ESMTK – Szeged 2011 1:4 (vége)
ESMTK
1:4 (1:1)
Szeged 2011-Grosics Akadémia
vasárnap 18.05.2014, 18:00 • Pesterzsébet, ESTMK-sporttelep /Ady Endre út 150./ • NBIII - Közép csoport

Vége! A második félidő elejét nagyon megnyomta a Szeged, így hamar eldőlt a meccs. Összességében megérdemelten nyert a Szeged, az ESMTK nehéz helyzetben van a folytatást illetően.
    Köszönöm a figyelmet! (19:43:10)

90
    Bányai ívelését kifejelték.

90
    Még egy beívelhető szabadrúgáshoz jut a hazai csapat az ellenfél térfelének közepén.

89
    Az ESMTK a nagy hátrány ellenére is küzd a végén, de reménytelen a helyzetük ma.

88
    Kényelmesen adogat az utolsó percekben a Szeged. A feljutás idén nem jött össze nekik, tegnap bajnok lett a Soroksár, ennek ellenére nem "adta le" a mai meccset a Szeged, becsülettel végigjátszották, aminek az ESMTK látja a kárát.

86
    Farkas mentett nagyot Fekete elől, szépíthetett volna a hazai csapat.

85
    Kiss közben újra a pályán.

85
    Zelenyánszki közelről fejelt mellé.

83
    Felesleges volt Pászka szabálytalansága, Kiss meg is sérült, a pályán kívül kell ápolni.

83
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Pászka (Szeged 2011).

82
    Az utolsó szegedi csere. Kovács helyén Bartyik.

81
    Nyugodtan adogat a Szeged.

80
    Bukovec helyén Pokorádi a hajrára az ESMTK-ban.

79
    Ezúttal egy mély beadást kellett fognia a hazai kapusnak.

78
    Egy megpattanó lövést fog Bonica.

76
    Kezd kinyílni az ESMTK, ám ennek megvan a veszélye, a Szeged már inkább kontrára játszik, amíg náluk van a labda, passzolgatnak.

74
    Újabb szegedi csere. Dombai helyén Pászka.

72
    Kiss Dávid a saját 16-osától az ellenfél büntetőterületéig vezethette a labdát, majd Dobesch felé passzolt, ám mentettek előle a védők.

71
    Bonica a félpályánál végez el szabadrúgást, ám túlságosan is hosszan ívelte fel a labdát, így az a másik kapus, Belecan kezében landolt.

70
    Ezzel azok számára sem lehet kérdés a mai győztes kiléte, akik még esetleg hittek a csodában.

69
    A gól volt Germán utolsó labdaérintése ma. Helyén Ács Levente folytatja.

68
    A Szeged gólt szerzett!
    GÓÓL! Nagyon szép gól! Egy balról beemelt labdát GERMÁN TAMÁS nagyon szépen vehetett át, majd a 11-es pontról erősen a kapu közepébe lőtt, 1-4!

67
    Germán lövését könnyen védte Bonica.

66
    Farkas hosszan vezette fel a labdát, majd 25-26 méterre a kaputól buktatták, onnan, a kapuval szemben jöhet a szegedi szabadrúgás.

64
    Egy távoli lövést fogott Belecan.

63
    A meccs első cseréje! Zimon Gábor helyén Dobesch Bálint a hazai csapatban.

61
    A kisszöglet után beadott labdát Bonica fogta.

60
    Egy ügyes akció végén Farkas a 16-oson belül lőhetett kapura, Bonica szögletre ütötte a labdát.

59
    Pontatlanul játszik a hazai csapat, így nagyon nehéz lesz az utolsó félóra kétgólos hátrányban. A Szeged láthatóan visszavett a tempóból.

56
    A harmadik gól után visszább kapcsolt a Szeged, nyomni próbál a hazai csapat. Most Fekete lőtt mellé 17 méterről.

53
    Kéri beadására Germán érkezett, aki összecsúszott a hazaiak kapusával. Elsőre veszélyesebbnek tűnt a dolog, ám szerencsére Bonica már talpon!

