3 0
Petra Kvitova
2
6 6
szombat 05.07.2014, 15:10 • Centre Court, Wimbledon • Wimbledon - Női egyes - Wimbledon (füves)

55 perc alatt Petra Kvitova elintézte Eugenie Bouchard-t az idei döntőben. Rendkívül szimpatikusan játszott mindkét játékos ma is, de sajnos nem alakult ki igazán nagy küzdelem, mivel Kvitova atomteniszével szemben ma egyszerűen nem volt ellenszer!
    A cseh lány kizárólag a nagy fölényének köszönhette, hogy a közönség végig ellenfelének, a kanadai Bouchard-nak drukkolt, mivel szerették volna hosszabb ideig élvezni a finálét, látszott a kettejük közti különbség már az első gémekben.

A meccs elején már brékelőnybe került Kvitova, akin végig látszott, hogy mit akar játszani és ezt tökéletesen meg is valósította. Folyamatosan irányítani, dominálni, néha kockáztatva is, de végig erős ütésekkel nyomás alatt tartani Bouchard-t, egy pillanatra sem hagyni fellélegezni. Így is tett, hullámvölgy nélkül oldotta meg a feladatot, és ezzel Petra Kvitova már kétszeres Grand Slam győztesnek vallhatja magát!

A súlyos vereség ellenére azt lehet állítani, hogy Eugenie Bouchard fog még Grand Slamet nyerni életében, ebben a bő két hétben kiváló teljesítményt nyújtott, szettet sem veszített a döntőig, de ma egyszerűen nem tudott mit kezdeni Petra Kvitova végletekig agresszív és pontos játékával.

Petra Kvitova tehát 2011 után másodszor is megnyerte Wimbledont és ha ebben a formában teniszezik a későbbiekben is, akkor nem csak két trófeája lesz, ráadásul még fiatal, mindössze 24 éves.

Kvitova teljesen megérdemelten nyerte meg ezt a Grand Slam döntőt, mindössze három gémet engedélyezett ellenfelének. Holnap a férfi döntőn remélhetőleg sokkal nagyobb és főleg hosszabb küzdelmet láthatunk majd Roger Federer és Novak Djokovic között!

Bouchard – Kvitova: 0-2! (3:6, 0:6)
    ---- (16:13:43)

Mérkőzés vége

0:6
    Egyáltalán nem meglepő módon egy fonák kereszt nyerővel veszi el újra Kvitova ellenfele adogatását, ezzel a második szettet 6:0-val besöpörte, hatalmas fölénnyel nyerte meg a wimbledoni Grand Slam döntőt!

30-40
    Újabb necc.

30-40
    Nyerő helyett egy hiba a hálóban Bouchardtól. MECCSLABDÁHOZ JUT EZZEL PETRA KVITOVA!!

30-30
    Bouchard nyerő tenyeres ütése a sarokban!

15-30
    Remek fogadás fonákkal.

15-15
    Kvitova világgá ütötte ezt a returnt, már a közönség lelkesedése is alább hagyott Bouchard támogatására.

0-15
    Kvitova fogadása lábhoz, majd befejezi a labdamenetet gyorsan.

0:5
    Három necc zsinórban Bouchardtól!

0:5
    Most Bouchard fog adogatni a becsületgémért! A szettben és meccsben maradásért szervál a szimpatikus kanadai lány.

0:5
    Megint egy jó szerva, csak a hálóba tudja segíteni Bouchard, 5:0-ra egyelőre felmossa a pályát Bouchard-ral Kvitova.

0-40
    Kvitova agyonvágta a hálónál ezt a ziccert, három labda az 5:0-hoz Kvitovának, lehet, hogy hamarosan véget ér a meccs.

0-30
    Fonák nyerő kereszt Kvitovától. A közönség sajnálja, hogy ilyen rövid lesz a finálé, de ez már Kvitova 24. nyerő ütése volt!!

0-15
    Fogadás a hálóban, egyelőre nem tud mit kitalálni Bouchard, Kvitova söpri a labdameneteket.

0:4
    Lelövi a pályáról Kvitova Bouchard-t ebben a szettben. Már 4:0-ra vezet egy újabb jó adogatásfogadással! Dupla brékelőny, szinte már eldőlt a mérkőzés.