Shakhter Karagandy – Shirak 4:0 (vége) | Astana – Pjunik 2:0 (vége) | FC Mika – RNK Split 1:1 (vége)
KF Laçi – NK Rudar Velenje 2:1 (3:2 bűnt. vége) | FC Daugava Riga – Víkingur 1:1 (vége) | Ekranas – Crusaders F.C. 1:2 (vége)
FK Budućnost Podgorica – SS Folgore / Falciano 3:0 (vége) | FK Lovćen Cetinje – Željezničar Sarajevo 0:1 (vége) | FK Atlantas Klapéda – Differdange 3:1 (vége)
FK Jelgava – Rosenborg BK 0:2 (vége) | Kalju – Fram Reykjavík 2:2 (vége) | FK Haugesund – Broughton 2:1 (vége)
Keşla FK – FC Tiraspol 3:1 (vége) | UE Sant Julià – FK Čukarički Stankom 0:0 (vége) | FC Chikhura Sachkhere – Turnovo 3:1 (vége)
FC Daugava Riga – Aberdeen FC 0:3 (vége) | KS Flamurtari Vlorë – FC Sioni Bolnisi 1:2 (vége) | FC Zimbru Chişinău – Shkëndija 2:0 (vége)
Fola – Göteborg 0:2 (vége) | IF Brommapojkarna – Vaasa 2:0 (vége) | Tromsö – Tartu FC Santos 6:1 (vége)
FC Spartak Trnava – Paola Hibernians FC 5:0 (vége) | FK Kukësi – FK Kairat Almaty 0:0 (vége) | Birkirkara – Diósgyőri VTK 1:4 (vége)
Aberystwyth Town FC – Derry City 0:5 (vége) | Bangor City FC – UMF Stjarnan 0:4 (vége) | PFK Litex Lovech – Veris FC Singerei 0:0 (elhal.)
College Europe – FC Vaduz 0:1 (vége) | Sligo – FK Banga Gargždai 4:0 (vége) | Fuglafjördur – Myllykosken Pallo 47 0:0 (vége)
Široki Brijeg – FK Qabala 3:0 (vége) | FC Koper – FK Čelik Nikšić 4:0 (vége) | Libertas – Botev 0:2 (vége)
Ferencvárosi Torna Club – Sliema Wanderers FC 2:1 (vége) | Glenavon FC – FH Hafnarfjördur 2:3 (vége) | Dundalk FC – Jeunesse 3:1 (vége)
Met. Skopje – Santa Coloma 2:0 (vége)
FC Mika
1:1 (1:0)
RNK Split
csütörtök 10.07.2014, 16:00 • Mika Stadion, Jereván • Európa liga

A Mika nagyot küzdött egész mérkőzésen, Karapetyan góljával sokáig esélyesek voltak a hosszabbításra, azonban végül a papírforma érvényesült, az utolsó percekben Bilic bebiztosította a Split továbbjutását. Ezzel a döntetlennel nem szégyenkezhetnek az örmények, a Split pedig megtartotta az első mérkőzésen kiharcolt kétgólos előnyét. A végeredmény: FC Mika – RNK Split 1:1!

3:1-es összesítéssel továbbjutó az RNK Split! (17:52:15)

90+4
    Ghazaryan lövése a végén nem talál kaput.

90+3
    A. Hakobyan buktatja Rogot az örmény térfélen.

90+2
    Belle adja be a szögletet, amit végül kivágnak a hazaiak.

90+2
    Erceg lövése vágódik szögletre egy örmény védőről.

90+1
    Még három percet hosszabbít a játékvezető.

90
    A rendes játékidő utolsó percébe léptünk.

89
    Összetörtek az örmények, hatalmasat küzdöttek, a továbbjutás azonban már nem fog összejönni.

