Norvégia – Románia 28:25 (vége) | Magyarország_dup – Dánia 28:30 (vége)
Norvégia
28:25 (19:13)
Románia
szombat 21.06.2014, 17:00 • Balatonboglár, Urányi János Sport és Szabadidő Központ • Négy Nemzet Torna

A lényegében egyoldalú első félidőt, remek második felvonás követte. A román együttes nagy akarattal vetette bele magát a második harminc percbe, ennek pedig kis híján meg is lett az eredménye, hiszen Bogdan Macovei tanítványai hatgólos hátrányból felállva, négy perccel a vége előtt az egyenlítéséért támadhattak, azonban ekkor nem jutottak lövőhelyzetig. Mint később kiderült, ez döntő szituációnak bizonyult.

Köszönjük figyelmüket, de ne menjenek túlzottan messzire, hiszen alig fél óra múlva kezdődik a Magyarország – Dánia összecsapás, amely könnyedén dönthet a tornaelsőségről is! (18:35:57)

60
    Véget ért a találkozó! (28:25)

60
    Dana Andreea Pricopi újabb átlövését hatástalanította Andrea Austmo Pedersen, gyaníthatóan ez volt a találkozó utolsó momentuma. (28:25) (28:25)

60
    Dana Andreea Pricopi átlövését védte Andrea Austmo Pedersen, majd az ellentámadásnál szabálytalanságot láttak a játékvezetők, jöhet Románia. (28:25) (28:25)

59
    Egy perc a végéig, háromgólos előnyben az északiak. (28:25) (28:25)

59
    INGVILD BAKKERUD ezt látva habozás nélkül a léc alá küldte a játékszert. (28:25) (28:25)

59
    Két perc a találkozóból hátralévő idő, fenn a játékvezetők keze a norvég akciónál. (27:25) (27:25)

58
    Ez a román akció is eredménytelen maradt, miután a játékvezetők belemenést láttak. 57:16-nál támadást indíthatnak a fehér mezesek. (27:25) (27:25)

57
    Három és fél perccel a vége előtt TONJE ENKERUD szerezte Norvégia huszonhetedik gólját. (27:25) (27:25)

56
    Újabb északi hiba után indíthatott támadást az egyenlítéséért a román válogatott, Camelia Andreea Carabulea viszont nem jutott el lövésig a jobb oldalról érkezve. (26:25) (26:25)

55
    Norvég lépéshiba után indulhattak a piros mezesek, BIANCA ELENA TIRON az akció végén pedig higgadtan lőtt a bal alsóba. (26:25) (26:25)

54
    A játékvezetők ezúttal Emilie Hegh Arntzent látták szabálytalannak, a gyors ellentámadás végén LAURA PETRUTA POPA volt eredményes. (26:24) (26:24)

54
    Laura Petruta Popa lövése jött le a sáncról, az újrakezdődő támadás során pedig Dana Andreea Pricopi vétett a szabályok ellen, jöhetnek a norvégok. (26:23) (26:23)

53
    Rohanósra vették a tempót a csapatok, amivel talán nem is lenne probléma, de ebből fakadóan nagyon sokat hibázik mindkét válogatott. (26:23) (26:23)

52
    (26:23) (26:23)

52
    Emilie Hegh Arntzen tette labdát a jobbszélre, majd BIRGITTE KARLSEN HAGEN sikeres ejtését láthattuk. (26:23) (26:23)

51
    Norvég támadással folytatjuk tehát a mérkőzést, melyből kilenc perc és tizenöt másodperc van még hátra. (25:23) (25:23)

51
    A látottak alapján nem meglepő módon Axel Stefansson azonnal időt kért. (25:23) (25:23)

51
    Most viszont van, ugyanis egy újabb norvég labdaeladást követő lerohanás végén DANA ANDREEA PRICOPI talált a bal alsóba. (25:23) (25:23)

51
    Nincs gól, miután Nicoleta Safta átlövését védte Andrea Austmo Pedersen. (25:22) (25:22)

50
    Axel Stefansson együttese újabb hibát vétett, ezáltal ismét támadhat Románia. (25:22) (25:22)

50
    Északi labdaeladást követő román lerohanás végén LAURA PETRUTA POPA volt eredményes. (25:22) (25:22)

