Magyarország_dup – Szlovénia 25:22 (vége)
Magyarország_dup
25:22 (16:15)
Szlovénia
vasárnap 08.06.2014, 14:30 • Veszprém Aréna, Veszprém • Világbajnokság selejtező

Izgalmas meccs volt, amelyen szinte végig előnyben voltunk, az első félidőben egyszer tudott vezetni a szlovén válogatott, de onnan gyorsan fordítottunk.

A második félidőre feljavult a védekezésünk, a szlovénok lerohanásból már ritkán találtak be, és akár öttel is nyerhettünk volna, hiszen 1 perccel a vége előtt ezért támadhattunk, de az utolsó percben a szlovénok találtak be, és ezzel teljesen nyílt maradt továbbjutás kérdése. Az egy hét múlva esedékes visszavágón nagyon nehéz mérkőzés vár ránk, és gyaníthatóan ennél jobb teljesítményre lesz szükség a sikerhez. (16:23:18)

60
    Mérkőzés vége. (25:22)

60
    Császár betalál, de visszafújják, szabaddobás, Nagy Laci lövését védi Skof a végén. (25:22) (25:22)

60
    45 másodperc van hátra, időt kér Mocsai mester. (25:22) (25:22)

60
    BEZJAK betalál a lerohanás végén. (25:22) (25:22)

59
    Belemenés nálunk, indulnak a szlovénok... (25:21) (25:21)

59
    Szabaddobást kapunk, 1 perc és 6 másodperc van hátra... (25:21) (25:21)

59
    Bezjak közebelövését Mikler tolja ki, mi támadunk! (25:21) (25:21)

58
    HARSÁNYI belövi Nagy Laci bejátszását, a kilencedik gólja a szélsőnek! (25:21) (25:21)

57
    GAJIC kilövi a jobb felsőt a szélről. (24:21) (24:21)

57
    Elveszik passzívért a labdát a bírók... (24:20) (24:20)

57
    Emberhátrányban támadunk, öt góllal vezethetünk, ha betalálunk! (24:20) (24:20)

57
    Skube ziccerét Mikler tolja a kapufára! (24:20) (24:20)

56
    Pontosan 4 perc van hátra, támadnak a szlovénok. (24:20) (24:20)

56
    Bezjak kap egy nagyot Such Timuzsintól, emberhátrányba kerülünk. (24:20) (24:20)

56
    Megint védett lövés mindkét oldalon, a szlovénok támadnak. (24:20) (24:20)

55
    Putics talpról lő a szaggatottról, védi Skof, Mikler is véd egy nagyot. (24:20) (24:20)

55
    Lépéshiba a szlovénoknál is, közben kiegészülnek. (24:20) (24:20)

55
    Harsányinál lépéshibát fújnak, éppen hat perc van hátra. (24:20) (24:20)

54
    Emberelőnyben támadhatunk, 4 gól az előnyünk. (24:20) (24:20)

54
    Mocsai mester is kikéri az idejét, fontos pillanatok jönnek. (24:20) (24:20)

54
    Skubénél látnak belemenést a lett bírók, most igazuk volt, támadhatunk. (24:20) (24:20)

53
    Iváncsik ziccerben, Skof bravúrja jön. (24:20) (24:20)

53
    Szöllősit rántják vissza, Bezjak áll ki. (24:20) (24:20)

52
    GAJIC Tatainak is belövi a büntetőt. (24:20) (24:20)

52
    Hetest fújnak a bírók a szlovénoknak, véleményes a dolog (24:19) (24:19)

51
    Rossz bejátszás Szöllősinek, nem tudja átvenni. (24:19) (24:19)

51
    Szöllősi gólját visszafújják, nálunk a labda. (24:19) (24:19)

50
    Remek védekezés, Bombactól szerzünk labdát. (24:19) (24:19)

50
    IVÁNCSIK GERGŐ szélső befutása, Nagy Laci remek passzát értékesíti! (24:19) (24:19)

49
    Támadó szabálytalanság, mi jöhetünk! (23:19) (23:19)

48
    A szlovén kapitány kéri ki az idejét. (23:19) (23:19)

