Magyarország_dup – Japán 37:19 (vége) | Franciaország – Portugália2 29:15 (vége) | Svédország – Kongói Demokratikus Köztársaság2 23:15 (vége)
Svédország
23:15 (12:7)
Kongói Demokratikus Köztársaság2
szombat 28.06.2014, 20:45 • Fran Galovic Sportcsarnok (Kapronca, Horvátország) • U20 női VB

(22:23:05)

A második félidő forgatókönyve hasonlóan alakult, mint az első játékrész jelentős részében. Ugyanakkor azt mindenképpen rögtön hozzá kell tennünk, hogy a csapatok finoman fogalmazva sem kényeztették el a nagyérdeműt. A svédek csak annyit nyújtottak, amennyi elengedhetetlen volt a két pont megszerzéséhez, míg az afrikaiak ugyan próbálkoztak, de ezek az erőfeszítések csak arra voltak elengedők, hogy a sárga-kék mezes skandinávak végül nyolc góllal bizonyuljanak jobbnak.

Köszönjük megtisztelő figyelmüket, mára búcsúzunk Kaproncáról, azonban ne feledjék, holnap is három mérkőzéssel jelentkezünk a Fran Galovic Sportcsarnokból, az alábbi menetrend szerint:

- 16:00: Japán – Franciaország
    - 18:15: MAGYARORSZÁG – KONGÓI DEMOKRATIKUS KÖZTÁRSASÁG
    - 20:30: Portugália – Svédország

60
    Véget ért a mérkőzés. (23:15)

60
    A gyors ellenakció végén MVITA JULIE BETU vette be Hanna Daglund kapujának jobb oldalát. (23:15) (23:15)

59
    A Svédország javára megítélt hétméterest HANNA BARRÖGÅRD váltotta gólra. (23:14) (23:14)

59
    Bapa Marie Mbuyi számára befejeződött a mérkőzés, miután kicsivel több, mint másfél másodperccel a vége előtt kétperces kiállítást érően szabálytalankodott Jenny Karlssonnal szemben. (22:14) (22:14)

58
    Birthe Hansson is kikérte második idejét a találkozón. (22:14) (22:14)

58
    KANKWADI TSHELA sikeres hétméteresből faragta nyolcgólosra a Kongói Demokratikus Köztársaság hátrányát. (22:14) (22:14)

57
    KANKWADI TSHELA a jobbszélről érkezve jegyezte az újabb kongói találatot. (22:13) (22:13)

56
    BAPA MARIE MBUYI tört be két svéd játékos között, majd csökkentette tízgólosra csapata hátrányát. (22:12) (22:12)

54
    MAZENGA MIRNELLE KELE nevéhez fűződik a tizenegyedik afrikai gól a mai napon. (22:11) (22:11)

54
    Jenny Sodren passzával HANNA BARRÖGÅRD tört be és jegyezte a huszonkettedik sárga-kék találatot. (22:10) (22:10)

52
    JOANNA LINDVALL-HAGGREN kapott tanári passzt, majd a jobbszélről berobbanva óriási gólt ragasztott a jobb felső sarokba. (21:10) (21:10)

51
    Jenny Sodren szorításában esett el Mvita Julie Betu, amiért a svéd átlövő is kétperces kiállításban részesült. (20:10) (20:10)

50
    Amanda Sundberg állt ki két percre, miután csúnyán a földre vitte Mvita Julie Betut. (20:10) (20:10)

49
    Mikaela Mässing – Kristin Nordström – JENNY SÖDRÉN volt a labda útja, utóbbi pedig remek mozdulattal lőtte ki a jobb felső sarkot. (20:10) (20:10)

47
    Folytatódik a találkozó, melyből tizenhárom perc és huszonnégy másodperc van még vissza. (19:10) (19:10)

47
    (19:10) (20:10)

47
    Nkua Mpoua időt kért. (19:10) (19:10)

47
    Hanna Daglund indításával lépett meg MIKAELA MÄSSING, aki nagy erővel lőtte a léc alá a játékszert. (19:10) (19:10)

46
    (18:10) (18:10)

46
    KRISTIN NORDSTRÖM kapott remek labdát a balszélen, majd pedig a kapu jobb oldalába talált. (18:10) (18:10)

46
    Achille Bula állt ki két percre, mivel kis híján letépte ellenfeléről a mezt... (17:10) (17:10)

45
    MASIALA ORNELLA ILONGAPO betörésből vitte be a Kongói Demokratikus Köztársaság tizedik találatát. (17:10) (17:10)

44
    (17:10) (19:10)

