ZF-Eger - Szolnoki Dózsa-Közgép 14:11 (vége)

(3:4, 2:4, 5:0, 4:3.)

hétfő 19.05.2014, 19:15 • Eger, Bitskey Aladár uszoda • E.ON Férfi OB I

Címvédő az Eger, történetében először!
    Én köszönöm mai és egész évados megtisztelő figyelmüket, kellemes estét és jó éjszakát kívánok! (20:45:02)

Két teljesen eltérő félidőt láthattak a szurkolók! A Szolnok sokkal jobban kezdett, de talán elhitték, hogy már megvan ez a találkozó! Az Eger a második félidőben emberfelettit küzdött!
    A vendégeknek az se segített, hogy a végére, az összes kulcsjátékosuk elfogyott, rengeteg kiállítás volt a mérkőzésen!

Vége a mérkőzésnek, Dabrowskit játékosai, azonnal a vízbe lökik!
    BAJNOK A ZF-EGER!

32
    Pásztort keresik a labdával, de mellé durrant középről.

32
    14 másodperccel a mérkőzés vége előtt kér időt a Szolnok!

32
    Hárai csavart centerből kapura Biros passza után, de Decker és a kapufa hárított!

32
    A szezon utolsó perce következik!

31
    Pásztor tüzelt elkeseredetten középről, de az egri kapufa a hazaiakkal volt!

31
    Lőrincz azonban a jobb kapufát lövi telibe öt méterről!

31
    Hosnyánszky is kipontozódott, Háraival szemben szabálytalankodott. Büntető!

30
    Biros is két hibával játszik mostantól, Graham azonban blokkolta a fórban lövő Tóth P. lövését bal szélről.

30
    HÁRAI BALÁZS lő centerből a kapuba, Graham játszotta meg.

30
    Aleksic is összeszedte harmadik hibáját!

29
    Elképesztő góóóól! HOSNYÉNSZKY NORBERT hozza csapatát közelebb, bal oldalról a bal felsőt szemelte ki és precízen oda is lőtt!

28
    Kontra Hárai ellen.

28
    Időt kér a ZF. 3:58 az órán.

28
    HOSNYÁNSZKY NORBERT váltja gólra a megítélt büntetőt.

28
    Előbb Graham kapja meg második hibáját, majd Lőrincz ellen büntetőt harcol ki Kis G. Neki is a második!

27
    Bisztritsányi az elől maradt BÁTORI BENCÉT indítja, aki közvetlen közelről Decker hóna alatt dob a kapuba.

27
    Hosnyánszky lőtt kapu fölé!

27
    Bátori se tud a kapuba találni Decker hárít.

27
    Elrontott vendég akció.

27
    Zalánki pattintott jobbról kapu fölé, majd visszaúszásnál Lőrincz kapja meg első kiállítását.

26
    Hárítás a másik oldalt is, Aleksic próbálkozott, de Bisztritsányi hárított.

26
    Lőrincz jobb alsóba helyezett lövését Decker védte ki!

26
    Zalánki szerzi meg Hosnyánszky rövid passzát.

26
    KOVÁCS GÁBOR válaszol az előző vendég gólra, középről lőtt a kapu jobb oldalába.

25
    Kovács G. is kiállítást kap, így kettős fórból KIS GÁBOR betalál, Hangay adta a gólpasszt

25
    Graham kap kiállítást, neki még csak az első.

25
    BIROS PÉTER újabb góljával háromra nő a ZF előnye.

25
    Bedő ellen kontra, majd Őt végleg cserével lett kiállítva, míg Vörös ellen büntető és négy perces büntetés!

25
    Graham és Pásztor mennek a labdáért, Graham egy méterrel ér oda hamarabb.

Hatalmas fordulat a mérkőzésen! A hazaiak megtáltosodtak, míg a vendégek egész egyszerűen nem találják a rést a ZF védelmén. Az Egernél négy, míg a Szolnoknál három játékos lett már végleg kiállítva. egy, illetve három játékosnak van két hibája.

