Niemcy – USA 4:5 (vége) | Norvégia – Kanada 2:3 (vége) | Lettország – Svájc 2:3 (vége)
Dánia – Szlovákia 3:4 (vége) | Oroszország – Fehéroroszország 2:1 (vége) | Csehország – Franciaország 5:4 (hosszabbítás vége)
hosszabbítás vége
Csehország
5:4 (1:3, 3:0, 0:1 - 1:0)
Franciaország
kedd 20.05.2014, 19:45 • Chizhovka Arena • A csoportos Világbajnokság

Hosszabbításban, hatalmas csatában nyertek a korábban jóval esélyesebbnek vélt csehek. A franciákban lehet "némi" hiányérzet, hiszen már 3:0-ra is vezettek, igaz ez még az első harmadban volt.

Köszönöm a figyelmüket! (22:18:25)

62:19
    Csehország gólt szerzett!

Zámorský szánta rá magát egy lövésre a kék vonalról, JAN KOLÁŘ még beletette a botját az imént említett játékos löketébe, amiről a kapuba vágódott a korong.

Gólpassz: Petr Zámorský és Vladimír Sobotka

62:05
    Hatalmas fölényben játszanak a csehek, a franciák önfeláldozóan védekeznek.

61:41
    Időkérés a franciák oldalán.

61:37
    Tüzijáték a francia kapu előtt! Először Vitásek tüzelt, majd Kindl lövésébe tette bele a botját Červenka, ezt követően pedig Jágr hibázik nagy helyzetben! Egyik cseh játékos sem járt sikerrel!

60:36
    Amar korcsolyázott lesre, oda a támadás lehetősége.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Nem bírt egymással a rendes játékidőben a két csapat, így hosszabbítás következik. Motivációból egyik oldalon sem lesz hiány, mivel aki itt ma veszít, az a bombaerős orosz csapattal mérkőzik majd meg a negyeddöntőben.

Maradjanak velünk!

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

59:50
    Nagyon úgy néz ki, hogy itt hosszabbítás lesz.

58:58
    Meunier tesztelte Salák éberségét, a cseh kapus hárította a lövést.

58:11
    Kiegészülnek a csehek, immár teljes létszámban vannak.

57:05
    Bellemare szánta rá magát egy lövésre, de kapu mellé tüzelt a francia.

56:31
    S. Da Costa löketét blokkolja a cseh védelem.

56:11
    Zámorský (CZE) bottal akasztás miatt lekorcsolyázik két percre.

56:08
    A túloldalon Treille egyedül korcsolyázhatott a csehek kapujára, de nem tudott túljárni Salák kapus eszén!

55:19
    Jágr hozta nagy helyzetbe Sobotka-t, de utóbbi most sem tudja bevenni Hardy kapuját!

54:59
    Jágr és Sobotka is ott ólálkodott a gallok kapuja előtt, de egyiknek sem sikerült begyömöszölnie a korongot a francia kapuba.

54:48
    Kindl tüzelt a kék vonalról, azonban csak Bellemare-t találta telibe.

54:35
    Sekáč tornáztatta meg egy lövéssel a franciák kapusát.

53:39
    Teljes létszámban a gallok, immár öten vannak.

52:45
    A csehek emberelőnye nem akar sikerülni, a francia védelem jól teljesít.

51:59
    Meunier (FRA) bottal akasztás miatt korcsolyázik le két percre.

51:45
    Vondrka csípős löketét Hardy hárította.

51:34
    Teljes létszámban a csehek, kiegészültek.

51:07
    Fleury lőtt a kék vonalról, Novotný blokkolta a próbálkozást.

50:10
    Zaťovič verekedte magát lövésig, de kapu mellé tüzelt a cseh jégkorongozó.

49:34
    Sobotka (CZE) bottal akasztás miatt korcsolyázik le két percre.

48:54
    T. Da Costa lövését Vitásek blokkolja, oda a lehetőség.

48:30
    Červenka tálalt a kapu előtt teljesen üresen álló Vondrka-hoz, aki kapu mellé tüzel.

48:10
    Hudler egyedül korcsolyázhatott a francia kapura, de "csak" a gólvonalig jutott!

47:30
    Létszámfölényes helyzetbe kerültek a csehek, három a kettő ellen korcsolyázhattak, azonban Rolinek lövését védte a francia kapus.

46:46
    Němec lövésénél nem sokat látott Hardy kapus, de végül hárítani tud a francia portás.

46:26
    Vondrka gyorsított fel hihetetlen tempóban, majd korcsolyázott be a francia kapu elé, azonban lövésig már nem jutott el.

45:42
    Bellemare életerős löketét védte nagyszerűen Salák kapus!

45:10
    Kindl lövésébe Hudler tette bele a botját, de Hardy kapust ez sem zavarta meg.

