Niemcy – USA 4:5 (vége) | Norvégia – Kanada 2:3 (vége) | Lettország – Svájc 2:3 (vége)
Dánia – Szlovákia 3:4 (vége) | Oroszország – Fehéroroszország 2:1 (vége) | Csehország – Franciaország 5:4 (hosszabbítás vége)
Oroszország
2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Fehéroroszország
kedd 20.05.2014, 19:45 • Minsk Arena, Minszk • A csoportos Világbajnokság

Még a további pontos párosítás nem ismert, mivel a francia-cseh meccs ráadása még tart!
    Figyeljenek most arra a meccsre, én mára köszönöm kedves figyelmüket! (22:13:18)

A fehéroroszoknál a Koval sérülése miatt jégre lépő Lalande, míg az oroszoknál a végig nagyszerűen védő Bobrovszkij lett a meccs embere!
    Szól az orosz nemzeti himnusz a győztes tiszteletére!

Nagy csatát hozott a mérkőzés, a fehéroroszok roppant mód felszívták magukat a "Nagy testvér" elleni derbyre, de a kicsit visszafogottabban játszó oroszok végül behúzták a hetedik győzelmüket is, így 100%-os teljesítménnyel nyerték meg a csoportjukat!

60:00

59:57
    Még a legvégén Stas lőtt kapura, de Bobrovszkij bravúrral mentett!

59:23
    Időt kért Hanlon, a fehérorosz kapitány!

59:23
    Andrej Kosztyicin lövését védte Bobrovszkij!

58:45
    Kapus nélkül, de 6 mezőnyjátékossal a fehéroroszok!

58:24
    Tyihonov lövését védte Lalande!

58:00
    Kettő percen belül vagyunk a rendes játékidőben, buli az orosz harmadban!

57:37
    Megint Plotnyikov lőtt közelről, Lalande önfeláldozóan mentett!

57:11
    Plotnyikov megpattanó korongja ment Lalande kapuja fölé!

57:05
    Most a fehéroroszok ütöttek egy tilost!

56:58
    Malkin közeli lövését kellett mentenie, tisztáznia Lalande-nak!

56:35
    Anyiszimov lövését védeni tudta Lalande!

56:18
    Anyiszimovot lökte palánkra egy fehérorosz, de nincs kiállítás!

55:39
    Most támadnak a fehéroroszok, az oroszoknak ismét tilost kellett ütniük!

54:47
    Orosz tilos felszabadítás!

54:31
    Sipacsjov korongja nem jutott el a fehérorosz kapug.

53:37
    Lalande volt munkában a túloldalon!

53:31
    Andrej Kosztyicin egy visszatett korongot lőtt rá az orosz kapura, de Bobrovszkij a helyén volt.

53:20
    Megint Sztyepanov volt veszélyes, ezt a lövését Bobrovszkij hárította!

53:01
    Kiegészültek az oroszok!

52:20
    Sztyepanov lövése is elment az orosz kapu mellett!

51:44
    Platt lövése elkerülte az orosz kaput.

51:01
    Tyihonov keveredett bunyóba a fehéroroszokkal, ütött ezért kapott is 2 percet! Emberelőnyben a fehéroroszok4

50:41
    Megint Platt próbálkozását hatástalanította az orosz kapus!

50:28
    Platt egy eladott korong után lőtt, Bobrovszkij másodjára hárított!

49:50
    Újabb tilos felszabadítás, most orosz részről!

49:14
    Most orosz tilos!

48:25
    2 az 1 elleni lehetőséget hibáztak el a fehéroroszok!

48:08
    Fehérorosz tilos felszabadítás!

47:45
    Szép orosz játék után mentett Lalande kapus!

47:20
    Denis Gyenyiszov lövését védte előrevetődve Lalande!

47:05
    Megint egy szusszanásnyi szünet!

47:05
    Orosz leshelyzet.

45:49
    Fehéroroszország gólt szerzett!
    Gólszerző V.GYENYISZOV. Assziszt: Kitarov.Alekszandr Kitarov adta szépen a korongot VLAGYIMIR GYENYISZOVHOZ és Ő bevágta azt az orosz kapuba, egyre csökkentve ezzel az orosz előnyt! 2-1

45:20
    Malkin korongja csúszott el a fehérorosz kapu előtt!

