Niemcy – USA 4:5 (vége) | Norvégia – Kanada 2:3 (vége) | Lettország – Svájc 2:3 (vége)
Dánia – Szlovákia 3:4 (vége) | Oroszország – Fehéroroszország 2:1 (vége) | Csehország – Franciaország 5:4 (hosszabbítás vége)
Dánia
3:4 (0:1, 1:0, 2:3)
Szlovákia
kedd 20.05.2014, 15:45 • Chizhovka Aréna • A csoportos Világbajnokság

Ez egy igencsak drámai harmad lett a befejezéssel együtt ezen a szinte tét nélküli találkozón. Az első két játékrész összesen hozott két gólt, az utolsó harmadban pedig negyed óra alatt ötször találtak egymás kapujába. Szlovákiának ez eggyel többször sikerült, így győzött. Megérdemelten zsebelte be a három pontot, többet lőtt kapura a közép-európai csapat, ám a dánok sem szégyenkezhetnek, mindent megtettek, Boedkert választják a legjobb dán játékosnak, Mikliket pedig a legjobb szlováknak a mai meccsen.
    Dánia – Szlovákia: 3-4!
    Ezzel Dánia biztosan hetedik a csoportban, Szlovákia pedig biztosan ötödik már!
    ---- (17:57:42)

60:00

59:48
    Satan csap le a korongra, de a félpályáról mellé üti az üres kapura!

59:40
    Kint a korong, de még dán ütőkön vándorol.

59:15
    Valach adja el a saját harmadán belül, a dán lövésbe azonban belevetődik Svarny.

58:50
    Kipiszkálják a szlovákok a harmadból, pár centivel elkerüli az üres dán kaput, így viszont tilosra megy. Buli a szlovák harmadban.

58:32
    Megtörtént, üres a dán kapu!

58:25
    Szlovákia már csak rombol, lassan várható lesz Nielsen lecserélése egy mezőnyjátékosra.

58:10
    Az utolsó 2 perc kezdődött el, teljes létszámban a szlovákok!

57:35
    Storm elé pattant a korong középen, közvetlenül a kapussal szemben állt már csak, de nem tudott időben rákészülni és Laco kipiszkálta a botjával.

57:05
    Hatalmas lövés Kristensentől a jobb oldalról, egy védő önfeláldozóan vetődött bele a bombába.

56:30
    Nagy energiákat mozgósít most Szlovákia hogy megússzák ezt a hátrányt.

55:36
    Szlovák kiállítás következik, Mikus ül le két percre bottal akasztás miatt. Dán emberelőny, nagy lehetőség az egyenlítésre.

55:29
    Tilos felszabadítás a szlovákoktól, most nyilván mindent egy lapra fognak feltenni a dánok, hogy esetleg egyenlítsenek.

54:55
    Valóban látszik, hogy nem kell taktikázniuk, mindkét csapat a győzelemre játszik, nem adták fel a dánok sem és újra csak egy gól a hátrányuk!

54:25
    Dánia gólt szerzett!
    JESPER JENSEN kap egy csodás indítást középen, majd Laco bal lába mellett a kapuba lövi a ziccert!! 3-4! Mégsem dőlt el a meccs!
    Gólpassz: Jesper B. Jensen.

54:17
    Szlovákia gólt szerzett!
    Úgy tűnik, megtörtek a dánok, TOMAS TATAR hozta a bal oldalon szólóban a korongot, majd befelé cselezett és kilőtte a jobb felső sarkot!! Újabb nagyon gyors gólt követően 2-4!

53:53
    Szépségdíjas találattal szerzi meg ismét a vezetést Szlovákia! Sakk-matt helyzetben kapta középen MAREK VIEDENSKY és bebombázta az üres kapuba! 2-3!
    Gólpassz: Michel Miklik.

53:43
    Bjorkstrand áll ki két percre Dániától.

53:43
    Az egy perces reklámszünet alatt szusszannak egyet a csapatok, ez ma az utolsó.

53:20
    Jelenleg tehát hosszabbításra áll a találkozó, vajon el tudják-e dönteni a csapatok egy góllal még a rendes játékidőben a meccset?

52:53
    Valóban meg tudták ismételni a dánok a második harmadban lőtt emberelőnyös góljukat. Egy megpattanó korong került MORTEN GREEN elé középen, aki kapásból kapura is bombázta, a korong pedig utat talált a kapuba! 2-2!
    Gólpassz: Mads Christensen.