44:20
    Rolinek tüzelt a kék vonalról, löketét blokkolják a franciák.

43:30
    Fokozzák a tempót a csehek, a franciák most védekeznek.

42:36
    Franciaország gólt szerzett!

A franciák egy gyors ellentámadást végén egalizálnak! Fleury korcsolyázik el a bal szárnyon, majd hozza kihagyhatatlan helyzetbe ANTOIN ROUSSEL-t, aki nem is hibázik!

Gólpassz: Damien Fleury

42:35
    Jól tartják magukat emberhátrányban a csehek.

41:39
    S. Da Costa életerős löketébe Roussel tette bele az ütőjét, nem sokon múlott az egyenlítés!

41:26
    Kolář (CZE) fogta ellenfelét, jutalma két perc.

41:07
    Vondrka tüzel alig kapu mellé.

40:30
    Aktívabban kezdték a harmadik játékrészt a csehek.

40:01

Nagyot változott a világ, immár a csehek vezetnek, pedig álltak 0:3-ra is, így nem akármilyen huszáros hajrát vágtak le a második harmadban! Továbbra is szoros a mérkőzés, nyílt a találkozó, bármi lehetséges. Azonban kétségtelen, hogy a lélektani előny már a csehek birtokában van.

40:00

39:45
    Nagyon úgy néz ki, hogy ebben a játékrészben már nem történik semmi érdemleges.

38:30
    Zaťovič próbálkozását védi Hardy kapus.

38:10
    Túlütés a csehek részéről.

37:41
    Ezúttal a cseheknek van nagy szerencséjük! Fleury a jobb kapuvasat zörgeti meg!

37:30
    Nagy lehetőséget szalasztottak el a csehek. Amennyiben Jágr értékesíti a büntetőlövést, akkor kettővel elmentek volna a szlávok.

36:38
    Tilos felszabadítás a franciák részéről.

36:15
    Jágr nem használja ki a lehetőséget, mivel csak a kapuvasat találja telibe!

36:15
    Jágr lépett ki két francia gyűrűjében, majd szabálytalankodnak ellene, a játékvezetők büntetőlövést ítélnek!

35:30
    Támadnak a csehek, védekeznek a franciák.

34:47
    Novotný löketét blokkolja a francia védelem.

33:30
    A második harmad egyértelműen a cseheké, a franciák teljesítménye nagyon visszaesett.

32:42

Egy kapu előtti kavarodás után MARTIN ZAŤOVIČ eszmél a leggyorsabban, majd gyömöszöli be a korongot Hardy kapujába.

Gólpassz: Tomáš Rolinek és Jakub Kindl

32:34

31:54
    Kettő az egy elleni létszámfölényes helyzetbe kerültek a franciák! T. Da Costa továbbított Fleury-hoz, de utóbbi csak Salák kapust találta telibe!

31:29

Jordán löketébe JAROMÍR JÁGR tette bele rutinosan a botját, arról pedig a kapuba vágódik a korong.

Gólpassz: Michal Jordán és Vladimír Sobotka

31:10
    Jordán lőtt a kék vonalról, lökete után a korong nem sokkal száll el a bal kapufa mellett.

31:05
    Tilos felszabadítás a a franciák részéről.

30:54
    Kiegészültek a franciák, immár teljes létszámban vannak.

30:31
    Zámorský tüzel a kék vonalról, Hardy védi a próbálkozását.

29:49
    Jágr korcsolyázik lesre, oda a lehetőség a csehek előtt.

28:54
    Amar (FRA) bottal akasztás miatt korcsolyázik le két percre.

27:12
    Teljes létszámban a franciák, kiegészültek.

26:31
    Mit hagytak ki a franciák emberhátrányban! Henderson lódult meg és korcsolyázhatott egyedül Salák kapusra, de nem tudott a cseh portás eszén túljárni a francia!

26:22
    Zámorský bombáját is fogja a gall portás.

26:13
    Jágr tüzelt nem sokkal kapu mellé, nem volt veszélytelen próbálkozás.

25:12
    Treille (FRA) korcsolyázik le két percre gáncsolás miatt.

24:30

JIŘÍ SEKÁČ korcsolyázott el a jobb oldalon, majd fonákkal bevette Hardy kapuját. A francia kapus bravúrral talán védhette volna ezt a lövést.

Gólpassz: Jan Kolář és Petr Zámorský

23:20
    Újra Klepiš, ezúttal a kék vonalról tüzel, de belevetődnek a lövésébe.

23:11
    Klepiš löketét Hardy kapus nyeli le.

23:00
    Egyelőre jól tartja magát emberhátrányban a "gall kakas".

22:27
    Fleury (FRA) gáncsolás miatt lekorcsolyázik két percre.