49
    Camelia Andreea Carabulea éppen, hogy visszatért a pályára, ismét két perces kiállításban részesült. (25:21) (25:21)

49
    Erről ennyit, belemenés, jöhet Norvégia. (25:21) (25:21)

49
    Román labdavesztés, norvég lépéshiba, majd most ismét akcióba lendülhetnek Bogdan Macovei tanítványai. (25:21) (25:21)

48
    EMILIE HEGH ARNTZEN nevéhez fűződik a huszonötödik északi találat. (25:21) (25:21)

48
    Kissé elaludt a norvég védelem, ezt kihasználva GABRIELA PERIANU váratlanul előtte a játékszert, amely a bal alsóban ért célt. (24:21) (24:21)

47
    Camelia Andreea Carabulea állt ki két perc erejéig. (24:20) (24:20)

46
    MAREN NYLAND AARDAHL egy pontos bejátszás után lőtte ki a jobb alsó sarkot. (23:20) (24:20)

46
    (24:20) (23:20)

46
    Túl vagyunk a második félidő felén, egészen pontosan tizennégy és fél perc a találkozóból hátralévő idő. (23:20) (23:20)

46
    DANA ANDREEA PRICOPI tört be, s csökkentette háromgólosra csapata hátrányát. (23:20) (23:20)

45
    Az ellenakció végén Emilie Hegh Arntzen tüzelt nagy erővel, azonban Elena Serban, ha nehézkesen is, de védeni tudott. (23:19) (23:19)

45
    NICOLETA SAFTA nevéhez fűződik Románia tizenkilencedik gólja. (23:19) (23:19)

43
    A román ellenakció végén Constantinescu lőtte Pedersenbe a labdát, majd a gyors norvég lerohanás végén Aune Elena Serban vállát találta telibe. (23:18) (23:18)

42
    MARIT RøSBERG JACOBSEN ment fel a falra, s remek mozdulattal húzta vissza a játékszert a kapu bal oldalába, ezzel ismét ötgólos előnyben Norvégia. (23:18) (23:18)

42
    A büntetőt MARIA CLAUDIA CONSTANTINESCU a bal alsó sarokba lőtte. (22:18) (22:18)

41
    Dana Andreea Pricopi hozta játékba Nicoleta Saftát, akit csak hétméterest érően tudtak megállítani az északiak. (22:17) (22:17)

40
    Nicoleta Safta kiveszi a játékból Anniken Obaidlit, nagy kérdés, hogy ez a lépés melyik oldalra milyen hatással lesz majd. (22:17) (22:17)

39
    Szépen kivitelezett norvég támadás végén EMILIE HEGH ARNTZEN vette be Elena Serban kapuját. (22:17) (22:17)

39
    (21:17) (21:17)

39
    BIANCA ELENA TIRON kapott labdát a baloldalon, majd lőtte leheletfinom mozdulattal a bal felső sarokba. (21:17) (21:17)

38
    EMILIE HEGH ARNTZEN átlövéséből meg is érkezett az északiak válasza. (21:16) (21:16)

37
    A büntetőt ugyan DANA ANDREEA PRICOPI a kapusba lőtte, azonban a kipattanónál már nem hibázott. (20:16) (20:16)

36
    Emilie Hegh Arntzen "vonalazott", hétméteressel jöhet a Macovei-alakulat. (20:15) (20:15)

36
    EMILIE HEGH ARNTZEN sikeres átlövése jelentette a huszadik norvég gólt. (20:15) (20:15)

36
    (20:15) (20:15)

35
    Kétségkívül jobban kezdi a románok a második félidőt, de hát, így volt az elsőben is. Meglátjuk, hogy ez ezúttal mire lesz elég. (19:15) (19:15)

35
    A villámgyors lerohanás végén NICOLETA SAFTA szerezte Románia tizenötödik találatát. (19:15) (19:15)

34
    Norvég belemenés, újabb román akció következhet. (19:14) (19:14)

33
    Norvég labdavesztés után támadhatott a román együttes, azonban Camelia Andreea Carabulea a jobbszélről érkezve a "szemaforba" lőtte a játékszert. (19:14) (19:14)