52:40
    Kibombázott korong után betörnek a harmadba ismét a dánok.

52:10
    Az egyetlen dán gól ma emberelőnyből esett, vajon meg tudják-e ismételni? Azóta többször is elszúrták a lehetőséget.

51:52
    Újabb szlovák kiállítás, most Reway kerül a padra gáncsolásért két percre.

51:25
    Szlovákia a támadó harmadba érve elvesztette a korongot, Kristensen gyűjti be hátul.

50:35
    Korongszerzés után kettő a kettőben vitték kapura a dánok, Storm takarásból tüzelt a jobb oldalról, Lacon nem tudott kifogni!

49:40
    Satan kapott korongot középen Mikliktől, kapura is tudta lőni, Nielsen lekapta a lepkéssel.

49:20
    Megúszták a szlovákok, kiegészültek.

48:50
    Larsen lövése elakadt középen, Green azonnal ismételt, Laco hatalmas bravúrral, bal lábbal védett!

48:25
    Morten Green fordult kapura középen és azonnal lőtt, Laco ismét a helyén volt.

47:45
    Hansen ismételt nem sokkal később, ezt viszont Laco hárította.

47:35
    Körbeadogatták a dánok, majd Jesper B Jensen lőtte kapura középről a kék vonal elől, pár centivel mellé bombázott.

47:04
    Kettészakadt a pálya, mindkét oldalon helyzet, ám most egy kiállítás miatt áll meg a játék, Satan pihen majd két percig Szlovákiától akadályozás miatt. Dánia kerül emberelőnybe.

46:15
    Satan és Hrivik iramodott meg kettő az egyben, Hrivik passza azonban kicsit hosszú, társa nem tudta már jó helyzetből ellőni.

45:40
    Oliver Lauridsen lőhetett közvetlen közelről egy kavarodás után, Laco remekül zárta a szöget!

45:00
    Miklik kap forintos átadást elöl, elfekteti a kapust, de túlzottan kisodródik a jobb oldalra és már nem tudja belőni a hálóba a korongot.

44:30
    Ceresnak lőhetett közelről a bal oldalról, egy védő ütőjén csattant óriásit a kísérlet.

43:15
    Dán támadás, de Svarny megszerzi hátul a korongot.

42:35
    Szlovákia tehát ismét megszerezte a vezetést, innentől nem lesz nekik sürgős. Közben kiegészültek a dánok.

41:40
    Ezzel még mindig kb 45 másodpercig emberelőnyben lesz Szlovákia, mivel csak az első ember jöhetett vissza a gól után.

41:31
    Végül nem tudták kihúzni a dánok a maradék 11 másodpercet, gyors adogatással zavarták meg a védelmet a szlovákok, míg a bal oldalon tisztán lőhetett MICHEL MIKLIK és be is talált! 1-2!
    Gólpassz: Marek Viedensky.

41:15
    Bravúros dán védekezés, Nagy és Miklik lövéseibe is belelépnek.

40:40
    Miklik passzát követően Nagy lőtt középről nagy erővel, Nielsen megvédte kapuját!

40:22
    Újabb kiállítás, Lauridsen ütött fejre, kettős szlovák előny! Hatalmas lehetőség előtt északi szomszédaink.

40:01

Ellentmondásos a harmad eredménye és a mutatott játék. Jóval többet mutatott Szlovákia, mint az első harmadban, mégis akkor vezettek, most pedig egálra áll az eredmény. Dánia megúszta ezt a játékrészt kapott gól nélkül, pedig ebben a húsz percben jóval aktívabb és veszélyesebb volt a szlovák válogatott, a dánok viszont ki tudtak használni egy emberelőnyt.
    Egyelőre Dánia – Szlovákia: 1-1, a záró harmaddal folytatjuk!
    ----

40:00

39:55
    Dánia most a "csak el a korongot messzire" elvet alkalmazva kibombázta.

39:42
    Egy kiállítás lesz a dologból, Lassen áll ki két percre bottal akasztás miatt.

39:40
    Kiütik a dánok, most nyom Szlovákia.

39:20
    Marincin tüzelt balról, egy védő ütőjéről pattan le.

