Japán – Franciaország 22:33 (vége) | Kongói Demokratikus Köztársaság2 – Magyarország_dup 9:35 (vége) | Portugália2 – Svédország 22:19 (vége)
Portugália2
22:19 (14:9)
Svédország
vasárnap 29.06.2014, 20:30 • Kapronca, Horvátország • U20 női VB

Portugália az összecsapás nagy részén sokkal jobban játszott, mint Svédország, de a végén mégis bajba kerülhettek volna, mert a svédek jobban bírták talán erővel, a hat gólos előny többször is kettőre olvadhatott volna, de Isabel Gois a kapuban ma szenzációs volt és a portugál kapus hatalmas és fontos bravúrjainak is köszönhetően végül három gól megmaradt az előnyből.

Az utolsó tíz percben csak egyetlen gólt lőttek a portugálok, míg a svédek ötöt, ez azért mutatja a svédek remek felzárkózását. Végül azonban Portugália behúzta a győzelmet, de kicsit izgulnia kellett. Monica Soares is remek napot fogott ki, folyamatosan veszélyt teremtett, őt biztosan fogjuk komoly csapatban látni hamarosan.

Portugália – Svédország: 22-19!
    ---- (22:03:07)

60
    Mérkőzés vége. (22:19)

60
    Időn túli szabaddobás, Soares labdája eljut a kapusig, de Ryde kivédi. Vége a meccsnek! (22:19) (22:19)

60
    LINDVALL-HAGGREN tör be jól és betalál, de ez már csak szépségtapasz. (22:19) (22:19)

60
    A portugálok is fölé lövik. (22:18) (22:18)

60
    Ez borzalmasan fölé ment ez a büntető! Nordström hibázott. (22:18) (22:18)

59
    Svéd hétméteres a túloldalon, 1:08 még hátra. (22:18) (22:18)

59
    MONICA SOARES remek csellel tör be és betalál! (22:18) (22:18)

59
    Gois alighanem megnyerte a meccset, Nordström lövését fogta meg és nála is maradt! (21:18) (21:18)

59
    Kettő perc a hátralevő idő, portugál emberhátrány. (21:18) (21:18)

58
    A svédeké a labda, ez bizony még nem dőlt el! (21:18) (21:18)

58
    Eladják a portugálok, de Gois hatalmasat véd megint. (21:18) (21:18)

58
    Rég voltak ilyen közel a svédek, a bal szélre keveredve most remekül talált be NORDSTRÖM!! (21:18) (21:18)

57
    Nem adták meg Soares gólját, majd a túloldalon hosszú indítás, de visszafújják, jöhetnek a svédek továbbra is. (21:17) (21:17)

57
    A meccs még mindig nem dőlt el, de ha a portugálok most gólt szereznek, akkor már nem lehet őket befogni ma. (21:17) (21:17)

57
    A hátralevő idő 3 perc és 43 másodperc! (21:17) (21:17)

57
    Joao Florencio igyekszik megfogni a kapkodást, portugál időkérés! (21:17) (21:17)

57
    Gois véd egy kapkodva ellőtt szabaddobást, Portugália támadhat 5 az 5 ellen. (21:17) (21:17)

57
    Kevesebb mint négy perc, négy gól. (21:17) (21:17)

57
    Újabb portugál labdaeladás, majd egy kiállítás! Lopes áll ki két percre. Maguknak teszik nehézzé a végét. (21:17) (21:17)

56
    Hátrányból svéd gól! SUNDBERG! (21:17) (21:17)

56
    Megvan a labda a svédeknek, de nagy áldozattal, Joanna Lindvall-Haggren áll ki két percre! (21:16) (21:16)

55
    Megint ötre jönnek a svédek, lerohanás után NORDSTRÖM eredményes. (21:16) (21:16)

55
    Daniela Mendes lőtte rá középről, majd eladják a piros mezesek. (21:15) (21:15)

55
    Mellé puffantják a svédek a jobb oldalról, most már nem sietnek a portugálok, az idő nekik dolgozik. (21:15) (21:15)