44:11
    Hugyinov lövése vágódott le a fehérorosz védőkről!

43:03
    Dadonov korongját mentette Lalande.

42:56

42:50
    Medvegyev bombáját védte Lalande!

42:30
    Gotovec egy remek szóló végén fonákkal lőtt, Bobrovszkij védeni tudott!

42:14
    Lalande alatt van a korong, buli a fehérorosz védőharmadban.

41:31
    Tyihonov lövését védte Lalande.

40:32

40:01

Rögtön folytatódik a mérkőzés és ne feledjük, még mintegy fél percig emberelőnyben a fehéroroszok!

Ebben a harmadban már vitathatatlan volt az orosz fölény és két szép góllal kétgólos előnybe is került a Zsnarok legénység!
    Még egy szűk fél perc lesz hátra a fehérorosz emberelőnyből a harmadik harmad elején, elvileg még lehet esélye a házigazda válogatottnak!
    Izgalmak tehát biztosan lesznek még, maradjanak velünk a folytatásban is!

40:00

39:32
    Gotovec bombáját hárította Bobrovszkij!

39:10
    Platt és Andrej Kosztyicin nem tudta veszélyeztetni az oroszok kapuját!

38:32
    Az oroszoktól Jakovljev ül ki 2 percre a büntetőpadra, fehérorosz esély!

38:00
    Kettő perc még a hátra lévő idő a második harmadból, két góllal vezet az orosz válogatott!

37:45
    Lalande első védése, Sipacsjov lövésénél!

37:16
    Andrej Kosztyicin a kapu előtt már nem tudta ráhúzni a korongot Bobrovszkij kapujára!

36:14
    Kevin Lalande védi tovább a fehérorosz kaput, innen is mielőbbi jobbulást kívánunk Vitalij Kovalnak!

36:14
    Malkin vitte kapura a korongot és az önfeláldozóan mentő Koval az esetnél nagyon megsérült a kapuvasnál! Kapuscsere lesz a fehéroroszoknál!

35:47
    Oroszország gólt szerzett!
    Gólszerző SIPACSJOV. Assziszt: Plotnyikov. Öt az öt ellen is támadtak az oroszok és most Szergej Plotnyikov fonákkal, parádésan szolgálta ki VAGYIM SIPACSJOVOT, aki közelről nem hibázta el a ziccert! 2-0

34:50
    Sipacsjov lövése jelezte, hogy továbbra is az oroszok vannak támadásban!

34:02
    Jakovljev megpattanó korongja találta telibe a felső kapuvasat!

33:45
    Góllá érett tehát az orosz fölény, vajon tudnak -e újítani a fehéroroszok?

32:46
    Gólszerző PLOTNYIKOV. Assziszt: Sipacsjov. Vagyim Sipacsjov szolgálta ki szépen SZERGEJ PLOTNYIKOVOT, aki közelről immár felavatta Kovalt, kihasználva így az emberelőnyt! 1-0 az oroszok javára!

31:53
    Jevenko kapott 2 percet a játék késleltetéséért! Megint orosz emberelőny!

31:48
    Sirokov közeli lövésénél is állta a sarat Koval!

31:40
    Dadonov fonákját is védeni tudta Koval.

31:11
    Zubarjev korongja jött ki Kovalról!

30:17
    Most Medvegyev lövését hatástalanította a fehérorosz kapus!

30:10
    Megint Koval volt munkában!

29:31
    Kiegészült a fehérorosz válogatott!

29:19
    Zsaripov nem jutott lövéshez, pedig már üres volt a fehérorosz kapu.

28:44
    Anyiszimov egészen közelről sem tudta Koval kapujába piszkálni a korongot.

28:10
    Felállnak fórban az oroszok!

27:31
    Megint Korobov kapott 2 perces büntetést, akasztásért, emberelőnyben az oroszok!

27:00
    Kezd állandósulni az oroszok mezőnyfölénye, de gól továbbra sincs!

