Chile – Ausztrália 3:1 (vége) | Kolumbie – Görögország_dup 3:0 (vége) | Uruguay – Costa Rica 1:3 (vége)
Chile
3:1 (2:1)
Ausztrália
szombat 14.06.2014, 00:00 • Arena Pantanal, Cuiaba • Világbajnokság

Nagyon jól kezdett a dél-amerikai csapat, az első negyedórán belül kétgólos vezetéshez jutottak, de a magához térő ausztrál válogatott szépíteni tudott a félidő hajrájának kezdetén.

A második félidőben aktívabbak voltak az ausztrálok, talán a döntetlent is megérdemelték volna, de ahhoz gólt kellett volna rúgniuk, ez ma nem sikerült, és a végén bebiztosította győzelmét Chile egy jól eltalált lövéssel.

A csoport állása ezzel:

1. Hollandia 3 pont 5:1
    2. Chile 3 pont 3:1
    3. Ausztrália 0 pont 1:3
    4. Spanyolország 0 pont 1:5

A következő fordulóban Chile Spanyolországgal játszik, akár búcsúztathatják is egy győzelemmel a ma nagy pofonba beleszaladó világ- és Európa-bajnokot. (02:06:07)

Chile gólt szerzett!
    Pinnila lő balról 12 méterről, a kapusról levágódik a labda, de éppen az érkező JEAN BEAUSEJOUR elé, aki 17 méterről, nagy erővel lövi ki a bal alsó sarkot!

90
    4 perc a ráadás.

90
    Előrevágott labdára ugrik fel Alexis Sanchez, elfejelik előle.

89
    Beausejour elé emel be labdát Mena, kicsit hosszú, Ryan jön érte.

88
    Cahillt szerelik a 16-oson belül, nem volt szabálytalanság.

87
    Vargas helyére Pinilla jön.

86
    Troisi lövése pattan le a védőkről a 16-os vonalánál, kihozza a labdát Chile.

85
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Aranguiz (Chile).

84
    22 méteres lövés Leckietől, saját társán pattan meg, nem veszélyes így sem, Bravo gyűjti be.

83
    Cahillt előzik mag a jobb szélen, Jara volt a jó ütemben közbelépő védő.

82
    Beausejour indulna a balösszekötő helyé, megelőzik a védők, nem is volt pontos a labda.

81
    Nem lehet mondani hogy levegőben lóg az egyenlítés, de Chile a tűzzel játszik, nagyon magukra húzzák az ausztrálokat.,