54
    Portugál technikai hiba, hosszú a passz Cerqueirának. (21:15) (21:15)

54
    Most már szükség van a gyors támadásbefejezésekre a svédektől, de Gois lehúzta a rolót a szélről, megint a bal szélről fogott labdát. (21:15) (21:15)

53
    Hat gól a portugál előny, egy gól nagyjából eldöntheti a meccset. De ez most nincs meg, gyenge átlövést fog Ryde. (21:15) (21:15)

53
    Alighanem itt most Gustin megúszott egy kiállítást az imént. (21:15) (21:15)

52
    Két technikai hiba után Daniella GUSTIN bombáz talpról a kapuba! (21:15) (21:15)

52
    A mérkőzésnek már abban a szakaszában vagyunk, ahol ha nem kezdik el a felzárkózást a svédek, akkor elúszik a meccs. (21:14) (21:14)

52
    Ezúttal a portugál edző, Florencio kap sárga lapot. (21:14) (21:14)

51
    Ziccer Eriksson előtt beállóban, de a felső lécre bombázza! (21:14) (21:14)

51
    A portugálok rendre betalálnak emberhátrányból is. (21:14) (21:14)

51
    CERQUEIRA végül bal kettőben betör és befejezi ismét! Hét a piros mezesek előnye! (21:14) (21:14)

50
    Lopest lökik rá a falra, nem belemenés. Belefújnak Cerqueira góljába. (20:14) (20:14)

50
    Svédország támad, de Sundberg a jobb kapufára lövi, a kipattanó a portugáloké. (20:14) (20:14)

50
    Ez durva volt, Ana Gante mehet két percre pihenni egy földre rántás után. (20:14) (20:14)

50
    Svéd támadás zajlik. (20:14) (20:14)

49
    Svéd labdaeladás, majd lerohanás végén Rute Fernandes hibázott hatalmas helyzetben. (20:14) (20:14)

49
    A kapufáról kipattanót szerzi meg MENDES és bebombázza hat méterről! (20:14) (20:14)

48
    Még nyílt a meccs, nem nyugodhatnak meg a portugálok. (19:14) (19:14)

48
    SUNDBERG hatalmas bal kezes átlövésgóllal felel! (19:14) (19:14)

48
    LOPEST nem zavarta meg, talpról, középről nagy bombával szerzi meg a 19. gólt. (19:13) (19:13)

47
    Ugyanúgy, mint az első félidőben, a portugál időkérés a luzitán csapatot zavarja meg. (18:13) (18:13)

47
    Ez gyors kontra volt, ötre jönnek a svédek már! (18:13) (18:13)

47
    Végül meglett GUSTIN gólja! (18:12) (18:12)

46
    Az időkérés alatt kapott sárga lapot Sodren, kissé érthetetlen. (18:11) (18:11)

46
    Portugál időkérés! (18:11) (18:11)

46
    A jelek szerint nem adták meg a találatot, úgyhogy marad a 18:11. (18:11) (18:11)

46
    Ez bombagól volt GUSTINTÓL középről! (18:12) (18:12)

46
    Fölé bombázta Monica Soares. (18:11) (18:11)

46
    Túl a második félidő felén, hét góllal vezet Portugália. (18:11) (18:11)

45
    Hatan-hatan a két csapat. (18:11) (18:11)

45
    Gois folyamatosan megeteti Karlssont, megint kiszúrt vele és fej fölött védte az emelési kísérletet. (18:11) (18:11)

45
    Hamarosan megvannak a portugálok, de még tart a hátrány. (18:11) (18:11)

44
    A svéd padon kap valaki sárga lapot, nem volt jól látható, de nem játékos volt. Vélhetően az edző lehetett, Hansson. (18:11) (18:11)

44
    A túloldalon kidobják az oldalvonalon túlra a portugálok. Svéd támadás jöhet, de előtte megint labdacsere. (18:11) (18:11)

44
    Ez még csak a második svéd gól volt. (18:11) (18:11)

44
    Hatalmas átlövésgól a jobb felsőbe, SODREN bombázta be! (18:11) (18:11)

43
    Labdaeladás után nem engedte tovább az akciót Cabrial, kettő perc a jutalma, újabb svéd emberelőny. (18:10) (18:10)