48
    Nagy Lacinál látnak lépéshibát, a szlovénok jönnek. (23:19) (23:19)

48
    Szabálytalan zárás Zubaitól, Gajic indul, de pontatlan labdát kap, támadhatunk! (23:19) (23:19)

47
    Megismétli Nagy Laci az előző mutatványt, Mikler fogja a megpattanó lövést, nálunk a labda! (23:19) (23:19)

46
    Bombac lövését Nagy Laci blokkolja, marad a labda a szlovénoknál. (23:19) (23:19)

45
    Zubai hibázik ziccerben, jöhetnek a szlovénok. (23:19) (23:19)

44
    Zvijec már ziccerben, Mikler véd! (23:19) (23:19)

44
    Mikler védi Kavticnik lövését, Ancsinét Skof a túloldalon. (23:19) (23:19)

44
    PUTICS újabb bombája Skof hálójában! (23:19) (23:19)

43
    HARSÁNYI ismét higgadtan értékesít egy helyzetet a szélről. (22:19) (22:19)

42
    SKUBE indul, belövi a ziccert. (21:18) (21:18)

42
    Támadunk, de Császár ellen szabálytalankodnak, nem fújják le, jöhetnek a szlovénok. (21:18) (21:18)

42
    Mikler bravúrja ismét, visszapattan a vendégekhez a labda... (21:18) (21:18)

41
    CSÁSZÁR kapja a szlovén szerelés után a gyorsan elvégzett bedobást, belövi a ziccert! (21:18) (21:18)

40
    Támadnak a szlovénok, láb náluk, indulhatunk! (20:18) (20:18)

40
    Ancsin passzív alatt lő, sajnos eredménytelenül. (20:18) (20:18)

39
    BEZJAK talál be, kettőre hozza fel a csapatát. (20:18) (20:18)

39
    Császár lövését bravúrral védi Skof! (20:17) (20:17)

39
    Mi támadunk, néggyel vezethetünk, ha betalálunk! (20:17) (20:17)

38
    Passzív alatt támadnak a szlovénok, már a második szabaddobást kapják, Skube ellövi mellé. (20:17) (20:17)

37
    CSÁSZÁR első gólja a szlovén hálóban. (20:17) (20:17)

36
    SKUBE betörésből talál be. (19:17) (19:17)

36
    Páros kiállítás, Zubai és Bundalo áll ki. (19:16) (19:16)

35
    Mikler véd bravúrral, de szabaddobás jön. (19:16) (19:16)

34
    PUTICS bombája a szlovén hálóban! (19:16) (19:16)

34
    Dolenecnál lépéshibát fújnak, támadhatunk! (18:16) (18:16)

34
    ZUBAI értékesít egy remeki bejátszást beállóból. (18:16) (18:16)

33
    Emberelőnyben vagyunk, megint eladjuk a labdát, de a szlovénoknál lépéshibát látnak, mi jövünk, de az emberelőnynek már vége... (17:16) (17:16)

32
    GAJIC indulhat, belövi a ziccert. (17:16) (17:16)

32
    Mikler véd, a de a túloldalon Lékai eladja a labdát... (17:15) (17:15)

31
    HARSÁNYI ezt a büntetőt is belövi. (17:15) (17:15)

31
    Hetes is jön természetesen,. (16:15) (16:15)

31
    Labdaszerzés nálunk, Zubait rántja le ziccerben Skube, kiállítják két percre. (16:15) (16:15)

31
    Elkezdődött a második félidő. (16:15)

Jól kezdtük a meccset, elhúztunk hárommal, de feltámadtak a szlovénok, és jól tartották magukat, sőt amikor már négy góllal elmehettünk volna, akkor kiegyenlítettek Gajic és Natek remek játékának köszönhetően, sőt egy góllal még vezettek is, de a félidő végén visszaszereztük a vezetést, Ilyés góljának köszönhetően. Nálunk leginkább ő dicsérhető, Mikler az elején nagyon jól védett, Harsányi még az aki kiemelhető. (16:15) (16:15)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (10:6)

