Kazahsztán – Finnország 3:4 (vége) | Dánia – Franciaország 2:6 (vége) | Lettország – Fehéroroszország 1:3 (vége)

Kiállítások percekben: 8/14 (18:07:05)

A finnek ilyen arányban megérdemelten nyertek, de csak azért, mert a kazah ziccerek kimaradtak még 2:2-nél, akkor a skandinávok koncentráltak jobban, azzal el is döntötték a meccs sorsát.

A finnek még negyeddöntőbe juthatnak, a kazahok viszont már biztos kiesők az elit osztályból.

60:00

59:55
    Még egy kazah próbálkozás, és vége, kiestek...

59:31
    Kazahsztán gólt szerzett!
    Kék vonalas lövés jön ki a kapusról, Zajlauov ismétel, ez is lepattan, de éppen KONSZTANTYIN ROMANOV elé, aki közelről lő a hálóba! Assziszt: Talgat Zajlauov.

58:36
    Öten a kazahok.

58:20
    Rimarev közeli lövését védi Renni.

57:40
    Hietanen áll ki bottal akasztásért, 4 a 4-ben a csapatok.

57:40
    Krasznoszlobodcev viszi rá három védőre a korongot, jó cselek után takarásból lő, Renni azonban véd a mamuttal.

57:00
    Bebiztosíthatják a győzelmüket a finnek, ha szükség van arra egyáltalán.

56:36
    Upper áll ki bottal akasztásért, ezzel el is dőlhet a meccs.

56:16
    Kazah időkérés, öt az ötben már a csapatok.

56:09
    Gyors kontra végén Haula lőhet közelről, Ivanov véd.

55:45
    Ismét felállnak a kazahok, semmire nem jutnak vele.

55:20
    Kijön a finn harmadból a korong.

55:00
    Felállnak a kazahok, lövésig nem jutnak.

54:30
    Előnybe kerülnek a kazahok, talán az utolsó esélyük a felzárkózásra.

54:09
    Hietanen áll ki gáncsolásért.

54:00
    Szemjonov lő jobbról a kék vonalról, lepattan a védőkről.

53:40
    Finn lest jeleznek a játékvezetők.

53:10
    Litvinyenko elé pattan egy korong a finn kapu közelében, későn reagál rá, elhozzák előle.

52:05
    Karalahti lövését láthatjuk, nem veszélyes.

51:00
    Jokinen hozzta ziccerbe a jobb oldalon nagy lendülettel érkező Pakarinent, aki nem találja el a kaput sem egy méterről!

50:40
    Lajunen is próbára teszi Ivanovot, kevés sikerrel.

49:55
    Jormakka vezeti kapura a korongot, centerezhetne is, de éles szögből próbálkozik lövéssel, kijön Ivanovról!

49:00
    A finnek birtokolják többet a korongot, de nem erőltetik a támadásokat, érthető okokból, nekik nem sürgős.

47:50
    Komarov lő takarásból középről, Ivanov ezt is gond nélkül fogja.

47:15
    Jormakka végre megereszt egy életerős lövést középről, nagyot véd Ivanov!

47:00
    Teljes csapatok vannak most a jégen, és helyzetek nincsenek, lövés is alig akad ezekben a percekben.

44:47
    Öt az ötben a csapatok ismét.

43:30
    Dallmann középről nagy erővel lő, a korong a kapuvasról jön ki, centikkel tévesztette el a jobb felsőt a védő!

43:10
    Sztarcsenko lő jobbról a kör széléről, kijön a kapusról!

42:47
    Kettős kiállítás, Upper és Hietanen ül le két percre előbbi durvasággal reagált arra, hogy Hietanen akadályozta a korong megszerzésében.

42:40
    Upper szerez korongot a finn harmadban, éles szögből azonban nem sikerül a kapuba találnia.

42:00
    Krasznoszlobodcev lő jobbról, a kör közepéről, Renni véd, fogja is a korongot.

41:05
    Jokkinen lő a kék vonalról, elakad a védőkben.

40:01

Lövések:É_ 8//8
    Ebből hárított: 6/8
    Kiállítások percekben: 2/6

Két gólt szereztek a finnek ebben a harmadban, pedig ennyi lehetőségük most a kazahoknak is volt, csak ők a ziccereiket is kihagyták.

Nem lesz könnyű visszajönniük kétgólos hátrányból a gyors finnek ellen.

40:00

19:58
    Finnország gólt szerzett, de micsoda támadás végén! Három a háromban mennek kapura, Jokinen passzol balra, Jormakka teszi vissza középre, ahol az érkező JARKKO IMMONENNEK nem okoz gondot kilőni a jobb alsó sarkot! Assziszt: Olli Jokinen, Pekka Jormakka.

39:30
    Pakarinen nagy hibája után Rimarov kerül helyzetbe, a lövőcselt is megcsinálja Rinnével szemben de kihagyja a ziccert!

39:10
    Ziccerig játszanak egy helyzetet Gavrilinra, aki a kapuvasat találja telibe a bal felső saroknál!

