Magyarország U19 – Anglia U23 4:2 (vége)
Magyarország U19
4:2 (2:0)
Anglia U23
kedd 27.05.2014, 19:00 • Szusza Ferenc Stadion, Budapest • Felkészülési mérkőzések

A szünetben megszerzett kétgólos magyar előny kitartott a mérkőzés végéig, igaz a második félidőben 4 gól is esett. Matthew Pearson a második játékrész elején egyet lefaragott a kétgólos angol hátrányból. Varga Szabolcs egy remek akció végén visszaállította a két gólos előnyt. Az utolsó negyed órára is így kezdtek neki a csapatok, Matthew Talor gólja után azt hitte mindenki, hogy izgulnunk kell a végén, de Zsótér remek átadását Tóth László gólra váltotta és beállította a 4-2 végeredményt. Remek főpróba után reméljük hasonlóan remek lesz az előadás is a júliusi hazai rendezésű Európa-bajnokságon. (20:56:35)

90+1
    Demetriou indítása volt hosszú csatártársának.

90
    2 perc a hosszabbítás.

90
    Roberts nagy bedobása után a kapufánál álló magyar játékos mentett a gólvonalról.

89
    Marsh-Brown szabadrúgásból ívelt középre, bent azonban szabálytalan volt csapattársa így ezúttal szabadrúgás nekünk.

87
    Újfent a vendég térfélen szereztünk labdát, Tóth passza azonban hosszú volt Kalmárnak.

86
    Pearson kap sárga lapot reklamálásért.

84
    Magyarország gólt szerzett!

Zsótér remek kiugratásával TÓTH LÁSZLÓ mehetett egyedül kapura, a támadó a kimozduló Coughlin felett 9 méterről a kapuba emelt.

83
    Roberts nagy bedobása után Frear szabálytalankodott, így szabadrúgás kifelé.

81
    Mintha elfáradtunk volna, a passzaink sem olyan pontosak már mint a mérkőzés elején.

80
    Zsótér ugratta ki Tóth Lászlót, akit hátulról meglöktek, Oláh játékvezető sípja azonban néma maradt.

79
    Marsh-Brown szabadrúgása volt magas mindenkinek, ívy Székely kezei között kötött ki a labda.

78
    Csábi Mihály kapott sárgát Pearson buktatásáért.

77
    Csábi indítta volna Kővárit, Fritzpatrick azonban hazafejlte a labdát.

75
    Norwood verte meg egy csellel két védőnket, de szerencsére 14 méteres lövése elkerülte a kaput.

74
    Anglia gólt szerzett!

Frear beadását MATTHEW TAYLOR vette le, majd egy csellel üresre játszotta magát és 5 méterről a kapuba lőtt.

72
    Tamás Krisztián nem tudta folytatni, Csábi Mihály váltja.

70
    Marsh-Brown beadása Taylort találta lesen.

69
    Tamás Krisztián kapott görcsöt, ápolni kell a védőt.

68
    Kővari lódult meg a jobb szélen, de Fritzpatrick szerelni tudta.

66
    Roberts kapott sárgalapot Tóth buktatásáért.

65
    Újabb három csere nálunk.

63
    Roberts nagy bedobását Yiadom fejelte mellé.

62
    Norwood 20 méteres lövése kerülte el a kaput.

60
    Kettős csere a mieinknél. Bobál Dávidot és Varga Szábolcsot Lenzsér Bence és Kővári Róbert váltja.

59

Bobál Gergő kapott remek indítást a leshatáron, az alapvonalról középre passzolt, VARGA SZABOLCSNAK már nem volt nehéz dolga 3 méterről a kapuba passzolni.

57
    Az angol gólszerzőtt figyelmezteti a játekvezető túlzott keménységért.

55
    Marsh-Brown ütközött a levegőben Bobál Dáviddal, de mindketten folytatni tudják a játékot.

54
    A második félidőre az angol csapat feljebb tolta a védelmét, így már a labdakihozatal is nehézséget is okoz.

53
    Mervó 21 méteres lapos lövését védte könnyedén Coughlin.

52
    Veszélyes angol kontranak Kalmár Zsolt szerelése vetett véget.

50

A szünetben beálló MATTHEW PEARSON 8 méterről vette be a magyar kaput.

