Holland Nagydíj - Verseny Marquez (vége)
verseny vége
Holland Nagydíj - Verseny

Marquez

szombat 28.06.2014, 14:20 • Assen, Hollandia • MotoGP

Az eső miatt egy kiváló és nagyon izgalmas versenyt láttunk, komoly pozitív és negatív meglepetésekkel. Egy dolog azonban nem változott: ismét Marc Marquez győzelmével ért véget a Holland Nagydíj is Assenben.

Negatívum, hogy Lorenzo ennyire lemaradt és alig néhány pontot szerez a 13. helyével, egyáltalán nem volt meg a tempója a mai futamon. Pol Espargaronak sem jött össze ma semmi, ő az egyetlen kieső.

Marquez szokásos győzelmén kívül Dovizioso második helye is megsüvegelendő, Rossi az óriási hátrányából az ötödik helyig zárkózott fel, büszke lehet a teljesítményére, ráadásul, most már szokásos módon, igencsak elkalapálta Jorge Lorenzot, saját csapattársát újra.
    Broc Parkes, az ausztrál motoros teljesítménye pedig egészen rendkívüli, a 19. helyről indulva a mezőny egyik leggyengébb motorjával, jól taktikázva a motorcserékkel és fantasztikus tempót futva a 11. helyen végez a Paul Bird Motorsport csapat versenyzője!

A következő futamra két hetet kell várnunk, a Sachsenringen, Németországban versenyeznek a három kategória versenyzői, azt is élőben fogjuk közvetíteni az egész hétvégén. (július 11. és 13. között)

Az egyetlen kiesőnk Pol Espargaro.

Most Marc tovább folytatja a különleges ünneplést, felmászik egy operatőr mellé és 5 centiről néz bele egy kamerába.

Marquez a célvonalon, ahogy átfutott az egyszerre volt látványos és kissé veszélyes, ugyanis egy mellúszó mozdulatot imitált a motoron hasra fekve nagyjából 200 km/h-nál. Az év végi összefoglalók elejére kívánkozik.

Espargaro negyedik, Rossi pedig az ötödik helyen zár. Rossi így is büszke lehet magára, mert a taktikai hibát leszámítva a versenyen futott tempója igazán remek volt! Lorenzo befut a 13. helyen, ez viszont igen nagy csalódás, az első körben még 15 mp volt Lorenzo javára Rossi előtt, a végére 40 mp lett Rossi javára ez a különbség.

Verseny vége.

Marc Marquez ismét győz!! Nyolcból nyolc győzelem idén!! Dovizioso a második, Pedrosa pedig a 3. helyen!

1
    Marquez már csak méterekre az újabb győzelmétől, hamarosan befut a spanyol világbajnok.

1
    Rossi a 15 mp hátrányából ötöt lefaragott, de így sincs esélye a 4. helyre.

1
    Smith utolérte Bautistát, de az előzés egy más tészta.

1
    Megkezdték az utolsó kört, Pedrosa több másodperccel meglépett Aleix Espargarotól, aki számára ez a 4. hely azért így is siker ám.

2
    Marquezt a jelek szerint ezek a körülmények sem tudták kizökkenteni és karnyújtásnyira került a 8 futamból 8 győzelem titulus felé, ami igencsak rekordgyanús!

2
    Két kör van még hátra, ebben a pillanatban Lorenzo feljött a 13. helyre, Abrahamot utasította maga mögé.

3
    A 8. helyezett Smith közelít a 7. helyen álló Bautistára, ott még lehet egy csata a végére.

3
    Bradl ebben a pillanatban átvette a 10. helyet, Parkes a 11., de ezzel a gyenge motorral még ez is csodálatos eredmény.

3
    Dovizioso is visszavett most már a tempóból, számára tökéletes a 2. hely. Az esős futamokon mindig számolni kell a Ducatival, szárazon sajnos évek óta nem.

4
    Ha így fejeződik be a verseny, akkor Marquez előnye 72 pontra nőne Pedrosa és Rossi előtt is (holtverseny a 2. helyen).