38:30
    Komarov indul a bal oldalon jó csellel, de elcsúszik, ebből sem lesz semmi...

37:40
    Polisuk vesz át jó helyzetben kicsit szerencsétlenül egy korongot, jó lövés már nem lehet a dologból, Renni a végállomás.

37:00
    Hullámzó a játék, de lövések, helyzetek nélkül telik ez a pár perc.

35:40
    Haula éles szögből fonákkal húzza kapura a korongot, Ivanov véd.

35:36
    Kiegészülnek a finnek.

35:00
    Most sikerül felállniuk, Dallmann a kék vonalról rá is suhintja a korongot, Renni fogja a lecsorgót.

34:15
    Nem tudnak felállni a kazahok.

33:36
    Karalahti ki is áll két percre bottal akasztásért.

33:36
    Romanov kap nagy korongot középen, nagy helyzetben, szabálytalankodik vele Karalahti!

33:05
    Huhtala csapna le egy lepattanóra, Ivanov tenyerel a korongra.

32:40
    Zaljauov korongját Sztarcsenko lövi rá kapásból,Rinnéről jön ki.

32:18
    Komarov lépne ki középen ziccerben, lest jeleznek a játékvezetők, az is volt.

31:45
    Haula lő takarásból a kör közepéről, kipattan a védőkről ez is.

31:10
    Szpiridonov lő a kék vonalról, blokkolják a védők.

29:20
    Krasznoszlobodcev tesz középre egy korongot,a védőkről kerül a kapu mögé.

29:05
    Blohin lövése jön le a védőkről.

28:30
    Felállnak a kazahok, lövésig nem jutnak egyelőre.

27:54
    Huhtala áll ki magas botért, előnybe kerülnek a kazahok, egyenlíthetnek akár.

27:50
    Ezt az előnyt is nagyon gyorsan kihasználták a finnek, ismét ők vezetnek!

27:24
    Finnország gólt szerzett!
    A palánk mellől balról kap jó ütempasszt OLLI JOKINEN, egyből lő és a keményen meglőtt korong a kapu előtt védekező Litvinyenkó arcát találja el, róla vágódik védhetetlenül a hálóba! 2:3

27:18
    Lakiza áll ki két percre fogásért, előnyben a finnek!

26:20
    Rimarev lőhet, kijön a kapusról, Romanov ismétlése sem talál utat a kapuba.

25:35
    Lajunen szép lövőcsel után lő jó helyzetből, Ivanov véd most is.

24:40
    Lehtera balról, a kör közepéről küldi a korongot a hosszú felsőre, Ivanov véd nagyot, begyűjti a kipattanót is.

24:15
    Pansin korongjával Romanov indul, jobbról, a kör közepéről lő mellé.

23:38

23:21
    Finn les.

23:05
    Komarov tud elindulni egy koronggal, rávezeti Ivanovra, de közelről a jobb sarok mellé lő!

22:50
    Polisuk teszi vissza lövésre a korongot a kék vonalra, nem tudja levenni a társa, újra állhatnak fel a kazahok.

21:38
    Palola áll ki akadályozásért, emberelőnyben a kazahok!

21:35
    Litvinyenko lövi körbe a korongot, a túloldalról visszateszik, de Lehtera nem tud beleérni.

21:10
    Keresgetik egyelőre a játékukat a csapatok, lövésig sem jutottak még.

20:01

Statisztikák:

Lövések: 8/17
    Ebből hárított: 15/6
    Kiállítások percekben: 2/2

Fordulatos volt az első harmad, gyorsan értékesített emberelőnyökkel, változatos játékkal, jó irammal. Ilyen folytatást elnézegetnénk a második harmadban is.

20:00

19:57
    Krasznoszlobodcev veszélyeztet még egy lövéssel a végén Rinne véd, fogja is a korongot.

19:18
    A palánk mellől, jobbról jön egy korong Karalahtitól, megpattan egy védőn, így kerül éppen a balról érkező JORI LEHTERA botjára, aki gyakorlatilag az üresen tátongó kapuba lő éles szögből! 2:2 Assziszt: Jeri Karalahti

18:01
    Jokinen közeli lövését védi biztos kézzel Ivanov.

17:48
    Palola ló jobbról, éles szögből, elakad a védőkben a korong.

16:00
    Pár másodperc alatt kihasználja az emberelőnyt a kazah csapat, és ezzel megfordítja az eredményt!

15:51
    Kapu mögül teszik vissza a kazahok a korongot, de nem arra az oldalra, amelyre várják a finnek, így FJODOR POLISUK balról, éles szögből könnyedén emel a rövid felsőbe! 2:1 Assziszt: Jevgenyij Rimarev, Vadim Krasznoszlobodcev.

15:38
    Ohtamaa áll ki két percre fogásért.

14:50
    Marttinen lövését védi gyors mozdulattal Ivanov.

