Norvégia – Románia 28:25 (vége) | Magyarország_dup – Dánia 28:30 (vége)
Norvégia
28:25 (19:13)
Románia
szombat 21.06.2014, 17:00 • Balatonboglár, Urányi János Sport és Szabadidő Központ • Négy Nemzet Torna

A lényegében egyoldalú első félidőt, remek második felvonás követte. A román együttes nagy akarattal vetette bele magát a második harminc percbe, ennek pedig kis híján meg is lett az eredménye, hiszen Bogdan Macovei tanítványai hatgólos hátrányból felállva, négy perccel a vége előtt az egyenlítéséért támadhattak, azonban ekkor nem jutottak lövőhelyzetig. Mint később kiderült, ez döntő szituációnak bizonyult.

Köszönjük figyelmüket, de ne menjenek túlzottan messzire, hiszen alig fél óra múlva kezdődik a Magyarország – Dánia összecsapás, amely könnyedén dönthet a tornaelsőségről is! (18:35:57)

60
    Véget ért a találkozó! (28:25)

60
    Dana Andreea Pricopi újabb átlövését hatástalanította Andrea Austmo Pedersen, gyaníthatóan ez volt a találkozó utolsó momentuma. (28:25) (28:25)

60
    Dana Andreea Pricopi átlövését védte Andrea Austmo Pedersen, majd az ellentámadásnál szabálytalanságot láttak a játékvezetők, jöhet Románia. (28:25) (28:25)

59
    Egy perc a végéig, háromgólos előnyben az északiak. (28:25) (28:25)

59
    INGVILD BAKKERUD ezt látva habozás nélkül a léc alá küldte a játékszert. (28:25) (28:25)

59
    Két perc a találkozóból hátralévő idő, fenn a játékvezetők keze a norvég akciónál. (27:25) (27:25)

58
    Ez a román akció is eredménytelen maradt, miután a játékvezetők belemenést láttak. 57:16-nál támadást indíthatnak a fehér mezesek. (27:25) (27:25)

57
    Három és fél perccel a vége előtt TONJE ENKERUD szerezte Norvégia huszonhetedik gólját. (27:25) (27:25)

56
    Újabb északi hiba után indíthatott támadást az egyenlítéséért a román válogatott, Camelia Andreea Carabulea viszont nem jutott el lövésig a jobb oldalról érkezve. (26:25) (26:25)

55
    Norvég lépéshiba után indulhattak a piros mezesek, BIANCA ELENA TIRON az akció végén pedig higgadtan lőtt a bal alsóba. (26:25) (26:25)

54
    A játékvezetők ezúttal Emilie Hegh Arntzent látták szabálytalannak, a gyors ellentámadás végén LAURA PETRUTA POPA volt eredményes. (26:24) (26:24)

54
    Laura Petruta Popa lövése jött le a sáncról, az újrakezdődő támadás során pedig Dana Andreea Pricopi vétett a szabályok ellen, jöhetnek a norvégok. (26:23) (26:23)

53
    Rohanósra vették a tempót a csapatok, amivel talán nem is lenne probléma, de ebből fakadóan nagyon sokat hibázik mindkét válogatott. (26:23) (26:23)

52
    (26:23) (26:23)

52
    Emilie Hegh Arntzen tette labdát a jobbszélre, majd BIRGITTE KARLSEN HAGEN sikeres ejtését láthattuk. (26:23) (26:23)

51
    Norvég támadással folytatjuk tehát a mérkőzést, melyből kilenc perc és tizenöt másodperc van még hátra. (25:23) (25:23)

51
    A látottak alapján nem meglepő módon Axel Stefansson azonnal időt kért. (25:23) (25:23)