88
    A Split gólt szerzett!
    Ezzel eldőlt! BILIC góljával egalizálnak a horvátok az utolsó percekben, ezzel pedig eldöntik a továbbjutás sorsát! A sok vendég helyzet végül góllá érett. Ezzel 1:1, összesítésben pedig 3:1 a Splitnek!

87
    Vidovic kerül helyzetbe, a lövését azonban Kasparov védi!

87
    Jól tartják magukat a horvátok, nem lesz egyszerű a második gól megszerzése a Mikának.

86
    Karapetyan faultolja Galovicot, értékes másodperceket nyerve ezzel a horvátoknak.

85
    A rendes játékidő utolsó öt percébe léptünk! Összesítésben továbbra is 2:1 a Splitnek!

83
    Bellét borítja fel Karapetyan, szabadrúgás a Splitnek.

82
    Rog is besárgul, A. Hakobyannak lépett oda.

81
    Bilic lövése mellé megy.

80
    Harmadik csere a Splitnél is: Vojnovic jön le, Dujmovic a helyén.

79
    A. Voskanyan szabadrúgása nem sokkal száll mellé!

79
    Rugasevic csúszik oda Satumyannak nagyon durván, megússza egy sárga lappal! Jó helyről jár a szabadrúgás!

78
    A másik oldalon Rog veszélyeztet! Az első lövését blokkolják, a második viszont nem sokkal, de elkerüli a kaput!

78
    Barseghyan lövésébe belelépnek a horvátok.

77
    Utolsó cseréjét is kihasználja az FC Mika: Movsisyant A. Hakobyan váltja.

77
    Glumac csak szabálytalanul tudja megállítani Satumyant, szabadrúgás!

75
    Mezőnyjáték folyik a pályán.

74
    Ghazaryan szögletét nem tudják kapura fejelni, felszabadítanak a védők.

74
    Újabb szöglet az örményeknek!

73
    Hatalmas izgalmak várhatóak az utolsó húsz percben!

72
    Támadnak a horvátok, ám Belle lövése nem találja Kasparov kapuját!

71
    Ghazaryant állítja meg lesen az asszisztens.

70
    Másodszor is cserél a Split: Glavina jön le, Rog váltja a horvátoknál.

69
    Lövések számát tekintve fej-fej mellett a két együttes.

69
    Erceg lövése kerüli el a kaput.

67
    Újabb örmény támadás végén Barseghyan lövését fogja Zagorac.

66
    Karapetyan szabadrúgását követően Alex próbálkozása téveszti el a kaput.

66
    Vojnovic szabálytalan Movsisyannal szemben, szabadrúgással jöhetnek az örmények.

65
    Összesítésben továbbra is a Split áll továbbjutásra 2:1-gyel!

63
    Kifejezetten jó eddig a második játékrész, mindkét oldalon láthattunk lehetőségeket.

62
    Ghazaryan buktatja Bellét, szabadrúgással jöhet a Split.

62
    Újabb örmény csere: H. Voskanyan hagyja el a játékteret, Beglaryan váltja.

61
    Satumyan lövését blokkolják, majd a másik oldalon Erceg próbálkozása téveszti el a kaput.

60
    A most beálló Belle rögtön megpróbálkozik egy lövéssel, Kasparov fogja!

59
    Támadó jellegű csere a Splitnél: Bagaric jön le, Belle folytatja a helyén.

57
    Karapetyan adja be a szabadot, Satumyan fejese pedig fölé száll.

57
    Rugasevic buktatja Movsisyant, szabadrúgás!

56
    Bagaric lövése alig kerüli el Kasparov kapuját, az eddigi legnagyobb horvát helyzet maradt ki!

55
    Grigoryant le is hozzák, Ghazaryan váltja.

54
    A balhé után Vojnovic is kap egy sárga kártyát.

54
    Grigoryan aztán Vojnovicnak is odarúg, egyből sárga. Kisebb dulakodást generált ezzel az örmény.

53
    Újabb örmény szabálytalanság, Grigoryan lép oda Bagaricnak.

