67:61 (13:25, 23:12, 15:11)
Csehország
vasárnap 06.07.2014, 18:00 • Pilsen • U17 női Világbajnokság

Kiss Virág végül egészen pazar, 21 pontos, 10 lepattanós dupla-duplával zárt, Nagy Dorottya 18 pontja mellé 9 lecsorgót kaparintott meg, (19:58:34)

Óriási sikernek tapsolhat a magyar közönség, az előzetes várakozásokat sokszorosan felülmúlva érmet szerez a Csehországban megrendezett U17-es női világbajnokságon a magyar válogatott!

A bronzmeccs nehezen indult, hiszen a házigazdák extra dobóformában nyitottak és 8-0-ával kezdtek, majd a második negyed közepén már tizenöt ponttal is vezettek, ám fokozatosan felállt innen a magyar csapat, félidőben már csak egy egység volt a hátrány, a folytatásban pedig jobban játszva legyőzte Csehországot. A hajrában is Mészárosné lányai voltak higgadtabbak, megérdemelt a győzelem!

40:00
    Mérkőzés vége. (67:61)

00:02
    Még Kiss bedob két büntetőt! Méltó zárszó a találkozó végére, megvan a meccs! (67:61) (67:61)

00:03
    Sípová még bedob egy közelit, de ez már nem oszt, nem szoroz, Mészárosné kér egy időt, három másodperc, négy pont előny, miénk a labda: BRONZÉRMES MAGYARORSZÁG! (65:61) (65:61)

00:11
    Kimarad a cseh tripla! (65:59) (65:59)

00:30
    Azonnal faultol Soukalová, Kiss állhat a vonalra és be is dobja mindkettőt! Egy hajszálnyira van a magyar bronzérem! (65:59) (65:59)

00:31
    Kiss személyije után Reisingerová állhat a vonalra, de csak az elsőt dobja be, így marad a kétlabdás különbség! (63:59) (63:59)

00:46
    Kulcsfontosságú hiba, Studer mindkét büntetőt elrontja! (63:58) (63:58)

00:46
    Studer faultot harcol ki! Matusková a vétkes, kipontozódik! (63:58) (63:58)

01:17
    Studer válaszol egy kettessel, bő egy perc a bronzéremig! (63:58) (63:58)

01:42
    Reisingerová fejezi be a figurát az időkérés után, kosár a vége. (61:58) (61:58)

01:57
    Belül az utolsó két percen, cseh időkérés. (61:56) (61:56)

01:57
    Kiss bedobja mindkettőt, nagyon fontos momentum volt. (61:56) (61:56)

02:16
    Studer javít, labdát szerez, indít, Holesínská faultol! (59:56) (59:56)

02:43
    Reisingerová lesapkázza Studert, majd Nagy visszaszerzi, de lejár a támadóidő. A cseheké a labda. (59:56) (59:56)

03:01
    Nagy faultolja most Holesínkát, aki bedobja mindkét büntetőt. Három perccel a vége előtt egylabdás meccs! (59:56) (59:56)

03:53
    Malecková ront, majd leüti Nagyot. Lecserélik. (59:54) (59:54)

04:22
    Dubei mindkét egypontost elrontja, a legrosszabbkor csinálnak hibákat a lányok. (59:54) (59:54)

04:36
    Malecková mindkettőt értékesíti is, majd faultol, Dubei harcolta ki. (59:54) (59:54)

04:36
    Dubei faultol, büntetők következnek. (59:52) (59:52)

04:36
    Nagy labdát szerez, de Dubei elejti, visszaszerzik a csehek. Már az utolsó öt percen belül vagyunk, minden támadásnak óriási jelentősége van! (59:52) (59:52)

05:32
    Ismét időt kérnek a hazaiak, nem esnek be a dobásaik, míg a magyarok a gyűrű közeléből sorra szerzik a pontokat és harcolják ki a faultokat. Utóbbiból nyolccal többet ütöttek be a csehek. (59:52) (59:52)

