Osztrák Nagydíj - I. futam Yvan Muller (FRA) (vége) | Osztrák Nagydíj - II. futam Lopez (vége)
verseny vége
Osztrák Nagydíj - II. futam

Lopez

vasárnap 25.05.2014, 13:45 • Salzburgring, Ausztria • World Touring Car Championship

Ezzel véget ért a WTCC salzburgi hétvégéje, szokás szerint Citroen győzelmekkel, de most legalább a dobogó többi fokára a többi csapat autói is fel tudtak állni.
    Michelisz Norbert kétszeres pontszerzése biztató, de az is látszik, hogy a Honda motorerőben jócskán elmarad továbbra is a Citroentől.
    ---- (14:46:14)

Norbi tehát mindkét futamon pontot szerzett, az elsőn 9. helyen ért célba, a második versenyen pedig az előkelő 4. pozícióban, amivel 12 pontot kasszírozott.

Célba ért még Engstler, Filippi és Di Sabatino is, ebben a sorrendben lettek 11., 12. és 13. helyezettek az összetettben és 1-3. helyezettek a Yokohama kupában.

Verseny vége.

Lopez győz, Tarquini és Monteiro előtt, Michelisz Norbi pedig megőrzi a negyedik helyét!

1
    Az első három hely eldőlt már.

1
    Az utolsó körben járunk, egyelőre Norbi tartja magát, de Coronel teljesen a hátsó lökhárítóján!

1
    Loeb is teljesen megérkezik Morbidelli mögé, de egyelőre nem tud előzni a Citroennel.

2
    Norbinak folyamatosan védekeznie kell, reméljük, nem száll el az agya Coronelnek, ami időnként megtörténik vele.

2
    Coronel már Norbi szélárnyékában van, veszélyben a 4. hely, de szerencsére a Chevynek nincs akkora ereje, mint a Citroennek.

2
    Lopez már nem erőlteti annyira, stabil, 1 mp körüli előnnyel az élen, de már nem nyomja neki annyira, így is könnyedén vezet.

3
    Michelisz Norbi mögött igen szorosan jön újra Coronel, Morbidelli és Loeb is! Keményen meg kell küzdeni, hogy megtartsa a 4. helyét.

3
    Újabb kört fejeztek be.
    A Yokohama értékelés szerinti versenyt ma is Engstler vezeti Filippi és Di Sabatino előtt.