Franciaország – Kongói Demokratikus Köztársaság2 29:17 (vége) | Svédország – Magyarország_dup 20:21 (vége)
Franciaország
29:17 (14:8)
Kongói Demokratikus Köztársaság2
csütörtök 03.07.2014, 16:00 • Fran Galovic Sportcsarnok (Kapronca, Horvátország) • U20 női VB

Gólszegény első tíz perc után a francia válogatott ellépett és a félidő végére hat gólos fórt szerzett a végig lassabb és körülményesebb kézilabdát játszó kongói csapat ellen.

A szünet után a franciák nagyon gyorsan eldöntötték az összecsapást, tíz gólos előnyre tettek szert, majd egy rövid kongói feltámadás után még tovább növelték az előnyt a kék mezesek.

Végül megérdemelt, nagyarányú győzelmet aratott Franciaország, különösen Bouquet volt elemében a meccs második felében.
    Franciaország – Kongó: 29-17!

Hamarosan kezdődik a magyar válogatott mérkőzése, tartsanak akkor is velünk az onlajnok.com-on, azt a meccset is élőben közvetíti kollégám.
    ---- (17:26:10)

60
    Mérkőzés vége. (29:17)

60
    Előrejött még a kongói kapus is a támadáshoz, de végül nem lett már lövés. (29:17) (29:17)

60
    KPODARK fejezi be sikerrel ezt a támadást, hamarosan vége a meccsnek! (29:17) (29:17)

60
    Másodpercek vannak már csak hátra. (28:17) (28:17)

60
    Lábbal véd szépen Dangueuger, de a francia kontra most megakad. (28:17) (28:17)

60
    Az utolsó percben vagyunk már. (28:17) (28:17)

59
    Kongói támadás, majd belefújnak egy bejátszási kísérletbe. (28:17) (28:17)

59
    Elszúrt francia támadás, 1,5 perc hátra nagyjából. (28:17) (28:17)

59
    Gyönyörű bejátszás Ilongapotól, majd a befejezés beállóból NGANDJÉTÓL! (28:17) (28:17)

59
    Dangueuger sokadik bravúrja, de most a túloldalon is nagy védés ziccerben Tshibolától! (28:16) (28:16)

58
    Horacek mozgásából, alkatából és lövéséből ítélve fogjuk látni a francia lányt komoly csapatban. (28:16) (28:16)

58
    Horacek lövőereje hatalmas, de most megint a bal kapufát trafálta telibe. (28:16) (28:16)

58
    MUMBALA értékesíti a hetest. (28:16) (28:16)

57
    Kompenzációnak tűnik, most inkább volt belemenés, de hetest kapnak a kongóiak. (28:15) (28:15)

57
    Jobb kettőben tört be CAMARA és be is bombázta. (28:15) (28:15)

56
    Belépett Ilongapo, bár előtte igencsak faultgyanús volt. (27:15) (27:15)

56
    A záró öt percbe léptünk. Kongói támadás folyik. (27:15) (27:15)

56
    DIENABA SY a bal szélről nagyon szép bevetődéssel növeli a francia előnyt. (27:15) (27:15)

55
    Most már valóban megvan a gól, MBUYI középről! (26:15) (26:15)

55
    Erősen edzőmeccs jellege lett a találkozónak a második félidőben. (26:14) (26:14)

54
    Becsorog a labda, középről, de végül visszafújják a játékvezetők a találatot lépéshiba miatt. (26:14) (26:14)

53
    Amikor végre van ötlet a kongói támadásokban, akkor többnyire valami pontatlanság miatt hal meg az akció. Most a jobb szélen adták el, de másodpercek múlva újra ők jöhetnek, Horacek bombázza a kapufára. (26:14) (26:14)

53
    Kongói időkérés, Mpoua próbálja elérni, hogy kisebb legyen a különbség, a meccs már eldőlt gyakorlatilag, de a vereség mértékén még lehet kozmetikázni. (26:14) (26:14)

52
    TOTH lerohanásból elért találata, nagyon egysíkú a mérkőzés, csak másodpercekre van a franciáknál a laszti, ameddig lerohanásgólt szereznek. (26:14) (26:14)

52
    Hosszú kongói támadás. (25:14) (25:14)

51
    CAMARA lövi lerohanás után a kongói kapuba a labdát. (25:14) (25:14)

51
    Sérülés miatt áll a játék, a jól védő Tshibola marad a földön. (24:14) (24:14)

51
    Belefújnak Bambi góljába, a túloldalon pedig üres kapura hibázza el Flippes – igaz, már nagyon kisodródva kellett lendületből kapura lőnie. (24:14) (24:14)