05:39
    Studer újabb gólpasszt oszt ki, Kiss pedig befejezi, közte hét! (59:52) (59:52)

06:30
    Nagy már 18 pontnál és 8 lepattanónál tart, Kiss 13-nál a túloldalon Holesínská 14-nél és Sípová 11-nél, a többiek tíz pont alatt. (57:52) (57:52)

07:14
    Nagyot megint nem tudják belül megtartani, újabb kosarat szerez. (57:52) (57:52)

07:40
    Sípová teszi vissza egy támadót, Reisingerová rontotta el előtte a hármast. (55:52) (55:52)

08:03
    Kiss mindkét büntetőt a helyére küldi, öttel vezetünk! Az eddigi legnagyobb különbség a javunkra. (55:50) (55:50)

08:03
    Matusková is beüti negyedik személyijét, időt kérnek a csehek. (53:50) (53:50)

08:17
    Malecková triplája lejön, az utóbbi időben nem esnek be a kinti dobásaik. (53:50) (53:50)

08:44
    Soukalová mindkét büntetőjét elrontja Nagy faultja után, a magyar lány leszed a lepattanót. (53:50) (53:50)

09:02
    A második félidőben csendesebb volt Nagy, most ő is beköszön. (53:50) (53:50)

09:27
    Holesínská gyors kosárral válaszol egy szép játék után. (51:50) (51:50)

09:44
    Kuttor rontott kettesével kezdődik az utolsó tíz perc. (51:48) (51:48)

30:01
    Elkezdődött a 4. negyed. (51:48)

30:00
    Befejeződött a 3. negyed. (51:48)

00:01
    Két rossz vállalás a végén, előnnyel mehetünk a záró etapra. (51:48) (51:48)

00:35
    Most Horváth szerez labdát, Kuttor pedig kosárral fejezi be a gyors támadást, hárommal vezetünk. (51:48) (51:48)

00:54
    Mindkét fél sok hibával játszik, eladott labdák, rossz vállalások, lépéshibák ezek következményei. (49:48) (49:48)

01:15
    Matusková elveszi Kuttortól, a cseheké a labda! (49:48) (49:48)

01:48
    Böröndy két büntetőt is értékesít, ismét nálunk az előny. (49:48) (49:48)

01:42
    Bő tíz másodperc alatt két faultot is kiharcolunk. (47:48) (47:48)

01:58
    Sorcsere Csehországnál, Malecková mellédobja a triplát. (47:48) (47:48)

03:09
    Dubei nepörköli második hármasát, ez a legjobbkor jött most. (47:48) (47:48)

03:33
    Nagy hibája után Krejzová is kosarat szerez, újra néggyel lépnek meg a csehek. Időkérés. (44:48) (44:48)

03:52
    Reisingerová betalál most, nagyon lelassult, töredezetté vált a játék. (44:46) (44:46)

04:33
    Sorozatos labdakezelési hibákat vétenek a házigazdák, most mi támadhatunk. (44:44) (44:44)

05:15
    Nagy megszerzi a labdát, végigviszi, majd leosztja, Kiss pedig kosárral fejezi be az akciót. Egál! (44:44) (44:44)

06:18
    Sípová negyedik faultja, le kell ülnie, Nagy pedig mindkét büntetőt értékesíti. (42:44) (42:44)

06:38
    Mészárosné időt kér. (40:44) (40:44)

06:40
    Holesínská betermel még egy hármast, 12 pontnál tart, Csehország pedig három pontos előnyben van. (40:44) (40:44)

07:10
    Sípová kettese jó, megint a cseheknél az előny. (40:41) (40:41)

07:15
    Studer megszerzi a labdát, de Dubei kezéből kicsúszik. Studer sokadik szép védekezése volt. (40:39) (40:39)

