Újpest FC – Diósgyőri VTK 1:1 (4:3 bűnt. vége)
1:1 (1:0, 1:1, 1:1)
Diósgyőri VTK
vasárnap 25.05.2014, 19:00 • Puskás Ferenc stadion, Budapest • Magyar Kupa

Bene Ferenc mérkőzés utáni nyilatkozata:

Fantasztikus szurkolótábor előtt egy fantasztikus mérkőzést játszottunk. A mérkőzés elején egy bosszantó gólt kaptunk pontrúgásból, utána viszont mi irányítottuk a mérkőzést. Egyenlítésünk megérdemelt volt még akkor is ha az utolsó percekben esett. Tomiszlav Szivicset nem lehet pótolni és remélem minél előbb visszatér a csapathoz és folytatjuk a megkezdtett munkát és még több sikert érünk el. Mégegyszer gratulálok a csapatnak és szeretném megköszönni a szurkolóknak a nagyszerű buzdítást! (22:31:06)

Nebojsa Vignjevic értékelése a mérkőzésről:

Nagyon örülök a sikernek, de sokat öregedtem az elmúlt 120 percben, nagyon jó mérkőzést játszottunk, a Diósgyőr is jól játszott, de csak egy csapat nyerhetett és szerencsére mi jöttünk ki jobban a büntetőpárbajból. Az emberelőnyt nem sikerült kihasználni a mérkőzés vegére elfáradt a csapatom, de gratulálok a srácoknak a győzelemhez! Az, hogy jövőre indulhatunk-e az Európa Ligában az már nem rajtunk múlik, nekünk egy dolgunk volt, megnyerni a mai mérkőzést. Az utolsó percekben kapott gól sokkolta a játékosaim, de elég erősek voltak fejben és el is hódítottuk a Kupát. Kabát Peter nagyon sokat dolgozott a mérkőzésen ezért cseréltem le es szerencsére jó döntést hoztam.

Nyert tehát és kupagyőztes az Újpest, de az hogy indulhat -e az Európa liga selejtezőjében, az már egy más kérdés!
    Hamarosan az edzői értékelésekkel jelentkezünk, tartsanak továbbra is velünk!

A Magyar kupa trófeáját ebben a pillantban adta át Balajcza Szabolcsnak, az Újpest csapatkapitányának Berzi Sándor az MLSZ alelnöke!

Az aranyérmeket akasztják éppen az újpesti játékosok nyakába! Közönségük természetesen tombol!

Most veszik át az ezüstérmeket az érthetően szomorú diósgyőri játékosok!

Nebojsa Vignjevicet dobálják fel a magasba az újpesti játékosok!

A Magyar kupa 2013-14-es kiírásának győztese tehát az ÚJPEST FC együttese!

A rendes játékidőben is sokáig vezetett az Újpest egy remek hangulatú találkozón, de a 91. percben Bacsa révén a Diósgyőr kiharcolta a hosszabbítást!
    A kétszer tizenöt percben talán az Újpest volt egy kicsit jobb, de gől ekkor már nem született!
    A büntetőknél a lilák mindet belőtték, míg a miskolciak kétszer is hibáztak, így végül az Újpest játékosai kezdhettek nagy ünneplésbe a szurkolóikkal együtt!

Egy végletekig kiélezett csatában, 1-1 után végül 11-es rúgásokkal dőlt el a Magyar kupa sorsa és az Újpest viheti haza a trófeát

Husic lövése fölé szállt! Kupagyőztes az Újpest!

Simon Krisztián is a kapu bal oldalába lőtt! 4-3 az Újpestnek!

Barczi a bal sarokba gurított! 3-3

Tshibuabua biztosan lőtt a kapu bal oldalába! 3-2 az Újpestnek!

Alves a felső lécet találta telibe! Marad a 2-2!

Litauszki a kapu közepébe lőtt! 2-2

Bacsa a bal felső sarokba emelt! 2-1 a DVTK-nak!

Vasziljevics is biztosan lőtt a kapu jobb oldalába! 1-1 az állás a szétlövésben!