49
    Mervó indítását Coughlin szedte fel Farkas elől.

48
    Taylor beadása volt magas Pearsonnak.

47
    Varga Szabolcs tört be két angol védő között a 16-oson belülre a harmadik védő azonban már szereni tudta.

46
    A magyar csapat kezdte a második félidőt.

46

A félidő első és utolsó negyed órájában jól játszott a magyar válogatott, gólt azonban csak az utolsó 10 percben szereztünk. Igaz akkor kettőt is, Bobál Gergely és Mervó Bence révén. Ötletesen és szemre tetszetősen játszanak Mészöly Géza fiai. Az angolok a technikás és gyorsan játszó magyar fiatalok mellett darabosnak és körülményesnek tetszenek.

45
    Varga sarokrúgása után Bobál Bergely fejese a gólvonalon álló angol játékosról pattant ki.

44
    Medgyes kényszerítőzőtt Vargával, a védő lövését Coughlin ütötte szögletre.

43

Farkas Zoltán húzta meg Fitzpatrick mellett a jobb szélen, centerezésére MERVÓ BENCE érkezett és senkitől sem zavartatva 6 méterről a kapuba fejelt.

41
    A félidő második felében szemre is tetszetősen alakítja ki a helyzeteit a magyar válogatott, gólt azonban csak Bobál Gergő tudott eddig szerezni.

40
    Varga löbbölte a kilépő Mervó elé a labdát, a középpályás közeli kísérletét védte az angol kapus, a kipattanót Bobál Gergely próbálta a kapuba juttatni akrobatikus mozdulattal de célt tévesztett.

38
    Varga sarokrúgása átszállt a kapujából rosszul kimozduló Coughlin fölött, de a hosszú oldalon nem érkezett magyar játékos.

37
    Formás hazai támadás után Mervó lövése pattant szögletre.

36

Az angol térfélen szereztünk újfent labdát, BOBÁL GERGELY nem teketóriázott és 20 méterről ballal kilőtte a hosszú alsót.

36
    Ismét Farkas lőhetett kiszorított szögből, Roberts blokkolta a lövést.

35
    Bobal Gergő játszotta meg Farkast, aki egy csel után 13 méterről lőtt, Coughlin bravúrral védett lábbal.

34
    Maddison sarokrúgását Kalmár fejelte ki.

33
    Taylor 18 méteres lövését ütötte szögletre Székely.

31
    Nagy Dominik kaszálta el Maddisont hátulról, megúszta egy figyelmeztetéssel.

30
    Varga Szabolcs fülelte le Macdonald passzát, azonban nem tudta megjátszani a középen üresen kilépő Nagy Dominikot.

28
    Kalmár adta el a labdát saját térfelén, Payne passzát azonban Gallagher pontatlanul vette át.

27
    Az angol térfélen szereztünk labdát, Varga Szabolcs pontatlan lövéssel fejezte be az akciót. Ebben több volt!

26
    Medgyes kényszerítőzött Farkassal a jobb oldalon, a fiatal védő beadása azonban az oldalhálóban kötött ki.

25
    Gallagher vágta föl Kalmárt, sárga a "jutalma".

23
    Taylor marad lent a földön Bobál Dávid belépője után.

22
    Az első negyed óra hazai fölenyt hozott, azonban mostmár az angol válogatott játszik veszélyesebben.

21
    Fritzpatrick beadását Gallagher vehette le a kaputól 5 méterre, Asztalos Dávid önfeláldozóan belevetődött a lövésbe, megmentve ezzel csapatát a góltól.

20
    Macdonald ugratta volna ki Gallaghert de Bobál Dávid az utolsó pillanatban bedobásra mentett.

19
    Marwood bal oldali beadása volt magas Gallaghernek.

18
    Jól járatja a labdát a magyar válogatott, de a 16-os előtt elfogy a tudomány.

17
    Asztalos szerelte nemes egyszerűséggel Marwoodot.

15
    Bobál Gergő szerzett labdát az angol térfélen, betört a büntetőterületen belülre, a visszazáró Macdonald azonban szerelni tudta.

14
    Védőink hátul passzolgattak, majd közepen Varga Szabolcs kapta a labdát, majd lőtt 20 méterről fölé.

12
    Mi birtokoljuk többet a labdát, lövésekig is rendre eljutunk, de a vendégek rendre blokkolni tudják eddig a lövéseket.

11
    A szöglet után Bobál Dávid passzolt Medgyes elé, a fiatal védő 19 méterről fölé bombázott.

10
    Kalmár passzolt a bal szélen felfutó Tamás Krisztián elé, a védő lövése Macdonaldról pattant szögletre.

8
    Varga szögletét kifejelték a rövid oldalon.

8
    Farkas 14 méteres lövése pattant egy vendég védőről szögletre.

7
    Maddison 25 méteres szabadrúgasa nem volt veszélyes Székely kapujára.

7
    Tamás Krisztián birkózta le a megiramodó Maddisont.

6
    Farkas Zoltán révén kontrázhattunk, de a középpályás átadása pontatlan volt Bobál Gergelynek.

5
    Kalmár 20 méteres erőteljes lövése a kapu fölött hagyta el a játékteret.

4
    Tamás Krisztan beadásat Bobál Gergely Roberts szorítasában lőtte kapura, a védőn megpattanó labda után szöglet következhet.