26:43

26:22
    Megint Koval tisztázott, most a bárdjával kinyúlva!

25:50
    Kiegészült az orosz válogatott!

24:57
    Plotnyikov majdnem emberhétrányban teremtett helyzetet a fehérorosz kapu előtt!

24:20
    Sztyepanov elől mentett az orosz védelem.

23:50
    Tyihonov kiállítása miatt most a fehéroroszok kerültek emberelőnybe!

23:42
    Kuljomin közeli lövését is védte szépen Koval.

23:35
    Burmisztrov lőtt, de Koval ezúttal is védett!

22:55
    Kitarov védekezése volt igen jó.

21:40
    Ez a fór is kimaradt, kiegészült a fehérorosz válogatott!

21:28
    Anyiszimov kísérletét is hatástalanította Vitalij Koval!

21:05
    Kuljomin elől mentett rátenyereléssel a fehérorosz kapuvédő!

20:58
    Malkin nagy lövését biztosan védte Koval!

Emberelőnyben tehát egyelőre az oroszok!

20:01

5:4 volt a kapuralövési arány az első harmadban a fehéroroszok javára!

Egyelőre egy kicsit a szokottnál eseménytelenebb ez a találkozó, viszont a végére az orosz válogatott felpörgött, helyzeteket alakított ki és emberelőnyben kezdheti a második harmadot!
    Tartsanak velünk a szünet után is!

20:00

19:40
    Az iménti helyzetnél Korobov akasztott, 2 perc és ez áthúzódik majd a második harmadra!

19:40
    Tyihonov közelről nem tudta átcsúsztatni Koval alatt a korongot.

19:15
    Saripov korongját viszont védte Koval kapus!

19:04
    Zsaripov lövése ment Koval kapuja fölé.

18:05
    Megint Kovalnak kellett nagyot védenie! Most egy kicsit megélénkült az oroszok támadójátéka!

17:34
    Malkin közeli lövésénél zárta remekül a rövid sarkot Koval.

16:49
    Kuznyecov szépen megkerülte a kaput, de Kovalt nem tudta becsapni.

16:20
    Ez a fór is kimaradt, kiegészültek az oroszok!

15:29
    A nézőtérre vágódott a korong az oroszok egyikének ütőjéről.

14:45
    Simán ki tudták hozni a korongot az oroszok emberhátrányban!

14:20
    Az orosz Denis Gyenyiszov kapott 2 percet fogásért! Emberelőnyben ismét a fehérorosz válogatott!

13:52
    Andrej Kosztyicin belőtt korongja nem talált társat.

12:55
    Bjelov támadásvezetésébe csúszott egy kis hiba.

11:30
    Egy picit eddig talán eseménytelen ez a találkozó!

10:37
    Kiegészült az orosz válogatott.

9:45
    Vlagyimir Gyenyiszov lövését tudta védeni Bobrovszkij!

9:20
    Tyihonov szabadította fel ügyesen az orosz védőharmadot.

8:37
    Burmisztrov akasztotta Andrej Kosztyicint, emberelőnyben 2 percig a fehéroroszok!

7:57
    A bedobást követően rögtön Kovalnak kellett védenie egyet.

7:50
    Technikai- és médiaszünet!

7:41

6:45
    Kutuzov közeli lövése adott munkát Kovalnak!

6:18
    Tyihonov lövése kerülte el nagyon a fehérorosz kaput.

5:41
    Fehérorosz kiállítás, Kitarov kapta a 2 percet, fórban az orosz együttes.

4:57
    Jakovljev belőtt korongja nem volt pontos.

3:48
    Bobrovszkij szép védése után alakult ki egy kisebb csetepaté az orosz kapunál.

3:29
    Zsaripov korongját hatástalanította Koval!

3:00
    Egyelőre teljesen kiegyenlített a játék.

2:05
    Orosz tilos felszabadítás.

1:53
    Gotovec lőtt balról kapura, de Bobrovszkij fogta a korongot!

00:01

Már a jégen a csapatok, fehér mezben az orosz-, pirosban a fehérorosz válogatott!