39:00
    Kiegészült Szlovákia és máris kontrázott, Tatar azonban kihagyta a kapuval szemben állva a ziccert.

38:45
    Jesper B Jensen bombázta rá távolról, kissé jobbról, Laco másodszorra fogja!

38:00
    Ismét kicsusszan a korong, jó szlovák védekezés.

37:40
    A dánok nem először hibáznak ilyet emberelőnybe, hogy ellenfélnek passzolják, még nem törtek be most sem az ellenfél harmadába.

37:12
    Kristensen passzolja pontosan oda Viedenskynek, meg is indult vele, végül inkább a semleges sarokba passzolta a pakkot, nem jött társ.

36:38
    Újabb kiállítás, Panik hagyja el a pályát két percre bottal ütés miatt, dán emberelőny következik.

35:45
    Hatalmas helyzet már a túloldalon, Ceresnak szólózott és már csak a kapussal állt szemben, de Nielsen nyerte a párharcot!

35:30
    Mind Madsen, mind Hansen jó lövőhelyzetbe került középen, de Laco szépen hárított.

34:55
    Jakobsen kap ajándék korongot középen, megindul vele, majd a kék vonalnál kapura bombázza, pár centivel mellé száll!

34:10
    Green lövése pattan meg egy védőn, így lesz veszélyes, Laco azonban oldalra tudja tenyerelni a korongot.

33:35
    Ebben a harmadban rákapcsolt Szlovákia, bár érdekes, hogy ők kaptak gólt – de jóval aktívabbak.

33:25
    Daloga szökött meg a jobb oldalon, keresztbe lőtt korongjára érkezett középen Viedensky, Nielsen viszont remekül zárta a szöget.

32:49
    Marcinko áll ki két percre és Jesper B Jensen. Mindketten durvaság miatt ülnek a büntetőpadon. Négy a négy ellen mehet a játék.

32:49
    Marcinko húzott befelé jó helyzetben, egy védő azonban megállította még időben. Újabb reklámszünet.

32:20
    Hascak lövése után felálltak a szlovák támadók, de egy hiba miatt kicsusszant a harmadból a korong, azóta is a semleges harmadban a játék.

32:00
    Az eddigi lövések száma 13-11, amik el is találták a kaput. Valach a bal oldalról bombázott most kapura, Nielsen pedig megszerzi Tatar elől.

31:15
    Bjorkstrand bombázta kapura középről, Laco védett, pár mp múlva Larsen kísérletezett távolabbról, az viszont fölé szállt.

30:40
    Larsen már a túloldalon veszélyeztet, de jól védekezett Hrivik és megszerezte a pakkot.

30:00
    Satan hozta szépen a korongot a jobb oldalon, egy csel után tisztán lőhetett volna, de lecsúszott a korong az ütőjéről a lövés előtt.

29:12
    Marincin került lesre a jobb oldalon, a buli a dán harmadon kívül. Időközben kiegészült Szlovákia.

28:05
    Hansen is kapura lőtt, de most Laco volt résen és hárított!

27:40
    Larsen bombázta rá a kék vonal közeléből, pár centivel ment csak mellé.

27:05
    Hiába álltak fel gyorsan a dánok, kicsúszik a korong egy pontatlan passz után.

26:45
    Valach áll ki bottal akasztás miatt két percre. Dán emberelőny következik.

26:15
    A reklámszünet után folytatódhat az összecsapás.

25:40
    Hascak indult volna meg egy szerzett koronggal a bal oldalon, de túl messzire pattant el az ütőjéről, így le tudott rá csapni Markus Lauridsen.

25:20
    Marincin tüzelt ismét a bal oldalról, Nielsenről kipattant, Ceresnak ismétlése pedig már egy védőről pattant a mezőnybe.

24:43
    Úgy tűnik, berendezkedtek a szlovákok ezekre a gyors kontrákra, Marincin tüzelt a bal oldalról, Nielsen ismét résen volt.

24:28
    Tomas Tatar kapta túl hosszan az indítást, ebből így tilos lett.

23:35
    Az iramra továbbra sem lehet panasz, előbb Jesper B. Jensen lőtt kapura középről, majd kontráztak a szlovákok és Satan indult meg, de túl hosszan kapta a korongot és Nielsen rá tudott vetődni!

22:45
    A lassítás mutatta, hogy nem is Nielsenről jött ki a korong, hanem a jobb kapuvasat találta telibe az előbb Marcinko.