3
    Braedley kiugratása volt hosszú Taylornak.

2
    Bobál Gergelyt szerelte tisztán Payne a 16-os előterében.

1
    A angol válogatott kezdte a mérkőzést.

1

Magyarország U19: Székely – Tamás K., Bobál D., Asztalos, Medgyes – Farkas, Kalmár – Varga Sz., Nagy D., Mervó – Bobál G.

Szövetségi edző: Mészöly Géza

Cserék: Hrabina (k), Talabér, Lenzsér, Tóth L., Berecz, Zsotér, Csábi, Kővári, Vida

Anglia U23: Coughlin – Macdonald, Fitzpatrick, Roberts, Payne – Franks, Marwood – Gallagher, Taylor, Bradley – Maddison

Szövetségi edző: Fairclough Paul

Cserék: Walker (k), Demetriou, Frear, Norwood, Yiadom, Marsh-Brown, Pearson

Játékvezetők: Oláh Gábor – Tóth II. Vencel, Bozó Zoltán.

A magyar U19-es válogatott kerete:

Kapusok:
    Székely György (1860 München), Leindler Domonkos (Szolnok), Hrabina Alex (Budaörs)

Védők:
    Medgyes Zoltán (Haladás), Asztalos Dávid (MTK), Bobál Dávid (Honvéd-MFA), Tamás Krisztián (AC Milan), Talabér Attila (MTK), Lenzsér Bence (Győri ETO), Lorentz Márton (PFLA)

Középpályások:
    Nagy Dominik (FTC), Csábi Mihály (Honvéd), Kalmár Zsolt (Győri ETO), Mervó Bence (Győri ETO), Berecz Zsombor (Vasas), Zsótér Donát (Szolnok)

Támadók:
    Farkas Zoltán (Győri ETO), Bobál Gergely (Honvéd-MFA), Varga Szabolcs (Heerenveen), Kővári Róbert (PMFC), Vida Krisztofer (FC Twente), Tóth László (PFLA)

A hazai rendezési Európa bajnokság előtt utolsó felkészülési mérkőzését játssza a magyar U19-es labdarúgó válogatott Anglia C válogatottjával csap össze a Szusza Ferenc Stadionban. Az angol C válogatott alacsonyabb osztályban szereplő, félprofi vagy amatőr szerződéssel rendelkező U23-as játékosokból áll, vagyis jellemzően három-négy évvel idősebb futballisták ellen veszik fel a küzdelmet a mieink. Mészöly Géza szövetségi kapitány sérülés miatt nem számíthat a csapatkapitány Németh Márió játékára. Az U19-es válogatott tavaly félkészülési mérkőzésen 4-1-re kikapott Anglia hasonló korú válogatottjától Telkiben. Azóta viszont az összes (6) felkészülési mérkőzésen győztesen hagyta el a pályát a válogatott. Hogy kedden mire lesz elég az ötletes, dinamikus magyar játék az idősebb, erősebb fizikumú angol válogatott ellen, mindez kiderül ha velünk tartanak!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

Sándor Gergő

Gólok: 36. Bobál Gergely, 43. Mervó Bence, 59. Varga Szabolcs, 84. Tóth László – 50. Matthew Pearson, 74. Matthew Taylor

Lapok:   78. Csábi (HUN3) – 25. Gallagher (ENG3), 66. Roberts (ENG3), 86. Pearson (ENG3)

Magyarország U19: Székely – Medgyes, Bobál D. (Lenzsér 60.), Asztalos, Tamás K. (Csábi 72.) – Mervó (Zsótér 65.) Nagy D. – Varga Sz. (Kővári 60.), Kalmár, Farkas ( Tóth L. 65.) – Bobál G. (Vida 65.)

Anglia U23: Coughlin – Macdonald (Yiadom a szünetben), Roberts, Franks, Fitzpatrick – Payne (Pearson a szünetben), Gallagher, Bradley (Norwood a szünetben) – Marwood (Frear a szünetben), Taylor, Maddison (Marsh-Brown a szünetben)

Játékvezetők: Oláh Gábor – Tóth II. Vencel, Bozó Zoltán