44
    Labdaszerzést követő gyors lerohanás végén JENNY SÖDRÉN jegyezte az újabb svéd gólt. (17:9) (17:9)

43
    Hanna Áhlén labdájával DANIELA GUSTIN lódult meg, majd a jó irányba mozduló kongói kapus mellett kilőtte a kapu közepét. (16:9) (16:9)

41
    Láttunk már lényegesen jobb mérkőzést is... A svédek csak annyit nyújtanak, amennyi szükséges a két ponthoz, a kongóiak ugyan erőlködnek, de csak annyira futja tőlük, amit az eredmény is tükröz. (15:9) (15:9)

40
    KANKWADI TSHELA ismét hétméteresből vette be Svédország kapuját. (15:9) (15:9)

38
    Kongói labdaeladás után HANNA ÅHLÉN lódult meg, s lőtte az újabb skandináv gólt. (15:8) (15:8)

37
    KRISTIN NORDSTRÖM nevéhez fűződik a tizennegyedik svéd gól. (14:8) (14:8)

36
    A megítélt büntető KANKWADI TSHELA magabiztosan értékesítette. (13:8) (13:8)

36
    Mvita Julie Betu tört be, azonban Amanda Sundberg és Rebecka Lindberg Johansson csak hétméterest érően tudta megállítani. (13:7) (13:7)

34
    Közel négy percet kellett várni a második félidőben az első gólra, melyet Svédország jegyzett, DANIELA GUSTIN révén. (13:7) (13:7)

34
    Ismét áll az óra, ezúttal a kongóiak kapusa, Kashala Tshibola szorul ápolásra. (12:7) (12:7)

34
    Skandináv támadással folytatódik a mérkőzés. (12:7) (12:7)

33
    Áll az óra, miután egy svéd támadás végén Ngunza Benzuka maradt lent a földön, s a bokáját fájlaló kongói játékos ápolásra szorul. (12:7) (12:7)

33
    Közel három perc eltelt már a második játékrészből, és eddig csak a két kapu között zajlott a játék, a hálók pedig meglepő módon nem forogtak veszélyben... Kézilabdában ez mindenképpen ritkaságnak mondható... (12:7) (12:7)

31
    Elkezdődött a második félidő. (12:7)

A svéd és a kongói együttes egyaránt visszatért a pályára, érkezik a két szerb játékvezető is, így tehát hamarosan kezdetét veszi a második felvonás.

Kétségkívül villámrajtot vett a svéd válogatott, amely hét perc leforgása alatt 6-1-re ellépett. A néha már-már nagyon durva játékot bemutató afrikaiak az első negyedóra után új erőre kapva megkezdték hátrányuk lefaragását, azonban két gólnál közelebb nem jutottak ellenfelükhöz. A játékrész hajrája ismét a skandinávoké volt, akik ezáltal a szünetig ismét ötgólossá tudták duzzasztani az előnyüket.

Rövid pihenő következik, hamarosan pedig jövünk a második harminc perccel!

30
    Véget ért az első félidő. (12:7)

30
    A gyors ellentámadás végén KRISTIN NORDSTRÖM talált be, így ötgólosra alakította a különbséget. (12:7) (12:7)

30
    Passzívig játszott kongói támadás végén Mvita Julie Betu lövése messze elkerülte a svéd kaput. (11:7) (11:7)

29
    Rebecka Lindberg Johansson passzával AMANDA SUNDBERG tört be, s jegyezte a tizenegyedik skandináv találatot. (11:7) (11:7)

28
    Masiala Ornella Ilongapo szabálytalankodott ellenfelével szemben kétperces kiállítást érően. (10:7) (10:7)

28
    MIKAELA MÄSSING játszotta tisztára magát, majd pedig kíméletlen erővel lőtte ki a kapu jobb oldalát. (10:7) (10:7)

27
    Folytatódik a mérkőzés, melynek első félidejéből három perc és negyvenkettő másodperc vár még ránk. (9:7) (9:7)

26
    Nkua Mpoua is kikérte első idejét. (9:7) (9:7)

26
    Marad a kétgólos különbség, miután Hanna Barrögard hétméteres próbálkozása a bal kapufán csattant. (9:7) (9:7)

26
    A soros afrikai akció végén MAZENGA MIRNELLE KELE ment fel a falra, sikeres átlövése pedig a hetedik kongói gólt jelentette. (9:7) (9:7)