30
    ILYÉS az utolsó másodpercekben talál be még átlövésből, megvan a vezetés a félidő végére. (16:15) (16:15)

30
    ZVIZEJ szélsőbefutása, ez is benn van. (15:15) (15:15)

30
    HARSÁNYI a jobb szélről kanyarodik fel, belövi! (15:14) (15:14)

29
    NATEK most a jobb szélről talál be. (14:14) (14:14)

29
    Emberhátrányban jönnek a szlovénok. (14:13) (14:13)

28
    HARSÁNYI kilövi a jobb felsőt a büntetőből. (14:13) (14:13)

28
    Hetes is jön a szabálytalanságért. (13:13) (13:13)

28
    Zubait rántja le Bundalo, kiáll a szlovén. (13:13) (13:13)

28
    Mikler fogja Gajic lövését, ez nagyon kellett. (13:13) (13:13)

27
    VADKERTI most belövi a ziccert a hatosról középről. (13:13) (13:13)

27
    Vadkerti kihagy egy ziccert, ZVIZEJ indul a bal szélen, ő belövi... (12:13) (12:13)

26
    GAJIC a jobb felsőt választja a büntetőből. (12:12) (12:12)

26
    Hetes is jön sajnos. (12:11) (12:11)

26
    Ancsics ül le két percre, Bundalót rántotta vissza. (12:11) (12:11)

26
    Such üti meg Bombacot, lenn is maradnak, csak szabaddobás. (12:11) (12:11)

25
    ILYÉS FERI talpról, a szaggatottról lő Skof hálójába. (12:11) (12:11)

24
    NATEK válaszol átlövésből szinte azonnal. (11:11) (11:11)

24
    LÉKAI betörésből szerzi vissza a vezetést. (11:10) (11:10)

24
    Ápolni kell közben az egyik szlovén játékost, Gaber az, de folytatja a játékot. (10:10) (10:10)

24
    BOMBAC talpról, szabaddobás után lövi ki a bal felsőt. (10:10) (10:10)

23
    Harsányi közben visszajön a pályára. (10:9) (10:9)

23
    Iváncsik ejt a szélről befutva a felső lécre... (10:9) (10:9)

23
    A magyar kapitány időt kér, van mit mondani az utóbbi percek játékát látva. (10:9) (10:9)

23
    NATEK jó csel után egyre hozza fel a szlovénokat. (10:9) (10:9)

22
    Nagy Laci átlövése nem talál kaput. (10:8) (10:8)

21
    Labdavesztés itt is, ott is, mi támadunk. (10:8) (10:8)

20
    GAJIC mehet egy indítással, belövi, az ötödik gólja már... (10:8) (10:8)

19
    Szabálytalanság Lékai ellen, marad nálunk a labda, vége a passzívnak így. (10:7) (10:7)

19
    Passzív alatt játszunk, Nagy Laci szabaddobása után sarokdobás. (10:7) (10:7)

19
    Gulyás megsérült, ezt jelentik a padról, és most Harsányit támogatják le a pályáról, nincsen jobbszélsőnk jelen pillanatban... (10:7) (10:7)

