Magyarország_dup – Franciaország 22:14 (vége)
Magyarország_dup
22:14 (13:6)
Franciaország
szombat 05.07.2014, 20:45 • Fran Galovic Sportcsarnok (Kapronca, Horvátország) • U20 női VB

Üdvözöljük online oldalunkon! A mérkőzés 20:45-kor kezdődik.

Utolsó fordulójához érkeztek a küzdelmek a Horvátországban zajló U20-as női kézilabda világbajnokság csoportkörében: a szombati nap harmadik, s egyben zárómérkőzése óriási rangadót tartogat, melyen a magyar és francia válogatott a csoportelsőségért lép pályára!

Nincs mit ragozni, hiszen a tavalyi U19-es Európa-bajnokságon ezüstérmes magyar, valamint a legutóbbi világbajnokságon és Európa-bajnokságon hetedik francia válogatott egyaránt hibátlanul teljesítette az előző négy kört, s nemzeti együttesünk jobb gólarányának köszönhetően áll a "C"-csoport élén.

Nem egyszer, nem kétszer hallottuk már az elmúlt napokban, hogy ez a találkozó lesz az igazi erőfelmérő, amely a csoportelsőség mellett sok nyitott kérdésről is dönteni fog. " – Tudjuk, hogy az eddigi legkomolyabb ellenfél következik, gyorsak, erősek a franciák – nyilatkozta a Magyar Kézilabda Szövetségi hivatalos honlapjának Hajdu János szövetségi edző. Hozzátette: " – Március végén Franciaországban négy góllal győzni tudtunk, de ez most nem számít. Mindenképpen szeretnénk megnyerni a csoportot, hiszen akkor feltehetőleg a szlovén együttesnél kicsit gyengébb brazilokkal találkozunk a nyolc közé jutásért, és győzelem esetén a negyeddöntőben sem csoportelsővel, hanem a "B"-csoport második helyezettjének és az "A"-csoport harmadik helyezettjének továbbjutójával találkoznánk."

Nyugodtan kijelenthető, hogy nagy mérkőzésre, remek csatára van kilátás, s bár a fogadóirodák a franciák sikerét várják, ezzel szemben a szakemberek, valamint a magyar szurkolók valamivel nemzeti csapatunkat gondolják esélyesebbnek. Hogy kinek, avagy kiknek lesz igaza, ma este kiderül!

6. Kongói DK – 0 pont (68-117)

A Nemzetközi Kézilabda Szövetség szombat délelőtti tájékoztatása szerint a mérkőzést a norvég Kjersti Arnsten, Guro Röen páros vezeti. Az északi játékvezetők nem lesznek ismeretlenek a mieink előtt, hiszen a nyitófordulóban e páros vezette a Japánok ellen 37-19-re megnyert találkozót.

Sok szeretettel köszöntjük Önöket Kaproncáról, a Fran Galovic Sportcsarnokból! A magyar válogatott egy és negyedóra megkezdi a világbajnokság ötödik mérkőzését, melyen Franciaország lesz a mieink ellenfele. A tét pedig a "C"-csoport első helye!

Mint az bizonyára sokaknak feltűnt, helyszíni közvetítésünk megszakadt a Kongói Demokratikus Köztársaság – Portugália összecsapás félidejében, majd pedig a Svédország – Japán találkozót sem tudtuk élőben tolmácsolni.

A történtek abból fakadtak, hogy a helyszínen problémák adódtak az interneteléréssel. A jelek szerint ezeket a gondokat sikerült orvosolni, így élőben tudunk jelentkezni a "C" jelű csoport csúcsrangadójáról.

A csapatok természetesen már a helyszínen vannak, s egyelőre az öltözők mélyén hangolnak a közelgő összecsapásra.

A mai napon már két mérkőzést rendeztek Kaproncán: előbb Portugália igazolta az előzetesen várt esélyeket, hiszen a luzitánok 29-22-re győztek a Kongói Demokratikus Köztársaság ellen.