7:33
    Horváth újra eredményes, ismét fordul a kocka. (40:39) (40:39)

07:41
    Holesínská betalál, a hazaiaknak nagyon kellett már ez a kosár. (38:39) (38:39)

08:12
    Lejár a csehek támadóideje, a magyaroké a labda. (38:37) (38:37)

08:39
    Három elrontott közeli és leszedett támadó után Horváth végül felrakja, vezetünk a mérkőzés során először! (38:37) (38:37)

09:05
    Két triplát is elrontunk, de mindig megvan a lepattanó. (36:37) (36:37)

09:51
    Reisingerová ellépi, rosszul kezdi a házigazda a második félidőt. (36:37) (36:37)

20:01
    Elkezdődött a 3. negyed. (36:37)

A festékből szerzett pontokban jól állunk, 18-10-re vezetünk ebben, támadópattanók után viszont 11-5-re a csehek vezetnek. A 45%-os triplamutatójuk rendkívül erős.

Legjobb dobók:
    Nagy 12 pont, 4 lepattanó, 3/4 mezőnyből, 6/11 büntető
    Kiss 9 pont, 7 lepattanó
    Dubei 6 pont, 3 lepattanó

Holesínská-Matusková-Sípová 7-7-7 pont

A második negyed közepétől óriási futást produkált a magyar csapat , és ledolgozta tetemes hátrányát. Ugyan a vezetést még nem vettük át, de a mi szempontunkból a legrosszabbkor jött a szünet.

20:00
    Vége a második negyednek. (36:37)

00:01
    Dubei ellépi, ezzel ért véget az első félidő. (36:37) (36:37)

00:44
    Egy rossz hármas után Horváthé a támadó és Dubei beveri kintről! (36:37) (36:37)

01:21
    Matusková szintről távolról felel. Heroschova gólpassza után. (33:37) (33:37)

01:39
    Böröndy-tripla! Tizenöt pontos hátrányt dolgoztunk le, már csak egyetlen egységnyivel vannak előttünk a házigazdák. (33:34) (33:34)

01:59
    Fadrhonsová ellépi, miénk a labda! (30:34) (30:34)

02:06
    Megint Nagy állhatott a vonalra és megint elrontott egyet, de most ezek az egy pontot is sokat jelentenek. (30:34) (30:34)

02:17
    Ráadásul faulttal együtt volt jó a kosár, de a büntető kimaradt, viszont Dubeié a támadó. (29:34) (29:34)

02:17
    Az időkérés után jó az első figura, Nagy eredményes, átlépi a tíz pontot. (29:34) (29:34)

02:19
    Holesínská egy rossz tripla után betakarja Böröndyt, Mészárosné időt kér. (27:34) (27:34)

02:48
    Horváth azonnal válaszol, most klappol a támadójátékunk. (27:34) (27:34)

03:04
    Holesínská dob egy szép közelit, húzza a csehek szekerét. (25:34) (25:34)

03:20
    Kiss ismét büntetőből eredményes, ő bedobja mindkettőt. (25:32) (25:32)

03:20
    Sorozatos rontott dobások mindkét oldalon, a csehek időt kérnek. Kijöttünk a hullámvölgyből, de még mindig tetemes a hátrány. (23:32) (23:32)

04:07
    Studer nagyon harcias, a rontott dobása után leszedi a saját lepattanóját és visszateszi, két pont a jutalma. (23:32) (23:32)

04:42
    Most Krejzová szerzi meg Studertől és dob egy kosarat, megtört a jó szériánk. (21:32) (21:32)

05:08
    Studer labdaszerzése után Dubei dob egy kettest, visszajövünk tíz ponton belülre. (21:30) (21:30)

05:56
    Dubei természetesen az egyik büntetőt váltja pontra. (19:30) (19:30)

06:00
    Krejzová ellépi, Kuttoré a labda, de elrontja a dobást, Dubei leszedi a támadót, Matusková pedig odaüt neki. (18:30) (18:30)