52
    Veszélyes szituációt okozott Belecan! Egy hazaadott labdát vett át, majd a zavarni igyekvő Kissbe lőtte azt, szerencséjére azonban nem a kapu felé pattant a labda.

51
    Nagy bajban az ESMTK, az utolsó fordulókban fog eldőlni, hogy bent maradnak-e a harmadosztályban.

50
    GÓÓL! Máté csavarta középre a labdát, az ötösnél KAPIC BEKIM érkezett, és a felsőlécre pattant fejese, onnan pedig a kapuba, 1-3!

49
    Nemes volt szabálytalan a kaputól jó 20 méterre, veszélyes szabadrúgás és sárgalap az eredménye!

47
    GÓÓL! Nagyon gyorsan vezetést szerzett a Szeged! Kéri lőtte középre a labdát a 16-os jobb sarától, az ötös bal sarkánál érkezett a labdára ZELENYÁNSZKI LÁSZLÓ, aki szépen a kapuba belsőzte a labdát, 1-2!

46
    A szünetben egyik csapat sem cserélt.

46

Hosszabbítás nélkül vége az első félidőnek! Az első 35-40 perc eseménytelen játékáért kárpótolta a közönséget a félidő hajrája, melyben két gól is esett. A Szeged birtokolja többet a labdát, jobban játszanak, de van veszély az ESMTK kontráiban. A hazaiaknak fel kell javulnia a győzelemhez, míg a vendégeknek pontosabb végjátékra lenne szüksége. Hamarosan folytatjuk!

45

45
    Így is történt, Bonica lehúzta a labdát!

44
    Szabadrúgáshoz jut a Szeged, várhatóan felívelik majd a térfél közepéről a labdát.

43
    Magasláb miatt szabadrúgás kifelé, Máté volt szabálytalan!

43
    A végét is megpörgeti a Szeged, beszorult most a hazai csapat.

42
    Nagyon magas volt a labda, így csak fölé tudták fejelni, kirúgás jöhet!

41
    Jön erre is a válasz! Bukovec lövése pattant meg, szöglet!

40
    GÓÓL! Azonnal egyenlített a Szeged! Egy beadás után KOVÁCS BALÁZS mellel levetett a labdát, majd 15-16 méterről ballal szép gólt lőtt, 1-1!

39
    Farkas még a büntető előtti szabálytalanságáért kapta a lapot.

39
    Az ESMTK gólt szerzett!
    GÓÓL! SOÓS ISTVÁN végezte el a tizenegyest, a kapus jobbra vetődött, a labda pedig a bal alsó sarokban kötött ki, 1-0!

38
    Tizenegyes!! Bukovec passzolt Feketéhez, azonban Farkas fellökte a hazai támadót, büntető!

37
    Farkas indult meg jó cselekkel, majd a blokkról visszapattant rá a labda, de fölé szállt a szerencsésen megpattanó játékszer.

34
    A szöglet veszélytelen volt, sőt, a Szeged kontrázhatott, melynek végén Kovács lőtt 20 méterről kapura, nem sokon múlt!

33
    Markovic mentett fejjel óriásit Fekete elől, egy jó kontra után így az első hazai szöglet következik!

32
    Bonica jött ki jól egy hosszan előre lőtt labdára.

31
    Surányi mentett nagyot a 16-oson belül Rápó eladott labdája után.

28
    Egy újabb kontrát szórakozott el az ESMTK, nem biztos, hogy ez bele fog férni a végén.

27
    Egy beívelt szabadrúgás után alakult ki kavarodás a hazai 16-oson belül, de sikerült bedobásra mentenie a védelemnek.

25
    A mezőnyben zajlik a játék, kevés az említésre méltó esemény.

22
    Zelenyánszki lőtt kapásból jó 22-23 méterről, sokkal fölé ment azonban a lövése.

21
    Ismét a kezdőkör környékén kap szabadrúgást a Szeged.

20
    Germán lőtt kb. 19-20 méterről, nem sokkal ment a bal alsó mellé a labda!

19
    A bedobásból nem alakult ki helyzet, de nem tud kijönni a hazai csapat.

19
    Beszorul az ESMTK, vendég bedobás jöhet.

18
    Rápó rúgta fel ellenfelét, némi meglepetést okoz, hogy megúszta sárga nélkül.

18
    Egy távoli lövést fogott Bonica.

17
    Sok a hiba továbbra is, kényelmes tempót diktál a Szeged, az erzsébetiek pedig alig jutnak labdához.

15
    Gyors akciót vezethetett az ESMTK, de pontatlan volt a végjáték. Sajnálhatják a hazaiak, eddig nem sok lehetőségük volt, de ebben jóval több volt!

