6 7 6
Leonardo Mayer
0
2 5 2
szombat 31.05.2014, 14:44 • Court Philippe Chatrier, Roland Garros, Párizs • Roland Garros - Férfi egyes - Roland Garros (salak)

Rafael Nadal megnyerte három szettben a mérkőzést Leonardo Mayerrel szemben az esélyeknek megfelelően. Nadal nem játszott igazán jól, csak az első szettben és a harmadik játszma második felében. Mayer többször okozott kellemetlen perceket az első kiemeltnek, de végül győzött a rutin és a nagyobb tudás. Rafának mindenképpen javulnia kell, mert ez a játék lehet, hogy nem lesz elég Djokovics, Murray, de talán Federer ellen sem.
    Nadal – Mayer: 3:0 (6:2, 7:5, 6:2)
    ---- (17:05:54)

Mérkőzés vége

6:2
    És Nadal egy Mayer-rontás után be is húzza a meccset!

40-30
    Játszma- és mérkőzéslabdához jut Rafael Nadal!

30-30
    Nadalé a pont, Mayer ront el egy tenyerest.

15-30
    Na, belekapaszkodik az utolsó szalmaszálba Mayer? Nadal ront egy fonákot.

15-15
    Mayer nyeri a labdát Nadal tenyeres hibája után.

15-0
    Mayer ki nem kényszerített hibája fonákkal.

5:2
    Nadal dupla brékelőnybe kerül egy tenyeres nyerő után. Nagyon úgy néz ki, hogy felőrölte ellenfele erejét és ellenállását. A meccsért adogathat Nadal kettős brékelőnyben.

40-15
    Két bréklabdához jut Rafael Nadal egy kettős hiba után, úgy tűnik, elfáradt Mayer.

30-15
    Megint Nadalé a pont, ezúttal egy rontott tenyeres nyomán.

15-15
    Ki nem kényszerített hiba Mayertől tenyeressel.

0-15
    Labdamenet győztese Mayer.

4:2
    129 perce tart egyelőre az összecsapás.

4:2
    Nadal gyorsan és könnyedén hozza az adogatását és stabilizálja brékelőnyét egy tenyeres nyerővel. 4:2 az első kiemeltnek.