(2:1, 1:0, 1:1, 2:2)

kedd 01.07.2014, 18:00 • Széchenyi-ligeti uszoda, Szentes • E.ON Férfi OB I

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (19:07:16)

A két győzelemig tartó osztályozó állása ezzel 1:0 a Valdor Szentes javára.

A győzelem dacára döbbent tekintetek a szentesi arcokon. Elég alacsony színvonalú, rengeteg hibával tarkított osztályozón minden volt a két csapat között, csak éppen osztálykülönbség nem. Közkeletű vélekedés a drukkerek körében, hogy a Miskolc azt nyújtotta amit tud, ezzel szemben a szentesiek messze elmaradtak valós képességeiktől. Egyedül a védekezés minősége és Horváth Tamás kapus teljesítménye idézte ma az élvonalat, s nagyrészt ennek köszönhetik a szentesiek, hogy végül nyögvenyelősen, de megnyerték az első meccset. Csütörtökön azonban ez a produkció kevés lesz nekik a miskolci visszavágón...

32
    Véget ért a mérkőzés.

32
    Jakab Dániel közeli lövését a legvégén még védeni tudja Horváth Tamás, a kapust éltetik most a nézők.

32
    KOLARIK maradt elöl középen egyedül, s a kapu közepén a léc alá vágta, eldőlt: 6:4.

32
    Jakab Dániel távoli kísérletét azonban blokkolják a hazai védők.

31
    Kolarik távoli lövése a bal kapufáról a vendégek kapusáé.

31
    Nagy Márton lövése lejön a blokkról, mivel két miskolci elölmaradt, a gyors kontra végén BÁNHIDI lőhet ziccerből a jobb sarokba: 5:4.