25
    A skandináv ellentámadás végén viszont JENNY SÖDRÉN eredményes volt. (9:6) (9:6)

24
    Az akció végén Mvita Julie Betu ment fel a falra, lövése azonban a bal kapufán csattant. (8:6) (8:6)

24
    Lépéshiba, eladott labda, elrontott lövés, belemenés – ezek jellemezték az utóbbi pillanatokat. Most éppen támadásban lendülhet a Kongói Demokratikus Köztársaság válogatottja. (8:6) (8:6)

23
    Mukendi Francine Mujingila volt nagyon szigorú Jenny Karlssonnal szemben, villant is a sárga kártya. (8:6) (8:6)

22
    Skandináv támadással folytatódik tehát a "C"-csoport harmadik mérkőzése, melynek első félidejéből nyolc perc és négy másodperc van még hátra. (8:6) (8:6)

22
    Birthe Hansson pedig habozás nélkül letette a zsűriasztalra az időkérést jelző "T-betűt". (8:6) (8:6)

22
    Úgy tűnik, hogy "megérkeztek" a mérkőzésre a kongóiak... MVITA JULIE BETU ment fel a falra, s elképesztő erővel ragasztotta a labdát a bal felső sarokba. (8:6) (8:6)

21
    MASIALA ORNELLA ILONGAPO iramodott meg a svéd kapu felé, majd egy remek testcsellel túljárt védője eszén és kilőtte a kapu bal oldalát. (8:5) (8:5)

20
    A falban elkövetett szabálytalanság miatt Hanna Áhlén is sárga lapos figyelmeztetésben részesült. (8:4) (8:4)

19
    Mvita Julie Betu játszotta tisztára magát, majd lövését Hanna Daglund lábbal védte. A svéd kapus gyors indításával JOANNA LINDVALL-HAGGREN lódult meg, majd kilőtte a háló jobb oldalát. (8:4) (8:4)

18
    Svéd labdavesztés után vezetett támadás végén újabb büntetőhöz jutottak az afrikaiak. A megítélt hétméterest KANKWADI TSHELA a kapu jobb oldalába vágta. (7:4) (7:4)

16
    KANKWADI TSHELA sikeres hétméteresből szerezte a Kongói Demokratikus Köztársaság harmadik gólját. (7:3) (7:3)

15
    Hoppá... MAYUNGA LAETICIA MUMBALA a saját térfelének közepén szándékosan arcon csapta Mikaela Mässingot, azonnal villant a piros lap a kongói játékosnak! (7:2) (7:2)

15
    Achille Bula is besárgult, miután túlzott agresszióval rángatta meg Jenny Sodrent. (7:2) (7:2)

14
    Amanda Sundberg volt túl kemény a falban, sárga lap a "jutalma". (7:2) (7:2)

13
    Az utóbbi percekben mindkét oldal játékába sok hiba csúszott, ez talán annak is betudható, hogy a felek igen rohanósra vették a tempót. (7:2) (7:2)

11
    A svéd ellenakció végén DANIELA GUSTIN volt eredményes. (7:2) (7:2)

10
    NGUNZA BENZUKA kapott labdát a balszélen, majd pedig gyönyörű mozdulattal ejtette át Hanna Daglundot, megszerezve ezzel a kék mezesek második gólját. (6:2) (6:2)

8
    Az iramra nem lehet panaszunk, azonban az első néhány percben már kidomborodott a felek tudása között meglévő különbség. (6:1) (6:1)

7
    Elhibázott kongói lövés után Hanna Daglund indításával iramodott meg DANIELA GUSTIN, aki az akció lezárásaként a léc alá bombázta a játékszert. (6:1) (6:1)

7
    HANNA ÅHLÉN beállóból jegyezte Svédország ötödik gólját. (5:1) (5:1)

6
    Kongói támadás végén MVITA JULIE BETU lövését védte Hanna Daglund, majd a kipattanót már bevágta a kongói játékos. (4:1) (4:1)

5
    Ismét KRISTIN NORDSTRÖM kapott tanári passzt a balszélről érkezve, s ezúttal is a bal felsőbe lőtte a labdát. (4:0) (4:0)

5
    Rebecka Lindberg Johansson mezhúzásért kapta a mérkőzés első sárga lapját. (3:0) (3:0)

4
    Kashala Tshibola számolt el csúnyán egy svéd indítást, DANIELA GUSTIN pedig tíz méterről az üres kapu közepébe továbbította a játékszert. (3:0) (3:0)