32
    DANA ANDREEA PRICOPI sikeres hétméteresével öt gólra zárkóztak a piros mezesek. (19:14) (19:14)

32
    Birgitte Karlsen Hagen állt ki két percre, miután a földre vitte Camelia Andreea Carabuleát. Büntető következik Románia javára. (19:13) (19:13)

31
    Bianca Elena Tiron játszotta magát tisztára, kísérlete viszont az oldalhálóban landolt. (19:13) (19:13)

31
    Emilie Hegh Arntzen életerős lövése nyitja ezt a félidőt, azonban lökete a felső lécen csattant. Támadhatnak a románok. (19:13) (19:13)

31
    Norvég támadással kezdetét vette a második játékrész. (19:13)

Románia szempontjából nézve ugyanolyan forgatókönyvet hozott a mai mérkőzés első félideje, mint a nyitótalálkozóé pénteken. A piros mezesek ugyan a hatodik percben még 3-2-re vezettek, azonban az északiak 5-3-ra fordítottak, majd a folytatásban minden tekintetben egyre nagyobb fölénybe kerültek Bogdan Macovei tanítványaival szemben. A félidei hatgólos norvég vezetés a látottak alapján teljesen reálisnak mondható.

Maradjanak velünk, hamarosan jövünk a második felvonással!

30
    Véget ért az első félidő. (19:13)

30
    Egy elrontott román, valamint egy elhibázott norvég lövés zárja az első félidőt. (19:13) (19:13)

30
    A sárga lapos figyelmeztetéssel együtt megítélt hétméteresből BIRGITTE KARLSEN HAGEN volt eredményes. (19:13) (19:13)

30
    Dana Andreea Pricopi kapta a találkozó újabb sárga lapját. (18:13) (18:13)

29
    Norvég lépéshibát követően ANA-MARIA TANASIE rohant végig, majd lőtte Románia tizenharmadik gólját. (18:13) (18:13)

29
    A megítélt büntetőt DANA ANDREEA PRICOPI értékesítette. (18:12) (18:12)

28
    Újabb belül védekezés miatt újabb román hétméteres következik. (18:11) (18:11)

28
    TONJE ENKERUD ezúttal Vilde M. Ingstad labdájával indult, majd lőtt a jobb alsó sarokba. (18:11) (18:11)

27
    Anniken Obaidli passzával indult TONJE ENKERUD, aki remekül húzta vissza a rövidbe a játékszert, megszerezve ezzel az újabb norvég gólt. (17:11) (17:11)

26
    Folytatódik az összecsapás, melynek első felvonásából 04:10 van még hátra. (16:11) (16:11)

26
    (16:11) (16:11)

26

26
    Norvég időkérés következik, amikor is beléptünk az első félidő véghajrájába. (16:11) (16:11)

26
    A büntetőt DANA ANDREEA PRICOPI végezte el, s a labdát nagy erővel a kapu bal oldalába küldte. (16:11) (16:11)

25
    Ingvild Bakkerud terítette le Roxana Cirjant – hétméteressel jöhet Románia. (16:10) (16:10)

25
    BIANCA ELENA TIRON is feliratkozott a góllövők közé, miután Románia tizedik találatát jegyezte. (16:10) (16:10)

24
    Az ellentámadás lezárásaként INGVILD BAKKERUD lőtte ki a kapu bal oldalát. (16:9) (16:9)

23
    A Malin Aune belül védekezése miatt megítélt román hétméterest Dana Andreea Pricopi Maria Jektvik Aarstadba bombázta. (15:9) (15:9)

23
    Norvég labdaszerzés után VILDE M. INGSTAD indult, majd szerezte meg csapata tizenötödik gólját. (15:9) (15:9)

22
    (14:9) (14:9)

22
    Emilie Hegh Arntzen is besárgult, miután Roxana Cirjan-nal szemben szabálytalankodott. (14:9) (14:9)

21
    ROXANA CIRJAN egy sikeres betörés után jegyezte Románia kilencedik találatát. (14:9) (14:9)

20
    Folytatódik a találkozó, melynek első félidejében még tíz és fél perc van hátra. (14:8) (14:8)

20
    Bogdan Macovei időt kért. (14:8) (14:8)

20
    Újabb román labdavesztés után indulhattak az északiak, akiknek oldalán BIRGITTE KARLSEN HAGEN nem is hibázott. (14:8) (14:8)