24
    Hosnyánszky az utolsó pillanatban lőtt kapura, Bisztritsányi azonban védeni tudta a középre tartó löketet.

24
    Varga visszaúszásnál kiállította magát végleg!

24
    Varga félfordulatból lőtt kapu fölé.

24
    Összeomlott a Szolnok! Kis G. ellen ítélnek kontrát.

24
    Biros és HÁRAI BALÁZS játszottak össze, utóbbi szerezte a gólt centerből. Előtte Aleksic a második hibáját szedte össze.

23
    Lejárt a vendégek támadóideje.

23
    GÓÓÓÓL!
    Egymás után négy szerzett góllal, most már az Egernél az előny. Varga passzolt bal szélre BÁTORI BENCÉNEK, aki kapásból a jobb felsőbe pattintott.

23
    Újabb játékos jut végleges kiállítás sorsára, Gocic az. Időt kér a ZF.

23
    Bisztritsányi feltámadt, nagyot védett Gocic lövésénél!

22
    Kontra a Szolnok ellen.

22
    Kettő kiállítás, Gór-Nagy harmadik és Pásztor második hibája.

22
    Bisztritsányi két hatalmas bravúrt bemutatva tartja a döntetlen, Aleksic és Pásztor próbálkozott!

21
    Egyenlít az Eger!!!
    Graham jobb oldalról passzolt centerbe HÁRAI BALÁZSNAK, aki a kapu bal oldalába helyez.

21
    Pásztor labdájába érnek bele, így nem jut el Bisztritsányiig a labda.

20
    Időt kér a Szolnok. 4:43 van az órán.

20
    Ráadásul Salamon azonnal odaüt, így kiáll végleg, harmadik hibája volt!

20
    Hosnyánszky kap kiállítást, második neki, de ebből nem születik gól, ugyanis Salamon eladja a labdát.

19
    Hosnyánszky lőtt jobb oldalról Biros blokkolt bele. Hárai is kiállítást kapott.

19
    Kovács G. gyűjti be első hibáját.

19
    Két villámgyors egri góllal egyre csökkent a vendégek előnye. KEVIN GRAHAM lőtt a jobb alsóba középről hosszú lóba után.

18
    Hosnyánszky lövését a jobb oldalról Bisztritsányi fogta meg.

18
    Graham jobb szélről passzolt középre SALAMON FERENCNEK, aki kapásból lő a kapu bal oldalába.

17
    Gocic is kiállítás sorsára jut, neki a második.

17
    Török Bélát végleg cserével állítják ki a játékvezetők!

17
    Kontra oda-vissza, marad a labda a hazaiaknál.

17
    Graham harmadszor is eltudta hozni a labdát Török elől.

Közel telt ház a Bitskey uszodában, 3000 néző teszi tiszteletét a mérkőzésen.

Három gólos a Szolnok előnye! Nehéz dolga lesz innen a ZF-nek, de nem lehetetlen. 16 perc van még hátra a döntő negyedik mérkőzéséből, amikor is a higgadt, de kemény vendég újra meg tudják lepni a házigazdákat.
    Mindjárt folytatjuk, tartsanak velünk!

16
    Biros és Pásztor kaptak kettős kiállítást, majd Bátori nem lőtt az óra lejárta előtt.

16
    Egri időkérés következik a félidő vége előtt.

16
    Hatalmas góóóól!!! TÖRÖK BÉLA lőtt középről a felső kapufa segítségével óriási erejű gólt!

16
    Bátori labdája volt Hárainak magas.

16
    Újabb támadószabálytalanság középen labda nélkül, jöhet a ZF.

