USA – Portugália 2:2 (vége) | Hollandia – Chile 2:0 (vége) | Ausztrália – Spanyolország 0:3 (vége)
Kamerun – Brazília 1:4 (vége) | Horvátország_dup – Mexikó 1:3 (vége)
Ausztrália
0:3 (0:1)
Spanyolország
hétfő 23.06.2014, 18:00 • Arena da Baixada, Curitiba • Világbajnokság

A csoport másik mérkőzésén Hollandia 2:0-ra nyert Cile ellen, így a a hollandok az elsők,a chileiek pedig a másodikok lettek a négyből. (19:59:47)

Felejthető mérkőzésen megérdemelten nyert a spanyol csapat, a motiválatlan ausztrálok ellen. Érezhető volt , hogy jobb játékosokból áll a spanyol válogatott, a góljaikat is szép akciókból szerzeték.
    A rossz hír, mindkettejüknek, hogy véget ért nekik a világbajnokság, a spanyolok a harmadik, az ausztrálok pedig a negyedik helyen végeztek a csoportban.

90+3
    Troisi próbált lövőhelyzetbe kerülni, de a spanyol védők balra szorították, nem jött össze neki.

90+2
    Ramos készülődik a szabadrúgáshoz, de aztán kicsivel a kapu mellé megy a lövése.

90+2
    Jedinak meg is kapja a sárgáját a buktatásért.

90+1
    Silva remekül vette át Torres passzát 26 méterre a kaputól, de buktatta Jedinak.

90
    Három perc lesz a hosszabbítás.

89
    Silva és Fabreas talán még motivált, hiszen csereként jöttek be.

88
    Mindkét oldalon már a végét várják, már nincs értelme szaladni.

87
    Silva lőtt kapura 16 méterről, de kicsivel elment a labda a jobb kpaufa mellett.

86
    Spiranovic kapott sárga lapot egy buktatásért.

85
    Az ausztrál szögletet a beadás után Spiranovic rúgta csúnyán mellé.

84
    Ramos rúgta ki a labdát Davidson elől, szögelt az ausztráloknak.

83
    Torres remekül indult Spiranovic mellett egy fejes után, de a tizenhatosra érve hosszan tolta meg a labdát, fogta azt Ryan.

82
    A harmadik csere a spanyoloknál: lemegy Alonso, bejön Silva.

81
    A második félidőben könnyen szereztek három gólt a spanyolok, már nagyon fáradtak az ausztrálok.

80

80
    Spanyolország gólt szerzett!
    Fabregas remek keresztlabdáját JUAN MATA levette az öt és feles jobb oldalán és Ryan lábai között a kapuba passzolja a labdát!

79
    Hátul adogatnak a spanyolok, igyekeznek minél unalmasabbá tenni a meccset!

78
    Albiol rosszul csúszott a labdáért, a bal bokáját fájlalja most.

77
    Reina jól figyelt, Troisi elől kellett elrúgnia az indítást, hogy ne legyen ziccer.

76
    Mata adta be balról a szögletet , de kivágták az ausztrál védők a labdát.

75
    Torres jól kényszerítőzött Fabregassal, de a balról bepasszolt labdáját kifejelték az ausztrálok.

74
    A spanyolok megint szépen hátrafelé adják a szögletet.

73
    Juanfran jobb oldali beadását kifejelték az ausztrálok, szöglet a spanyoloknak.

72
    Fabregas volt lesen a jobb szélen, az ausztrálok jöhetnek.

71
    Troisi próbálkozott 25 méterről egy lövéssel, de jócskán fölé ment a labda.

70
    A harmadik csere az ausztráloknál: lemegy Bozanic, bejön Bresciano.

69
    Ezzel el is dőlt a mérkőzés,az ausztrálok a mai teljesítményükkel nem fognak tudni gólt szerezni.

68
    Iniesta kiváló passza után FERNANDO TORRES az öt és feles bal sarkától elgurítja a labdát Ryan mellett, a hosszú sarokba!