A folytatásban viszont sokáig érett, azonban végül elmaradt a bombameglepetés, ugyanis Japán a szünetben még 16-9-re vezetett Svédország ellen, ám végül 26-26-ra végeztek a felek. A találkozón a skandinávok az 54. percig hátrányban voltak, ám egy szoros, remek hajrában végül begyűjtötték a nyolcaddöntőbe jutás szempontjából számukra elengedhetetlen egyetlen pontot.

Mindkét válogatott megkezdte már a bemelegítést. Ma este a magyar csapat tiszta fehér szerelésben, míg a franciák tiszta kékben szerepelnek. Nemzeti együttesünk hálóőrei citromsárga, míg a gallok kapusai narancssárga dresszben védenek majd.

Magyarország: (1) Ferenczi Annamária, (12) Szemerey Zsófi, (16) Bíró Blanka – (3) Májer Krisztina, (4) Hajtai Vanessza, (5) Sirián Alexa Szederke, (6) Virág Noémi, (8) Kurucz Ivett, (9) Szekerczés Luca, (11) Korsós Dorina, (13) Dombi Luca, (14) Mészáros Rea Réka, (15) Walfisch Mercédesz, (17) Gyimesi Kitti, (22) Lukács Viktória, (23) Tóth Gabriella

Szövetségi edző: Hajdu János

Franciaország: (12) Catherine Gabriel, (16) Deborah Dangueuger – (7) Alizee Frecon, (8) Laura Flippes, (9) Sabrina Zazai, (10) Kalidiatou Niakate, (11) Dienaba Sy, (13) Doungou Camara, (14) Toth Lilla, (15) Marie Prouvensier, (18) Aissatou Kouyate, (19) Deborah Kpodark, (20) Lindsay Burlet, (21) Melissa Agathe, (22) Chloe Bouquet, (23) Kellya Zulemaro

Szövetségi edző: Eric Baradat

Játékvezetők: Kjersti Arnsten, Guro Röen (norvégok).

Nemzeti csapatunk összetétele a legutóbbi két mérkőzéshez képest nem változott.

Kevesebb, mint negyedóra maradt hátra a kezdésig, a magyar szurkolók ezúttal is szép számban képviseltetik magukat: hazánkból nagyjából 80-90 drukker érkezett!

Véget ért a bemelegítés, érkeznek a csapatok.

Következnek a himnuszok, előbb a magyar, majd ezt követően a francia.

Túl vagyunk az ilyenkor szokásos, hivatalos procedúrákon, pillanatokon belül kezdődik a "C"-csoport első helyéről döntő rangadó!

1
    A gallok kezdték a mérkőzést.

Magyarország kezdőcsapata: Szemerey – Lukács V., Szekerczés, Mészáros, Kurucz, Tóth G., Korsós

Franciaország kezdőcsapata: Gabriel – Prouvensier, Flippes, Niakate, Toth L., Frecon, Sy (0:0)

2
    Francia lépéshiba után indulhat az első magyar támadás. (0:0) (0:0)

2
    Laura Flippes kapta a mérkőzés első sárga lapját, miután földre vitte Sirián Alexa Szederkét. (0:0) (0:0)

3
    SZEKERCZÉS LUCA gyönyörű átlövésgóljának köszönhetően megszerezte a vezetést a Hajdu-csapat! (1:0) (1:0)

3
    Eladták a labdát a kék mezesek, jöhet a magyar együttes! (1:0) (1:0)

3
    LUKÁCS VIKTÓRIA kapott remek passzt a jobbszélen Kurucz Ivettől, majd szép mozdulattal lőtte ki a kapu jobb alsó sarkát. (2:0) (2:0)

4
    Újabb lépéshiba a galloknál, fordulhatnak a mieink! (2:0) (2:0)

4
    Kurucz Ivett lövését azonban Catherine Gabriel védeni tudta. (2:0) (2:0)

5
    TOTH LILLA beállóból szerezte a franciák első gólját. (2:1) (2:1)

5
    Az ellentámadás végén Korsós Dorina lőtt a jobbszélről érkezve, azonban lökete jócskán a gall kapufa fölé ment. (2:1) (2:1)

5
    MARIE PROUVENSIER játszotta magát tisztára, majd lőtte ki a magyar kapu bal oldalát. (2:2) (2:2)

6
    A túloldalon Szekerczés Luca tette le a labdát a jobbszélre, azonban Lukács Viktória próbálkozása csúnyán fölé szállt... (2:2) (2:2)

