67:65 (17:19, 19:14, 15:18)
Magyarország
csütörtök 10.07.2014, 18:00 • Heraklion Arena, Heraklion • U20 férfi EB

em a
    Egy nagyon jó mérkőzést játszottunk a jóval rutinosabb görög válogatott ellen, ami a britek elleni győzelem után újabb nagyszerű eredménynek számít. A fiúk jól játszottak, megvolt a labda a győzelemhez, de Perl nem tudta feltenni pontot érően az utolsó pillanatban, így egy szoros vereség lett a vége.

Folytatás holnap Lettország ellen! (20:15:06)

40:00
    Mérkőzés vége. (67:65)

00:01
    Nincs meg! Perl nem tudta már feltenni a legvégén, két ponttal kikaptunk Görögországtól! (67:65) (67:65)

00:09
    Kamperidis bedobja az egyiket, kilenc másodperc! (67:65) (67:65)

00:15
    Faultolnunk kell majd azonnal és bízni a büntetőkben. (66:65) (66:65)

00:15
    Görög időkérés. (66:65) (66:65)

00:35
    Perl könnyű kettest dob egy leindítás végén, egy pont! (66:65) (66:65)

00:42
    Kamperidis egy büntetőt elront! (66:63) (66:63)

01:02
    A második jó, két pont, egy perc, időkérés! (65:63) (65:63)

01:02
    Két rontott dobás után Váradi állhat a vonalra. (65:62) (65:62)

01:30
    Agravanist leüti Perl, de az erőcsatár mindkét büntetőjét bedobta. (66:62) (65:62)

01:55
    Bognár tempóját blokkolja Agravanis, a görögöké a labda. (63:62) (63:62)

02:50
    Simon dob egy tempót futtából, nagyon fontos kosár volt. (63:62) (63:62)

03:33
    Perl nagyon rosszkor ront, előbb egy tempót, majd egy ziccert is. (63:60) (63:60)

04:50
    Agravanis büntetője jó, miután elrontotta az elsőt. (63:60) (63:60)

05:02
    Csákvári még az előző támadásnál kipontozódott. (62:60) (62:60)

05:02
    Simon egy büntetőt értékesít megint, de egyet elront, ezek iszonyatosan fognak hiányozni a végén. (62:60) (62:60)

05:42
    Simon dob egy tempót, így nem szakadunk le végleg, labdán belül vagyunk. (62:59) (62:59)

06:03
    Kamperidis faulttal együtt dobta az előzőt, jó a büntető is. (62:57) (62:57)

06:03
    Kamperidis is a gyűrű közeléből szerez kosarat, az utóbbi percekben megint megnyílt a festék előttük. (61:57) (61:57)

06:27
    Simon egy büntetőt értékesít, egyet elront. (59:57) (59:57)

06:38
    Diamantakos is zsákol, sajnos megint meglógnak a görögök. (59:56) (59:56)

07:16
    Agravanis zsákol, eléri a tíz pontot. (57:56) (57:56)

07:42
    Váradi gólpasszából Bán betermel egy triplát, ismét fordítunk! (55:56) (55:56)

08:40
    Bochoridis ismét eredményes, az előző negyed végén átváltott agresszív üzemmódba. (55:53) (55:53)

08:53
    Molnár két büntetője az első két magyar pont a záró etapban. (53:53) (53:53)

09:33
    Christodoulou szerez kosarat belépésből, Bochoridis találta meg a labdával. (53:51) (53:51)

30:01
    Elkezdődött a 4. negyed. (51:51)

Már hatpontos hátrányban is voltunk, de nem engedtük elhúzni a hazaiakat, így meccsben maradtunk. Aki az utolsó tíz percet nyeri, az a meccset is nyeri!