30
    Bánhidi szökteti hosszan magát centerben, Horváth Tamás megszerzi a labdát.

30
    Kistamás ejtését levadássza a bal felső sarok elől Nébald.

30
    Kontra centerben a miskolciak ellen, indulhatnak a hazaiak.

29
    Nagy Márton passzát Hegedűs lövi balról a kapusba.

29
    Jakabot kiállítják, Matajsz Márk azonnal időt is kér.

28
    Rossz bejátszás centerbe Gergely felé, indulhat a Szentes támadása.

28
    PELLEI középről lő nagy gólt a bal alsó sarokba: 5:3.

28
    Kontra centerben Párkányi ellen, indulhatnak a hazaiak.

27
    Pellei távoli lövése a bal kapufáról pattan a miskolci védőkhöz.

27
    Keresztes távoli lövése a felső kapufáról pattan fölé a jobb szélről.

26
    Lövés nélkül ér azonban véget a szentesi támadóidő.

26
    Halmos bejátszása nem jó centerbe, megszerzik a labdát a hazai védők.

25
    Halmos kiállítása után rossz jobbról a bejátszás Werner felé, nem érheti el a magas labdát.

25
    Pellei szabálytalansága után ötméterest lőhet a Miskolc, JAKAB DÁNIEL biztosan lövi a bal felső sarokba: 4:3.

25
    Megkezdődött az utolsó negyed, a ráúszásnál a Miskolc, Keresztes hozta el a labdát.

24
    Véget ért a harmadik negyed.

24
    Bánhidi bejátszása már kései centerbe Gergely felé, véget ér közben a negyed.

24
    Lövés nélkül jár le a szentesi támadóidő, majd időt kérnek a miskolciak.

24
    Bodor kiállítása után Bánhidi lövését blokkolja a szentesi védelem.

23
    Eladják a labdát gyorsan a szentesiek, támadhat a Miskolc újra.

23
    Török lő jobbról, távolról az oldalhálóba.

22
    SZABÓ ZOLTÁN lopja a távolságot kissé jobbról, majd könyörtelenül lő a léc alá: 4:2.

22
    Papp kiállításával előnyben a Szentes, időt is kér edzője.

21
    Lövés nélkül jár le a miskolci támadóidő.

21
    Török kiállítása után Nagy Márton lő a jobb szélről, de Nébald hárít.

20
    BÁNHIDI lő középről nagy gólt a jobb felső sarokba: 3:2.

20
    Józsa elől azonban labdát szereznek a miskolci védők, rengeteg a hiba.

19
    Halmos bejátszása rossz centerbe, a hazaiaké a labda.

19
    Halmos rossz passza után Pellei lövését védi Nébald.

18
    A szentesiek bejátszása sem jó centerbe, fordulhatnak a borsodiak.

17
    Rossz miskolci bejátszás centerbe, támadhatnak a hazaiak.

17
    Németh Dániel a bal sarok mellé lövi a labdát az első hazai támadás végén.

17
    Megkezdődött a harmadik negyed, a ráúszásnál a Szentes, Nagy Márton hozta el a labdát.

A nagyszünetben a csalódottság az úr Szentesen, a kétgólos előny dacára is. Egyrészt ennél mindenki magabiztosabb előnyre és nagyobb különbségre számított, másrészt – nyilván az előzővel összefüggésben – sokkal jobb szentesi játékra. Erősen akadozik ugyanis a hazai gépezet, s nem túlzottan jön ki eddig az osztálykülönbség, ami elvileg van a két gárda között. Sokkal több kell a szentesiektől ennek a párharcnak a megnyeréséhez!

16
    Véget ért a második negyed.

16
    Jakab kiállítása után Nagy Márton lőhet balról, de Nébald védeni tud.

16
    Kistamás kiállítása után Halmos lövése a bal szélről a kapufáról pattan a kapushoz.

16
    Miskolci labdavesztés után Nagy Márton jobbról küldött lövését blokkolják, majd időt kér a miskolci tréner.

15
    Kistamás bejátszását balról azonban levadássza Nébald.

15
    Rossz miskolci bejátszás centerbe, indulhatnak a hazaiak.

14
    KISTAMÁS távoli lövése landol hosszú idő után a miskolci kapuban: 3:1.

13
    Bánhidi távoli lövését könnyedén védi Horváth Tamás.

12
    Keresztes kiállítása után Szabó Zoltán jobbról küldött lövését blokkolják a védők.

12
    Jakab csavarását is blokkolják a szentesi védők, a hazaiaké a labda, Matajsz Márk időt is kér: van mit megbeszélnie fiaival.