7
    Szekerczés Luca szabálytalankodott hétméterest érően Kalidiatou Niakate-vel szemben. (2:2) (2:2)

7
    A büntetőt MELISSA AGATHE a kapu bal oldalába lőtte. (2:3) (2:3)

7
    A gyors magyar támadás végén TÓTH GABRIELLA ragasztott hatalmas gólt a francia kapu közepébe! (3:3) (3:3)

8
    Labdaszerzést követő gyors lerohanás végén Tóth Gabriella lőtte a felső lécre a labdát, majd a francia kontra lezárásaként Deborah Kpodark löketét védte Szemerey Zsófi! (3:3) (3:3)

9
    Ahogy arra előzetesen számítottunk is, nagy csatát vívnak egymással a csapatok. Az utóbbi pillanatok inkább a küzdelemről szóltak, mint a szép megoldásokról. (3:3) (3:3)

10
    SZEKERCZÉS LUCA lőtte el talpról a játékszert, amely a kapu közepében ért célt. (4:3) (4:3)

11
    Mészáros Rea Réka kapta az első magyar sárga lapot a mai találkozón. (4:3) (4:3)

12
    Doungou Camara kapufája után indított magyar támadás végén Szekerczés Luca löketet jött ki a felső lécről. (4:3) (4:3)

12
    Dienaba Sy lökte fel a felezővonalnál Lukács Viktóriát, amiért sárga lapos figyelmeztetésben részesült. (4:3) (4:3)

13
    Dienaba Sy ezúttal lekönyökölte Lukács Viktóriát, amiért kétperces kiállításban részesült. (4:3) (4:3)

13
    A szabaddobás után KORSÓS DORINA játszotta be magát tökéletesen, majd lőtte ki a kapu bal alsó sarkát! (5:3) (5:3)

14
    SIRIÁN ALEXA SZEDERKE beállóból jegyezte a hatodik magyar gólt. Elképesztő hangulat uralkodik a lelátón! (6:3) (6:3)

14
    Az ellentámadás végén DEBORAH KPODARK ment fel a falra, majd lőtt nagy gólt a kapu jobb oldalába. (6:3) (6:3)

15
    A magyar hiba után indított francia akció végén Deborah Kpodark lőtt, Szemerey Zsófi pedig védte a kísérletet! (6:3) (6:3)

15
    A gyors kontra során TÓTH GABRIELLA kapott remek passzt, majd nagy erővel a kapu közepébe bombázta a játékszert. (7:3) (7:3)

15
    Eric Baradat időt kért! (7:3) (7:3)

15
    Gall támadással folytatódik a mérkőzés, amelyből eddig tizennégy perc és negyvenöt másodperc telt el. (7:3) (7:3)

16
    Mészáros Rea Réka labdalopása után a négygólos vezetéséért indulhat a magyar akció! (7:3) (7:3)

16
    Lukács Viktória lábához ért a játékszer, fordulhatnak a kék mezesek. (7:3) (7:3)

17
    Toth Lilla betörés után vette célba a mieink kapuját, azonban Szemerey Zsófi védeni tudta a kísérletet! (7:3) (7:3)

18
    Az ellentámadás végén SZEKERCZÉS LUCA lőtte el a labdát, amely a sáncon ugyan utat változtatott, de a kapu bal alsó sarkában kötött ki! (8:3) (8:3)

18
    Francia labdaeladás után indított magyar akció végén TÓTH GABRIELLA volt eredményes! (9:3) (9:3)

19
    DEBORAH KPODARK nevéhez fűződik a negyedik francia gól. (9:4) (9:4)

20
    Gyors labdaszerzés után ismét DEBORAH KPODARK vette be a magyar kaput. (9:5) (9:5)

20
    Tóth Gabriella tette le a balszélre a játékszert, KORSÓS DORINA pedig kilőtte a bal alsót! (10:5) (10:5)

21
    Kilenc és fél perc az első félidőből hátralévő idő. (10:5) (10:5)

21
    Egy támadáson belül háromszor sem tudtak túljárni a franciák Szemerey Zsófi eszén, majd a magyar kontra végén Szekerczés Luca durrantotta csúnyán fölé a játékszert. (10:5) (10:5)