20
    Az ellentámadás végén MALIN AUNE volt eredményes. (13:8) (13:8)

19
    DANA ANDREEA PRICOPI végezhetett el büntetőt, melyet Andrea Austmo Pedersen mellett a kapu bal oldalába lőtt. (12:8) (12:8)

19
    ANNIKEN OBAIDLI tört be, majd szerezte a tizenkettedik norvég gólt. (12:7) (12:7)

17
    MARIA CLAUDIA CONSTANTINESCU jegyezte Románia hetedik gólját. (11:7) (11:7)

17
    Labdaszerzést követően indulhattak a norvégok, s az akció végén ANNIKEN OBAIDLI talált a románok kapujába. (11:6) (11:6)

16
    Kapuscsere a román válogatott oldalán: Denisa-Stefania Dedu helyére Ana-Maria Inculet érkezett. (10:6) (10:6)

16
    Az ellentámadás végén ANNIKEN OBAIDLI szerezte Norvégia tizedik gólját a mai mérkőzésen. (10:6) (10:6)

15
    CAMELIA ANDREEA CARABULEA fordult le emberéről, majd nagy erővel a kapu közepébe továbbította a játékszert. (9:6) (9:6)

15
    Anniken Obaidli kapta a mérkőzés harmadik sárga lapját. (9:5) (9:5)

14
    (9:5) (9:5)

14
    Labdaszerzést követően MALIN AUNE indult, s tiszta helyzetben talált a jobb alsó sarokba. (9:5) (9:5)

13
    Malin Aune szabálytalankodott sárga lapot érően. (0:0)

13
    EMILIE HEGH ARNTZEN egy gyors akció végén állította vissza a háromgólos különbséget. (8:5) (8:5)

12
    ANDREEA ELISA CHIRICUTA átlövésgóljával zárkóznak a románok. (7:5) (7:5)

11
    Elrontott román támadás után VILDE M. INGSTAD kapott labdát Anniken Obaidli-tól, majd kilőtte a kapu jobb oldalát. (7:4) (7:4)

10
    Északi akció végén EMILIE HEGH ARNTZEN csinált meg egy remek átemelős cselt, majd lőtte ki a kapu jobb oldalát. (6:4) (6:4)

10
    Az ellentámadásból LAURA PETRUTA POPA jegyezte az újabb román gólt. (5:4) (5:4)

9
    Tonje Enkerud tette le a jobbszélre a labdát, MALIN AUNE pedig kilőtte a jobb alsó sarkot. (5:3) (5:3)

9
    (4:3) (4:3)

8
    Camelia Andreea Carabulea játszotta tisztára magát, azonban pattintott lövése jócskán elkerülte a norvégok kapuját. (4:3) (4:3)

7
    Megismétlődött az előző eset, annyi különbséggel, hogy ezúttal EMILIE HEGH ARNTZEN volt eredményes. (4:3) (4:3)

6
    Román labdavesztés után indulhattak a fehér mezesek, BIRGITTE KARLSEN HAGEN pedig a támadás végén magabiztosan talált a ketrec bal alsó sarkába. (3:3) (3:3)

6
    GABRIELA PERIANU ment fel a falra, s szerezte meg ismét a vezetést csapatának. (2:3) (2:3)

6
    (2:3) (2:3)

6
    A szépen végigjátszott norvég támadás végén VILDE M. INGSTAD egyenlített, miután kilőtte a kapu bal oldalát. (2:2) (2:2)

5
    Hétméteres a románok oldalán is: DANA ANDREEA PRICOPI nem hibázta el a lövést. (1:2) (1:2)

4
    BIRGITTE KARLSEN HAGEN eredményes hétméteresével egyenlítettek az északiak. (1:1) (1:1)

3
    Laura Petruta Popa kapta a mérkőzés első sárga lapját. (0:1) (0:1)

3
    Camelia Andreea Carabulea passza után LAURA PETRUTA POPA szerezte a találkozó első gólját. (0:1) (0:1)

1
    Lépéshiba után indulhattak a norvégok, akik Tonje Enkerud révén hétméterest harcoltak ki. A büntetőt Emilie Hegh Arntzen végezte el, félmagas lövését Denisa-Stefania Dedu lábbal védte. (0:0) (0:0)

1
    A románok kezdték a mérkőzést.

Norvégia kezdőcsapata: Pedersen – Aune, Ingstad, Enkerud, Arntzen, Obaidli, Hagen

Románia kezdőcsapata: Dedu – Carabulea, Popa, Safta, Pricopi, Chiricuta, Perianu (0:0)

Következnek a himnuszok, előbb a románoké, majd pedig a norvégoké.