30:00
    Befejeződött a 3. negyed. (51:51)

00:34
    Sinkovits ad szép passzt Molnárnak, aki nem rontja el, ismét egál. (51:51) (51:51)

00:58
    Bochoridist eddig jól megfogtuk, most szépen tört be és tette fel, kettő oda. (51:49) (51:49)

01:14
    Váradi állhat oda a vonalra, de egyet elront, egál. (49:49) (49:49)

01:33
    Egy lepattanó után végigrohannak a házigazdák, Kamperidis pedig bezsákolja, újra náluk az előny. (49:48) (49:48)

02:08
    Most Bakk tripláját blokkolja Kamperidis, de a görögök bő négy perce nem szereztek pontot. (47:48) (47:48)

03:00
    Lejár a görög támadóidő, de Váradi hármasa sem jó. (47:48) (47:48)

03:1
    Molnár visszateszi, fordítunk! (47:46) (47:46)

03:15
    A +1 kimarad, miénk a támadó, Bognár ezt is elrontja, de leszedi a saját labdáját. (47:46) (47:46)

03:30
    Faulttal együtt volt jó a kosár, jöhet még egy büntető az egyenlítésért, de időt kérnek a görögök. (47:46) (47:46)

03:30
    Bazsó szerez labdát, Bognárnak adja, aki beviszi és kosarat szerez, egy pontra zárkózunk fel! (47:46) (47:46)

04:08
    Perl hármasa lejön, Simoné a támadó, de Csákvári támadóhibát követ el. Egy rossz görög tripla után Bognár harcol ki faultot, dobás még nincs. (47:44) (47:44)

05:13
    Perl büntetőzhet, de csak egyet dob be, így araszolunk közelebb. (47:44) (47:44)

05:50
    Az időkérés után Bognár kapja meg jó helyzetben a labdát és fel is teszi, ő is eléri a tízet. (47:43) (47:43)

06:12
    Váradi tempója lejön, a támadás végén pedig Poulianitis triplával büntet, közte hat, időt kérünk. (47:41) (47:41)

06:35
    Siologkas ezúttal bent kapja meg a labdát Agravanistól, fel is teszi. (44:41) (44:41)

06:54
    Most Perl pöcizi vissza Váradi kimaradt dobását, már 14 pontnál jár. (42:41) (42:41)

07:14
    Siologkas teszi vissza a támadópattanót, ezzel nem tudunk mit kezdeni. (42:39) (42:39)

07:41
    Perl egy tempódobással válaszol, ma neki van eddig nagy meccse, Váradi csendes. (40:39) (40:39)

08:04
    Bognár eladott labdája után indultak a hellének, Agravanis húzza be a labdát, nyolcpontos. (40:37) (40:37)

08:46
    Három dobásunk is kimarad, de Simon szépet zsákol egy gyorsindítás után, ez volt az első kosara. (38:37) (38:37)

09:34
    Folytatódik minden, Molnár faultol, Agravanis két büntetőt dob, mindkettő jó. (38:35) (38:35)

09:44
    Bognár közelijével indul a második félidő, már nyolc pontnál tart. (36:35) (36:35)

20:01
    Elkezdődött a 3. negyed. (36:33)

A legárulkodóbb a büntetőarány, ugyanis míg mi kilencszer állhattunk a vonalra, addig a házigazdák már húsz egypontost dobhattak.

13-6 a támadópattanók aránya, ráadásul ezekből rendre eredményesek voltak a hellének, míg mi kevésbé. Így az sem nagy előny, hogy 41,4%-kal dobunk mezőnyből, ők pedig csak 34,4%-kal, a triplákat mi 36,4%-kal, ők pedig csupán egyet tudtak bedobni nyolc kísérletből.

Az első negyed jó játéka után a második játékrész főleg a szenvedésről és a magasságbeli gondok leküzdésével telt a részünkről. Nem tudunk egyelőre mit kezdeni a palánk alatt a görögökkel, sok támadólepattanót szereznek, ezekből rengeteg faultot harcolnak ki, így nem meglepő, hogy megfordították a találkozót.

20:00
    Vége a második negyednek. (36:33)

00:44
    Kamperidis teszi vissza a lepattanót, nem tudunk ezekkel mit kezdeni. (36:33) (36:33)

01:07
    Bognár passzából Bán dob egy tempót, nem szakadunk le. (34:33) (34:33)

02:08
    Agravanis értékesít két büntetőt, nagyon sokat faultolunk. (34:31) (34:31)

02:54
    Bakk leszedi a támadót Váradi rontott tempója után, de betakarják. Újra leszedi, végig játsszuk és dob belőle egy hármast, nagyon kellett. (32:31) (32:31)