50
    Kongó továbbra is próbálja lassítani a játékot, a franciák pedig gyorsítani. (24:14) (24:14)

49
    Labdaszerzés, majd BOUQUET gól a bal oldalon, szinte már szokásos ebben a félidőben. (24:14) (24:14)

49
    Gyenge színvonalú lett a találkozó, az első félidőben valamivel jobban ment a játék a sok hiba ellenére is. (23:14) (23:14)

48
    Kapufa a túloldalon, Kongó támadhat. (23:14) (23:14)

48
    BAMBI a jobb szélről egészen kiváló gólt ragaszt a hosszú felsőbe. (23:14) (23:14)

48
    Bőkezűen bánnak a labdával a franciák is elől, a 10 gólos fór miatt kissé elkényelmesedtek. (23:13) (23:13)

47
    Bravúr a kapuban Dangueugertől. (23:13) (23:13)

47
    Lépéshiba a kék mezeseknél, Kongó jöhet előre. (23:13) (23:13)

46
    A bírók nem fújtak le a támadófaultot és ez annyira meglepte Bambit, hogy elfelejtette megfogni a labdát, így a franciák jöhetnek. (23:13) (23:13)

46
    Jó most a francia védekezés újra. (23:13) (23:13)

45
    BOUQUET ezúttal a bal szélről eredményes. (23:13) (23:13)

45
    Szép átlövés még szebb védése, Dangueuger védett! (22:13) (22:13)

44
    Lerohanás végén BOUQUET a felső sarkot pókhálózza ki. (22:13) (22:13)

44
    Lassan eltelik a félidő fele. (21:13) (21:13)

43
    Mindkét oldalon hibák tömkelege, most legutóbb ziccerben Camara bombázza a kongói kapus sípcsontjára. (21:13) (21:13)

42
    A francia csapat támadhat. (21:13) (21:13)

42
    Nagy bravúr Dangueugertől kétszer is a kapuban! (21:13) (21:13)

41
    Megint egy francia technikai hiba, kicsit leültek tíz gólnál. (21:13) (21:13)

41
    MUJINGILA lerohanás után szerez gólt, nyolcra hozza fel Kongót. (21:13) (21:13)

40
    ILONGAPO beindult, újra ő szerzi középről a gólt. (21:12) (21:12)

40
    Megint tíz közte ezzel. (21:11) (21:11)

40
    Labdalopás után TOTH LILLA eredményes – vélhetően nem véletlen a név. (21:11) (21:11)

39
    Francia technikai hiba, jöhetnek előre a kongóiak. (20:11) (20:11)

39
    ILONGAPO hosszú támadás végén talpról. (20:11) (20:11)

38
    Mellé lőtte Kpodark, de alighanem egy fault felett szemet hunytak a bírók. (20:10) (20:10)

38
    A mérkőzés úgy tűnik eldőlt a félidő elején. (20:10) (20:10)

37
    HORACEK most betörésből szerez újabb gólt, tíz az előny! (20:10) (20:10)

37
    Most átgázolnak a franciák, HORACEK eredményes rendezetlen védelem ellen. Direkt erőltetik a gyors befejezéseket. (19:10) (19:10)

37
    Lövés nélkül hagyták el a labdát a kongóiak. (18:10) (18:10)

36
    KPODARK gyors lerohanás végén. (18:10) (18:10)

36
    ILONGAPO tud betörni és eredményes. (17:10) (17:10)

36
    Egyoldalú eddig ez a félidő, gyors lerohanásgól CAMARÁTÓL. (17:9) (17:9)

35
    Kpodark megy bele. (16:9) (16:9)

35
    Támadóhiba, a kék mezesek jöhetnek előre. (16:9) (16:9)

35
    Belefújnak a kongói gólba, Flippes kap sárgát. (16:9) (16:9)

34
    Két nagyon gyors gól a franciáktól. (16:9) (16:9)

34
    Rossz bejátszás után labdaszerzés, majd KPODARK újabb ziccert értékesít középről. (16:9) (16:9)

33
    Hosszú kongói támadás. (15:9) (15:9)

32
    Az imént említett KPODARK eredményes szerzett labda utáni lerohanásból! (15:9) (15:9)

32
    Zazai a kapus lábára lőtte a jobb szélről, jöhetnek a sárga mezesek. (14:9) (14:9)

32
    Az igen jó testi adottságokkal megáldott Kpodark a bal kettes helyen a franciáknál. (14:9) (14:9)

31
    TSHELA hetesből szépít! (14:9) (14:9)

31
    Bouquet kapott sárgát és hetes Kongónak. (14:8) (14:8)

31
    Elkezdődött a második félidő. (14:8)

A második félidőt a kongóiak kezdik hamarosan, már a togói játékvezetők is megérkeztek a pályára.