22:23
    Fleury tesztelte egy lövéssel Salák kapus éberségét.

22:15
    Vitásek tüzelt a kék vonalról, de lövését blokkolja a francia védelem.

21:31
    Jordán korcsolyázik el a jobb oldalon, majd tüzel kapura, azonban Hardy annak ellenére, hogy nem sokat lát a lövésből, hárít.

21:13
    Már a franciák is öten a jégen.

21:00
    Kiegészültek a csehek, immár teljes létszámban vannak.

20:47
    Kolář lövését is egy blokk állítja meg.

20:27
    Hertl löketét blokkolja a a francia védelem.

20:01

Amilyen eseménytelenül indult, olyan eseménydúsan zárult az első harmad. Nem panaszkodhatunk, mivel láthattunk négy gólt. Egyelőre nagy meglepetés van kialakulóban, hiszen arra senki sem számított, hogy a franciák kétgólos előnyt harcolnak ki az első játékrészben.

20:00

19:18

Hertl továbbított VLADIMÍR SOBOTKA-hoz aki beverekedte magát a francia kapu elé és ha már ott járt a hálóba tüzel.

Assziszt nélküli találat.

19:14
    Roussel (FRA) botfogás miatt korcsolyázik le két percre.

19:01
    Ševc (CZE) bottal akasztás miatt korcsolyázik le két percre.

19:00
    Potyognak a francia gólok, a csehek elvesztették a fonalat.

18:22

Itt a harmadik francia gól! LAURENT MEUNIER egy szép egyéni akció után veszi be a tehetetlen Salák kapuját!

Gólpassz: Damien Raux

17:48

T. da Costa passza után JULIEN DESROSIERS szánta rá magát egy lövésre, lökete után a korong utat talál a félig üresen tátongó kapuba.

Gólpassz: Teddy da Costa

17:11
    Sobotka már a jégen, csehek immár négyen vannak.

17:05
    Öt a három ellen most a jégen, nehéz pillanatokat élnek át a csehek.

17:02
    Salák (CZE) gáncsolás miatt két percet kap.

16:36
    Bellemare tüzel éppencsak kapu mellé.

15:33
    Fleury korcsolyázott el a bal oldalon, majd tüzelt nem sokkal kapu mellé.

15:11
    Sobotka (CZE) bottal lökés miatt korcsolyázik le két percre.

15:11
    Bellemare lőtt fonákból, de Salák kapus hatástalanította a lövést.

14:58
    Ševc szánta rá magát egy löketre a kék vonalról, azonban Hardy ezúttal is állja a sarat.

14:35
    Mit hagytak ki a gallok! Kettő az egy elleni létszámfölényes helyzetben támadhattak. Guttig tálalt a bal szárnyon egyedül korcsolyázó T. Da Costa-hoz, aki azonban csak a kapust találta telibe!

14:05
    Kolář tüzelt a kék vonalról, Zaťovič még beletette az ütőjét társa lövésébe, a korong nem sokkal száll a kapu mellé.

13:27
    Újra Němec próbálkozott, azonban ezúttal is résen volt a francia portás.

12:54
    Němec szánta rá magát egy lövésre, Hardy újra védeni tudott.

12:00
    Červenka nézhetett farkasszemet Hardy kapussal, azonban a cseh fonákja nem ért gólt!

11:15
    Fokozza a tempót a cseh együttes, egyenlíteni szeretnének.

10:13

09:25
    Jól tartják magukat emberhátrányban a franciák.

08:45
    S. Da Costa lövésénél nem sokat látott Salák, aki ennek ellenére hárította a francia löketét!

08:13
    Hudler (CZE) magas bottal való játék miatt korcsolyázik le két percre.

07:33
    Tilos felszabadítás a gallok részéről.

07:15
    Hertl most egy szenzációs passzt oszt ki, azonban a kapu előtt egyedül ólálkodó Jágr elpuskázza a lehetőséget!

07:10
    Mit hagynak ki a csehek! Hertl egyedül korcsolyázhatott Hardy kapusra, azonban nem tud túljárni a francia portás eszén!

06:48

Treille tüzelt a kék vonalról, lövésébe JULIEN DESROSIERS tette bele az ütőjét, amiről a korong Salák kapujában kötött ki.

Gólpassz: Yorick Treille és Jonathan Janil

06:20
    Rolinek löketét Hardy hatástalanítja.

06:15
    Óvatos hokit láthatunk, egyelőre nincs gyilkos iram.

05:30
    Meglehetősen kevés a kapura lövés, egyelőre veszélytelenül játszanak a felek.

05:00
    Mezőnyjátékot követhetünk szemmel, a középső harmadban harcolnak a felek.

04:18
    Lesre korcsolyáztak a csehek, oda a támadás lehetősége.