23
    Kurucz Ivett kapta a mérkőzés újabb sárga lapját, miután túlzottan kemény volt Kalidiatou Niakate-vel szemben. (10:5) (10:5)

24
    Szekerczés Luca állt ki két percre. (10:5) (10:5)

24
    A francia szabaddobás után Sabrina Zazai lökete kerülte el jócskán a magyar kaput. (10:5) (10:5)

24
    Az ellenakció végén Sirián Alexa Szederke lőtt, azonban Catherine Gabriel könnyedén tudott hárítani. (10:5) (10:5)

25
    Sabrina Zazai tüzelt ismét, azonban Szemerey Zsófi védte a próbálkozást. (10:5) (10:5)

25
    SIRIÁN ALEXA SZEDERKE nevéhez fűződik a tizenegyedik magyar gól. (11:5) (11:5)

25
    Alighogy kiegészült a Hajdu-csapat, ismét emberhátrányba került, miután a norvég játékvezetők két percre kiállították Mészáros Rea Rékát. (11:5) (11:5)

26
    Nem sikerült a feljebb zárkózás a galloknak, miután Marie Prouvensier próbálkozását Szemerey Zsófi hatástalanította. (11:5) (11:5)

26
    Marie Prouvensier is kiállt két percre, lökés volt a francia játékos bűne. (11:5) (11:5)

27
    Toth Lilla szabálytalankodott hétméterest érően Kurucz Ivettel szemben. (11:5) (11:5)

27
    A büntetőt TÓTH GABRIELLA magabiztosan értékesítette, nagy erejű lövése a kapu közepében ért célt. (12:5) (12:5)

28
    Kettő és fél perc az első játékrészből hátralévő idő. (12:5) (12:5)

28
    Alizee Frecon eredménytelen lövése után indulhat a Hajdu-csapat. Közben a gallok kijöttek emberfogásra, Deborah Kpodark veszi ki a játékból Tóth Gabriellát. (12:5) (12:5)

29
    Sirián Alexa Szederke belemenése után indultak a franciák, majd TOTH LILLA megszerezte csapata hatodik gólját. (12:6) (12:6)

30
    Az ellentámadás végén SZEKERCZÉS LUCA került ziccerbe, majd lőtt hatalmas gólt a léc alá. (13:6) (13:6)

30
    Tizenöt másodperccel az első felvonás vége előtt Laura Flippes löketét védte Szemerey Zsófi, míg a másik oldalon a magyar kísérlettel tett ugyanígy Catherine Gabriel. (13:6) (13:6)

30
    Véget ért az első félidő. (13:6)

Remek első harminc percet láthattunk, melyben végig a magyar csapat akarata érvényesült. Az előzetesen vártaknak megfelelően nagy csatát vívnak egymással a felek, azonban a mieink jóval magasabb százalékban értékesítik a kínálkozó lehetőségeket.

A franciák támadójátékáról minden elmond, hogy közel kilenc percen keresztül nem tudták bevenni a magyar csapat kapuját. Ebben nagy szerepe volt a jól működő védelemnek, valamint a remek formában védő Szemerey Zsófinak.

Rövid szünet következik, majd pedig hamarosan jövünk a második félidővel. Maradjanak velünk!

A csapatok már megérkeztek a folytatásra, viszont a játékvezetőkre még várnunk kell, ahogy az elmúlt egy hétben lejátszott valamennyi mérkőzés szünetében.