Kiértek a játékosok a pályára lassacskán, nemsokára indulhat a második felvonás.

A dudaszó pillanatában a kongói bal szélső még a léc fölé lő nagy erővel és ezzel vége is az első 30 percnek. Időnként érthetetlen rohanásba kezdtek a lányok, de a szoros kezdést követően Franciaország néhány perc leforgása alatt komoly előnybe került.

Felállt fal ellen Kongó elég keveset tud nyújtani, bár az igazsághoz tartozik, hogy a francia válogatott is góljai nagy százalékát gyors lerohanásokból szerezte.

Egyelőre tehát Franciaország – Kongó 14:8 az első félidőt követően, a szünet után folytatjuk, maradjanak velünk!
    ----

30
    Befejeződött az 1. félidő. (14:8)

30
    Néhány mp hátra már csak az első félidőből. (14:8) (14:8)

30
    Elpattan a jobb szélső kezéből, a hosszú indításra azonban ismét kifut Tshibola és meg is szerzi. (14:8) (14:8)

30
    Az utolsó perc a félidőben. (14:8) (14:8)

29
    Itt nem volt kérdés, ZAZAI a jobb szélről vetődött be és a hosszú felsőbe bombázott. (14:8) (14:8)

29
    A franciák a túloldalon lövés nélkül elszórják, majd Dangueuger véd nagyon szépen egy átlövést. (13:8) (13:8)

28
    MBUYI értékesíti a hetest. (13:8) (13:8)

28
    Na jöhet a hetes. (13:7) (13:7)

28
    Nem igazán érthető, mi történik most potnosan, mintha a linóleummal lenne valami probléma. Mindenesetre a játékosok melegítenek, a játék áll már jó három perce. (13:7) (13:7)

28
    Végül mégis törlés történik, de előtte valami más gond is volt. (13:7) (13:7)

28
    Valamiért áll a játék a hetes előtt, pedig nincs törlés. (13:7) (13:7)

27
    Heteshez jut Kongó, ziccerben enyhén szabálytalankodtak Mafani ellen. (13:7) (13:7)

27
    Hát ezt hogy csinálta? BAMBI a jobb szélről szó szerint az alapvonalról ugrott szinte fel és nulla szögből is kilőtte a hosszú alsót!! (13:7) (13:7)

26
    Fegyelmezetlen védekezés miatt ziccerből bombázhatta be CAMARA! (13:6) (13:6)

26
    A kongói balszélső ejti ki a labdát, jöhetnek a kékek. (12:6) (12:6)

26
    CAMARA váratlan közbelövéssel középről eredményes! (12:6) (12:6)

25
    Megint gyors válasz a túloldalon rendezetlen védelem ellen ILONGAPO. (11:6) (11:6)

25
    Francia gyors lerohanásgól, ZAZAI. (11:5) (11:5)

24
    Elszórták a kongóiak a jobb szélen a labdát. (10:5) (10:5)

24
    Betörés a túloldalon, NIAKATE talál a hálóba! (10:5) (10:5)

23
    Nagyon szép befutás után MBUYI talál be jobb kettőből! Itt a franciák szerintem megúsztak egy két percet is visszarántás miatt. (9:5) (9:5)

23
    A kongóiak egyértelműen lassítani próbálják a játékot. (9:4) (9:4)

22
    Hosszú francia támadás végén a labda az oldalvonalon túl. (9:4) (9:4)

21
    Ilongapo tört be, de Dangueuger kapus lábbal hárítani tudott! (9:4) (9:4)

21
    Ilongapora nagyon odafigyelnek a franciák. (9:4) (9:4)

21
    Most nagyon megléptek a gallok, a kongóiak nem érnek vissza a vesztett labdák után. (9:4) (9:4)

20
    Nagyon gyorsan a francia lányok, CAMARA a jobb szélen mindenkit lefutott és szinte középről fejezhette be a ziccert. (9:4) (9:4)