42
    Bevitte a sűrűbe Gustin, de aztán eladta. (18:10) (18:10)

42
    A sárga mezesek támadnak az időkérés után. (18:10) (18:10)

42
    Nem is nézi tétlenül a svéd edző, a második időkérése ma! (18:10) (18:10)

42
    CERQUEIRA talál be középről! Már nyolc a portugál előny. (18:10) (18:10)

41
    Sundberg az új ember a svédeknél jobblövőben. (17:10) (17:10)

41
    Gois védett újra a bal szélről, ez most egy nulla szöges próbálkozás volt. (17:10) (17:10)

40
    Jó svéd blokk. (17:10) (17:10)

40
    Rossz bejátszás a piros mezesektől, de aztán egy reménytelenül hosszú indítás a svédektől. (17:10) (17:10)

40
    Stabil portugál előny, lassan 10 perce tart a második félidő, de egyetlen svéd gól esett csak három portugállal. (17:10) (17:10)

40
    Eladják a svédek a bal oldalon. (17:10) (17:10)

39
    Szép húzott lövés a jobb szélről, RODRIGUES lőtte a gólt! (17:10) (17:10)

39
    Az első svéd gól a szünet óta, GUSTIN érkezett középen egy jó ütemű átlövésre. (16:10) (16:10)

39
    Nagy átlövés, de mellé száll jobbról. (16:9) (16:9)

38
    Portugál támadással folytatódik a meccs. (16:9) (16:9)

38
    Reméljük nincs nagy gond, továbbra is ápolják Soraiát. Ajjajj, nem tud a bal lábára ráállni, reméljük nem súlyos a sérülése! Letámogatják, ő ma már nem jön vissza. (16:9) (16:9)

38
    Ápolás miatt áll a játék, az egyik portugál lány marad lent az előző faultot követően. (16:9) (16:9)

37
    Lindberg kap sárga lapot a falban. (16:9) (16:9)

37
    Megvannak a piros mezesek. (16:9) (16:9)

37
    Lassan kiegészül Portugália. (16:9) (16:9)

37
    Gois egészen elképesztő, megint a szélről fog egy ziccert! (16:9) (16:9)

36
    Emberhátrányból talpról MARIANA LOPES!! (16:9) (16:9)

36
    Törlés miatt áll a játék, portugál szabaddobás következik. (15:9) (15:9)

36
    Gois ma egy betonfal, ezt az átlövést is hárítani tudta! (15:9) (15:9)

35
    Megint kiállítás, Patricia Rodrigues. (15:9) (15:9)

35
    MENDES lő szép gólt. (15:9) (15:9)

35
    Jó svéd védekezés, blokkolt lövés, de a portugálok jöhetnek. (14:9) (14:9)

34
    Massing hibázott. (14:9) (14:9)

34
    Még mindig nincs gól, a svéd balszélső suhintja mellé jó szögből. (14:9) (14:9)

34
    Hátrányban támadnak a portugálok, de egy technikai hibát vétenek. (14:9) (14:9)

33
    Nem esett gól eddig a második félidőben. (14:9) (14:9)

33
    Gois nagy formában, most a jobb szélről fogja Karlsson kísérletét kétszer is! (14:9) (14:9)

32
    Kettő percre kiáll Portugáliától Soraia Fernandes, de a labda a piros mezeseké lesz. (14:9) (14:9)

32
    A bal kapufát találja el Gustin. (14:9) (14:9)

32
    Nyitott portugál védekezés, ez újítás. (14:9) (14:9)

32
    Leért Gante lába, pedig remek átadást kapott beállóba Monica Soarestől. (14:9) (14:9)

31
    Két elképesztő bravúr Isabel Goistól! (14:9) (14:9)

31
    Svédország kezdi a második játékrészt. (14:9) (14:9)

31
    Elkezdődött a második félidő. (14:9)

Egyelőre még tart a szünet, a játékvezetők még a zsűriasztalnál magyaráznak.