03:29
    Perl hármasa lejön, indulnak a görögök és Liapis egy szép tempóval fejezi be a támadást. (32:28) (32:28)

04:05
    Bazsó eladja a labdát, Agravanis pedig a rossz dobás után ismét leszedi a támadót és vissza teszi, vezetnek a görögök. (30:28) (30:28)

04:34
    Csákvári faultol, neki is a harmadik. Kamperidis bedobja mindkét büntetőt, egál! (28:28) (28:28)

04:46
    Liapis bevágja a görögök első tripláját, újra két pontnyira jönnek fel azután, hogy némi levegőhöz jutottunk. (26:28) (26:28)

05:39
    Két görög eladott labda után két rossz dobást tudunk felmutatni, ezzel már 50% alá csúszik a mezőnymutatónk, de ez még így jóval erősebb, mint a britek elleni dobószázalék. (23:28) (23:28)

06:16
    Perlt faultolták is, bedobja a +1-et, két támadásból hat pontot szerzett a Falco kiválósága. (23:28) (23:28)

06:36
    Perl a kezébe veszi a dolgokat, betörés után teszi fel a ziccert, már kilenc pontnál tart. (23:27) (23:27)

07:16
    Siologkas eredményes közelről, marad a kétpontos különbség. (23:25) (23:25)

07:41
    Perl bevág egy hármast, nagyon kellett ez a magyar csapatnak, ez a negyed eddig csak a szenvedésről szólt. (21:25) (21:25)

07:52
    A +1 kimarad, de megint leszedik a támadót, újabb fault, megvan az öt hibánk. Ezúttal is csak egy megy be, ezzel legalább szerencsénk van. (21:22) (21:22)

08:03
    Siologkas vissza is teszi, faulttal együtt ráadásul, egy pontra jöhetnek fel. (20:22) (20:22)

08:04
    A görögök kettőt közelről, Bán egyet középtávoltól dob mellé, de Siologkasé a támadó. (18:22) (18:22)

08:53
    Görög pont nincs, helyette egy Bán-büntető van, a második lejön, Bognár ellépi, jöhet a házigazda. (18:22) (18:22)

09:24
    Maragkos egyet dob be, de a második után megint a görögöké a támadó, Bán odaüt és megint büntetők következnek. A támadópattanókkal meggyűlik a bajunk. (18:21) (18:21)

09:24
    Perl faultol, megint Maragkos dobhat a vonalról. (17:21) (17:21)

09:43
    Perl betörés utáni kosarával kezdődik a második negyed. (17:21) (17:21)

10:01
    Elkezdődött a második negyed. (17:19)

10:00
    Befejeződött az 1. negyed. (17:19)

00:04
    Christodoulou újra a festékből eredményes, ezzel zárul az első negyed. (17:19) (17:19)

00:29
    Bognár szép horogdobással szerez kosarat, nagyon kellett már ez a magyar csapatnak. (15:19) (15:19)

00:50
    Egyet most is elront, négy pontnál tart. (15:17) (15:17)

00:50
    Maragkos elrontja mindkettőt, majd két támadót is leszednek a görögök, Garamvölgyi megint faultol, ez már a harmadik neki, le kell ülnie. Maragkos megint büntetőzhet. (14:17) (14:17)

01:12
    Garamvölgyi faultol, Maragkos büntetőzhet, de előbb időt kér Váradi Attila. Ráfér a fiúkra. (14:17) (14:17)

02:13
    Két rontott magyar hármas után Kamperidis is dob egy ziccert, már egy labdányira zárkózott a házigazda. (14:17) (14:17)

02:52
    Christodoulou dob egy ziccert egy betörés végén, megnyílt előtte a magyar festék. (12:17) (12:17)

03:03
    Maragkos dob még egy büntetőt, Garamvölgyi pedig kettővel válaszol, közte hét. (10:17) (10:17)

03:16
    Maragkos leszedi a támadót a kimaradt egypontos után és visszateszi, így jobban jártak a görögök. (9:13) (9:13)

03:20
    Perl eladott labdája után Sinkovits faultol, Spyrodinis pedig egy büntetőt értékesít. (7:13) (7:13)

03:54
    Perl is hozzászól, bedob egy tempót, 11-0-ás futást produkál a magyar válogatott. (6:13) (6:13)