13
    Bonica húzott le egy beadást.

12
    Belecan talán először avatkozott játékba, egy jó hosszan előrevágott labdát lőtt ki oldalra a hazai támadó elől.

11
    Sok a hiba mindkét oldalon, ám továbbra is szinte csak a hazaiak térfelén zajlik a játék.

9
    Germánt szerelte az utolsó pillanatban védője, egyelőre jóval aktívabbak a vendégek.

8
    Nem jutott messzire a hazai csapat, sőt, kinyíltak a hazaiak, így veszélyes támadást vezethetett a Szeged, Zabari lövését védte Bonica.

7
    Ez sem volt veszélyes, sőt, kontrázhat a hazai csapat!

7
    A második vendég sarokrúgás következik.

6
    Zelenyánszki saját csapattársát találta el a 16-oson belül.

5
    A védők kivágták a mezőnybe a labdát.

4
    Dombai lőtt távolról, megpattant a lövés, így a mérkőzés első szöglete jöhet!

3
    Az első percekben a Szeged birtokolja a labdát.

2
    Rögtön az elején a félpályánál történt egy csúnyább szabálytalanság, Kapic maradt lent, de nincs komolyabb gond.

1
    Az ESMTK a megszokott piros szerelésében játszik.

1
    A fehér mezben pályára lépő Szeged kezdte a meccset.

1

ESMTK: Bonica – Soós, Pintér, Nemes, Surányi – Bányai, Rápó, Kiss, Zimon – Bukovec, Fekete
    Cserék: Imre – Kóbor, Áder, Dobesch, Vágó, Pokorádi

Szeged 2011: Belecan – Kéri, Kapic, Farkas, Zabari – Markovic, Máté, Kovács, Dombai – Zelenyánszky, Germán
    Cserék: Molnár – Pászka, Bartyik, Manga, Ács, Szabó

Játékvezetők: Nagy Róbert; Punyi, Márkus.

A kiesés ellen küzdő ESMTK fogadja a feljutásért sokáig küzdő Szegedet.
    A Szeged hátránya a tegnapi nap után már 9 pont a listavezető Soroksárral szemben, ez a hátrány 3 fordulóval a vége előtt aligha ledolgozható, ráadásul pontazonosság esetén a Soroksár áll jobban, így a feljutás eldőlt!
    Az ESMTK ugyan a 12. helyen áll, de csak jobb gólkülönbségének köszönhetően áll bent maradó helyen, így számukra létfontosságú minden pont, így várhatóan izgalmas találkozó elébe nézünk, érdemes lesz velünk tartani!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Pörge Béla

Kommentátort keresünk a Szeged 2011-Grosics Akadémia csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 39. Soós (bünt.) – 40. Kovács, 47. Zelenyánszki, 50. Kapic, 68. Germán

Lapok:   49. Nemes (ESMTK) – 39. Farkas (SZEG), 83. Pászka (SZEG)

ESMTK: Bonica – Soós, Pintér, Nemes, Surányi – Bányai, Rápó, Kiss, Zimon (63., Dobesch) – Bukovec (80., Pokorádi), Fekete
    Cserék: Imre – Kóbor, Áder, Dobesch (63.), Vágó, Pokorádi (80.)

Szeged 2011-Grosics Akadémia: Belecan – Kéri, Kapic, Farkas, Zabari – Markovic, Máté, Kovács (82., Bartyik), Dombai (74., Pászka)– Zelenyánszki, Germán (69., Ács)
    Cserék: Molnár – Pászka (74.), Bartyik (82.), Manga, Ács (69.), Szabó

Játékvezetők: Nagy Róbert; Punyi, Márkus