22:20
    Újra Dánia támad, Daloga viszont megszerzi hátul a korongot.

21:30
    Lauridsen és Marcinko veszett kicsit össze a dán kapu előtt, de végül rendeződnek a dolgok. Marcinko a buli után azonnal kapura lő középről, Nielsenről jön ki a korong.

21:11
    MIKKEL BOEDKER kapta a korongot szép kombináció végén középen, majd kapura fordult és közelről a hálóba bombázott!! 1-1! Kihasználtak az emberelőnyt a dánok!
    Gólpassz: Morten Green, Mads Christensen.

21:05
    Felálltak a dánok.

20:20
    Ugyan dán emberelőny, de a szlovák válogatott lógott meg és Ladislav Nagy kapura is lőtt jobbról a körből, Nielsenen nem fogott ki!

20:01

Sokkal aktívabban kezdte az első játékrészt Dánia, több komoly helyzetet is kialakítottak, ám a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, Szlovákia szerzett vezetést, ráadásul utána is támadóbbak maradtak.
    Igen jó iramú, sok helyzetet és lövést hozó első harmadot láttunk, csak így tovább! Egyelőre Dánia – Szlovákia: 0-1!
    A szünet után folytatjuk, maradjanak velünk!
    ----

20:00

19:47
    Daloga lökte fel ígéretes helyzetben a dán támadót, bottal ütés miatt két percre kiáll. Ez átnyúló kiállítás lesz, dán emberelőny.

18:45
    Kicsusszan a szlovák harmadból egy pontatlan passznál, le is jár ezzel a kiállítás.

18:30
    Újabb Laco védés, Boedker tudta még kapura tenni a kapu közeléből, de nem volt már benne erő.

17:45
    Felálltak a dánok, de Sloboda kiüti a harmadból.

17:10
    Jasper Jensen bombázta rá a bal oldalról, Laco és a védők együttes erővel kivágják.

16:41
    Skokan állíttatja ki magát két percre, dán emberelőny két percig.

16:30
    Újabb komoly szlovák helyzet! A jobb oldalról érkezett Skokan lövése, amit Nielsen nem jól számolt ki a jelek szerint, mert átcsúszott alatta a korong, de a lassú játékszert egy védő ki tudta még vágni!

16:05
    Hascak kísérletezett volna lövéssel, de felszedték az ütőjét még a próbálkozás előtt.

15:20
    Változik-e a játék képe attól, hogy Dánia hátrányba került? Az utóbbi pár percben a szlovák válogatott jóval aktívabb, mint az első 10 percben bármikor.

14:41
    Az utóbbi percekben feléledő Szlovákia megszerzi a vezetést! TOMAS TATAR szerez meg egy kapusról kipattanó korongot középen és a kapu jobb felső sarkába bombázza kapásból! Szép gól, 0-1!
    Gólpassz: Juraj Valach.

13:25
    Staal váratlan lövése a jobb oldalról éles szögből, Laco azonban résen volt, az ismétlésbe pedig már nem tudott beleállni a dán játékos.

13:10
    Ha hinni lehet a statisztikának, akkor hat dán lövés találta el eddig ma a kaput és csak egy szlovák.

12:50
    Dánia támadott a szünet után, de lövés nélkül vesztették el a korongot, amit Hascak elől két védő szorításában elveszít.

12:30
    Satan passzolta volna hátra a kapu elé, de a visszaálló Larsen bele tudott piszkálni az átadásba. A második reklámszünet miatt áll a játék.

11:54
    Ismét Tatar, igencsak aktív eddig. Keresztbe lőtt korongjára azonban nem érkezett középen ütemben senki, így Green kibombázta.

11:10
    Eddig élvezetes, jó találkozó, élénk az iram, sok a helyzet.

10:51
    Tatar jobbról eleresztett bombája csak 2 centivel kerüli el a jobb felső sarkot!

10:14
    Larsen áll ki két percre a dánoktól lökés miatt. Most a szlovákok vannak emberelőnyben.

10:10
    Satan és Nagy kettő az egyben vitte kapura, ám a kellő időben nem passzoltak, így lövés nélkül lett oda a helyzet.

09:25
    Szép dán kombináció végén Green még Christensenhez passzolt helyzetben, aki kapura tette, Laco azonban átért a bal oldalra és hárított!