04:00
    Agravanis zsinórban három dobást elront, le is cserélik azonnal. (6:13) (6:13)

04:46
    Bazsó értékesíti Perl passzát és dob egy triplát, kezdünk meglépni. (6:13) (6:13)

05:04
    Spyridonidis ellen sportszerűtlen hibát fújnak, de Simon mindkét büntetőt elrontja. (6:10) (6:10)

05:45
    Diamantakos elront egy középtávolit, a görögök már bő két perce nem szereztek pontot. (6:10) (6:10)

06:11
    Bochoridis beüti második faultját, Váradi pedig értékesít egy büntetőt. Bochoridis leül, négy ponttal vezetünk. (6:10) (6:10)

06:33
    Váradi Benedek megkezdi a termelést ma is, a cserék után rögtön bepörköl egy hármast, átvesszük a vezetést. (6:9) (6:9)

06:52
    Bochoridis eladja a második labdáját is rövid időn belül. (6:6) (6:6)

07:10
    Molnár dobása lejön a gyűrűről, de Váradi visszasegíti, tartjuk a lépést. (6:6) (6:6)

07:51
    Könnyű kosarakat rontott mindkét csapat, majd Bognár odaütött Diamantakosnak, a görög pedig bedobta mindkét büntetőt. (6:4) (6:4)

08:59
    Bognár megint válaszol, Simon passzát zsákolja be. (4:4) (4:4)

09:20
    Diamantakos megint eredményes a festékből, egyelőre könnyedén talál utat a magyar gyűrűig. (4:2) (4:2)

09:36
    Bognár egy tempóval válaszol, Váradi adta a gólpasszt. (2:2) (2:2)

09:50
    A görögök rögtön az első támadásból betaláltak, Diamantakos a kosárszerző. (2:0) (2:0)

00:01

A tegnapi bravúros győzelem után ma a házigazda görögök ellen lépnek pályára fiaink az U20-as Európa-bajnokságon. A brit válogatott legyőzése önbizalmat adhat, a védekezésből mindenképpen erőt meríthet a magyar csapat, a saját térfélen remekül dolgoztak Váradi Attila tanítványai. A támadójátékon van mit csiszolni, de Váradi Benedek triplái mellett Simon és Perl is fel tudott nőni a hajrában, így végül megérdemelten kezdtük sikerrel az A-divíziós szereplésünket.

A görögök az első meccsen vereséget szenvedtek a tavalyi ezüstérmes Litvániától, tegnap viszont legyőzték a lett válogatottat, így ők is egy győztes meccs után érkeznek erre a derbire. A litván csapattól sem kaptak ki nagyon, nyolc pont volt a különbség, a lettek ellen pedig a hajrában, egy nagyon izgalmas találkozón arattak diadalt. Mindkét meccsen jóval több pont született, mint a magyar-brit ütközeten, a mieink jó védekezése találkozik tehát a görögök jó támadójátékával.

Legjobbjuk Eleftherios Bochoridis, a dobóhátvéd a két összecsapáson 20,5 pontot átlagol, védekezésben pedig a két blokkot – két és fél szerzett labdát átlagoló erőcsatár, Dimitrios Agravanis emelkedik ki. Bár csapatszinten nem magasabbak, az Agravanis-Diamantakos belső páros 208 ill. 212 centis, a gyűrű alatt valódi tornyokként funkcionálnak – a mieinknél Molnár Márton 208 cm, a többiek (a pályára nem nagyon kerülő Török 205 centijét leszámítva) maximum 200.

A mérkőzés 18:00-kor kezdődik, tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Tamás Gobodics

Görögország: Eleftherios Bochoridis, Michail Liapis, Stylianos Poulianitis, Alexandros Spyridonidis, Antreas Christodoulou, Yannis Papapetrou, Dimitrios Siologkas, Ioannis Kouzeloglou, Michail Kamperidis, Dimitrios Agravanis, Georgios Diamantakos, Kyprianos Maragkos
    Magyarország: Bazsó Brúnó, Bán Tibor, Simon Kristóf, Sinkovits Dániel, Bakk Krisztián, Perl Zoltán, Váradi Benedek, Csákvári Csaba László, Török Balázs, Bognár Kristóf, Molnár Márton, Garamvölgyi Ákos