67
    A második csere Spanyolországnál: lemegy Cazorla, bejön Fabregas.

66
    A spanyolok most öt középpályással játszanak, de igazából csak zavarják egymást.

65
    Alba középre adott labdáját Ramos elengedte, de így csak az ellenfélnek lett jó, jöhetnek előre az ausztrálok.

64
    Halloran laposan próbált középre adni jobbról, de mély lett a labda, Reina fogta a játékszert.

63
    Ramos reklamál, hogy ellökték Iniestát, de ő nem bántotta Hallorant, aztán sárga lapot kapott a kiabálásáért.

62
    Sérülés miatt lejön Oar az ausztráloknál, helyére Troisi állt be.

61
    Oart még mindig ápolják az oldalvonalon túl.

60
    Bozanic szögletét kifejelték a spanyolok, a kipattanót 20 méterről McKay rúgta fölé

59
    Szöglet az ausztráloknak, ez nekik az első a mérkőzésen.

58
    Oarhoz kis szerencsével eljutott a bal oldali beadás, de hosszan vette át, majd Ramos elrúgta előle

57
    Halkan jegyzem meg inkább Torrest kellett volna levinni, David Villa volt az egyik legjobb eddig.

56
    Az első csere a spanyoloknál: lemegy David Villa, bejön Mata.

55
    David Villa indítása után Torres volt lesen.

54
    Hamarosan jön a spanyoloknál Juan Mata, aki még nem lépett pályára az idei VB-n.

53
    Iniesta lesről adott be, Torresnek is meg kellett így állnia.

52
    Az ausztrálok még nem kapcsoltak magasabb sebességbe, így nehéz lesz egyenlíteni.

51
    Iniesta jól húzott befelé a tizenhatosnál, de Koke nem érkezett így a passzát kivágták az ausztrál védők.

50
    Oarnak lett hosszú egy indítás és Juanfran is jól fedezte a játékszert.

49
    Oar bal oldali beadását könnyedén kifejelték a spanyolok a kapujuk elől.

48
    Juanfran csak előrevágta a labdát, persze indításnak nem lett jó.

47
    Jedinak lökte kicsit Torrest, de a játékvezető nem látott szabálytalanságot.

46
    Cseréltek a félidőben az ausztrálok: Taggart helyére Halloran jött be.

46
    A spanyolok kezdték a második félidőt.

46

Közepes iramban kezdtek a csapatok, nem hajtották túl magukat az első félidőben. Több lehetőségük volt a spanyoloknak és a góljuk is szépen kijátszott akció végén született, ahogy tőlük megszokhattuk.
    Nagyon érezni a mérkőzésen, hogy két kiesett csapat mérkőzik meg, de azért a becsületükért még küzdenek a spanyolok, hiszen ha döntetlen lesz a mérkőzés vége, csak a negyedik helyen végeznek.

45+1

45+1
    Oar bal oldali beadását kifejelték a spanyolok.

45+1
    Szabadrúgás az ausztráloknak a bal szélről, szinte szöglet.

45
    Egy perc lesz a hosszabbítás az első félidőben.

45
    A harmadik spanyol szöglet jött, de ezt fogta Ryan.

45
    David Villa pörgeti a tizenhatosnál Caorla elé a labdát, aki balról át is emeli a kapus felett de kivágja a gólvonalról Davidson.

44
    Juanfran jobb oldali beadását most kivágták David Villa elől.

43
    Szabadrúgás az ausztráloknak balról, 35 méterről. Oar beadását fogja Reina.

42
    Jöhet a második spanyol szöglet. Koke ezt most beadja, de kifejelik az ausztrál védők.

41
    Koke lőtte el a labdát 28 méterről, de szögletre mentett Ryan.

40
    McKay próbált Oarhoz passzolni a spanyol tizenhatosnál, de pontatlan a labdája.

39
    Talán a gól kicsit visszaadja a spanyolok önbizalmát.

38
    Majdnem egyenlítettek az előbb az ausztrálok, nem sok hiányzott!

37
    Alba levette a labdát a tizenhatosán belül, majdnem elcsenték tőle az ausztrálok, de sikerült menteniük a spanyoloknak. Reinának nagyon kellett figyelnie.