14:32
    Kapu mögül visszatett korong kerül szerencsésen JEVGENYIJ RIMAREV elé, aki elsőre elüt fölötte, talán ezzel zavarja meg Rinnét, mert másodszorra könnyedén kilövi a bal sarkot! Assziszt: Fjodor Polisuk, Vadim Krasznoszlobodcev.

14:04
    Haula közelről, szemben a kapuval nem tud túljárni Ivanov eszén, kijön a kapusról a korong!

13:48
    Pansin ismét veszélyeztet, Rinne fogja ezt a lövést is.

13:10
    Lehtera közeli lövése csorog le Ivanovról, de a kapu mögé kerül a korong.

12:40
    Buli a kazah kapunál, Szpridonovot küldik el a játékvezetők. Lám, egy ilyen rutinos játékos is ideges tud lenni.

11:20
    Romanov teszteli a finn kapust, aki védi a lövését.

10:40
    Lehtera kanyarodik vissza a kapu mögül, egy jó csel után fonákkal teszi kapura a korongot, Ivanov résen.

09:55
    Palola nagy formában, egy újabb lövés a kör közepe tájáról, alig zúg el a kapu fölött!

09:10
    Polisuk kemény lövését fogja biztosan Rinne.

09:00
    Gyorsan kihasználta az előnyét a finn csapat, és azóta is támadásban vannak.

07:53
    A kapu mögül visszatett korongot Hietanen a palánk mellől, jobbról teszi át az üresen álló OLLI PALOLÁNAK, aki egyből, nagy erővel kilövi a jobb sarkot, Ivanov nem érhetett át, nem volt rá ideje! 0:1 Assziszt: Jori Lehtera, Leo Komarov.

07:10
    Litvinyenkót állítják ki két percre bottal akasztásért, előnyben a finnek!

05:05
    Lajunen lő most távolról, nem is rosszul, Ivanov hárít.

05:00
    Most megtartja a korongot a kazah csapat is egy-egy támadás erejéig, az első komolyabb helyzet az övék volt.

04:30
    Pansin tűzi rá jobbról, a kör közepéről a korongot, elzúg a jobb sarok mellett!

03:30
    A mérkőzés egyértelmű finn fölénnyel kezdődik, ahogy ezt várni lehetett, Romanovék talán kétszer kerültek a kapu közelébe eddig.

02:13
    Jormakka lövését fogja most Ivanov.

00:56
    Finn les.

00:25
    Ivanov tolja ki az első finn lövést oladalra.

00:01

A jégkorong-vb B csoportjában járunk, a kazahok és a finnek az utolsó mérkőzésüket játsszák egymással a tornán.

Komoly tétje van a találkozónak, hiszen a a finnek szerencsés esetben egy győzelemmel akár bekerülhetnének a négy közé is, hiszen a lemaradásuk csak egy pont lettekkel és a fehéroroszokkal szemben, akik egy meccsel kevesebbet játszottak eddig északi rokonainknál, csakhogy azt éppen egymás ellen vívják ma este, ott tehát valamelyikük pontot, pontokat veszít. A lettek egy hosszabbításos győzelemmel is továbbjutnának, hiszen ők verték a finneket, míg a fehéroroszok kikaptak tőlük. Az utolsó meccsüket a lettek a svájciakkal játsszák, akik még szintén továbbmehetnek – igaz jókora szerencsével – míg a fehéroroszok Oroszországgal találkoznak, akiknek az a meccs viszont már érdektelen, tehát van esélyük a vb házigazdáinak akár a győzelemre is, ha az oroszok esetleg "pihentetik" a kulcsjátékosaikat.

Vagyis a finnek győzelmi kényszerben játszanak, míg a kazahok biztos kiesők, hiszen az utolsó helyen állnak úgy, hogy az utolsó előtti németeket sem tudják megelőzni egy mai győzelemmel.

A két csapat korábban csak három tétmeccsen találkozott egymással, mindhármat a finnek nyerték meggyőző különbséggel, erre ma is van esély.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:45 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 15. Rimarev (Polisuk, Krasznoszlobodcev), 16. Polisuk (Rimarev, Krasznoszlobodcev), 60. Romanov (Zajlauov) – 8. Palola (Lehtera, Komarov), 20. Lehtera (Karalahti), 28. Jokinen, 20. Immonen (Jokinen, Jormakka)

Kazahsztán: Ivanov (Jeremejev) – Dallman, Blochin, Szemjonov, Lakiza, Szavcsenko, Litvinyenko, Vaszilcsenko, Kazancev – Zajlauov, Sztarcsenko – Upper, Puskarjov, Romanov – Polisuk, Gavrilin, Krasznoszlobodcev – Pansin, Szpiridonov, Rimarev
    Finnország: Rinne (Koskinen) – Mantylä, Hietanen, Ohtamaa, Karalahti, Kivisto, Lajunen, Marttinen – Lehtera, Kontiola, Pakarinen – Jokinen, Haula, Komarov – Jormakka, Immonen, Palola – Savinainen, Salomaki, T. Sallinen – Huhtala.

Játékvezetők: Nord (SWE), Patafie (USA) – Dehaen (FRA), Kilian (NOR).