52
    Erceg szöglete nem veszélyes, felszabadul a Mika tizenhatosa.

51
    Sarokrúgással jöhet a Split!

51
    Glumac lövése kerüli el az örmény kaput.

50
    Petrosyan egy sárgát is kap az előző faultjáért.

49
    Petrosyan lép oda keményen Vojvonicnak.

48
    A második félidő úgy kezdődik, ahogy az első abbamaradt: örmény támadással.

47
    A szögletet követően Karapetyan elé kerül a labda, a lövését hárítja Zagorac!

Elkövetett szabálytalanságok: 9:7

Kiélezett első játékrészt követően az utolsó perceket megnyomó Mika Sargis Karapetyan góljával 1:0-ás vezetéssel mehet szünetre. Az örmények a végére nagyon feljavultak, ennek köszönhetően pedig szépíteni tudtak összesítésben, és már csak egy gól kell ahhoz, hogy hosszabbításra mentsék a találkozót. A Split főleg Erceg szabadrúgásaiból veszélyeztetett, igazán nagy gólhelyzet azonban nem adódott a horvátok előtt.

45+2

45+2
    A végére még maradt egy Mika helyzet: Barseghyan lövését fogja szépen Zagorac, ez az első félidő utolsó momentuma.

45+1
    Az FC Mika gólt szerzett!
    Sokadik próbálkozásra megszerzik a vezetést az örmények, SARGIS KARAPETYAN lövését már nem tudja hárítani Zagorac kapus. 1:0-ra vezet a Mika, összesítésben ezzel még 2:1 a Splitnek!

45+1
    Karapetyan szögletét követően Grigoryan próbálkozását blokkolják a védők! Nyom a Mika!

45
    Karapetyan tekeri be a szabadrúgást, ami után szögletre tisztáznak a horvát védők.

44
    Rugasevic buktatja a szélen Barseghyant, szabadrúgás a hazaiaknak!

43
    A másik oldalon A. Voskanyan lövését blokkolják a Split védői!

42
    Rugasevic próbálkozik egy átlövéssel, nem találja el Kasparov kapuját.

41
    Satumyan szöglete már nem veszélyes.

41
    S. Karapetyan fejel kapura a beadást követően, Zagorac véd szépen! Újabb sarokrúgás a Mikának.

40
    Sarokrúgás az örményeknek!

39
    A másik oldalon Vojnovic szabálytalansága után jöhet szabadrúgással a Mika.

39
    A korábbiakhoz hasonlóan ezúttal is Erceg végzi el a szabadrúgást, szépen tekeri kapura, azonban Kasparov ezúttal is a helyén van és fogja a lövést!

