Franciaország – Kongói Demokratikus Köztársaság2 29:17 (vége) | Svédország – Magyarország_dup 20:21 (vége)
Franciaország
29:17 (14:8)
Kongói Demokratikus Köztársaság2
csütörtök 03.07.2014, 16:00 • Fran Galovic Sportcsarnok (Kapronca, Horvátország) • U20 női VB

Gólszegény első tíz perc után a francia válogatott ellépett és a félidő végére hat gólos fórt szerzett a végig lassabb és körülményesebb kézilabdát játszó kongói csapat ellen.

A szünet után a franciák nagyon gyorsan eldöntötték az összecsapást, tíz gólos előnyre tettek szert, majd egy rövid kongói feltámadás után még tovább növelték az előnyt a kék mezesek.

Végül megérdemelt, nagyarányú győzelmet aratott Franciaország, különösen Bouquet volt elemében a meccs második felében.
    Franciaország – Kongó: 29-17!

Hamarosan kezdődik a magyar válogatott mérkőzése, tartsanak akkor is velünk az onlajnok.com-on, azt a meccset is élőben közvetíti kollégám.
    ---- (17:26:10)

60
    Mérkőzés vége. (29:17)

60
    Előrejött még a kongói kapus is a támadáshoz, de végül nem lett már lövés. (29:17) (29:17)

60
    KPODARK fejezi be sikerrel ezt a támadást, hamarosan vége a meccsnek! (29:17) (29:17)

60
    Másodpercek vannak már csak hátra. (28:17) (28:17)

60
    Lábbal véd szépen Dangueuger, de a francia kontra most megakad. (28:17) (28:17)

60
    Az utolsó percben vagyunk már. (28:17) (28:17)

59
    Kongói támadás, majd belefújnak egy bejátszási kísérletbe. (28:17) (28:17)

59
    Elszúrt francia támadás, 1,5 perc hátra nagyjából. (28:17) (28:17)

59
    Gyönyörű bejátszás Ilongapotól, majd a befejezés beállóból NGANDJÉTÓL! (28:17) (28:17)

59
    Dangueuger sokadik bravúrja, de most a túloldalon is nagy védés ziccerben Tshibolától! (28:16) (28:16)

58
    Horacek mozgásából, alkatából és lövéséből ítélve fogjuk látni a francia lányt komoly csapatban. (28:16) (28:16)

58
    Horacek lövőereje hatalmas, de most megint a bal kapufát trafálta telibe. (28:16) (28:16)

58
    MUMBALA értékesíti a hetest. (28:16) (28:16)

57
    Kompenzációnak tűnik, most inkább volt belemenés, de hetest kapnak a kongóiak. (28:15) (28:15)

57
    Jobb kettőben tört be CAMARA és be is bombázta. (28:15) (28:15)

56
    Belépett Ilongapo, bár előtte igencsak faultgyanús volt. (27:15) (27:15)

56
    A záró öt percbe léptünk. Kongói támadás folyik. (27:15) (27:15)

56
    DIENABA SY a bal szélről nagyon szép bevetődéssel növeli a francia előnyt. (27:15) (27:15)

Franciaország: (12) Catherine Gabriel, (16) Deborah Dangueuger – (6) Tamara Horacek, (7) Alizee Frecon, (8) Laura Flippes, (9) Sabrina Zazai, (10) Kalidiatou Niakate, (11) Dienaba Sy, (13) Doungou Camara, (14) Toth Lilla, (15) Marie Prouvensier, (19) Deborah Kpodark, (20) Lindsay Burlet, (21) Melissa Agathe, (22) Chloe Bouquet, (23) Kellya Zulemaro

Szövetségi edző: Eric Baradat

Kongói Demokratikus Köztársaság2: (12) Kalonji Nzeba, (16) A-Muteb Huguette, (19) Kashala Tshibola – (2) Kankwadi Tshela, (3) Ngunza Benzuka, (4) Mazenga Mirnelle Kele, (6) Elysé Ngandje, (7) Mukendi Francine Mujingila, (8) Sala Shada Mafani, (9) Mvita Julie Betu, (10) Masiala Ornella Ilongapo, (11) Bapa Marie Mbuyi, (13) Mayunga Laeticia Mumbala, (14) Achille Bula, (17) Bambi Kasonga

Szövetségi edző: Nkua Mpoua

Játékvezetők: Akpatsa Yawo Mawusse, Agbeko Kokou Assignon (togóiak)