Lassacskán érkeznek a játékosok a pályára, hamarosan jöhet a folytatás, kedves olvasóink!

Huszonöt percen át domináltak a portugálok, fokról fokra növelték előnyüket, ám a saját időkérésük után jött egy rövidzárlat és sorra adták el a labdákat lövés nélkül. Szerencséjükre a svédek is hibázgattak szépen, ezzel a végén visszaállították az öt gólos különbséget.

Egyelőre a látottak alapján nagyobb játékerőt képvisel Portugália, ha nem omlanak össze látványosan, nem lehet kérdéses a győztes kiléte. Soares, Lima és Fernandes sokat vállal és Gante is aktív, Rodriguesnek is adódtak jó pillanatai.

Egyelőre Portugália – Svédország egy félidőt követően 14-9!
    Tartsanak velünk a második félidőre is a szünetet követően!
    ----

30
    Befejeződött az 1. félidő. (14:9)

30
    FERNANDES a dudaszó előtt 2 mp-cel befut beállóba és onnan talál be! (14:9) (14:9)

30
    Nullaszögből lő kapufát a jobb szélről Johansson. (13:9) (13:9)

30
    Elszúrt átlövés középről, Ryde lábbal hárít. (13:9) (13:9)

29
    Az utolsó perc kezdődik. (13:9) (13:9)

29
    Gois véd már a túloldalon egy rendezetlen védelem elleni lövést. (13:9) (13:9)

29
    Hatalmas átlövésgól SOARES! (13:9) (13:9)

28
    Most a luzitánok góljába fújnak bele, de marad náluk. (12:9) (12:9)

28
    Lépéshiba a túloldalon, hiába a svéd gól. (12:9) (12:9)

28
    Az időkérés a portugálokat zavarta meg, lövés nélkül ki a labda az oldalvonalon túlra. (12:9) (12:9)

28
    Labdacsere, portugál támadás jöhet. (12:9) (12:9)

27
    Érthetetlen technikai hiba megint Gantétől, de a svédek is eladják a túloldalon. Kettőre zárkózhattak volna a skandinávok. (12:9) (12:9)

27
    Újabb portugál elszórt labda után leindítás, GUSTIN pedig nem hibázza el. (12:9) (12:9)

27
    Hatalmas átlövésgól SODRENTŐL. (12:8) (12:8)

26
    Felesleges technikai hiba ekkora vezetésnél. (12:7) (12:7)

26
    Jönnek a portugálok tehát az időkérést követően. (12:7) (12:7)

26
    Eddig jó iramú az összecsapás, kemény védekezéssel, de a svédek támadásban egyelőre meglehetősen gyengék. A játék eddigi képe alapján a végeredmény 10 fölött lehet a portugálok javára. (12:7) (12:7)

26
    Florencio is kikéri első idejét a portugáloktól. (12:7) (12:7)

25
    Hatalmas bomba Gantétól, de a felső lécen csattan. A túloldalon Gustin átlövése száll fölé. (12:7) (12:7)

25
    A balkezes NORDSTRÖM szépít büntetőből! (12:7) (12:7)

24
    Hetest harcol ki Svédország. (12:6) (12:6)

24
    Csodás betörés jobb kettőben FERNANDESTŐL és be is lőtte. (12:6) (12:6)

24
    Nem tökéletes a passz a jobb szélre a svédektől, túlmegy az alapvonalon. (11:6) (11:6)

23
    MENDES beállóból bombázza a bal alsóba! (11:6) (11:6)

23
    Blokkolt lövést fog Gois. (10:6) (10:6)

23
    Nem rossz iramú eddig a találkozó. (10:6) (10:6)

22
    Ana Gante hagyja el a pályát két percre egy lerántás miatt. (10:6) (10:6)

22
    Teljes létszámban Svédország. (10:6) (10:6)

22
    A kapusba lőtte Lindberg Johansson a bal szélről. (10:6) (10:6)

21
    A piros mezes kapus hárít egy távoli átlövést, majd a túloldalon kontrafault, megint Svédország jöhet előre. (10:6) (10:6)

