Svédország – Csehország 3:0 (vége) | Oroszország – Finnország 5:2 (vége)
vasárnap 25.05.2014, 20:00A csoportos Világbajnokság

Lövések: 39/26

Ebből hárított: 24/34

Kiállítások percekben: 12/18(+10) (22:30:12)

Oroszország a világbajnok!

Veretlenül, minden ellenfelüket – mondhatni – fölényesen verve harcolták ki a számukra balul sikerült olimpia után a világbajnoki címet.

Ezen a mérkőzésen a finnek sokáig megnehezítették a dolgukat, a második harmad közepén még vezetni is tudtak az oroszok ellen, de a sok kiállítás felőrölte az erejüket, így az 5:2-es végeredmény már teljesen megfelel a mérkőzés képének.

60:00

59:30
    Sok minden már nem történik, az a finnek már nem hozzák le a kapust sem, eldőltek a dolgok.

58:38
    Kiállítás a finneknél ismét, Lehtera akadályozásért bűnhődik.

58:10
    Kutuzov csap le egy korongra szemben a kapuval, a lövése az egyik fin védőről vágódik a plexi mögé.

57:30
    Az oroszok birtokolják a korongot, különösebben nem erőltetik a helyzetbe kerülést.

56:30
    Eldőlt már a mérkőzés, esély nélkül küzdenek a finnek, ráadásul emberhátrányban.

56:09
    Salomaki áll ki, Jakovlevet kente fel a palánkra, 2+10 az ítélet, hivatalosan hátulról lökésért, a +10 természetesen a sportszerűtlenségért járt.

55:53
    Oroszország gólt szerzett!
    VIKTOR TYIHONOV egy távoli lövésbe teszi bele a korongját, Rinne nem védheti a megpattanó lövést! 5:2 Assziszt: Alekszander Kutuzov, Nyikolaj Kuljomin.

55:35
    Tyihonov lő középről, tiszta helyzetből, kijön a blokkról.

55:26
    Lehtera áll ki gáncsolásért, előnyben az oroszok.

54:30
    Kuljomin hozza ki a harmadból a korongot, megharcol érte a finn kapu mögött, de kihozzák a finnek.

53:40
    Palola jó csel után lő jobbról, kijön a kapusról.

52:30
    Kontiola lő a palánk mellől, oldalra tolja a kapus.

52:09
    Salomaki lő a kék vonalról, kipattan Bobrovszkijról, de ráhasal a korongra – még időben.

51:35
    Kivistö viszi be az orosz harmadba a korongot, ellövi, kijön a védőkről.

50:58
    Immonen jobbról, közelről lő, fogja Bobrovszkij.

50:18
    Plotnyikov estében is kapura húzza a korongot középről, Rinne védi ezt is.

50:05
    Kuljomin távoli lövése nem bizonyul veszélyesnek.

49:50
    Jokinen marad le egy kipattanóról, elsodorják a kapu előtt.

49:00
    Védekezésre kényszerül az orosz válogatott, de jól csinálják ezt is.

48:00
    5 az 5-ben is a finnek támadnak most, de komoly akcióig nem jutnak.

47:15
    Egy sorral védekezte ki az orosz válogatott a hátrányt!

46:55
    Lehtera kerülhetne nagy helyzetbe, rossz az utolsó passz.

46:10
    Felállnak a finnek, veszélyes lövés most nincs egyelőre, jól védekeznek az oroszok.

45:40
    Lehtera balról, éles szögből lövi telibe a jobb vasat!

45:15
    Kutuzov két percre leül, ütésért.

44:24
    Balról kap nagyszerű korongot Saripovtól kapáslövésre DANISZ ZARIPOV, aki rá is tűzi, Rinne nem ér át a túloldalról! 4:2 Assziszt: Saripov.

43:40
    Medvegyev kapáslövésébe vetődnek bele a védők.

42:40
    Emberelőnyben az oroszok, Sallinen bottal akasztásért ül le a padra.

42:20
    Salomaki lövése csúszik el az ütők alatt, Marttinen késik le róla a kapu előtt.

41:30
    Kék vonalas lövés zúg el az orosz kapu mellett.

40:25
    Malkin száguldana végiga finn harmadon, megállítják a védők.

40:01
    Még hét másodpercig hátrányban az oroszok.