31
    Elkezdődött a második félidő. (13:6)

31
    Hajdu János hármat is cserélt a szünetben, a magyar csapat a Szemerey – Májer, Szekerczés, Sirián, Tóth G., Walfsich, Hajtai összeállításban kezdte ezt a felvonást. (13:6) (13:6)

32
    WALFISCH MERCÉDESZ gyönyörű átlövésgólja nyitja ezt a játékrészt! (14:6) (14:6)

32
    Kalidiatou Niakate lökete jött le a magyar sáncról, indulhat a Hajdu-csapat! (14:6) (14:6)

32
    SIRIÁN ALEXA SZEDERKE beállóból jegyezte a mieink tizenötödik találatát! (15:6) (15:6)

33
    Az ellenakció végén Toth Lilla tüzelt, azonban próbálkozását Szemerey Zsófi védte! A másik oldalon Walfisch Mercédesz löketét hatástalanította a csereként pályára küldött Deborah Dangueuger. (15:6) (15:6)

34
    LINDSAY BURLET betörés után szerezte Franciaország hetedik gólját. (15:7) (15:7)

35
    WALFISCH MERCÉDESZ játszotta magát tisztára, majd lőtt óriási gólt, elemi erővel a léc alá! (16:7) (16:7)

35
    Minden ott folytatódik, ahol az első félidőben abbamaradt! Melissa Agathe lövését Szemerey Zsófi védte biztos kézzel! (16:7) (16:7)

36
    A tízgólos előnyért támadhat a magyar csapat! (16:7) (16:7)

36
    Tóth Gabriella középre tartó sistergős lövését védte Deborah Dangueuger. (16:7) (16:7)

36
    Szekerczés Luca szabálytalankodott kétperces kiállítást, valamint hétméterest érően. (16:7) (16:7)

36
    A büntetőt Melissa Agathe végezte el, a kapu jobb oldalát vette célba, azonban Szemerey Zsófi kiütötte a játékszert! (16:7) (16:7)

37
    Magyar labdaeladás után Lindsay Burlet rohant végig, ám nem tudott túljárni a parádés formában játszó Szemerey Zsófi eszén! (16:7) (16:7)

38
    Walfisch Mercédesz kapufája után indultak a gallok, majd az akció végén DEBORAH KPODARK lőtte ki a jobb felső sarkot. (16:8) (16:8)

39
    Deborah Dangueuger előbb Szekerczés Luca átlövését, majd pedig Walfisch Mercédesz löketét hárította. (16:8) (16:8)

40
    Francia technikai hiba után fordulhatott a Hajdu-csapat, a gyors akció végén TÓTH GABRIELLA lőtte ki a kapu közepét. (17:8) (17:8)

41
    Közte tíz! Szekerczés Luca csent labdát, majd indította MÁJER KRISZTINÁT, aki a lerohanás végén megszerezte nemzeti csapatunk tizennyolcadik gólját! (18:8) (18:8)

41
    DEBORAH KPODARK a kapufa érintésével hozta közelebb a francia csapatot. (18:9) (18:9)

41
    És a válasz meg is érkezett: VIRÁG NOÉMI lőtt bődületesen nagy gólt a léc alá! (19:9) (19:9)

42
    Igaz, kis fáziskéséssel, de a magyar szurkolótábor kiszámolta a franciákat. (19:9) (19:9)

42
    SZEMEREY-PARÁDÉ! Nemzeti csapatunk kapusa ezúttal Kalidiatou Niakate lövését védte! (19:9) (19:9)

42
    Kalidiatou Niakate állt ki két percre. (19:9) (19:9)

44
    MÁJER KRISZTINA kapott remek labdát a jobbszélen, majd ejtette át gyönyörű mozdulattal Deborah Dangueugert! (20:9) (20:9)

45
    Sajnos az internetelérésünk az utóbbi percekben ismét akadozni kezdett a Fran Galovic Sportcsarnokban, bízunk benne, hogy a hátralévő negyedórát letudjuk közvetíteni a helyszínről... (20:9) (20:9)

46
    Hajtai Vanessza labdaeladása után indulhatott a francia kontra, melynek végén Dienaba Sy Szemerey Zsófiba lőtte a labdát, majd a kipattanó végén Deborah Kpodark lökete a felső lécen csattant, de még mindig a galloknál a játékszer. (20:9) (20:9)

47
    Elképesztő, amit Szemerey Zsófi a mai napon mutat! Kapusunk ezúttal Toth Lilla lövését hatástalanította! (20:9) (20:9)

49
    Lépéshibát láttak a játékvezetők Virág Noéminál, majd az ellenakció során Doungou Camara indítása volt túl hosszú Deborah Kpodark számára. (20:9) (20:9)