21
    Egyelőre támadásban nem sokat mutat a sárga mezes csapat, most emberhátrányban még nehezebb a dolguk. (10:6) (10:6)

21
    Néggyel megléptek a luzitánok. (10:6) (10:6)

21
    Patricia LIMA lerohanás végén eredményes! (10:6) (10:6)

20
    Nem érvényes a portugál gól, leért a lába Mendesnek. (9:6) (9:6)

20
    Jenny Sodren megy ki kettő percre egy két kezes lökés miatt. (9:6) (9:6)

20
    Svéd belemenés, most pörögnek az események! (9:6) (9:6)

19
    Gyors válasz a túloldalon, LIMA! (9:6) (9:6)

19
    Szép gól a bal szélről! (8:6) (8:6)

18
    Hosszú lefolyású svéd támadás. (8:5) (8:5)

18
    Svéd támadással folytatódhat a mérkőzés. (8:5) (8:5)

18
    Időt kért a svéd edző, Hansson, igen régóta leragadt csapata az 5 lőtt gólnál. (8:5) (8:5)

18
    Szerencsés gól a bal szélről a portugáloktól, SILVIA! A kapus lábáról pattan a kapuba! (8:5) (8:5)

17
    Svéd technikai hiba, nagyon sok a hiba támadásban. (7:5) (7:5)

17
    Megpattanó átlövéssel talál be CERQUEIRA! (7:5) (7:5)

17
    Megint fölé, Áström lőtt kapura. (6:5) (6:5)

16
    Rodrigues is elhibázza a jobb szélről. (6:5) (6:5)

16
    Kiegészültek már a portugálok jó ideje, teljes létszámban támadnak. (6:5) (6:5)

16
    Megint egy kapusbravúr, kissé belenézett a lövésbe Isabel Gois. (6:5) (6:5)

16
    Belemenés Ganténál. (6:5) (6:5)

15
    Nagy Áström bomba, de Gois hárítani tudja. (6:5) (6:5)

15
    Láb Lopesnél. (6:5) (6:5)

14
    Megállt a tudomány támadásban, a svédek is eladják a lasztit. (6:5) (6:5)

14
    Belefújnak Karlsson góljába lépés miatt, de marad a svédeknél. (6:5) (6:5)

14
    Felkeményedett a védekezés. Rodrigues kap sárgát. (6:5) (6:5)

13
    Ryde védte végül passzívnál a portugál próbálkozást. (6:5) (6:5)

13
    Nagyon hosszú lefolyású portugál támadás. (6:5) (6:5)

12
    Elszúrta a bal szélről Lindberg, ismét a luzitánok jönnek előre. (6:5) (6:5)

12
    Sikertelen cunder Gantétól. (6:5) (6:5)

11
    A szabaddobás után elszórták a svédek, jöhetnek a portugálok, de csak öten támadnak ugye. (6:5) (6:5)

11
    Kettő perces kiállítást kap Fernandes! (6:5) (6:5)

10
    Ez is remek gól volt, SOARES ismét átlövésből! (6:5) (6:5)

10
    Hatalmas bombagól átlövésből, NORDSTRÖM!! (5:5) (5:5)

9
    SOARES lövi be magabiztosan. (5:4) (5:4)

9
    Hetest harcol ki Fernandes egy szép befutás után. (4:4) (4:4)

8
    Svéd egyenlítés, GUSTIN beállóból bombáz a kapuba. (4:4) (4:4)

8
    Két kapufát dob egy lövésből Gante. (4:3) (4:3)

7
    Remek blokk végén SODREN fejezi be a lerohanást sikerrel! (4:3) (4:3)

7
    Kiváló svéd figura beállóba, JOHANSSON lő gólt. (4:2) (4:2)

7
    Ez az átlövés fölé száll Gantétól. (4:1) (4:1)

6
    Kapufára dobja a svéd jobbszélső, jöhetnek ismét a portugálok. (4:1) (4:1)

6
    Gyönyörű csel végén RODRIGUES bombázza be középről, három gólra meglépnek a piros mezesek. (4:1) (4:1)

6
    Kontrafault. (3:1) (3:1)

5
    Elszórták a portugálok lövés nélkül, jöhetnek előre a svédek. (3:1) (3:1)

5
    Támadásban érkezik mindig a pályára Cabrial, aki már ismerős lehet számunkra is. (3:1) (3:1)

4
    BRAGA lőtt szép gólt balról. (3:1) (3:1)

4
    Már az imént egyenlíthetett volna a svéd válogatott, de az emelés nem sikerült. Most hosszú luzitán támadás folyik. (2:1) (2:1)