20
    Kongói kapufa után DIENABA SY a bal szélen nehéz szögből a hosszúba! Már néggyel mennek a franciák! (8:4) (8:4)

19
    ZAZAI értékesíti sikerrel a hetest. (7:4) (7:4)

19
    Francia hetes. (6:4) (6:4)

19
    Válasz a túloldalon, KELE bal kettőben tudott betörni sikerrel. (6:4) (6:4)

19
    Igazán szép kombináció után francia gól, SABRINA ZAZAI szépen kilőtte a jobb szélről a hosszú alsót! (6:3) (6:3)

18
    Megint egy belemenés, francia támadás következik. (5:3) (5:3)

18
    Kongó lassan már 10 perce nem talált a francia kapuba, kevés gól eddig a találkozón. (5:3) (5:3)

18
    Kongói időkérés szakítja meg az eddig igencsak folyamatos játékot. Bár tény, hogy a folyamatosság rengeteg hibával és elszórt labdával is párosul mindkét részről. (5:3) (5:3)

17
    SY kapott indítást a bal oldalon és nem hibázta el a ziccert. (5:3) (5:3)

16
    A rohanás után egy kisebb ápolási szünet állítja meg a lányokat, egy kongói, Ngandje maradt lent. (4:3) (4:3)

16
    Rengeteg a technikai hiba mindkét oldalon, nagy a kapkodás, most három elszúrt támadás is történt, feleslegesen kockáztatva indítanak nem igazán jó helyzetekben a csapatok. (4:3) (4:3)

15
    Kontrafault után újabb francia lerohanás, Zazai a felső léc fölé bombázza a ziccert! (4:3) (4:3)

15
    Nulla szögből nem sikerült Ngandjénak betalálni, a túloldalon gyors kontra végén a felső lécre ejti Zazai. (4:3) (4:3)

14
    Ilongapo jól játszotta be, de Mumbala nem tudta megfogni, a hosszú indítást pedig a kapus, Tshibola halássza le könnyedén. (4:3) (4:3)

14
    Hosszú lefolyású támadások most mindkét oldalon, főleg Kongó járatja sokáig a lasztit. (4:3) (4:3)

13
    Hosszú idő után francia gól, NIAKATE talál be középről! (4:3) (4:3)

12
    Lépéshiba középen, de a gyors francia kontra nem sikerül, marad a kék mezeseknél. (3:3) (3:3)

12
    A kongói jobbszélső szinte feladta a kapusnak, ám ő rosszul indít, túl hosszú. Újra jöhet az afrikai csapat. (3:3) (3:3)

12
    Visszajöhetett Ngandje 6. embernek. (3:3) (3:3)

11
    Felkeményedett a francia védekezés, de továbbra is Kongónál a labda. (3:3) (3:3)

11
    Talpról átlövés Flippestől, de lábbal véd Tshibola. (3:3) (3:3)

11
    Hiába lő gólt Ilongapo, belefújnak, vélhetően lépéshiba miatt. Francia támadás jön. (3:3) (3:3)

10
    Francia betörés, majd egy nagyon csúnyán fölé lőtt labda ziccerben! Hátrányban a vezetésért támadhat Kongó! (3:3) (3:3)

10
    Az okát nem mutatták, de a gólja után a gólszerző Mbuyi-t kiállítják két percre. (3:3) (3:3)

10
    A franciák a mérkőzés esélyesei, de egyelőre Kongó remekül tartja magát. (3:3) (3:3)

9
    MBUYI egyenlít betörésből jobb kettőből! (3:3) (3:3)

9
    Igencsak megnehezíti a játékosok helyzetét, hogy a gólok után a zenét elég zavaróan a támadás közepéig hangosan fent hagyják. (3:2) (3:2)

9
    Bravúr a kapuban Tshibolától, jöhet Kongó az egyenlítésért. (3:2) (3:2)

8
    BETU lövi be a hetest! (3:2) (3:2)

8
    Újabb kongói hetes jön belülvédekezés miatt. (3:1) (3:1)