18
    NATEK klasszikus átlövése a jobb alsóban. (10:7) (10:7)

17
    Labdaszerzés után HARSÁNYI indul, belövi a ziccert! Emberhátrányból növeljük az előnyt! (10:6) (10:6)

17
    Emberelőnyben tehát szlovénok. (9:6) (9:6)

17
    Ilyés jön le két percre, arcra ütésért. (9:6) (9:6)

17
    ILYÉS FERENC válaszol átlövésből. (9:6) (9:6)

16
    GAJIC betalál a szélről. (8:6) (8:6)

16
    Lépéshiba, indulhatunk, de Iváncsik Gergő a kicsit rövid passz után kihagyja a helyzetet. (8:5) (8:5)

15
    Támadásban a szlovénok, 15 perc van hátra pontosan. (8:5) (8:5)

15
    Időt kérnek a szlovénok. (8:5) (8:5)

15
    Labdaszerzés után IVÁNCSIK indul, belövi a ziccert! (8:5) (8:5)

14
    NAGY LACI átlövésből talál be végre! (7:5) (7:5)

14
    ZVIZEJ talál be a bal szélről. (6:5) (6:5)

14
    Ilyés kapufája után Nagy Laci szerez labdát, kimarad a ziccer a szlovénok kapujánál! (6:4) (6:4)

13
    Gajic a bal szélről lő nagyon mellé. (6:4) (6:4)

13
    Nagy Laci átlövéssel próbálkozik, de a lövőcselnél ellépi az akciót... (6:4) (6:4)

12
    Nagy Laci szerez labdát jó védekezéssel, mi támadunk! (6:4) (6:4)

12
    A szlovénok jönnek – emberelőnyben. (6:4) (6:4)

12
    Emberhátrányban támadunk, Nagy Laci találja el a felső lécet. (6:4) (6:4)

11
    Bezjak labdájából GAJIC lőhet a szélről, be is talál. (6:4) (6:4)

10
    Such Timuzsin kiáll lerántásért. (6:3) (6:3)

9
    Ilyés, Zubai, majd HARSÁNYI a labda útja, ez is benn van! (6:3) (6:3)

9
    Kapufa után Ilyés indulhat! (5:3) (5:3)

8
    HARSÁNYI értékesíti a büntetőt. (5:3) (5:3)

8
    Hetes is jön a Zubai elleni szabálytalanságért. (4:3) (4:3)

8
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Gaber (Szlovénia). (4:3)

8
    GAJIC be is lövi a ziccert. (4:3) (4:3)

8
    Labdavesztés, indul Gajic... (4:2) (4:2)

8
    BEZJAK talál be, a szlovénok első akciógólja. (4:2) (4:2)

7
    HARSÁNYI a kapus lába között talál be a büntetőből! (4:1) (4:1)

7
    Zubai betalál beállóból, de közbefújnak, hetes jön. (3:1) (3:1)

7
    GAJIC belövi a jobb alsóba a büntetőt. (3:1) (3:1)

7
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Nagy (Magyarország). (3:0)

7
    Mikler újabb bravúrja, de hetes jön. (3:0) (3:0)

6
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Zubai (Magyarország). (3:0)

6
    Lékai passzív alatt lő mellé. (3:0) (3:0)

5
    Mikler újabb védése egy átlövésre, támadunk! (3:0) (3:0)

5
    IVÁNCSIK GERGŐ be is dobja a ziccert! (3:0) (3:0)

4
    Belemenés a szlovénoknál, fordul Iváncsik. (2:0) (2:0)

4
    ZUBAI betalál ismét beállóból. (2:0) (2:0)

4
    Mikler bravúrja után támadhatunk. (1:0) (1:0)

3
    Spiler lövését is védi Mikler, még mindig náluk a labda... (1:0) (1:0)

6
    Bezjak ló kapufát, de szabaddobás jön. (1:0) (1:0)

2
    Passzív alatt ellövik a szlovénok, Mikler véd, de marad náluk a labda. (1:0) (1:0)

1
    ZUBAI értékesíti Nagy Laci bejátszását. (1:0) (1:0)

1
    Mi kezdjük a mérkőzést. (0:0) (0:0)

1

14h 25
    A himnuszokat játsszák, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

Sorsdöntő mérkőzés előtt áll a magyar kézilabdaválogatott, hiszen ez a kétmérkőzéses párharc nem csak a világbajnokságra való kijutásról dönt, hanem akár az esetleges olimpiai szereplés kapcsán is fontos lehet.