15
    Bátori lőtt jobb oldalról, de a rövidbe tartó labdát Decker gond nélkül hárítja.

15
    Pont elvesztette a labdát a Szolnok, de kontra az Eger ellen. Majd újra a fehér sapkások hozhatják.

14
    Bundschuh is összeszedi a maga harmadik hibáját, Ő se játszik ma.

14
    Gór-Nagy kapott visszaúszásnál kiállítást, de ezt most nem tudta gólra váltani a Szolnok.

13
    Gór-Nagy lőtt kapura, de védve lett Decker védett.

13
    Jansik áll ki! harmadik hibáját szedte össze.

13
    Kis G. ellen fújnak a sporttársak kontrát.

12
    BIROS PÉTER magabiztosan lő a bal felső sarokba védhetetlenül!

12
    Hárai harcol ki centerben büntetőt Jansikkal szemben. Két hibával játszik most már Ő is.

12
    HOSNYÁNSZKY NORBERT duplázik és ezzel már háromra duzzadt a vendégek előnye!

12
    4:37 van az órán mikor folytatódik a találkozó.

12
    Bátori lőtt bal szélről kapufát, majd visszaúszásnál Bedő kap kiállítást. Időt kér a Szolnok.

11
    Előbb Bundschuh, majd Salamon is megkapja a második hibáját. HOSNYÁNSZKY NORBERT talált a kapuba középről.

11
    KEVIN GRAHAM talál be a kapuba, mire kiegészült a Szolnok. A blokkoló kéz ugyan beleért, de csak beljebb tessékelte a labdát a hosszú sarokba.

10
    Aleksicet állítják ki Hárairól.

10
    TÖRÖK BÉLA köszön be a hazaiak kapujába emberelőnyből közvetlen közelről!

10
    Kis G.-on összeszedte Varga a második hibáját is.

9
    Kovács G. próbálkozott középről, de Decker nehézkesen, de védeni tudta.

9
    Graham és Török második menetét a labdáért könnyedén nyeri az amerikai idegenlégiós.

Gól gazdag első negyedet nyert meg a jobban játszó Szolnok. A vendéglátókat kicsit lassúnak és tanácstalannak érzem, így még meg is köszönhetik, hogy Bisztritsányinak a védést, így csak egy gólos hátrányból mehetnek neki a második negyednek.

8
    Török lőtt még az utolsó másodpercben nagyon távolról a kapu fölé.

8
    Bisztritsányi Dávid védi ki Aleksic jobb oldalra helyezett lövését.

8
    Varga ellen fújnak büntetőt. Pásztorral szemben szabálytalankodott.

8
    KOVÁCS GÁBOR találatával jön fel egy gólos hátrányra az Eger. Szabaddobás után lőtt precízen a bal alsó sarokba.

8
    Hosnyánszky villant megint egy pazar labdával, KIS GÁBORT találta meg mire kiegészültek volna a hazaiak, aki egy méterről húzta be a labdát a kapu bal oldalába.

7
    Gór-Nagy úszik ki Kis G.-ről, kiállítás!

7
    Zalánki adott alacsony labdát Kovács G. felé, Gocic csípte el.

7
    Jansik kapott kiállítást, majd időt kér az Eger.

6
    GÓÓÓL!
    Hosnyánszky bal szélről passzolt középre ZIVKO GOCIC-nak, aki higgadtan lőtt a jobb alsóba! Ismét előny a Szolnoknál.

6
    2:28 van vissza a negyedből mikor folytatódik a játék.

6
    Időt kér a vendég csapat!

6
    Visszaúszásnál Bátori volt szabálytan, neki ez már a második hibája volt!

6
    Aleksic védekezett jól Bedőn, kontra a hazai játékos ellen.

6
    Kis G. elől szerez labdát a Kovács G. és Gór-Nagy kettős.

5
    Egyenlít a ZF, BIROS PÉTER némi lóba után Graham passzát váltja középről gólra. A kapu bal oldalába pattintott.

5
    Gocic kap kiállítást.

5
    Újabb vendég gól! Most már náluk az előny. Hangay passzából, JANSIK DÁVID talál be centerből!

