Magyarország
1:3 (0:1, 0:0, 0:1, 1:1)
Ausztrália
csütörtök 05.06.2014, 15:00 • Malá hala, Pardubice • Inline világbajnokság

Egy igen magas színvonalú, eseménydús és rendkívül izgalmas találkozót láthattunk. Mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, a gólokon kívül talán az ausztráloknál voltak a nagyobb helyzetek, annak ellenére, hogy a magyarok két kapuvasat is lőttek. El kell ismernünk, hogy megérdemelt az ausztrálok győzelme és továbbjutása, ma nagyon jól játszottak. Az "auszik" az elődöntőben folytatják, míg a magyarok számára véget ért a torna, ez volt az utolsó állomásuk.

Köszönöm a figyelmüket! (16:24:21)

47:15
    Már nagyon kevés idő van két gólhoz, ez már veszett fejsze nyele.

46:35
    Időkérés a magyar csapat oldalán.

46:35
    Magyarország gólt szerzett!

Még egy utolsó reménysugár! LENCSÉS TAMÁS lökete után a korong utat talál magának James kapujába.

Gólpassz: Pál Zoltán

45:52
    Lencsés löketét hatástalanítja James kapus.

45:30
    Nagyon nyomnak a magyarok, önfeláldozóan védekeznek az ausztrálok.

45:00
    Kiss kapus lekorcsolyázik, hatan a magyarok a pályán.

44:57
    Feil lőtt, James védeni tudott.

43:44
    Kiegészültek az ausztrálok, immár teljes létszámban vannak.

43:25
    Továbbra is jól tartják magukat emberhátrányban az "auszik".

42:52
    Próbálkoznak a magyarok, de James az összes lövést hárítja.

42:14
    Cleland (AUT) korcsolyázik le másfél percre.

42:14
    Nagy kavarodás alakult ki az ausztrálok kapuja előtt, de egyik magyar játékos sem tudta a korongot ellenfele kapujába begyömöszölni.

41:43
    Ausztrália gólt szerzett!

Nagyon úgy néz ki, hogy ezzel a találattal eldőlt a mérkőzés! JORDAN GAVIN egy remekül eltalált lövéssel beveszi Kiss kapujának bal sarkát.

Gólpassz: Michael Casaceli

40:31
    Haynes-ről megfeledkeztek a magyarok, aki farkasszemet nézhetett Kiss kapussal, a magyar portás nagyot védett!

39:30
    A magyarok immár teljes létszámban, kiegészültek.

39:29
    Collins löketét védi Kiss kapus.

39:05
    Emberhátrányban veszélyeztet a magyar együttes, Feil lövését kellett kitornáznia az "auszik" kapusának.

38:31
    Collins tüzelt kapura, de célt tévesztett.

38:00
    Kiss Á. (HUN) fogta az ellenfelét, így kénytelen lekorcsolyázni.

37:50
    Kiss Á. próbálkozásával gyűlt meg a baja az ausztrál kapusnak, de végül hárítani tudott James portás.

37:18
    Lencsés tette próbára James figyelmességét, az ausztrál tette a dolgát.

36:01
    Elkezdődött a az utolsó negyed.

A harmadik negyedben sem unatkoztunk, sorra alakították ki helyzeteiket a csapatok, azonban míg a magyarok kihagyták őket, az ausztrálok növelni tudták előnyüket. Nehéz helyzetben vagyunk, mivel kétgólos hátrányt kel ledolgozni egy negyed alatt. Vajon sikerülni fog?

Maradjanak velünk!

36:00
    Befejeződött a harmadik negyed.

35:40

Kétgólosra növelik az "auszik" előnyüket! CHRISTOPHER BROPHY egy jól kivitelezett fonák után zörgeti meg a magyarok hálóját.

Gólpassz: Brenton Fitzgerald

34:25
    Pál löketét blokkolja az ausztrál védelem, oda a lehetőség.

33:30
    Továbbra sem sikerül újítania a magyar együttesnek.

32:20

32:12
    Ladányi löketét hatástalanítja James kapus.

32:00
    Veszélyesebben, jobban játszik most a magyar gárda.

31:10
    Ezúttal Ladányi találja telibe a kapuvasat!

30:50
    Best (AUS) fogta ellenfelét, így le kell korcsolyáznia.

30:00
    Harminc perc telt el a rendes játékidőből és még kiállítást nem láttunk, ez is igen ritka.

29:08
    Fitzgerald hatalmas helyzetet hagyott ki! Kiss már feküdt, azonban az ausztrál fonákból nem tudta megemelni a korongot!

28:12
    Pál találja telibe az ausztrálok jobb kapuvasát!

27:45
    Felváltva támadnak a csapatok, attraktív, eseménydús a találkozó.

26:34
    Kiss Á., ellen Best követett el szabálytalanságot, de a bírók sípja néma marad.

25:42
    Először Orbán, majd Feil is próbálkozott, de James kapus a helyén volt.

24:18
    Casaceli foglalkoztatta Kisst, aki védeni tudott.

24:01
    Elkezdődött a harmadik negyed.

A második negyed nagy ausztrál fölényt hozott, sorra alakították ki az "auszik" a jobbnál-jobb lehetőségeiket. Ha nincs Kiss, lehet, hogy már el is dőlt volna a találkozó és a továbbjutás sorsa. A magyar csapattól a folytatásban ettől sokkal többre lesz szükség.

24:00
    Vége a második negyednek.

23:30
    Az ausztrálok birtokában a korong, a magyarok védekezni kényszerülnek.

