Anglia – Olaszország 1:2 (vége) | Elefántcsontpart_dup – Japán 2:1 (vége) | Svájc – Ecuador 2:1 (vége)
Franciaország – Honduras 3:0 (vége)
Svájc
2:1 (0:1)
Ecuador
vasárnap 15.06.2014, 18:00 • Estadio Nacional, Brasilia • Világbajnokság

Hihetetlen, ahogy az utolsó perc alakult. Hatalmas ziccert hibázott Ecuador a ráadás utolsó percében, az ellentámadásnál pedig elöl ragadtak és Ottmar Hitzfeld egyik cseréje után a másik is betalál, ezzel megnyeri Svájc az összecsapást! Mégiscsak hozzák a "kötelezőt" a Hitzfeld-fiúk, mégiscsak 3 ponttal indít az alpesi gárda és ezzel komoly lépést tesz a csoportból való továbbjutás felé!

90+3
    Elképesztő mérkőzés, elképesztő befejezés! Seferovic a ráadás utolsó másodpercében megszerzi a győzelmet egy sakk-matt szituációs góllal!

90+3
    Svájc gólt szerzett!
    Rodriguez bal oldali beadása érkezett az utolsó támadásnál, az ecuadoriak elöl ragadtak, középen 4 méteren tökéletes ütemben érkezett HARIS SEFEROVIC, aki bepasszolta a hálóba a labdát! Majdnem kikaptak, végül megnyerik a mérkőzést a svájciak!! 2-1!

90+3
    Antonio Valencia csodálatosan adott középre jobbról, középen 10 méteren levette Arroyo, de remekül szerelt Behrami!!

90+3
    Most már nem kockáztatnak a csapatok, a védelmet már nem nyitják meg a góllövésért.

90+3
    Nagyon sok a hátrafelé passz, megiramodott most is Shaqiri, de 10 métert visszapasszol a felezőhöz Djourouhoz.

90+2
    Seferovic felé érkezett indítás a jobb oldalon, nagyon hosszúra sikeredik, Dominguez könnyedén veszi birtokba.

90+1
    Lichtsteiner harcol ki szabadrúgást a saját térfelén. Letelt a rendes játékidő. Három perc a ráadás.

90
    Rojas kényszerítőzött a bal oldalon, a visszalöbbölt labdát azonban Benaglio megkaparintotta.

90
    Antonio Valencia jobb oldali beadása nem talál embert középen, jöhet Svájc.

89
    Egyre valószínűbb, hogy testvériesen megosztozik a pontokon a két csapat, bár még nem adták fel, mindkét gárda támadgat tovább.

89
    Mehmedi felé pontatlan az indítás, megint Ecuador jöhet, aki az utóbbi percekben kiszabadult a szorításból.

88
    Rodriguez került a földre, A. Valencia dolgozta őt meg rendesen a felezőnél.

87
    Arroyo tűzte rá, érdekesen csavarodott a labda, Benaglio csak nagyon nehezen tudta kiütni, majd a védők tisztáztak!

86
    Ecuadori szabadrúgás következik közben középről, nagyjából 30 méterre a piros mezesek kapujától.

85
    Egy gyors kontra indult meg a bal oldalon, Enner Valencia kiugrott, Djourou pedig lerántotta. Sárga lapot kapott a svájci, de ez nagyon határeset volt a piros lapra, gólhelyzetet akadályozott meg vele.

85
    Most kizárólag a kontrákra rendezkedik be már Ecuador, Svájc támad folyamatosan.

84
    Inler emeli be a védelem mögé, Paredes vágja ki a labdát.

Gólok: 48. Mehmedi, 90+3. Seferovic – 22. Enner Valencia

Lapok:   85. Djourou (SUI) – 54. Paredes (ECU)

Svájc: Benaglio – Lichtsteiner, Djourou, von Bergen, Rodriguez – Behrami, Ínler – Shaqiri, Xhaka, Stocker (Mehmedi 46') – Drmic (Seferovic 76')
    Szövetségi kapitány: Ottmar Hitzfeld

Cserék: Sommer, Bürki – Ziegler, Senderos, Lang, Barnetta, Seferovic, Dzemaili, Fernandes, Gavranovic, Mehmedi, Schar

Ecuador: Domínguez – Paredes, Erazo, Guagua, Ayoví – Antonio Valencia, Gruezo, Noboa, Montero (Rojas 77') – Caicedo (Arroyo 71'), Enner Valencia
    Szövetségi kapitány: Reinaldo Rueda

Cserék: Banguera, Bone – Ibarra, Méndez, Rojas, Minda, Arroyo, Ayoví, Bagüy, Saritama, Martínez, Achilier

Játékvezetők: Ravshan IRMATOV (UZB) – Abduxamidullo RASULOV (UZB), Bakhadyr KOCHKAROV (KGZ)