Oroszország: Bobrovszkij (Vasziljevszkij) – D.Gyenyiszov, Hugyinov, Plotnyikov, Kalinin, Sipacsjov – Kutuzov, Medvegyev, Tyihonov, Malkin, Kuljomin, Jakovljev, Bjelov, Zsaripov, Anyiszimov, Sirokov – Zubarjev, Dadonov, Burmisztrov, Kuznyecov. Szövetségi kapitány: Oleg Zsnarok

Fehéroroszország: Koval (Lalande) – Korobov, Graborenko, Volkov, Sz.Kosztyicin, Kovirsin – V.Gyenyiszov, Gotovec, Platt, Stas, A.Kosztyicin – Jevenko, Usenko, Ugarov, Sztyepanov, Kitarov – Karev, Jefimenko, Oszipov. Szövetségi kapitány: Glen Hanlon

Játékvezetők: Nord (svéd), Patafie (amerikai) – Carnathan (amerikai), Suominen (finn).

Hamarosan kezdődik a két szomszédos- és meglehetősen jó kapcsolatokat ápoló ország jégkorong válogatottjának találkozója, a minszki vb csoportkörének utolsó napján!
    A házigazda – most hivatalosan nem pályaválasztó – fehéroroszoknak a tegnapi, lettek elleni "érdekes" győzelem meghozta a biztos továbbjutást és ha ma is nyernek, a csoportjuk második helyén végeznek. Ez esetben a cseh- vagy a francia válogatott ellen mérkőznek a negyeddöntőben!
    Az oroszok már biztos csoportelsők, így Ők a francia-cseh meccs vesztesével találkoznak majd!
    Mindkét oldalon hiányzik a jégre lépők közül néhány ász; itt például Ovecskin kapott pihenőt, ott pedig Grabovszkij és Kaluzsnij is pihenőt kapott.
    Bobrovszkij kezd a kapuban az oroszoknál, míg ezúttal Koval kap lehetőséget a fehéroroszok ketrece előtt!
    Maradjanak velünk, mindjárt kezdünk!

Az orosz válogatott már a csoportmérkőzések utolsó napja előtt megnyerte a "B" jelű nyolcast, így biztos, hogy a másik ág negyedikjével – a cseh- vagy a francia válogatottal mérkőzik majd a legjobb 4 közé jutásért! Ovecskinék eddig még csak pontot sem vesztettek a vb-n, 29 gólt ütöttek és mindössze hatot kaptak. Kiemelkednek eddig a mezőnyből!
    A fehéroroszok hétfőn este a lettek ellen, érdekes körülmények között, végül üres kapus góllal nyerni tudtak 3-1-re és ezzel már a házigazda válogatott is ott van az egyenes kieséses szakaszban!
    A meccsnek a presztízsen túl az is a tétje, hogy Fehéroroszország egy esetleges győzelemmel az oroszok mögött megszerzi a csoport második helyét, elkerülve így a negyeddöntőben a kanadai-svéd kettőst!
    Ha Ovecskinék erre a napra már takarékos üzemmódra kapcsolnak, úgymond rápihennek a továbbiakra, akkor erre Kosztyicinéknek bizony van is esélyük.
    Azt azért reméljük, hogy a három pont sorsa a jégen, parázs csatában dől majd el!
    Kövessék tehát kedves és hűséges olvasóink a meccset velünk, ahogy a többi eseményt is!
    Tudják; ha minket figyelnek semmiről sem maradnak le!
    Jó meccset, jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:45 - kor kezdődik.

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 33. Plotnyikov (Sipacsjov), 36. Sipacsjov (Plotnyikov) – 46. V.Gyenyiszov (Kitarov)

Fehéroroszország: Koval (36.14-nél Lalande) – Korobov, Graborenko, Volkov, Sz.Kosztyicin, Kovirsin – V.Gyenyiszov, Gotovec, Platt, Stas, A.Kosztyicin – Jevenko, Usenko, Ugarov, Sztyepanov, Kitarov – Karev, Jefimenko, Oszipov. Szövetségi kapitány: Glen Hanlon

Nézőszám: 10 000