KTE-Phoenix Mecano – Balmazújváros 3:1 (vége) | Puskás Akadémia FC – Jagodina 2:0 (vége)
Puskás Akadémia FC
2:0 (0:0)
FK Jagodina
szerda 09.07.2014, 17:30 • Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia, Felcsút • Felkészülési mérkőzések

A győzelmet jobban akaró PAFC megérdemelten győzött 2-0-ra a képességeihez mérten gyengén játszó FK Jagodina ellen. (19:18:29)

91
    Már a hosszabbításban hatalmas védést mutat be Hajdúch: 20 méterről elvégzett szabadrúgást tornáz ki a felső sarokból.

89
    Ismét remekel a magyar légvédelem: egymás után fejelik ki a beadásokat a fehér mezesek.

85
    Utolsó előtti védőként veszít labdát a jagodinai játékos, de a hátul maradt csapattársa megállítja a két magyar támadót.

86
    Túl mély szabadrúgást húz le a szerb kapus.

83
    Ismét tizenegyesgyanús szituációt enged tovább a bíró a magyar kapu előtt, a hevesen reklamáló szerb játékos pedig sárga lapot kap.

82
    Mintaszerű szerelés után megint nem alakul ki szerb helyzet, sőt szabadrúgás kifelé lerántás miatt.

80
    Újabb kemény szabálytalanságot úszott meg szóbeli figyelmeztetéssel Fábio. Az biztos, hogy a brazil bekk nem riad vissza a keménységtől.

79
    A Puskás Akadémia előtt is nagy lehetőség adódik: a baloldali beadás után itt is csupán egy kicsivel több erő hiányzik a gólhoz, a védő ugyanis a gólvonalról tisztáz.

77
    Az eddigi legnagyobb szerb helyzetre került sor. A támadó egy remek kiugratás után kicselezte a kapust is, de kiszorított helyzetből tudott már csak kapura gurítani, így a gólvonalról a visszaérő magyar védők tisztáztak.

75
    Bár a felkészülési mérkőzéseken az eredmény jelentéktelen, úgy tűnik, a kétgólos hátrány a játéktól való kedvét is elvette a szerb csapatnak.

Újabb agilis labdaszerzés után jutott lövőhelyzethez az Akadémia, de a szerb kapus kiütötte a labdát, a kipattanót pedig saját védője fejelte haza, így megfoghatta azt a hálóőr.

72
    Mintegy 23-24 méterről végezhetett el szabadrúgást a PAFC, de a lövés jócskán kapu fölé szállt.

70
    Jogosnak tűnő tizenegyest nem fúj be a játékvezető. Egy jobb oldalról érkező szerb beadás mintha a magyar középhátvéd kezéről vágódott volna le.

69
    Az elmúlt percekben jobbára a mezőnyben folyik a játék. A Jagodina próbálja áttörni a magyar csapat védelmét, de a lelkesen játszó fiatalok ellen eddig nem sok babér termett a szerbek számára.

68
    Tetszetős akciót futtat végig a PAFC a jobb szélen, de a beadás hosszúnak bizonyul.

60
    A Puskás Akadémia gólt szerzett!
    Megduplázza előnyét a magyar csapat. Tischler Patrik büntetőből eredményes.

58
    A gól nem sokat változtatott a játék képén: továbbra is a Jagodina birtokolja többet a labdát, mindhiába.

56
    A szünetben mindkét csapat többet cserélt, a pályára lépő akadémista fiatalok pedig összehozták a vezető gólt.

54
    A tizenhatos környékére eddig egyik csapat sem jutott el a fordulás után, így helyzetek nem alakulhattak ki.

53
    Nagyot változott a játék képe: a 2. játékrészben eddig szinte csak a Jagodina birtokolta a labdát.

50
    Vélhetően a támadójátékkal nem volt elégedett a szerb vezetőedző, s erre a szünetben felhívta játékosai figyelmét is. Szemmel láthatóan nagyobb intenzitással játszanak a kékek.