11
    Binder távoli lövését blokkolják a szentesi védők, de Nagy Márton lövése a kontra végén fölé száll.

11
    Kontra centerben, indulhatnak a vendégek.

10
    Werner távoli lövését azonban kiszedi a bal sarokból Nébald, sarokdobás.

10
    Halmos passza nem jó balra, indulhat a Szentes támadása.

10
    Lejárt a szentesi támadóidő lövés nélkül, majd még kiállítják Pelleit is.

9
    Halmos kiállítása után Pellei lövését üti mellé Nébald.

9
    Megkezdődött a második negyed, a ráúszásnál a Szentes, Werner hozta el a labdát.

8
    Véget ért az első negyed.

8
    Halmos passza azonban későn érkezik a bal szélre, lepörög az óra.

8
    Kontra centerben, a miskolciak támadhatnak.

8
    Józsa kiállítása után HALMOS kissé jobbról, előnyből lő a hosszú sarokba: 2:1.

7
    Németh Dániel távoli lövését azonban védeni tudja Nébald, a miskolciaké a labda.

7
    Keresztes lövését is fogja a szentesi kapus, indulhat a hazai csapat.

6
    Párkányi lő centerből, Horváth Tamás ezt is védi, sarokdobás.

5
    A jobb szélről Halmos lő keresztbe a kapu előtt, a hazaiak támadhatnak, de Kistamás lövését védi Nébald.

5
    Keresztes lövését fölé üti a kapus, sarokdobás.

4
    Kolarik kiállítása után időt kér a miskolciak mestere.

4
    Kolarik lövése a bal kapufáról a kapusé.

4
    Kontra centerben Hegedűs ellen, de rossz a támadás végén a miskolciak bejátszása centerbe.

3
    Keresztes lövését is védi Horváth Tamás.

3
    Németh Dániel lövése végül a blokkról pattan fölé.

2
    Jakab távoli lövését védi Horváth Tamás, a Szentesé a labda, de Kolarik lövését a kapus fölé üti, sarokdobás.

2
    Kontra és kiállítás Bánhidi ellen, HEGEDŰS azonnal kihasználja az előnyt: 2:0.

1
    NÉMETH DÁNIEL lövése viszont a kapufáról a bal alsó sarokba pattan: 1:0.

1
    Bánhidi távoli lövése fölé pattan.

1
    Megkezdődött a mérkőzés, az első ráúszásnál a Miskolc, Keresztes hozta el a labdát.

Horváth Tamás, a szentesiek kapusa ezzel a párharccal búcsúzik aktív OB I-es pályafutásától, ebből az alkalomból köszöntik a szentesi vezetők.

Lassan vége a csapatok bemelegítésének, s hamarost kezdetét veheti az osztályozó első mérkőzése.

Voltak hírek, hogy melyik esetleges második helyezett nem vállalná, de végül a Miskolci VSC ért oda, ők pedig nem álltak ellen a kihívásnak. Nincs azonban szinkronban az élvonalbeli és a másodosztályú bajnokság lebonyolítási rendje, ezért kellett bő két hónapon keresztül edzésben maradnia a szentesieknek, s várni mai ellenfelükre. Éppen ettől félnek egyébként a dél-alföldi városban, mégpedig attól, hogy a borsodiak játékban vannak, s ez most előnyükre válhat. A párharc az egyik fél második győzelméig tart, így kulcsfontosságú, hogy ma este ki szerez előnyt a párharcban.

"A Kurca életbe!" – kiálthattak fel az önérzetesebb, s természetesen lokálpatrióta szentesi drukkerek, mikor megtudták, hogy vár még néhány sorsdöntő meccs csapatukra ebben a szezonban a Kurca partjától nem messze fekvő uszodában. Az OB I. utolsó helyének elkerüléséért vívott osztályozót ugyan simán megnyerte a Szentes az YBL csapatával szemben, azonban bő két hónapot kellett várniuk arra, hogy a másodosztály küzdelmei is befejeződjenek, s kiderüljön: az ott második helyen végző csapat vállalja-e az esetleges élvonalbeli indulást, s az ezzel együtt járó osztályozót.

A Szentes összeállítása: 1 Horváth Tamás, 2 Csuka Flórián, 3 Pellei Frank, 4 Józsa Tibor, 5 Bodor Csanád, 6 Hegedűs István, 7 Nagy Márton, 8 Farkas Kristóf, 9 Németh Dániel, 10 Kistamás Zsolt, 11 Martin Kolarik, 12 Szabó Zoltán, 13 Werner Richárd, 14 Horváth Alex. Edző: Matajsz Márk

A Miskolc összeállítása: 1 Nébald Olivér, 2 Keresztes Ferenc, 3 Bánhidi Attila, 4 Gergely Balázs, 6 Jakab Dániel, 7 Papp Tamás, 8 Párkányi Ákos, 9 Lui Eamon, 10 Török Viktor, 11 Binder Szabolcs, 12 Halmos Péter, 14 Markovics Milán. Edző: Binder Szabolcs

Matajsz Márk mester csapata ezért folyamatosan edzésben volt azóta is, s immár eldőlt: az osztályozó első mérkőzésére július 1-jén kerül sor Szentesen. A párharc két nyert meccsig tart, a miskolci összecsapásra július 3-án kerül majd sor. Ha szükség lesz harmadik mérkőzésre is, akkor július 5-én találkoznak majd újra, Szentesen.

A Valdor Szentes férfi vízilabda-csapata megnyerte az utolsó hely elkerüléséért zajló rájátszást az YBL gárdája ellen, de már akkor lehetett hallani, hogy ez még nem jelent automatikus bennmaradást. Közel két hónapot kellett várniuk a szentesieknek, mígnem kiderült: osztályozót kell játszaniuk az élvonalbeli tagságuk megőrzéséért az OB I/B második helyezettje, a Miskolci VLC ellen.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 18:00 - kor kezdődik.