7
    Nulla szögből kihagyta Bambi, majd a gallok hosszú indítása nem jó. (3:1) (3:1)

7
    Megpattanó átlövés, Benzuka próbálkozott. (3:1) (3:1)

6
    Telibe kapta a felső lécet Flippes, majd megszerzi a labdát az afrikai csapat. (3:1) (3:1)

6
    TSHELA értékesíti a büntetőt a bal felsőbe! (3:1) (3:1)

5
    Prouvensier sárga lap és hétméteres. (3:0) (3:0)

5
    A bal szélről kilőtte a hosszú alsót BOUQUET. (3:0) (3:0)

5
    Talpról lő át Ilongapo, a kapus lábbal hárít. (2:0) (2:0)

4
    Emberhátrányban támad Kongó. (2:0) (2:0)

4
    MELISSA AGATHE első szándékból lövi a kapuba a büntetőt. (2:0) (2:0)

4
    Hetes és két perc. Bambi kell, hogy kiálljon, a szélső ellen szabálytalankodott. Francia büntető jön. (1:0) (1:0)

3
    Gabriel kapus hozta játékba a labdát. (1:0) (1:0)

3
    Kontrafault a falban Kongó ellen. (1:0) (1:0)

3
    A bal szélről Benzuka ugrott be jó szögben, de a francia kapus törzsét találta el. (1:0) (1:0)

2
    Tegnapelőtthöz hasonlóan középen erőltetik a kongóiak. (1:0) (1:0)

2
    Eladott labda középen, majd a franciák is elszórják a túloldalon. (1:0) (1:0)

1
    Csodás átlövésgól, FLIPPESTŐL! (1:0) (1:0)

1

Pillanatokon belül elkezdődik a találkozó, a togói játékvezetők hamarosan megadják a jelet a kezdésre. Franciaországé lesz az első támadás joga.

Először a francia, majd a kongói nemzeti himnusz hangzik fel.

A sárga mezes kongói válogatott már a kaproncai pályán, most pedig a kék mezes franciák érkeznek a pályára a bemutatáshoz. A pacsizás után a himnuszok következnek hamarosan.

Franciaország: (12) Catherine Gabriel, (16) Deborah Dangueuger – (6) Tamara Horacek, (7) Alizee Frecon, (8) Laura Flippes, (9) Sabrina Zazai, (10) Kalidiatou Niakate, (11) Dienaba Sy, (13) Doungou Camara, (14) Toth Lilla, (15) Marie Prouvensier, (19) Deborah Kpodark, (20) Lindsay Burlet, (21) Melissa Agathe, (22) Chloe Bouquet, (23) Kellya Zulemaro

Szövetségi edző: Eric Baradat

Kongói Demokratikus Köztársaság: (12) Kalonji Nzeba, (16) A-Muteb Huguette, (19) Kashala Tshibola – (2) Kankwadi Tshela, (3) Ngunza Benzuka, (4) Mazenga Mirnelle Kele, (6) Elysé Ngandje, (7) Mukendi Francine Mujingila, (8) Sala Shada Mafani, (9) Mvita Julie Betu, (10) Masiala Ornella Ilongapo, (11) Bapa Marie Mbuyi, (13) Mayunga Laeticia Mumbala, (14) Achille Bula, (17) Bambi Kasonga

Szövetségi edző: Nkua Mpoua

Játékvezetők: Akpatsa Yawo Mawusse, Agbeko Kokou Assignon (togóiak).

Japán – Kongói DK 30-27 (16-10)

Célegyenesbe fordulnak a küzdelmek a Horvátországban zajló U20-as női kézilabda világbajnokság csoportkörében: a mai napon a negyedik forduló mérkőzéseire kerül sor.

A csütörtöki nap nyitótalálkozóját a két évvel ezelőtti vb-7., s a tavalyi Európa-bajnokságot szintén hetedikként záró Franciaország, valamint a legutóbbi világbajnokságon tizennyolcadik Kongói Demokratikus Köztársaság vívja. Az összecsapással kapcsolatban túlzottan sok mindent nem lehet írni, hiszen minden toronymagasan a gallok mellett szól, a magabiztos francia sikeren kívül minden más eredmény hatalmas meglepetésnek számítana.

A két együttes eddig teljesen felemás utat járt be Kaproncán: Eric Baradat tanítványai a magyar válogatotthoz hasonlóan hibátlan mérleggel rendelkeznek három forduló után, míg az afrikaiak eddig valamennyi találkozójukat elveszítették, ezáltal a csoport utolsó helyén állnak.

Üdvözöljük online oldalunkon! A mérkőzés 16:00 órakor kezdődik.

Kongói Demokratikus Köztársaság2: (12) Kalonji Nzeba, (16) A-Muteb Huguette, (19) Kashala Tshibola – (2) Kankwadi Tshela, (3) Ngunza Benzuka, (4) Mazenga Mirnelle Kele, (6) Elysé Ngandje, (7) Mukendi Francine Mujingila, (8) Sala Shada Mafani, (9) Mvita Julie Betu, (10) Masiala Ornella Ilongapo, (11) Bapa Marie Mbuyi, (13) Mayunga Laeticia Mumbala, (14) Achille Bula, (17) Bambi Kasonga

Játékvezetők: Akpatsa Yawo Mawusse, Agbeko Kokou Assignon (togóiak)