3
    Az afrikaiak az elmúlt két és fél percben kétszer vették célba a svéd kaput, mindkét alkalommal Hanna Daglund védte Mvita Julie Betu próbálkozását. (2:0) (2:0)

2
    KRISTIN NORDSTRÖM kapott remek labdát a balszélen, majd pedig kilőtte a bal felső sarkot. (2:0) (2:0)

1
    Az előző esettel kapcsolatban megítélt hétméterest HANNA BARRÖGÅRD a jobb felső sarokba vágta. (1:0) (1:0)

1
    Elysé Ngandje a 19. másodpercben durván meglökte Mikaela Mässingot, amiért azonnal kétperces kiállításban részesült. (0:0) (0:0)

1
    A Kongói Demokratikus Köztársaság válogatottja kezdte a mérkőzést.

A svéd kezdőcsapat: Daglund – Gustin, Sundberg, Lindberg Johansson, Áhlén, Mässing, Nordström

A kongói kezdőcsapat: Kashala – Ngandje, Bapa, Masiala, Mazenga, Mvita, Ngunza (0:0)

Következnek a himnuszok, előbb a svéd, majd pedig a kongói.

Megkezdődött a csapatok bemutatása. A Fran Galovic Sportcsarnok lelátóin nagyjából száz néző foglal helyet, köztük Hajdu János, a magyar válogatott szövetségi edzője, illetve Bartalos Béla, válogatottunk kapusedzője is.

Mindkét együttes végzett a bemelegítéssel, hamarosan kezdetét veszi a mérkőző felek bemutatása.

Svédország: (1) Hanna Daglund, (12) Jessica Ryde – (2) Kristin Nordström, (4) Hanna Barrögard, (5) Rebecka Lindberg Johansson, (6) Andrea Johansson, (7) Jenny Karlsson, (8) Daniella Gustin, (9) Mikaela Mässing, (11) Ellenor Nilsson Áström, (13) Julia Eriksson, (14) Jenny Sodren, (15) Hanna Áhlén, (18) Amanda Sundberg, (19) Joanna Lindvall-Haggren

Szövetségi edző: Birthe Hansson

Kongói Demokratikus Köztársaság: (12) Kalonji Nzeba, (16) A-Muteb Huguette, (19) Kashala Tshibola – (2) Kankwadi Tshela, (3) Ngunza Benzuka, (4) Mazenga Mirnelle Kele, (6) Elysé Ngandje, (7) Mukendi Francine Mujingila, (8) Sala Shada Mafani, (9) Mvita Julie Betu, (10) Masiala Ornella Ilongapo, (11) Bapa Marie Mbuyi, (13) Mayunga Laeticia Mumbala, (14) Achille Bula, (17) Bambi Kasonga

Szövetségi edző: Nkua Mpoua

Játékvezetők: Vanja Antić, Jelena Jakovljević (szerbek).

20:00 óra előtt nem sokkal mindkét válogatott megkezdte a bemelegítést. Ezen a napon a svédek sárga mezben és kék nadrágban lépnek pályára, míg a kongóiak tiszta kékben szerepelnek. A skandinávok kapusai narancssárga dresszben állnak a gólvonal elé, az afrikaiak hálórei pedig feketében védenek majd.

Mint arról korábbi, helyszíni tudósításainkban olvashattak, a magyar válogatott 37-19-re győzött Japán ellen, míg a nap második mérkőzésén Franciaország 29-16-re verte Portugáliát – azaz, mindkét esetben érvényesült a papírforma.

Ismét köszöntjük Olvasóinkat a Kaproncáról az impozáns Fran Galovic Sportcsarnokból, ahol a "C"-csoport mai utolsó mérkőzésén Svédország junior válogatottja és a Kongói Demokratikus Köztársaság ugyanezen korú együttese csap össze egymással.

Az U20-as Női Kézilabda Világbajnokság első napjának harmadik találkozóján 20:45-kor Svédország a Kongói Demokratikus Köztársaság csapatával találkozik.

A mérkőzés toronymagas esélyese a skandináv együttes.

Hajdu János a magyar válogatott szövetségi kapitánya kitért rá, hogy a svédekkel számtalan alkalommal találkoztunk már és a 2012-es Világbajnokságon kétszer is diadalmaskodtunk ellenük.

Közvetésünk során törekedni fogunk minél több kép beszúrására, hogy ezzel is színesebbé tegyük az onlajnok.com olvasó számára a mérkőzést.

Üdvözöljük online oldalunkon! A mérkőzés 20:45-kor kezdődik.