Francia Nagydíj - Futam Marquez (ESP) (vége)
verseny vége
Francia Nagydíj - Futam

Marquez (ESP)

vasárnap 18.05.2014, 14:00 • Le Mans, Franciaország • MotoGP

Marquez tehát ismét fölényesen győzött, Rossi a második, Bautista pedig a harmadik helyen végzett.
    Ezzel búcsúzunk erre hétre a motorsportoktól, a MotoGP két hét múlva folytatódik Mugelloban, Olaszországban, ott is péntektől vasárnapig élőben közvetítjük a királykategória eseményeit. Tartsanak velünk május 30-án, pénteken délelőttől is!
    ---- (14:54:24)

Di Meglio célba ért hazai pályáján, de csak az utolsó, 19. helyen érkezett be.

A világbajnoki összetettben természetesen Marquez 5-ből 5 győzelmével 125 ponttal áll az élen, Pedrosa 42 ponttal, Rossi pedig 44 ponttal van lemaradva, Lorenzo hátránya pedig már 80 pont körül van. Ha valami váratlan dolog nem történik (komoly sérülés) Marqueznél, akkor Lorenzo nagyjából lemondhat a világbajnoki címről. Marquez idén elképesztő formában és a motorja is erős.

Marquezen kívül Rossi és Bautista is nagyon örül és ünnepelnek, megérdemelten. Ez Rossi 150. dobogós helyezése pályafutása alatt! Lorenzot ma is alaposan elverte, ami tavaly szinte egyszer sem történt meg.

Verseny vége.

Marquez pedig GYŐZ! Ötödször! Rossi a második!

1
    Marquez hamarosan célba ér, közben 3 tized csak Pedrosa hátránya a 4. helyhez.

1
    Négy tized, de már csak fél kör, Espargaro valószínűleg most már megőrzi a negyedik helyet.

1
    Az utolsó kör, az első három hely eldőlt, Pedrosa azonban még nem adta fel.

1
    Pedrosa csak öt tizeddel Espargaro mögött, az utolsó körben még megtámadhatja.

2
    Bautista nem tudott támadóközelségbe kerülni Valentino Rossi mögé, bele kell törődnie, az egyébként igen remek 3. helybe.

2
    Az utolsó előtti kört kezdik meg a versenyzők.

3
    Bautista folyamatosan kicsiket harapdál Rossi előnyéből, de úgy tűnik, a Doktor meg tudja őrizni a második helyét.

3
    Sok mindent lehet mondani Marquezre, csak azt nem, hogy nem tud előzni. Ezen a futamon a 10. helyről egyesével ette meg ellenfeleit és vélhetően megnyeri a versenyt fölényesen.

3
    Az utolsó három kör kezdődik, a címvédő vezet, Vale a második, Alvaro Bautista a harmadik helyen.

4
    Rossi a legutóbbi körében 3 tizeddel volt lassabb Marqueznél, Bautista 1,3 mp-re Rossitól.