03:00
    Tilos felszabadítás a franciák oldalán.

02:40
    A "változatosság" kedvéért Bellemare lökete is elakad az egyik cseh védőben.

02:07
    Besch tüzelt a kék vonalról, de ezt a próbálkozását is blokkolta a csehek hátsó alakzata.

01:57
    Túlütés a cseh válogatott részéről.

01:24
    Jordán tüzelt a kék vonalról, azonban löketét blokkolja a francia védelem.

00:53

00:21
    Besch riogatta a csehek védelmét, de helyzetig nem jutott el a francia hokis.

00:01

Csehország: Salák (Jakub Kovář) – Němec, Vitásek, Kindl, Jordán, Zámorský, Kolář, Ševc – Sobotka, Hertl, Jágr – Červenka, Klepiš, Vondrka – Novotný, Hudler, Sekáč – Zaťovič, Jan Kovář, Rolinek – Petružálek

Franciaország: Hardy (Huet) – Auvitu, Besch, Amar, Manavian, Dieudé Fauvel, Janil, Chakiachvili – S. Da Costa, Roussel, Bellemare – Treille, Meunier, Desrosiers – Fleury, Guttig, T. Da Costa – Tardif, Henderson, Ritz – Raux

Játékvezetők: Dremelj (SLO) – Gofman (RUS) – Hull (CAN) – Puolakka (FIN)

Kedves Szurkolók!

Tovább folytatódnak a 78. jégkorong-világbajnokság csoportküzdelmei, immár a hetedik, azaz záró fordulónál járunk. Ma este a Csehország – Franciaország mérkőzést varázsoljuk Önök elé. E két csapat az A jelű csoportban szerepel, ahol rajtuk kívül még a címvédő Svédország, Csehország, Szlovákia, Dánia, Franciaország és Olaszország szerepel. Az első négy helyért ádáz csata várható, hiszen több csapat is pályázik a továbbjutó helyek egyikére. Papírforma alapján egyértelműen kiemelkedik négy csapat ebből a csoportból: Kanada, Svédország, Csehország és Szlovákia. Ezzel szemben igen összekuszálódtak a szálak a csoportban, mivel jócskán születtek meglepetéseredmények.. A franciák rögtön az első fordulóban bombameglepetéssel szolgáltak, mivel 3:2-re legyőzték az olimpiai bajnok kanadai együttest. A nagy siker után jött a hidegzuhany a galloknak, a második fordulóban az esélytelenebbnek számító olaszoktól kaptak ki 2:1-re, ez sem kis meglepetés volt. Ezt követően még egy "csodát" véghezvittek a franciák, a szlovákokat is megverték 5:3 arányban. Tehát ezen eredmények ismeretében a papírforma korántsem szent és sérthetetlen. Ami pedig az aktuális összecsapást illeti.. A csehek felemásan szerepelnek eddig. Első meccsükön nagy csatában verték 3:2-re a szlovákokat, majd 4:3-ra kaptak ki a svédektől és a juharlevelesektől is. Ezt követően 2:0-ra verték a szerényebb képességű olaszokat, de beleszaladtak egy vereségbe a dánok ellen (4:3). A franciák eddig a legkellemesebb meglepetése a világbajnokságnak. Több nagy skalpot is begyűjtöttek: megverték 3:2-re Kanadát és 5:3-ra a szlovákokat is. Egyetlen megingásuk az olaszok elleni vereség volt (1:2), így nem csoda, hogy tegnap az utolsó csoportmeccs előtt már a negyeddöntőbe jutást ünnepelhették a gallok. Ami a csoport jelenlegi állását illeti: egyelőre a favoritok közül a svédek menetelnek a csoportban, másodikok a juharlevelesek, majd őket követik némileg leszakadva a csehek és nem kis meglepetésre a franciák. Ugyan a helyezések még változhatnak, de az már biztos, hogy ez a négy csapat jut tovább a negyeddöntőbe. A csoport fekete báránya az idáig mindössze hét pontot gyűjtő, jelenleg csupán a 5. helyen szerénykedő Szlovákia, aki már biztos, hogy nem jut be a legjobb nyolc csapat közé. Ne hagyják ki a mai derbit, bizonyára tartogat számunkra izgalmakat a találkozó!

Jó szurkolást, jó szórakozást kívánok!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:45 - kor kezdődik.

Tinta Sándor

Gólok és gólpasszok: 20. Sobotka, 25. Sekáč (Kolář, Zámorský), 32. Jágr (Jordán, Sobotka), 33. Zaťovič (Rolinek, Kindl), 63. Kolář (Zámorský, Sobotka) – 7. Desrosiers (Treille, Janil), 18. Desrosiers (T. da Costa), 19. Meunier (Raux), 43. Roussel (Fleury)