46
    Elég csapkodó a játék a folytatás után, egymásnak adják vissza a labdát a csapatok.

46

45 perc játék után enyhe mezőnyfölényt tudhat magáénak a Puskás Akadémia, a veszélyesebb helyzetek is Benczés Miklós csapata előtt adódtak, egy alkalommal kapufáig is eljutott a PAFC. A Jagodinából hiányzik az átütőerő, de a szabadrúgásaikban és szögleteikben több veszély lakozik.

45
    Kőkemény szabálytalanság a magyar csapattól, de sárga lap ezért sem jár.

42
    A pontrúgásokból viszont több veszélyt tud kialakítani a jagodinai együttes.

41
    Jó ütemű indítás találja meg Ivan Miladinovicot, beadása azonban szögletre pattan. Ez veszélyesebben is alakulhatott volna.

40
    Motiváltabbnak tűnnek a Puskás Akadémia játékosai. A legtöbb párharcot ők nyerik meg.

38
    Dusan Martinovic veszélyeztet, lövését Hajdúch kapusnak kell szögletre tolnia.

37
    Újabb szöglet jelzi a Puskás fölényét, de ez sem okoz gondot a szerb védelemnek.

36
    Egyre jobban érik a magyar gól. Ezúttal az utolsó pillanatban mentenek szögletre a védők. A sarokrúgás viszont veszélytelen.

34
    Remek kiugratás után Fábio rántja vissza a Jagodina támadóját, de lapot nem kap a brazil bekk.

33
    Hatalmas lövés csattan a kapufán, közel járt a gólhoz a magyar csapat.

32
    Az eddig magabiztosan védő Lubos Hajdúch újabb szerb beadást húz le.

30
    A PAFC jobbhátvédje, Fabio szabálytalankodik. A megítélt szabadrúgás lesen találja az egyébként is kapu fülé fejelő Jagodina-játékost.

27
    Tischler Patrik egyedül próbált kapura törni, de 3-4 szerb védővel találta szemben magát. El is vesztette a labdát.

24
    20 méterről, jó szögből elvégzett szabadrúgás hal el a sorfalban, a kipattanó utáni lövést bravúrral tolja ki a Puskás kapusa.

23
    Remek labdaszerzés és egyéni akció végén kerül helyzetbe a PAFC, de lövésig nem jutnak a fehér mezesek.

21
    Veszélyes magyar beadás után kissé alászalad a labdának a szerb kapuvédő, de a védői eltakarítanak.

20
    Magyar védelmi hiba után blokkolnak szögletre a védők. A Jagodina sarokrúgása után viszont szabadrúgás kifelé.

19
    Egyelőre sok apró, mezőnybeli szabálytalanság tördeli a játékot.

15
    Az első negyed óra végén elmondható, hogy enyhe mezőnyfölényben játszik a magyar csapat.

14.
    Gyengécske lövéssel ugyan, de újabb PAFC-akció fejeződik be.

12
    Szakály Dénes szögletét öklözi ki a szerb kapus.

11
    Remek kiugratás után 16 méterről megeresztett lövés kerüli el a Jagodina kapuját.

8
    Lesállás után a Puskás Akadémia végezhet el szabadrúgást.

7
    Szerb szögletet húz le a PAFC kapusa.

5
    Lesgyanús szituációban került helyzetbe a szerb csapat, de a labdaátvétel hosszú lett.

3
    A Puskás Akadémia kezdte a találkozót, ők adogatnak hátul az első másodpercekben.

1

A Puskás Akadémia július 27-én a DVTK ellen kezdi meg bajnoki szereplését.

A szerb csapat a jövő csütörtöki, CFR Cluj elleni Európa-Liga selejtező mérkőzésre készül elsősorban.

17:30-as kezdettel az NB1 legutóbbi szezonjának 14. helyezettje, a Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia csapata
    felkészülési mérkőzésen csap össze a legutóbbi szerb bajnokság bronzérmesével, az FK Jagodinával.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30 - kor kezdődik.