40:01

Statisztika erre a harmadra:

Lövések: 18/5
    Ebből hárított: 4/16
    Kiállítások percekben: 6/4

Fordulatos harmadon vagyunk túl, emberelőnyből szereztek vezetést a finnek, de Ovecskin révén gyorsan egyenlítettek az oroszok, majd a vezetést már kettős előnyből szerezték vissza. A hajrában a finnek is emberelőnybe kerültek még, de veszélyeztetni nem tudtak ebből.

40:00

39:50
    Pár veszélytelen kísérlet még a finnektől, úgy tűnik, nem tudják kihasználni az emberelőnyt.

38:55
    Pakarinen éles szögből próbálkozik, nem veszélyes ez sem.

38:40
    Felállnak a finnek, veszélyes lövésig nem jutnak.

38:07
    Malkin kiáll: bottal akasztásért kezdi tölteni a két perces büntetését.

37:20
    Ovecskin ad vissza lövésre, Sipacsjov lő a palánk mellől, kijön a kapusról.

36:21
    Kiegészülnek a finnek.

36:15
    Kuljomin kap vissza korongot a kapu mögül, közelről tesz rá, fogja Rinne!

35:38
    Még emberhátrányban a finnek, 5 a 4-ben az oroszok.

35:38
    JEVGENYIJ MALKIN kap vissza lövésre egy korongot, jobbról a kör közepéből lő hatalmas gólt a jobb felsőbe! 3:2 Assziszt: Danisz Zaripov.

34:21
    Kettős emberelőnyben az oroszok, Kontila bottal akasztásért bűnhődik.

34:10
    Anyiszimov találja el Sirokovot távoli lövésből.

33:34
    Immonen ül le két percre bottal lökésért, 4 a 4-ben a csapatok.

33:25
    Távoli lövést véd Bobrovszkij, majd a kipattanóból nem találnak kaput a finnek.

32:50
    Palola egy kipattanót tesz rá, kijön a védőkről.

32:32
    Jakovlev kap két percet, akadályozás a hivatalos ítélet.

32:30
    Késleltetett kiállítás alatt lőnek a finnek a kék vonalról, a kapusé a korong.

31:45
    Finn tilos.

31:35
    Burmisztrov emeli Dadonov elé a korongot, akit leütköznek.

30:45
    Sirokov lő távolról, kipattan a kapusról, de az ismétlés már Rinnéé.

30:00
    Továbbra is nagy az iram, nem tud fölényt kiharcolni egyik csapat sem, de a finnektől szép teljesítmény, hogy így tartják magukat.

28:48
    Palola tör előre, a kör közepéről leadott lövését védi bravúrral az orosz kapus.

28:30
    Anyisziomov viszi körbe a korongot, a lövésébe belelépnek.

28:00
    Ismét döntetlen az állás, gyorsan egyenlítettek az oroszok.

27:34
    ALKSZANDER OVECSKIN Sipacsjovtól kap zseniális passzt a kapu előtt, szépen veszi át és könnyedén helyez Rinne hálójába! 2:2 Assziszt: Sipacsjov.

27:00
    Kihasználta az emberelőnyt a finn válogatott!

26:51
    Finnország gólt szerzett!
    Középen kap remek korongot Jormakka, rá is bombázza, a mamutról vágódik le, a bal oldalon érkezik OLLI PALOLA, és a rövid sarokba lő mielőtt Bobrovszkij zárhatná a szöget! 1:2 Assziszt: Jori Lehtera, Pekka Jormakka

26:20
    Tyihonov viszi ki a korongot a harmadból, el is lövi, kipattan a pályáról.

26:15
    Jokinen a kék vonalról lő, lejön a védőkről.

26:00
    Felállnak rögtön a finnek, de kiütik az oroszok a korongot a harmadból.

25:20
    Zaripov áll ki akadályozásért, finn emberelőny!

25:00
    Sirokov piszkálná a kapura a korongot, Rinne fogja.

24:50
    Jakovlev lő a kék vonalról, megpattan, Rinne fogja.

23:55
    Ovecskin ad középre a kapu mögül, kijön a védőkről, majd éles szögből lő, ez is lepattan.

23:10
    Mantyla cselei a jobb szélen, visszateszi lövésre, kicsúszik a korong a harmadból.

22:10
    Jormakka kap jó korongot középen, közel a kapuhoz, de nem tud lövésre fordulni, szépen szerelik a védők.

21:15
    Malkin száguld át a finn harmadon, Plotnyikovnak tenné be a korongot, de pontatlan a passz.