06:37
    Kiss egy büntetőt bedob, araszolunk, pedig ezekkel lehetne zárkózni. (18:30) (18:30)

06:47
    A hétpontos, kéttriplás Sípová harmadik személyije volt ez már. (17:30) (17:30)

06:47
    Holesínská kiejti a labdát, Sípová kénytelen faultolni, a csehek időt kérnek. (17:30) (17:30)

07:04
    Megvan a második negyed első magyar kosara, Kiss tette a helyére a labdát. (17:30) (17:30)

08:01
    Kosár nincs, de most két jó büntetőt láthattunk, Soukalová követte el őket. (15:30) (15:30)

08:25
    Egyesével araszolnak a felek, most Nagy ront egypontost. Így is kilenc egységnél jár már. (15:28) (15:28)

08:43
    Sípová is egyet elront a büntetők közül, Nagy első személyijét ütötte be. (14:28) (14:28)

09:04
    Aho egy büntetőt pontra vált, egyet elront. (14:27) (14:27)

09:04
    Alig egy perc telik el, de mindkét fél bőszen cserél máris. (13:27) (13:27)

09:41
    Fadrhonsová rögtön betalál, demoralizáló kosár. (13:27) (13:27)

10:00
    Eddig az extra távoli dobások jelentik a különbséget a két csapat között. (13:25) (13:25)

10:01
    Elkezdődött a második negyed. (13:25)

10:00
    Befejeződött az 1. negyed. (13:25)

00:01
    Krejzová kettese beakad, ez a zárszó a negyed végén. (13:25) (13:25)

00:22
    Weninger eladja a labdát (nem először). (13:23) (13:23)

00:40
    Hiába hagyta ki, Soukalová leszedte a támadót és kosarat szerzett belőle, így pillanatnyi fellángolásunk után máris tíz pont a hátrány. (13:23) (13:23)

01:01
    Matusková büntetőzhet, de a másodikat kihagyja. (13:21) (13:21)

01:18
    Hosková töri meg a cseh gólcsendet. (13:20) (13:20)

01:41
    Most Kiss talál be, miután leszedte a saját lepattanóját. (13:18) (13:18)

02:16
    Most mindkettő a helyén, átlépjük a tíz pontot. (11:18) (11:18)

02:16
    Nagy harcol ki újabb faultot, jöhetnek a kritikus büntetők. (9:18) (9:18)

02:25
    Sorozatos eladott labdák és rossz dobások most mindkét oldalról, közeledünk az első negyed hajrájához. (9:18) (9:18)

03:35
    Matusková bever még egy triplát, szétdobnak minket a csehek. (9:18) (9:18)

03:41
    A csehek 3/5 triplája eddig nagyon extra tőlük, a magyarok közül csak Nagy játszik jól. (9:15) (9:15)

03:41
    Lejár a magyar támadóidő, elveszik a labdát. (9:15) (9:15)

04:10
    Soukalová lerohanásból dob egy kettest. (9:15) (9:15)

04:22
    Meggyűlik a bajunk a büntetőkkel, most Kuttor ront egyet. (9:13) (9:13)

05:07
    Nagy megint csak egy büntetőt értékesít, de így is ő a legeredményesebb játékosunk. (8:13) (8:13)

05:25
    Kiss faultja után Reisingerová értékesíti a két egypontost. (7:13) (7:13)

05:45
    Studer újabb gólpassz, most Nagy fejezi be kosárral. (7:11) (7:11)

06:05
    Sípová újabb hármast hint be, ez már a harmadik nekik. (5:11) (5:11)

06:20
    Studer labdáját Kiss váltja kosárra, zárkózunk. (5:8) (5:8)

06:34
    Matusková hibázik, visszalép a saját térfelére, eladott labda, a magyarok jöhetnek. (3:8) (3:8)

06:39
    Nagy egy büntetőt bedob, a második lejön. (3:8) (3:8)

