Jeunesse – Dundalk FC 0:2 (vége) | Sliema Wanderers FC – Ferencvárosi Torna Club 1:1 (vége) | Shkëndija – FC Zimbru Chişinău 2:1 (vége)
Shkëndija Tetowo
2:1 (1:0)
FC Zimbru Chişinău
kedd 01.07.2014, 18:00 • Nacionalna Arena Filip II Makedonski (Szkopje) • Európa liga

Többet támadott a macedón Skendija csapata, gyorsan növelni is tudták előnyüket már a 47. percben, ám a szépítő gól miatt a visszavágó igencsak izgalmasnak ígérkezik, az idegenben lőtt gól sokat számíthat.

A félidő végén szinte csak a hazaiak támadtak, de a Zimbru Chisinau kis híján kiegyenlített az utolsó kontrából.
    Skendija – Zimbru Kisinyov: 2-1!
    ---- (19:57:59)

90+4
    Az ellentámadás végén Vremea tüzelt a túloldalon, kapura is ment, de Jovanovski bravúrral hárított a legvégén! Ez meleg volt, majdnem döntetlen lett!

90+4
    A sértett végezte el a szabadrúgást, nem lett belőle nagy veszély, de még nincs vége!

90+3
    Vremea szabálytalan Vrucinával szemben.

90+3
    Damascan szabálytalan Muratival szemben, hazai szabadrúgás, már nincs sok hátra a meccsből.

90+2
    A hazaiak legaktívabb játékosa, Vrucina áll meg lesen.

90+1
    Polozani kísérletébe állnak bele, lepattan egy védőről. A hazaiak támadnak sokkal többet.

90
    A rendes játékidő utolsó perce, de bizonyára most is lesz hosszabbítás a sok fault miatt.

89
    A sértett végzi el a szabadrúgást, kapura szánta, de lepattant a védőkről.

88
    Vrucinát takarítja el Vremea. Hazai szabadrúgás.

87
    Ez volt az első kapusbravúr a meccsen, nem kapkodták el. Mindenesetre így megúszta a harmadik gólt a Zimbru.

87
    Fazliu remek helyzetben kapura lőhetett, ám a vendégek kapusa, Rusu nagyszerű védéssel hárított!

86
    Az utolsó mai csere a vendégektől. Amani helyett érkezett Damascan.

85
    Amanit találja egy labda lesen a Zimbru támadásánál.

84
    A szöglet veszélytelen lett, Kurtisi azonban szabadrúgást harcol ki, Vremea volt szabálytalan.

83
    Szöglet a hazaiak javára, ki más, mint Vrucina végzi el.

83
    Kurtisi újabb lövése a hazaiaktól, blokkolják a védők!

82
    Az utolsó hazai változtatás: Stenio Junior le, Fazliu be.

81
    A szöglet után Kurtisi tüzel, de kapufát talál!! Ez bizony nagy helyzet volt!

80
    Vrucina ismételhet, megint Skendija szöglet.

79
    Vrucina végzi el a hazaiak szögletét.

78
    Lövések terén a kaput el nem találó lövések száma: 2-2, a kapura tartó lövések pedig 2-1, magyarul kapusbravúrt ma nem láthattunk eddig, mert az eredmény is 2-1!

78
    A macedón csapat jut el szögletig.

77
    Anton lőhetett kapura, de ez sem találja el a célt!

76
    Klimovich végezte el a szabadrúgást, lövés nem lett a dologból.

75
    Anton, ahogy a pályára lépett, máris kapott egyet. Szabadrúgás Murati faultja után.

74
    Az imént kapura lövő Cheptine hagyja el a pályát, érkezik Anton a Zimbru csapatába.

73
    Vremea ismételne a vendégektől, de ez is lepattan a blokkról.

73
    Cheptine kísérletezett kapura lövéssel, de blokkolják.

72
    Nem értem, mit művelnek most a fiúk, de újabb sárga lap. 68 perc alatt volt egy, most hirtelen négy perc alatt három is. Mitrov érdemelte ki az újabb lapot.

71
    Úgy tűnik, a bíró most elégelte meg a rengeteg szabálytalanságot.