Kiállítások percekben: 4/6

Idegesen kezdtek a csapatok, sok kakaskodás volt az elején, de aztán a játék vette át a főszerepet, ebben jó ideig az oroszok voltak jobbak, emberelőnyből vezetést is szereztek. A finnek meddő mezőnyfölényt harcoltak ki a harmad végére, de a hajrában már ütöttek egy kapuvasat, és három másodperccel a vége előtt egyenlíteni is tudtak.

20:00

19:57
    LIRO PAKARINEN kap remek korongot a jobb oldalon Lehterától, kapura húz, és Bobrovszkij lábai között a kapu közepébe lő! 1:1 Assziszt: Jori Lehtera

19:40
    2 az 1-ben mennek a finnek kapura, Salomaki csinálja meg végül a cselt a kapussal szemben, de nem tud a kapuba találni!

19:00
    Palola marad le a korongról a kapu torkában.

18:15
    Palola tüzel a kör közepéről, telibe lövi a felső vasat!

18:00
    Karalahti nem tudja átvenni a korongot utolsó emberként, de megoldja a dolgot.

17:40
    Malkintól kap Halula egy kemény ütést, de nincs következménye.

17:19
    Finn les.

16:50
    Jó az iram, sokat korcsolyáznak a játékosok, de kapura lövéseket most nem látunk.

15:55
    Körbelőtt finn korongra az orosz kapus reagál a leggyorsabban, továbbra sincsenek helyzetek.

15:00
    Sipacsjov teszi be a kapu elé a korongot jobbról, kijön a védőkről.

14:25
    A finek tartják most a korongot, de igazi akciókat nem tudnak vezetni.

13:41
    Sallinen emeli a korongot kapura, nem jön ki a kapusról.

13:05
    Bobrovszkij véd egy közeli lövést, rá is tenyerel a korongra.

12:30
    Orosz les.

12:05
    Hietanen teszi középre a korongot, nagy helyzetben mentenek az oroszok Kontiola elől.

10:55
    Nem húzták ki ezt az emberhátrányt a finnek.

10:45
    SZERGEJ SIROKOV a kapuvonal mögül kap vissza korongot, éles szögből takarásból, balról lövi ki a bal sarkot! 1:0 Assziszt: Danisz Zaripov.

10:00
    Ovecskin nagy helyzetből, kissé jobbról teszi a korongot kapura, ezt is védi Rinne!

09:30
    Két közeli lövést is Rinnének kell kitolni a kapu elől.

09:15
    Ovecskin szúr bele a korongba a kapu előtt, Rinne védi, fogja is a korongot.

09:00
    Újabb orosz power play, ezzel mire mennek?

09:00
    Salomaki áll ki két percre, akadályozásért.

08:40
    Palola nagy lövését védi Bobrovszkij, Sirokov takarít utána.

07:35
    Tyihonov káprázatos passzal hozza helyzetbe Malkint, aki nem tud lőni igazán jól, közel került a kapuhoz.

07:00
    Kék vonalas lövés a finnektől, elakad a védőkben.

06:45
    Jokinen lő éles szögből a palánk mellől, Bobrovszkij fogja a korongot.

06:15
    Kiegészülnek a finnek, kihúzták az emberhátrányt ők is.

05:50
    Sirokov találja telibe jó helyzetből Rinnét, aki elterül a jégen, nem áll meg a játék...

05:20
    Felállnak az oroszok nagy nehezen, Zaripovnak tesznek vissza korongot a kapu mögül, lemarad róla.

04:30
    Orosz emberelőny, mire mennek ezzel az ideges hangulatú meccsen?

04:15
    Mantyla ül le magas botért, Plotnyikovot ütötte meg a palánk mellett.

04:00
    Nem tudnak felállni a finnek, kiütik a korongot a harmadból az oroszok.

03:45
    5 a 4-ben most már a finnek.

03:20
    Kontiola centerezésére nincs érkező, Lehtera marad le a kapu előtt a korongról.

02:38
    Finn les.

02:21
    4 a 3-ban a finnek.

02:21
    Ovecskin ül le két percre bottal akasztásért.

01:45
    Salomaki áll ki két percre Burmisztrovval egyetemben a durvaságért.

01:45
    Közeli lövést véd Bobrovszkij, utána ismét csetepaté, Burmisztrovval a főszerepben.

01:30
    Kapu mögül húzza vissza a korongot Sirokov, Rinne zárja a szöget.

00:50
    Kisebb csetepaté a jégen, egy komoly ütközés után, Malkint provokálják.

00:20
    Az első lövést Bobrovszkij hárítja, Pakarinen próbálkozott a kör közepéről.