06:40
    Nagy javít, megszerzi a labdát, majd faultot harcol ki. (2:8) (2:8)

06:57
    Kiss egy lepattanó után kidobja az oldalvonalon túlra. Nagy hiba, a házigazdák jöhetnek. (2:8) (2:8)

07:43
    A csehek beütik a harmadik személyijüket elég hamar. (2:8) (2:8)

08:07
    Nagy kettesével megvannak az első magyar pontok is. (2:8) (2:8)

08:22
    Holesínská leszedte a pattanót, majd végigvitte és feltette, 8-0. (0:8) (0:8)

08:45
    Böröndy egy fault után azonnal lejön, Studer a helyé. Aho kettese lejön, a cseheké a labda. (0:6) (0:6)

08:59
    Holesínská is beköszön kintről, pazar dobóformában kezdenek a csehek. (0:6) (0:6)

09:20
    Böröndy ront egy kettest, majd leszedi a támadót, de eladja. (0:3) (0:3)

09:45
    Sípová rögtön egy hármassal nyit. (0:3) (0:3)

09:58
    A cseheké a feldobás! (0:0) (0:0)

00:01

Kis statisztikai útmutató:

A mieink 44%-kal céloznak eddig kétpontosból, 32,5%-kal a hárompontos vonalon túlról, 62,3%-kal büntetőből, ezek mind magasabbak 4-5%-kal a házigazdák mutatóinál, ami elég soknak számít. Emellett jobban lepattanóznak a magyarok (főleg védőoldalon), több labdát szereznek és kevesebbet adnak el, több gólpasszt adnak, viszont a csehek több blokkot osztanak ki.

Fontos mutató még, hogy a festékből mindenképpen a mieink az eredményesebbek, hiszen átlagban 31,7 pontot szereznek innen, a csehek viszont csak 22,3-et. Ugyanígy meghatározó adat, hogy ellenfeleink gyakorlatilag nem szereznek kosarat leindításból, míg a magyarok meccsenként több, mint kettőt, illetve a kispadunk is jobban teljesít, a cseresor kereken nyolc ponttal szerez többet, mint Csehország másodvonala.

Gyakorlatilag nincs olyan statisztika, ami ne Magyarország mellett szólna, egyszer nagy csatában már nyertünk is és bár összességében talán jobb erőkből áll a cseh válogatott, egy ennyire jól sikerült világbajnokság nem zárulhat érem nélkül számunkra.

U17-es lányaink emberfeletti teljesítmény nyújtanak a Csehországban zajló világbajnokságon, azok után, hogy veretlenül jutottak el a legjobb négyig, a címvédő USA csapatától kaptak ki egy szoros találkozón. Ezúttal a házigazdákkal küzdenek meg a bronzéremét, akikkel már találkoztak a csoportkörben. Akkor parádés meccset játszottak a felek, hiszen a magyar válogatott hosszabbításban győzte le esélyesebbnek vélt ellenfelét a 27 pontot szóró Dubei vezérletével. Ezúttal is elmondhatjuk, hogy a két keret erősségét nézve nem feltétlenül mi vagyunk az esélyesek, de egyszer már sikerült – miért ne sikerülhetne még egyszer?

18:00-tól jövünk a meccsel!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Tamás Gobodics

Magyarország: Dubei Dóra, Weninger Virág, Böröndy Dominika, Kiss Virág, Jankó Flóra, László Boróka, Aho Nina, Solymosi Noémi, Horváth Krisztina, Nagy Dorottya, Kuttor Enikő, Studer Ágnes
    Csehország: Karolnia Malecková, Lenka Soukalová, Lucie Hosková, Magdalena Heroschova, Karolina Fadrhonsová, Michaela Matusková, Natálie Stoupalová, Michaela Gaislerová, Tereza Sípová, Petra Holesinská, Julia Reisingerová, Michaela Krejzová