70
    Az iménti szabálytalanságért Amani sárga lapot is kapott.

69
    Amani rúgja fel Polozanit.

68
    Pavlyuchek kapja a meccs második sárga lapját, az elsőt a vendégek részéről.

67
    Már Vrucinát döngölték földbe, a hazaiak jöhetnek. A sértett maga rúgja a szabadot.

67
    Stenio Junior kap szabadrúgást, Pascenco volt a tettes. Osztják egymást rendesen.

66
    Cheptine ellen ítélnek a mezőnyben.

65
    Pascenco, az iménti sértett, most elkövető. Muratival szemben szabálytalan, támadhat a Skendija.

64
    Stenio Junior takarítja el Pascencot. A moldáviai csapat jöhet szabadrúgással.

63
    Ennél kicsit több kellene a hazaiaktól, mert 2-1-gyel elutazni a visszavágóra, enyhén szólva is kockázatos.

62
    Mitrovval szemben szabálytalankodnak, hazai szabadrúgás.

61
    Mezőnyjáték, nincs helyzet, illetve kiemelendő esemény.

59
    Amani szabálytalan Kavdanskival szemben. Hazai szabadrúgás. Az utóbbi 8 percben megint egymással foglalkoznak a felek és nem a szép játékkal.

58
    Polozani harcol ki szabadrúgást a hazaiak javára. Vrucina rúgja, nem lett veszély belőle.

57
    Klimovich került földre, Pascenco, a csereember lőheti a szabadrúgást.

56
    Vrucina rúgta ismét a szabadrúgást, Stenio Junior pedig a passz után kapura lőtte, de eltévesztette a célt.

55
    Grossu szabálytalan Bejtulaival szemben.

54
    Cserélt tehát a vendégcsapat is, most egészen jól állnak.

53
    Az eddigi igen aktív Dedov hagyja el a pályát, Pascenco folytatja helyette a vendégeknél.

52
    Egyből próbál is változtatni a hazai edző ezzel a cserével.

51
    A második hazai csere. Selmani helyett érkezett Kurtisi.

51
    Innentől viszont megint a macedón csapatnak kell támadnia, mert az idegenben lőtt góllal egészen jó helyzetbe kerültek a kisinyoviak.

50
    A Chişinău gólt szerzett!
    GROSSU be is vágja a tizenegyest! 2-1!

49
    Murati szabálytalan Dedovval szemben, a tizenhatoson belül! Büntető következik a Zimbru javára!

48
    Ez az eredmény már meg is felelne a Skendija együttesének a visszavágó előtt, most már a védekezésre kell nagyobb súlyt helyezniük. De végleg eldőlhetne a párharc, ha még 1, vagy 2 gólt tudnak szerezni. A Kisinyovnak most már gól kell.

47
    A Škendija gólt szerzett!
    Hát ez villámkezdés volt a macedónoktól! MITROV eredményes már a második percben! 2-0!

46
    A hazai csapat 1:0-s vezetésével indul a második játékrész!

46

Több, mint 50 percig tartó első félidő legvégén talál be a macedón Skendija csapata egy jól sikerült szabadrúgás révén, a szokásos pontrúgás-elvégző, Vrucina volt eredményes.
    Mindössze három lövés történt az első félidőben, annál több szabálytalanság és egy csere is.
    45 perc után FK Skendija – FC Zimbru Chisinau: 1-0!
    A szünet után folytatjuk!
    ----

45+6

45+5
    A szokásos végrehajtó VRUCINA bevarrja a szabadrúgást!! 1-0 az első félidő 50. (!) percében!

45+4
    A macedón csapat jut szabadrúgáshoz, Mitrovot takarították el.

45+3
    Már a hosszabbítás harmadik percében járunk.

45+1
    Lesz néhány perc hosszabbítás. A szögletből nem lett semmi esemény.