09:10
    Mikus szerzett korongot, majd indította Viedenskyt, aki középről egy védő mellől lőtt kapura, Nielsen hárított.

07:59
    Sloboda akadályozás miatt áll ki két percre, ismét Dánia van emberelőnyben.

07:58
    Szlovákia vezetett kiváló kontrát, Daloga passzolt Slobodához a jobb oldalra, aki nagy helyzetben azonban elvétette a bal kapuvas mellett, utána pedig szabálytalankodott.

07:25
    Jóval aktívabbak eddig a dánok, most éppen Christensen bombája pattan meg egy védő ütőjén és száll messzire ki a pályáról.

06:49
    Bjorkstrand került helyzetbe a kapu jobb oldalánál, rá is tudta kotorni, Laco ismét jól zárta a szöget.

06:30
    Kiegészültek a szlovákok, megúszták ezt a hátrányt.

05:50
    Boedker bombázta kapura a jobb oldalról, majd Jannik Hansen ismételt középről, Laco mindkét esetben remekül hárított!

05:00
    Mindkét csapat teljesítette a minimális célt, bent maradt az élvonalban, bár alighanem a szlovák válogatottnak nem ez volt a legfontosabb célkitűzése. Negyeddöntőbe már nem juthatnak.

04:26
    Kettő perces kiállítás, Ladislav Nagy kénytelen a büntetőpadra ülni magas bot miatt. Dán emberelőny.

04:15
    Igen jó iramban kezdődött a találkozó, jót tesz a meccsnek, hogy igazából nagyobb tét nélküli.

03:40
    Viedensky tüzelt a bal oldalról, megpattant a korong és a bal kapuvasat találta telibe!

01:50
    Jesper Jensen lövését védte hatalmas bravúrral Laco!

00:01

Dánia: Nielsen (Galbraith) – Oliver Lauridsen, Kristensen, Nicklas Jensen, Madsen, Hansen – Larsen, Lassen, Green, Christensen, Boedker – Markus Lauridsen, Jesper B. Jensen, Storm, Bjorkstrand, Jesper Jensen – Bruggisser, Staal, Jakobsen, Poulsen, Spelling
    Szövetségi kapitány: Jan Karlsson

Szlovákia: Laco (Hudacek) – Daloga, Sloboda, Hrivik, Satan, Nagy – Svarny, Valach, Miklik, Mikus, Tatar – Ceresnak, Marincin, Panik, Marcinko, Hascak – Brejcak, Skokan, Viedensky, Stastny, Reway
    Szövetségi kapitány: Vladimir Vujtek

Játékvezetők: Keith Kaval (USA), Konstantin Olenin (RUS) – Vit Lederer (CZE), Anton Semjonov (EST).

Folytatódik a jégkorong világbajnokság Fehéroroszországban. Dánia és Szlovákia együttese találkozik egymással. Szlovákia számára óriási csalódás ez a világbajnokság, már az utolsó forduló előtt eldőlt, hogy nem juthatnak be a legjobb nyolc közé.
    A csoport 5. és 7. helye közötti végső helyezésekről dönt ez a találkozó, ugyanis Olaszország már egészen biztosan kiesik, lejátszotta az utolsó meccsét is tegnap és maradt három ponttal az utolsó pozícióban.
    Hatalmas nagy tétje nincs tehát a találkozónak, de presztízsből bizonyára hajtani fog a dán és a szlovák csapat is. Dán győzelem esetén még lehetnek ötödikek is a csoportban, bár akkor Norvégia nem szabadna, hogy pontot szerezzen a másik meccsen. Szlovák győzelem esetén biztos lenne az ötödik helyük, a dánok akkor egészen biztosan csak hetedikek.
    Szlovákia eddig hat forduló alatt 16 gólt szerzett, Norvégia pedig 14-et, tehát azért számíthatunk néhány találatra, most már felszabadultan játszhat mindkét gárda, mert ki nem eshet, negyeddöntőbe már nem juthat.
    Az összecsapás kedden délután 15:45-kor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:45 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 22. Boedker (Green, Christensen), 53. Green (Christensen), 55. Jesper Jensen (Jesper B. Jensen) – 15. Tatar (Valach), 42. Miklik (Viedensky), 54. Viedenesky (Miklik), 55. Tatar