00:01

Elérkeztünk a fehéroroszországi jégkorong-vb döntőjéhez.

Egyik oldalról bejött a papírforma, hiszen a magát kicsit otthon is érző, valóban a legjobb játékosait felvonultató oroszokat ide várta a közvélemény.

A finnek döntője önmagában nem meglepetés, de ahhoz képest, hogy számukra Svájc "harcolta ki" a továbbjutást a csoportból, amikor az utolsó fordulóban legyőzték a szintén erre aspiráló letteket, mindenképpen váratlan a döntőzésük.

Lássuk az oroszok útját. amelyet nem is jellemezhetünk másképp mint hogy makulátlan. Valamennyi csoportmeccsüket megnyerték, 31 gólt lőttek és csak hetet kaptak, vagyis meccsenként egyet átlagban.

A negyeddöntőben a franciák ellen nem is volt nehéz dolguk, 2:0-val abszolválták a mérkőzést, jöttek a svédek, akik nagyon masszív csapatot alkottak a vb-n, vezettek is egy góllal, de mondhatni könnyedén fordított az orosz gárda az elődöntőben.

A finnek útjára más jelző illik: kacifántos.

Első meccsükön kikaptak a lettektől, és utána találkoztak mai döntőbéli ellenfelükkel, az oroszok az első és a második harmadot is 2:1-re hozták le, gond nélkül verték északi rokonainkat.

Akik ekkor találtak magukra, megverték a németeket, sima négyest ütve nekik, a házigazdákat 2:0-ra verték, büntetőkkel Svájcot is utána, ám az amerikaiak őket verték egy viszonylag sima mérkőzésen 3:1-re, és utána hiába győzték le a kazahokat egy izgalmas mérkőzésen, izgulniuk kellett a végén.

Svájc azonban megtette a szívességet, az előző vb ezüstérmese magával rántotta a fáradtnak tűnő letteket, így Finnország végzett a negyedik helyen a csoportban. Ennek megfelelően a másik csoport éllovasával, Kanadával találkoztak a negyeddöntőben, de ilyen a sors, a vb-n nyújtott legjobb játékukkal legyőzték a jóval esélyesebb, addig stabilan teljesítő észak-amerikaiakat.

Ha már ezt megtették, akkor itt nem álltak meg, tegnap a cseheket nagyon simán, 3:0-ra verték, így jutottak a döntőbe, készülhetnek arra, hogy újabb meglepetéssel szolgáljanak.

Mert egy döntőben bármi előfordulhat, de ha most legyőznék az oroszokat, az több volna mint szenzáció.

Vagy nem is?

Hiszen, az olimpián, amit az oroszok hazai környezetben nagyon szerettek volna megnyerni, a finnek legyőzték őket a negyeddöntőben 3:1-re. Ahogy a tavalyi vb-n is meg tudták előzni az oroszokat a csoportjukban, 3:2-re nyerve a csoportmeccsüket.

Ilyen szintű mérkőzésen 2012-ben nyert utoljára Oroszország, akkor rendkívül jó játékkal, 6:2-re verték az elődöntőben Finnországot, és ha nem is várható ilyen fölény a mai mérkőzésen, az esélyek azért az oroszok győzelmét sejtetik.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:00 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 11. Sirokov (Zaripov), 28. Ovecskin (Sipacsjov), 36. Malkin (Zaripov), 45. Zaripov (Saripov), 56. Tyihonov (Kutuzov, Kuljomin) – 20. Pakarinen (Lehtera), 27. Palola (Jormakka, Lehtera)

Oroszország: Bobrovszkij (Vasziljevszkij) – Gyeniszov, Csudinov, Kutuzov, Medvegyev, Jakovlev, Bjelov, Zubarjev – Ovecskin, Plotnyikov, Sipacsjov – Tyihonov, Malkin, Kuljomin – Zaripov, Anyiszimov, Sirokov – Dadonov, Burmisztrov, Kuznyecov – Kalinyin

Szöv. kapitány: Harijs Vitolins.

Finnország: Rinne (Koskinen) – Mantyla, Hietanen, Ohtamaa, Karalahti, Kivistö, Lajunen, Marttinen – Lehtera, Kontiola, Pakarinen – Jokinen, Haula, Komarov – Jormakka, Immonen, Palola – Salomaki, T. Sallinen, J. Sallinen – Huhtala

Szöv.kapitány: Erkka Westerlund.

Játékvezetők: Brueggemann (GER), Kaval (USA) – Carlson (CAN), Schrader (GER)