45
    Dedov a szokásos pontrúgás végrehajtó.

45
    Az első félidő végéhez közeledve a Zimbru Kisinyov csapata jut szöglethez.

44
    Többet támad a Skendija, egyelőre eredménytelenül.

43
    Vrucina végez el egy szabadrúgást, amit Huseini elleni szabálytalanság miatt ítéltek a hazaiak javára.

42
    Mezőnyjáték, nincs említésre méltó esemény.

40
    Huseini szabálytalan Dedovval szemben, igen sok a szabálytalanság.

39
    Aktívabb a hazai csapat, de nem tud fölényt kiharcolni egyelőre.

38
    Bejtulai szenved el egy szabálytalanságot Klimovich által. Vrucina máris ott, hogy elvégezze a szabadrúgást.

37
    Skendija szöglet, szokás szerint Vrucina végzi el.

36
    Ismét szabadrúgás, Polozanit takarították el, a hazaiak jönnek előre.

35
    Szabadrúgáshoz jut a macedón csapat. Cheptine volt szabálytalan.

34
    Berisha vélhetően sérülés miatt kénytelen elhagyni a pályát, helyette Kavdanski játszik tovább.

33
    Cseréhez készül a hazai gárda.

31
    Fél óra játékot követően gól nélküli döntetlenre állnak a csapatok, de legalább már 1-1 lövés volt.

30
    Egyelőre 1-1 lövés a mérkőzésen.

30
    Dedov szögletéből sem lett semmi, támadhatnak a hazaiak.

29
    Már a Zimbru Chisinau jut szöglethez.

28
    Miliev lőtt a szögletet követően, de ez sem találja el a kaput!

27
    Lehet ismételni.

26
    Hazai szöglet, most a hazaiak támadnak többet. Vrucina végzi el.

25
    Dedov végzi el a szabadrúgást, ez sem lett fenyegető eredményű.

24
    Muratival szemben Dedov szabálytalan.

24
    Eddig marad az egyetlen kapura lövés (bár kaput nem talált) a meccsen, a vendégektől, 5 perccel ezelőtt.

23
    Vrucina végezte el a szögletet, nincs belőle lövés.

22
    A Skendija csapata jut szöglethez egy hazai támadás után.

21
    Huseini is szabálytalan, ő Amanit takarítja el.

20
    Mitrov fault Erhan ellen. A hazai csapat elég sokat szabálytalankodik az utóbbi percekben.

19
    A beívelés után Amani lő a vendégektől, de nem találja el a kaput!

18
    A Zimbru csapata kapott szögletet, Dedov végzi el ezt is.

17
    Dedov lövését blokkolják.

16
    Negyed óra után gól és lövés nélkül zajlik az EL selejtező első körének mérkőzése.

15
    A hazai szabadrúgást Selmani lövi el, ebből sem lett valódi veszély.

14
    Újabb fault, Erhan szabálytalankodik Mitrov ellenében.

13
    Dedov szabálytalan Muratival szemben. Hazai szabadrúgás.

12
    A Zimbru játékosa, Jardan végzi el a szabadrúgást. Nem alakult ki belőle lövőhelyzet.

11
    Berisha továbbra is aktív, de most egy sárga lappal véteti észre magát.

9
    Eseménytelen mezőnyjáték folyik a mérkőzésen, kapura lövés nélkül.

7
    Dedov végezte el a szögletet, nem lett belőle veszély.

6
    A Zimbru csapata jut szöglethez.

5
    Egyelőre továbbra sincs kapura lövés a meccsen.

5
    A kisinyovi Grossut lesen állítják meg.

5
    A Zimbru csapata kap szögletet, amit Dedov végez el.

4
    Ezúttal Berisha a szenvedőalany, Grossu szabálytalankodott.

4
    Berisha szabálytalankodik a hazaiaktól. Szabadrúgás.

3
    Klimovich végzi el a szabadrúgást, nem lett veszélyes.

2
    A hazaiak játékosa Polozani ellen ítélnek szabadrúgást, Cheptine-nel szemben faultolt.

2
    Ezzel a mérkőzéssel megkezdődik a 2014-2015-ös idény Európa Liga sorozata a selejtező első fordulójával.

1

Hamarosan kezdődnie kell az összecsapásnak.

FK Škendija 79: 12 Jovanovski – 4 Bejtulai, 6 Selmani, 8 Polozhani, 10 Vrucina, 16 Murati, 18 Stenio Junior, 21 Mitrov, 22 Useini, 23 Berisha, 55 Miliev
    Cserék: 1 Velii – 7 Kurtishi, 9 Fazliu, 11 Imeri, 14 Nurishi, 24 Kavdanski, 29 Asani

FC Zimbru Chişinău: 12 Rusu – 4 Erhan, 5 Bogdan, 11 Dedov, 18 Klimonich, 21 Pavlyuchek, 25 Amani, 26 Vremea, 31 Alexandru S. Grosu, 77 Cheptine, 90 Jardan
    Cserék: 89 Chirinciuc – 3 Burghiu, 7 Anton, 10 Pascenco, 94 Spataru, 95 Damascan

Játékvezetők: J. Lardot (BEL) – J. Cremers (BEL), K. De Rocker (BEL).

A 2011-es macedón bajnok FK Skendija 79 együttese fogadja a moldáv FC Zimbru Chisinau, ismertebb nevén Kisinyov városának csapatát.

A macedón alakulat és a moldovai csapat is saját bajnoksága negyedik helyén végzett a szezon végén, így kerültek az Európa Liga selejtezőjének első fordulójába.

Az FK Skendija csapatában jól keveredik egymással a fiatalság és a rutin, a legfiatalabb játékosuk 19 éves, a legidősebb pedig 32.
    A Zimbru Chisinau együttesében valamivel idősebb az átlagéletkor, több harminc feletti labdarúgó is van, de ott is találunk szép számmal húszas évei elején járókat.
    Oda-vissza vágós az összecsapás, tehát két mérkőzésen dől el a továbbjutás.

Az első, Macedóniában vívott meccset kedden 18 órától élőben közvetítjük, tartsanak velünk!