Ezúttal Balázs "Medve" Gábor tolmácsolásában zajlik a csapatok bemutatása. A lelátók a mai első mérkőzésen is foghíjasak, jelenleg nagyjából 100 néző lehet a helyszínen.

Norvégia: (1) Maria Jektvik Aarstad, (12) Andrea Austmo Pedersen – (2) Malin Aune, (3) Kristin Høybakken, (4) Emilie Hegh Arntzen, (5) Hanna Bredal Oftedal, (6) Birgitte Karlsen Hagen, (8) Marit Røsberg Jacobsen, (9) Madeleine Hilby, (10) Anniken Obaidli, (11) Tonje Enkerud, (14) Ingvild Bakkerud, (15) Vilde M. Ingstad, (18) Kristin Venn, (21) Henriette Ekeland Svenningsen, (25) Maren Nyland Aardahl

Szövetségi edző: Axel Stefansson

Románia: (1) Ana-Maria Inculet, (12) Elena Serban, (16) Denisa-Stefania Dedu – (2) Ana-Maria Tanasie, (3) Bianca Elena Tiron, (4) Madalina Zamfirescu, (5) Gabriela Perianu, (6) Marina Eliza Cicic, (7) Camelia Andreea Carabulea, (8) Maria Claudia Constantinescu, (9) Dana Andreea Pricopi, (10) Laura Petruta Popa, (13) Nicoleta Safta, (14) Andreea Elisa Chiricuta, (15) Roxana Cirjan, (17) Lorena Ostase

Szövetségi edző: Bogdan Macovei

Játékvezetők: Dr. Driszku Klaudia, Ónodi Erika.

Harmincöt perccel a kezdősípszó előtt már mindkét együttes javában melegít. Ezen a napon a norvégok tiszta fehérben, míg a románok tiszta piros szerelésben szerepelnek. Az északiak kapusai fekete, míg a románok hálóőrei zöld mezben állnak a gólvonal elé.

Köszöntjük Önöket a balatonboglári Urányi János Sport és Szabadidő Központból, ahol bő ötven perc múlva kezdetét veszi a Négy Nemzet Tornájának harmadik mérkőzése.

Az U20-as világbajnokságra való felkészülés jegyében zajló Négy Nemzet Tornája ma újabb két találkozóval folytatódik Balatonbogláron: a második versenynap első mérkőzését a nyitókörben egyaránt vereséget szenvedő norvég, valamint román válogatott vívja egymással az Urányi János Sport és Szabadidő Központban.

A tegnapi első fordulóban a tavalyi Eb-5. Románia sokáig jól tartotta magát, majd a második félidő derekán az előzetesen esélyesebbnek "ítélt", Eb-bronzérmes Dánia egyre nagyobb fölénybe került, így végül kilencgólos északi győzelem született. A nap másik mérkőzésén, a magyar – norvég összecsapáson lényegesen jobban kezdtek a mieink, az első percekben kialakított három-négygólos vezetést sikerült megtartani a szünetig. A második félidő hasonló forgatókönyvet hozott, mint az első, annyi különbséggel, hogy ezt a játékrészt nemzeti együttesünk "csak" 17-15-re nyerte, azonban a mérkőzést végül 32-26-ra.

Nagy kérdés, hogy a nyitókörben elszenvedett vereség után mely válogatottnak sikerül(t) előbb és jobban rendezni a sorokat. Mindenesetre, ami megkockáztatható, hogy remek találkozó előtt állunk, ezt remekül alátámaszthatja az a tény, hogy két együttes a legutóbbi Európa-bajnokságon közvetlenül egymás mellett zárt.

A norvég és a román csapat összecsapásán egy budapesti játékvezető páros, egészen pontosan, Dr. Driszku Klaudia – Ónodi Erika fújja majd a sípot.

Üdvözöljük online oldalunkon! A mérkőzés 17:00 órakor kezdődik.