USA – Csehország 3:4 (vége) | Oroszország – Franciaország 3:0 (vége) | Kanada – Finnország 2:3 (vége)
Svédország – Fehéroroszország 3:2 (vége)
Kanada
2:3 (0:1, 2:0, 0:2)
Finnország
csütörtök 22.05.2014, 19:00 • Chizhovka Arena, Minszk • A csoportos Világbajnokság

ÉS VÉGE!! Finnország legyőzte Kanadát, és ők fognak játszani az USA-t legyőző Csehországgal a döntőbe kerülésért. Elképesztően izgalmas mérkőzést láthatott a közönség, egyik fordulat után jött a másik, ennél jobb forgatókönyvet elképzelni sem lehet egy jégkorong mérkőzés számára! Kanada tehát búcsúzik a negyeddöntőben, ez hatalmas csalódás a juharleveles alakulat számára, biztosan nagy sajtóviszhangja lesz ott az elkövetkező napokban.
    Ez a mérkőzés is jó példa volt arra, hogy miért is olyan nagyszerű sportág ez a jégkorong, minden szurkoló számára igazi élmény lehetett ez a mérkőzés. A kedves olvasóknak én ezzel megköszönöm a figyelmüket, remélem legközelebb is találkozunk, a viszontlátásra! (21:18:05)

60:00

59:36
    Kanada időt kért.

59:23
    Hatalmas kanadai tűzijáték után végül ki tudták ütni a harmadból a finnek a korongot.

58:49
    Kanada lehozza a kapust!

56:52
    Finnország gólt szerzett!
    Myers-től vette el a korongot Lehtera, majd LIRO PAKARINEN elé tálalt, akinek a lövése Scrivens mamutjai között utat talált a kapuba!

55:48
    Ismét Jokinen próbálkozott, Scrivens védett

55:19
    Jokinen lövése Gerrison ütőjéről pattant ki.

54:04
    Read nem tudta betuszkolni a korongot a rövid oldalnál, védő és kapus együtt zárta a helyet.

53:29
    Kadri vezette rá a korongot két védőre, boka mellől ellőtte, Rinneről ez is lepattant.

52:59
    Kanada időt kért, miután tilosra ütötték a korongot

52:41
    Hosszú idő után újabb finn lehetőség, Jokinen lőtt kapura

51:06
    Erősen benne van a pakliban egy újabb kanadai gól lehetősége.

50:36
    Coburn passza után Turris korcsolyázott középre a koronggal, Rinne ezt a lövést is védte.

49:07
    Finnország továbbra is 100%-os lövéshatékonysággal bír ebben a harmadban, egyből egy.

48:31
    Garrisonnak kellett hason csúszva szerelnie a megugrani szándékozó Jokinent.

47:43
    Kadri tört be a finn harmadba, lőtt, Rinne védett.

46:25
    Jokila próbálkozott egy kapura lövéssel, Scrivens védett.

44:31
    Coburn, Ward, és Monahan is lőhetett gyors egymás utánba, Rinne védte az összeset.

Csaba Dévai

Gólok és gólpasszok: 26. Turris (Read), 33. Scheifele – 7. Palola (Hietanen, Lehtera), 41. Hietanen (Kontiola, Lehtera), 57. Pakarinen (Lehtera)

Kanada: Scrivens (Reimer) – Bieksa (C), Garrison, Burrows, Schenn, MacKinnon – Coburn, Myers, Turris (A), Read, Chimera (A) – Ellis, Gudbranson, Kadri, Hodgson, Brouwer – Rielly, Ward, Monahan, Huberdeau, Scheifele

Szöv. kapitány: Dave Tippett

Finnország: Rinne (Koskinen) – Mantyla, Hietanen, Lehtera (A), Kontiola, Pakarinen – Ohtamaa, Karalahti, Jokinen (C), Haula, Komarov (A) – Kivisto, Lajunen, Jormakka, Immonen, Palola – Marttinen, Salomaki, T. Sallinen, J. Sallinen, Huhtala

Szöv. kapitány: Erkka Westerlund

Játékvezetők: Lars Brueggemman (GER), Konstantin Olenin (RUS), Paul Carnathan (USA), Andre Schreder (GER)