4
    Pontatlanok most a Portugálok. (2:1) (2:1)

4
    Nem tudta átemelni a kapust Sodren. (2:1) (2:1)

3
    Most már GUSTIN nem hibázza el egy lerohanásnál, szépítenek a svédek. (2:1) (2:1)

3
    Massing lövése is elakad Gosi kapusban. (2:0) (2:0)

2
    Gyors gól az ellentámadásból SOARES eredményes rendezetlen védelem ellen. (2:0) (2:0)

2
    Beállóból ront Lindberg. (1:0) (1:0)

2
    FERNANDES értékesíti a hetest. (1:0) (1:0)

1
    Hetest harcolt ki Ana Gante. (0:0) (0:0)

1
    Megkezdődött az összecsapás. (0:0) (0:0)

1

A portugálok kezdik az első játékrészt.

A portugálok a megszokott sötétvörös mez, zöld nadrágban, míg a svédek szintén hagyományos felszerelésben felül sárgában, alul kékben lépnek pályára.

Már a svéd nemzeti himnuszt halljuk, néhány percen belül kezdődik az összecsapás.

Először a portugál himnuszt hallgathatják meg a nézők. A számuk nem túl nagy, de reméljük, jó hangulatot teremtenek a csarnokban.

Portugália: Gois Isabel (1), Ferreira Jessica (12) – Lopes Mariana (2), Mota Sofia (3), Fernandes Soraia (4), Rodrigues Patricia (5), Mendes Patricia (6), Mendes Daniela (7), Cerqueira Maria (8), Lima Patricia (9), Fernandes Rute (10), Soares Monica (11), Cabrial Juceleyde (13), Gante Ana (14), Silvia Adriana (15), BragaTania (17)

Szövetségi edző: Florencio João
    Csapatorvos: Rodriges Paulo

Svédország: 1) Hanna Daglund, (12) Jessica Ryde – (2) Kristin Nordström, (4) Hanna Barrögard, (5) Rebecka Lindberg Johansson, (6) Andrea Johansson, (7) Jenny Karlsson, (8) Daniella Gustin, (9) Mikaela Mässing, (11) Ellenor Nilsson Áström, (13) Julia Eriksson, (14) Jenny Sodren, (15) Hanna Áhlén, (18) Amanda Sundberg, (19) Joanna Lindvall-Haggren

Szövetségi edző: Birthe Hansson
    Csapatorvos: Andreasen Astrid-Helene.

Az U20-as Női Kézilabda Világbajnokság második napjának első találkozóján 20:30-kor Portugália Svédországgal találkozik.

A tegnapi napon a portugálok egy küzdelmes és sok hibával tarkított találkozón kaptak ki a franciáktól (15:29).

A svédek a rendkívül agresszívan és helyenként kifejezetten durván játszó kongóiakat győzték le 23:15 arányban.

A találkozó esésese a papírforma és a tegnap látottak alapján Svédország válogatottja.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:30 - kor kezdődik.

Portugália2: Gois Isabel (1), Ferreira Jessica (12) – Lopes Mariana (2), Mota Sofia (3), Fernandes Soraia (4), Rodrigues Patricia (5), Mendes Patricia (6), Mendes Daniela (7), Cerqueira Maria (8), Lima Patricia (9), Fernandes Rute (10), Soares Monica (11), Cabrial Juceleyde (13), Gante Ana (14), Silvia Adriana (15), BragaTania (17)

Csapatorvos: Andreasen Astrid-Helene