22:56
    Gavin löketét blokkolja a magyar védelem.

22:16
    Ezúttal Fitzgerald korcsolyázhatott teljesen egyedül a magyar kapusra, de Kiss valami fenomenális formát mutat ma!

21:07
    Vaszjunyin foglalkoztatta James kapust, aki állta a sarat.

20:45
    Best nézhetett farkasszemet a magyar kapussal, utóbbi győzött!

19:25
    Jones szánta rá magát egy löketre, Kiss hárítani tudott.

18:30
    Felváltva támadnak a felek, mindkét csapat offenzívan játszik.

17:20
    Ezúttal az ausztrál kapus véd nagyot Lencsés próbálkozása után!

16:30
    Nagy szerencséjük volt az utóbbi percekben a magyaroknak, az ausztrálok sorra lőhették volna a gólokat. Ha nincs Kiss kapus..

15:07
    Újabb hatalmas ausztrál helyzet! Most Gavin löketébe Haynes tette bele az ütőjét, Kiss újra bravúrt mutatott be!

13:58
    Ezúttal Fritchley nézhetett farkasszemet a magyar kapussal, de Kiss ezúttal is szenzációsan védett!

13:31
    Újra Jones, ezúttal is egyedül korcsolyázott a magyar kapusra, ezúttal fonákkal próbálkozott, de nem járt sikerrel!

12:07
    Jones egy az egyben korcsolyázhatott Kiss kapusra, de az ausztrál nem tudott túljárni a magyar portás eszén!

12:01
    Elkezdődött a második negyed.

Annak ellenére, hogy enyhe fölényben játszott a magyar csapat, az első játékrészben az ausztrálok szereztek vezetést. Reménykedjünk az eredményesebb folytatásban!

12:00
    Befejeződött az első negyed.

11:50
    Úgy látszik, hogy ebben a játékrészben már semmi lényeges nem fog történni.

11:05
    Vajon mit tud erre a gólra lépni a magyar együttes.

10:31

CAMERON TODD egy jól eltalált lövéssel kilövi Kiss kapujának bal felső sarkát!

Gólpassz: Nicholas Cleland és Lee Turner

09:59
    Orbán foglalkoztatta újfent James kapust.

09:54
    Tilos felszabadítás az ausztrálok oldalán.

08:20
    Haynes lövését blokkolta a magyar védelem, oda a lehetőség.

07:30
    Mezőnyjátékot követhetünk szemmel.

06:58
    Fitzgerald kínálta meg egy lövéssel Kiss portást.

06:35
    Brophy tesztelte a magyar kapus éberségét, aki helytállt.

05:50
    Haynes tüzelt Kiss kapuja fölé, ezúttal pontatlanul célzott.

04:51
    Bartalis I. a saját kapujától jutott el egészen Jamesig, azonban próbálkozását bravúrral védte az "auszik" kapusa!

04:07

03:29
    A túloldalon Jones próbálkozását védte Kiss.

03:11
    Ezúttal Orbán foglalkoztatta James kapust.

02:30
    Bartalis B. próbálkozását hárította az ausztrálok portása.

02:02
    A magyar csapat fokozza a tempót, magasabb sebességi fokozatra kapcsolnak.

01:30
    Fitzgerald löketét védte a magyar portás.

00:45
    Óvatos tempóban kezdődött a találkozó.

00:01

Magyarország: Kiss T. (Sájevics) – Lencsés, Pál, Feil, Kiss Á. – Orbán, Revák, Rafaj, Ladányi – Bartalis I., Bartalis B., Fekecs, Papp – Vaszjunyin

Ausztrália: James (Glass) – Gavin, Casaceli, Haynes, Fritchley – Brophy, Fitzgerald, Collins, Jones – Turner, Todd, Cleland, Best – Austin

Játékvezetők: Erd (AUT), Christiansen (CAN)

Kedves Szurkolók!

Folytatódik a Divízió I-es Inline jégkorong-világbajnokság, ahol hazánk nemzeti csapata is érdekelt. Inline-válogatottunk a rájátszás küzdelmeibe verekedte be magát. Ma a Magyarország – Ausztrália mérkőzést varázsoljuk Önök elé. A tét nem kisebb, mint az elődöntő. A találkozó esélyese a magyar gárda, azonban az ausztrál csapatot sem szabad leírni. Az "auszik" eddig nem remekeltek, egyedül a letteket verték meg 5:1 arányban. Ezen kívül két vereséget jegyeznek, Horvátországtól 4:2-re, míg Szlovéniától 8:5-re kaptak ki. A magyarok az első fordulóban csak kínkeservesen, némi szerencsével és hosszabbítás tudták legyűrni az esélytelenebb japánokat (4:3), majd a második körben, tegnap jött az igazi pofon, a brazilok nem várt, fájó vereséget mértek a nemzeti csapatunkra (6:3). Azonban az utolsó meccsükön egy hihetetlen végjátéknak köszönhetően 6:5-re legyőzték az esélyesebb osztrákokat, így kiharcolták a továbbjutást. Vajon beigazolódik a papírforma a mai mérkőzésen? Hamarosan mindenre fény derül.. Ne hagyják ki a mérkőzést, bizonyára nem kis izgalmakat rejt majd magában a találkozó.

Jó szurkolást, jó szórakozást kívánok!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:00 - kor kezdődik.

Tinta Sándor

Gólok és gólpasszok: 47. Lencsés (Pál) – 11. Todd (Cleland, Turner), 36. Brophy (Fitzgerald), 42. GAvin (Casaceli)