Nézzük mindenekelőtt a múlt héten a Final Fourban érdekelt veszprémi játékosokkal kiegészült keretet:

Kapusok: Mikler Roland (Pick Szeged), Székely Márton (Balatonfüred), Tatai Péter (Pick Szeged)
    Jobbszélsők: Gulyás Péter (MKB-MVM Veszprém), Harsányi Gergely (Grundfos Tatabánya)
    Jobbátlövők: Ancsin Gábor (Pick Szeged), Balogh Zsolt (Pick Szeged), Nagy László (MKB-MVM Veszprém)
    Irányítók: Császár Gábor (PSG Handball, francia), Lékai Máté (Celje, szlovén)
    Beállók: Bánhidi Bence (Balatonfüred), Schuch Timuzsin (MKB-MVM Veszprém), Szöllősi Szabolcs (Csurgó), Zubai Szabolcs (Pick Szeged)
    Balátlövők: Bodó Richárd (Grundfos Tatabánya), Ilyés Ferenc (Pick Szeged), Putics Barna (VfL Gummersbach, német), Zdolik Bence (Balatonfüred)
    Balszélsők: Iváncsik Gergő (MKB-MVM Veszprém), Vadkerti Attila (Pick Szeged), Varsandán Milán (B.Braun Gyöngyös)

Szövetségi kapitányunk, Mocsai Lajos vélhetően kidolgozta a nyerő taktikát a szlovén csapat ellen, bár könnyű dolga nyilván nem volt, ahogy a csapatnak sem lesz ma délután.

A mieink egy nem túl jól sikerült Európa-bajnokságon vannak túl, ahol csak egy győzelmet arattunk, viszont a várható vereségek mellé becsúszott egy olyan, amelyet a szurkolók nehezen tudtak elviselni, az osztrákok elleni 25:24-es vereséget nem volt könnyű megmagyarázni.

Három barátságos meccset játszottunk azóta, idegenben kétszer is kikaptunk a németektől, de biztató játékkal, a románokat pedig a veszprémi különítmény hiányában is 34:30-ra tudtuk megverni Nyíregyházán.

A szlovénok a világbajnoki selejtezőcsoportjukat megnyerték, igaz, csak egy ponttal előzték meg az ukránokat, így kaptak esélyt a mieink elleni párharcra.

Négy barátságos mérkőzést vívtak azóta, és jól is szerepeltek ezeken összességében, hiszen meg tudták verni a franciákat(!) és az osztrákokat is, a norvégok csak két góllal győzték le őket, míg Dániában azért rendes verést kaptak, 31:25 lett a vége.

Négy alkalommal találkoztunk eddig tétmeccsen déli szomszédainkkal, kétszer nyertünk, egy döntetlen született, de a két évvel ezelőtti EB-n 32:30-ra kikaptunk tőlük, ennek ellenére a mai napon mi vagyunk az esélyesek, a veszprémi közönség segítségével meg kellene szerezni azt az előnyt, amivel nyugodtan utazhatnánk a jövő héten Szlovéniába.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:30 - kor kezdődik.

Magyarország_dup: Mikler, Székely, Tatai – Gulyás, Harsányi, Szalafai, Ancsin, Balogh, Nagy, Császár, Lékai, Szöllősi Szabolcs, Schuch, Zubai, Ilyés, Putics, Iváncsik Gergő, Vadkerti

Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos

Szlovénia: Ferlin, Prost, Skof – Gajic, Dolenec, Gaber, Kavticnik, Miklavcic, Zvizej, Skube, Bundalo, Bombac, Bezjak, Natek, Spiler, Nosan, Pucelj

Szövetségi kapitány: Boris Denic

Játékvezetők: Stolarovs – Licis (lettek)

Nézőszám: 5.200