerzett!
    Egy bal oldali beadást követően egy védő lábán megpattant a labda, éppen ACUNA elé, aki 4 méterről az üres kapuba bombázott! 2-0! A jelek szerint a 22. percben esett a gól!

Juanfran húzta meg a jobb oldalon, azonban a cselt követően kivitte a labdát az alapvonalon. Kirúgás.

Egyelőre sajnos nem tudjuk, pontosan hanyadik perctől folytatódik a találkozó, mert a balhé után még jó ideig ment a futóóra.

13
    A mérkőzés újrakezdődött.

Folytatódik az összecsapás, a csapatok újra a pályán, a bíró hozza a labdát!

A játékosok és a nézők is kitartanak, de egyelőre nem úgy néz ki, hogy a következő 20-25 percben ebből játék lesz.

A játékvezető egyelőre beszüntette a találkozót, de a csapatok nem hagyták el a stadiont, a nézők is kitartanak. A kapun is dolgoznak valamit. Valószínűleg lesz folytatás, de az ideje bizonytalan.

32
    Továbbra is dolgoznak a pályán, remélhetőleg azért előbb lesz vége a meccsnek, mint a 9 órakor kezdődő Sevilla-Elche találkozónak.

28
    A helyzet változatlan. Most úgy tűnik, hogy kidőlt egy korlát és ezt próbálják meghegeszteni! Valószínűleg egyszerre rohant neki a hazai nézők tömege és kidöntötték, ettől a sérülések. Hát ezzel még el lesznek egy darabig.

25
    Lehet, hogy le kéne fújni a találkozót, mert senki sem tudja igazán, mi történik, a játékosok egyelőre nem is készülnek a folytatásra.

24
    Több, mint tíz perce áll a játék, a biztonságiak egy zöld pólós fiút kísérnek ki, itt még percekig nem lesz folytatás.

21
    Egyelőre jele sincs, hogy folytatódna a mérkőzés.

20
    Még mindig áll a játék a balhé miatt.

19
    Lehet, hogy akkora lett a tumultus a gólnál, hogy egymásra estek rá az emberek, de a zöld mezes játékos jóval beljebb állt.

18
    A kispadhoz is érkezik mentőszemélyzet, sajnos a kiváltó okot nem láttuk, de az egyik Betis játékost is érte valamilyen támadás.

17
    Változatlanul áll a játék.

16
    Egy piros pólós férfit is hordágyon visznek le, bármi is lesz a végeredmény, nem erről lesz emlékezetes a meccs.

15
    Az egyik Betis játékost, talán Paulaot vitték le ölben, valószínűleg őt érhette valami inzultus, ilyet nagyon ritkán látni és mindössze a 15. percnél vagyunk. Remélhetőleg tudják majd folytatni a találkozót, mert ez botrányszagú innentől. Továbbra is áll a játék.

14
    Probléma, áll a játék, mert a hazai drukkerek egy nagyobb csoportja beözönlött a pályára a gólt követően és egyelőre nem tudják kitessékelni őket. Nem látszik minden tökéletesen, de mintha valaki a földön is feküdne!!

13
    Cejudo passza után ORIOL RIERA góljával vezetést szerez az Osasuna!! Hosszú labdát kezelt le tökéletesen, majd a jobb oldalról a kapus lába mellett betalált közelről a rövidbe! 1-0!!

13
    Most bizony nagyon könnyen vezetést szerezhetett volna az Osasuna, megúszta a Betis.

12
    Acuna jobb oldali beadása tökéletesen érkezett Riera fejére, aki 5 méterről, kissé balról a jobb kapufa mellé fejel centikkel! Óriási helyzet volt!

11
    A beívelésnél Riera fejét keresték, de végül Chica fejelte ki.

10
    Paulao kaszálja el csúnyán Roberto Torrest, szabadrúgás befelé 17 méterről a bal oldalról.

9
    Megint Acuna aktív a jobb oldalon, de ez a beadás is csak elsőre tűnik veszélyesnek, Adánnál köt ki.

8
    Acuna beadását Adán húzza le a levegőből.

7
    Acuna adta középre a jobb szélről, a védők szögletre tudtak tisztázni.

6
    Mabwati került helyzetbe középen, de pár centivel lemaradt a keresztpasszról, így kirúgás következik!

5
    Juanfran a túloldalon labdát szerez, de az ő keresztlabdája sem jó, a kapu mögött landol.

4
    Castro keresztlabdája pontatlan a bal oldalról. Jöhet a hazai csapat.

3
    A szöglet nem veszélyes, kis híján gyorsan vezetést szerzett az Osasuna.

2
    Hatalmas helyzet máris, Riera emelte kapura 17 méterről, Adán bravúrral üti szögletre!

1
    Pirosban az Osasuna, zöld-fehérben a Betis.

1

CA Osasuna: Andrés Fernandez – Bertran, Flano, Arribas, J. Oriol – Punal, Loé – Cejudo, Roberto Torres – Acuna, Oriol Riera
    Cserék: Riesgo – Nino, De las Cuevas, Oier, Silva, Lotiés, Damiá

Real Betis Balompié S.A.D.: Adán – Paulao, Jordi Figueras, Perquis – Juanfran, Javi Chica – Javier Matilla, N'Diaye – Mabwati, Salva Sevilla – Ruben Castro
    Cserék: Pedro Lopez – Vadillo, Rodriguez, Igiebor, Reyes, Cacabelos, Jesús Pozó

Játékvezetők: Juan Martinez – Jacobo Martinez, David Canales.

A spanyol bajnokság zárófordulójához érkeztünk. A kiesés ellen harcoló Osasuna gárdája fogadja, a már hetek óta biztos kieső, szebb napokat is látott Real Betis csapatát.
    Az Osasuna egészen biztos, hogy foggal-körömmel fog harcolni a mai győzelemért, ugyanis kizárólag akkor marad esélye a bent maradásra, de még akkor sem a saját kezében van a sorsa. A Granada ugyanis, ha egyetlen pontot is szerez a záró fordulóban, akkor végül az Osasuna előtt végez, győzelem esetén pedig nincs is miről beszélni, a Getafe pedig már nem befogható a hazai csapat számára.
    A Betis egészen csodálatos és izgalmas mérkőzésen, a múlt hét végén szépen búcsúzott az élvonaltól hazai pályán, rendkívül érdekes és fordulatos meccsen 4-3-ra verte a Real Valladolid csapatát. Juanfran utolsó percek beli 40 méteres bombagólja a Betis híveknek boldogságot, a Valladolid rajongóinak kétségbeesést hozott, mert ezzel a vereséggel a Valladolid még az Osasunánál is nehezebb helyzetbe került, de matematikailag még maradt esélye a bent maradásra (ahhoz azonban nem nyerhet sem az Osasuna, sem a Granada, utóbbi igazából pontot sem szerezhet).
    A Betis nyilván próbálja megtartani múlt heti lendületét, hátha ez máris egy remek felkészülés arra, hogy jövő évben a másodosztályból újra a legfelső ligába juthassanak.
    Az összecsapás vasárnap este 18 órakor kezdődik, tartsanak velünk!