36

36
    Juanfran szépen ment el a jobb szélen, levitte az alapvonalig a labdát, a tizenhatos jobb szélétől középre ad és DAVID VILLA az öt és felesről sarokkal a kapuba húzza a labdát!

34
    David Villa forgolódik a labdával a középpályán, de sokat nem jut előre.

33
    David Villának egy jó indítás, a bal szélen húzott el, de a beadása elment keresztbe a kapu előtt, Torres háta mögé ment a labda.

32
    Iniesta és Alonso megoldották a kisszögletet, hazaadás lett a vége.

31
    Több mint fél óra után az első szöglet következik, a spanyolok jöhetnek.

30
    Sok mindenről még nem maradtunk le a mérkőzésen, közepes tempó, unott arcok mindkét kispadon.

Tisztelt Olvasók!
    Technikai hiba miatt csak a 29. percben tudunk csatlakozni a mérkőzéshez!
    Köszünjük megértésüket!

Ausztrália: Ryan – McGowan, Spiranovic, Wilkinson, Davidson – McKay, Jedinak , Bozanic – Leckie, Taggart, Oar

Spanyolország: Reina – Torres Juanfran, Albiol, Ramos, Alba – Alonso, Koke – David Villa, Iniesta, Cazorla – Torres.

A XX. labdarúgó világbajnokság "B" csoportjában a harmadik körhöz érkeztünk, ahol a két kiesett csapat mérkőzik meg egymással.
    Spanyolország válogatottja címvédőként érkezett Brazíliába, de hatalmas meglepetésre elsőként távozhat onnan. Hollandia az első meccsen 5:1-re győzte le őket, majd Chile 2:0-ra, a spanyol tiki-taka foci teljesen csődöt mondott. Természetesen mindenhol meg is kapták a magukét ezek után a játékosok, így ma hiába is próbálják kozmetikázni majd a szereplésüket, ma már le kell kezdeni építeni a jövő válogatottját, az új “La Furia Roja”-t.
    Az Ausztrál nemzeti tizenegy, más néven “The Socceroos”, nem sok eséllyel érkezett a világbajnokságra, majd az első meccsükön nagyon simán ki is kaptak Chilétől 3:1-re. Második mérkőzésükre jobban összekapták magukat, de nem bírtak a hollandokkal, hiába vezettek, mégis 3:2-re kikaptak, így véget is ért számukra a VB.
    Sajnos nem sok jót ígér a mai mérkőzés, de reméljük legalább gólgazdagra sikerül az összecsapás, nem hagyják cserben szurkolóikat a csapatok!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Kolarics László

Gólok: 36. Villa, 68. Torres, 80. Mata

Lapok:   86. Spiranovic (AUS), 90+2. Jedinak (AUS) – 63. Ramos (ESP)

Ausztrália: Ryan – McGowan, Spiranovic, Wilkinson, Davidson – McKay, Jedinak , Bozanic (Bresciano 70.) – Leckie, Taggart (Halloran a félidőben), Oar (Troisi 62.)
    Cserék: Langerak, Galekovic – Franjic, Wright, Milligan, Troisi, Holland, Luongo, Vidosic, Bresciano, Halloran

Spanyolország: Reina – Juanfran, Albiol, Ramos, Alba – Alonso (Silva 82.), Koke – David Villa (Mata 56.), Iniesta, Cazorla (Fabregas 67.) – Torres
    Cserék: Casillas, de Gea – Piqué, Azpilicueta, Martínez, Xavi, Fabregas, Mata, Silva, Busquets, D. Costa, Pedro

Játékvezetők: Nawaf Shukralla – Yaser Tulefat, Ebrahim Saleh (Bahrein)