5
    Salamont küldik ki a játékvezetők.

4
    Bedő ellen fújnak kontrát a játékvezetők.

4
    TÖRÖK BÉLA úszta le ellenfeleit, majd talált a kapuba Bisztritsányit átejtve. Bundschuh lett kiállítva visszaúszásnál.

3
    Nagyon lassan ért fel a ZF, így Gór-Nagynak kellett kapkodva lőnie, nem is jutott el a kapuig.

3
    Gocic hátra passzát Graham szedi le.

2
    Lőrincznek kellett lőnie, lejárt volna a támadóidő, Hangay tudott beleérni, így fölé szállt a labda.

2
    Hosnyánszky ugyan betalált középről, de centerben közben Kis G. volt szabálytalan. Kontra!

2
    Török lövését a bal szélen Gór-Nagy blokkolja, marad a Szolnoknál a játékszer.

1
    GÓÓL! Vezetnek a hazaiak, GÓR-NAGY MIKLÓS talál a kapuba fórból.

1
    Hosnyánszky támaszkodott Gór-Nagy-ra meg is van az első kiállítás.

1
    Az első támadás jogáért Graham és Török úszik, a hazai játékos hozza el a labdát.

A vendégek kék sapkában fognak medencébe ugrani pillanatokon belül, míg a házigazdák fehér sapkában fognak játszani.

ZF-Eger: Kezdők: Bisztritsányi (Meixner) – Bundschuh, Bátori, Graham, Gór-Nagy, Biros, Hárai. Cserék: Varga, Lőrincz, Salamon, Zalánki, Bedő, Kovács G.

Szolnoki Dózsa-Közgép: Decker (Lévai) – Gocic, Kis G., Jansik, Hosnyánszky, Hangay, Török. Cserék: Vörös, Nagy R., Pásztor, Tóth P., Kalmár, Aleksic.

Történetének első címvédésére készül a ZF-Eger, ehhez azonban a Szolnokon keresztül vezető 32 perc választja el!

A férfi vízilabda OB I döntője a negyedik mérkőzéshez ért el. Mind három összecsapáson a vendég gárda tudott diadalmaskodni, ezzel a pálya előny újra az Egernél van, 2:1-re vezetnek összesítésben. Azonban ha azt a formát hozzák, mint egy héttel ezelőtt a Bitskey uszodában, akkor hamarosan újra döntetlen lesz a döntő állása.
    Az első összecsapáson a Szolnokon 10:8-ra győzött a ZF, míg a már említett egri mérkőzésen sima 11:5-ös sikert aratott a Dózsa. A második szolnoki derbi újra két gólos vendég győzelmet hozott 8:6-ra nyertek az egriek. Ezzel egy meccsre vannak a címvédéstől Birosék, ráadásul hazai pályán vágnak neki ennek.
    Az alapszakaszban mind két alkalommal a hazai gárda tudott győzedelmeskedni, októberben Egerben 13:9 lett a végeredmény, míg Szolnokon 8:6 a vendéglátóknak.
    Lehetetlen megjósolni mi vár ránk a döntő negyedik összecsapásán, annyi bizonyos, hogy hatalmas izgalmak várhatóak. A vendégek mindent meg fognak tenni, hogy kiharcolják az ötödik döntő mérkőzést és ezzel azt, hogy újra a visszatérhessenek és hazai medencében kivívhassák a hőn áhított siker!
    A tavalyi döntőhöz nem lehet hasonlítani az ideit, ahol szintén ez a két egyesület vágott neki az aranyért folytatott harcba, akkor ugyanis 3:0-s "söpréssel" tudott nyerni a ZF, bár mind a három összecsapás egy-egy gólon múlt, tehát ezek is szorosnak mondhatók.
    Tartsanak velünk, hétfőn 19:15-kor kezdünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 19:15 - kor kezdődik.