50
    Kapust cserél a magyar csapat az utolsó tizenegy percre: Szemerey Zsófi helyére Ferenczi Annamária érkezett. (20:9) (20:9)

50
    DOUNGOU CAMARA játszotta magát tisztára, majd ragasztott nagy gólt a léc alá. (20:10) (20:10)

51
    Az ellenakció végén Walfisch Mercédesz lökete jött le a blokkról, indulhatnak a gallok. (20:10) (20:10)

51
    Kilenc és fél perc a találkozóból előttünk álló idő. (20:10) (20:10)

52
    Formás magyar támadás lezárásaként VIRÁG NOÉMI játszotta magát tisztára, majd lőtte ki a kapu közepét. (21:10) (21:10)

53
    KELLYA ZULEMARO beállóból jegyezte Franciaország tizenegyedik gólját. (21:11) (21:11)

55
    A végletekig elhúzott gall akció végén DEBORAH KPODARK lőtte ki a kapu bal oldalát. (21:12) (21:12)

56
    Belül vagyunk az utolsó öt percen. (21:12) (21:12)

57
    A hajrá viszonylag sok hibát hoz(ott) mindkét fél játékában, az állás tulajdonképpen közel három perce nem változott. (21:12) (21:12)

58
    Gyimesi Kitti szabálytalankodott hétméterest érően Deborah Kpodarkal szemben. (21:12) (21:12)

58
    A büntetőt SABRINA ZAZAI értékesítette, a francia játékos lövése a kapu jobb oldalában ért célt. (21:13) (21:13)

59
    Virág Noémi szabálytalankodott kétperces kiállítást és újabb büntetőt érően. (21:13) (21:13)

59
    A megítélt hétméterest ezúttal is SABRINA ZAZAI értékesítette. (21:14) (21:14)

59
    A túloldalon Deborah Kpodark vitte földre Dombi Lucát, hétméteressel jöhet a magyar csapat. (21:14) (21:14)

59
    HAJTAI VANESSZA ugyan hezitált, de sikeresen kilőtte a ketrec jobb oldalát. (22:14) (22:14)

60
    Belül vagyunk az utolsó percen. A népes magyar szurkolótábor felállva, frenetikus hangulatban tombol a lelátón! (22:14) (22:14)

60
    Tíz másodperccel a vége előtt Kellya Zulemaro lökete kerülte el a magyar kaput. Gyaníthatóan ez volt a találkozó utolsó momentuma. (22:14) (22:14)

60
    Véget ért a mérkőzés! (22:14)

A magyar csapat és a piros-fehér-zöldbe öltözött publikum együttes erővel ünnepli a csoportelsőséget! Szép volt, Csajok!

A magyar válogatott a második félidőben ott folytatta, ahol az elsőben abbahagyta: Hajdu János tanítványai ebben a felvonásban is lényegesen jobbak voltak a galloknál, akik csak szenvedtek a csoportelsőségről döntő összecsapáson.

A remek támadójátékhoz nagyszerű védőmunka és kiváló kapusteljesítmény párosult, hiszen Szemerey Zsófi elképesztő formában védett, ezzel pedig komoly szerepet vállalt a magabiztos magyar győzelemben!

A mieink a begyűjtött újabb két pontnak köszönhetően hibátlan mérleggel nyerték meg a "C"-csoportot, s hétfőn már a nyolcaddöntő által jelentett akadály vár nemzeti együttesünkre.

Köszönjük megtisztelő figyelmüket a Fran Galovic Sportcsarnokból! (22:06:29)

Vörös Sándor

Magyarország_dup: (1) Ferenczi Annamária, (12) Szemerey Zsófi, (16) Bíró Blanka – (3) Májer Krisztina, (4) Hajtai Vanessza, (5) Sirián Alexa Szederke, (6) Virág Noémi, (8) Kurucz Ivett, (9) Szekerczés Luca, (11) Korsós Dorina, (13) Dombi Luca, (14) Mészáros Rea Réka, (15) Walfisch Mercédesz, (17) Gyimesi Kitti, (22) Lukács Viktória, (23) Tóth Gabriella

Játékvezetők: Kjersti Arnsten, Guro Röen (norvégok)