38
    Glavina kapja a labdát, majd Alex buktatja. Jó helyről jár a szabadrúgás a Splitnek.

36
    Az első meccsen a 39. percig bírta a Mika kapott gól nélkül.

35
    Bilic buktatja Alexet a hazai tizenhatosnál.

33
    A játék kiegyenlített, ennek ellenére a horvátok próbálkoztak többet.

32
    A nagy hőségre való tekintettel egy ivószünet is beiktatásra került.

31
    A játék jelenlegi alakulása természetesen a horvátoknak kedvez, nem igazán jutnak el a kapukig a csapatok.

30
    Vojnovic is szabálytalan Karapetyannal szemben.

29
    Bagaric buktatja Gor Poghosyant.

27
    Az utóbbi percekben leült a játék irama.

25
    Középen folyik a játék, labdabirtoklás tekintetében kiegyenlített a párharc.

24
    A sok szabálytalanságból is látszik, hogy a hazaiak futnak az eredmény után.

23
    Barseghyan faultolja Rugasevicet, szabadrúgással jöhet a Split.

22
    Bagaric lövése nem talál kaput horvát oldalon.

21
    Erceg lövését kell védenie Kasparovnak!

20
    A huszadik perchez érve a Mika előtt adódott nagyobb gólszerzési lehetőség, azonban a horvátok is próbálkoznak.

19
    S. Karapetyan támadja meg Glumact, csak szabálytalanul tudja szerelni.

18
    Erceg felíveli a szabadrúgást, amit aztán kifejelnek az örmény védők.

17
    Igen durván játszanak az örmények, Gor Poghosyan buktatta legutóbb Bagaricot.

16
    A másik oldalon Vidovic lövése sem pontos, kirúgással jöhet a Mika.

15
    Gor Poghosyan próbálkozik átlövéssel, nem talál kaput az örmény játékos.

14
    A Mikának ugyebár a kétgólos győzelem is csak akkor jó, ha a horvátok nem szereznek gólt. Ebben az esetben hosszabbítás következne.

13
    S. Karapetyan tekeri fel a tizenhatosra a szabadot, a feljövő Alex veszi célba a horvátok kapuját, azonban Zagorac nagy bravúrral hárít! Az eddigi legnagyobb gólszerzési lehetőség!

12
    Vojnovic buktatja Movsisyant a vendég térfélen, szabadrúgás.

11
    Erceg vállalja el ezt is, ezúttal nem talál kaput a horvát támadó.

10
    Újabb örmény fault, ezúttal Glavina kapott egyet. Ismét szabadrúgással jöhet a Split.

9
    S. Karapetyan buktatja Zagoract.

9
    Satumyan sarokrúgását a társak nem tudják kapura tenni, felszabadul a horvát tizenhatos.

8
    Szögletet harcolnak ki az örmények.

7
    Erceg végzi el a szabadrúgást, kapura tartó lövését szépen fogja Kasparov!

7
    Vojnovicot buktatja Armen Petrosyan, szabadrúgással jöhet a Split egész jó helyről.

6
    Az első örmény próbálkozás: Barseghyan lövése kerüli el a kaput.

4
    Glavina tekeri középre a szögletet, ahol Bilic téveszt célt, kirúgással jöhet a Mika.

3
    Rögtön itt az első szöglet a mérkőzésen, a vendégek jöhetnek sarokrúgással.

3
    Glumact buktatják az örmények, szabadrúgással jöhet a Split.

2
    Igen meleg van Jerevánban, 34°C-ot mutat a hőmérő higanyszála.

1
    Barseghyan faultjával kezdődik a találkozó, Vojnovicnek pakolt oda egyet.

1

Az odavágóhoz képest az örmények alakítottak többet a felálláson, Aram Voskanyan vezetőedző három poszton változtatott, míg a horvátoknál Ivan Matic egyedül Bellét vette ki a kezdőből, helyette Bagaric kezd Jerevánban.

FC Mika: Kasparov – Movsisyan, Alex, A. Voskanyan, Gor Poghosyan – Armen Petrosyan (C) – Barseghyan, S. Karapetyan, Grigoryan – Satumyan, H. Voskanyan

Cserék: Fishyan (K), Artur Petrosyan, Gev. Poghosyan, Ulukhanyan, A. Hakobyan, Ghazaryan, Beglaryan

Vezetőedző: Aram Voskanyan

RNK Split: Zagorac (C) – Ibriks, Galovic, Glumac, Rugasevic – Bagaric, Vidovic, Vojnovic, Glavina – Erceg, Bilic

Cserék: Vukovic (K), Vrgoc, Radotic, Roce, Rog, Dujmovic, Belle

Vezetőedző: Ivan Matic

Játékvezetők: O. Drachta – R. Brandner, R. Braunschmidt – D. Muckenhammer (AUT).

A mérkőzést a Mika Stadionban rendezik Örményország fővárosában, Jerevánban. A létesítmény igen "friss", 2008-ban nyitotta meg kapuit, az FC Mika bajnoki mérkőzésein kívül még az örmény női labdarúgó-válogatott találkozóit rendezik a stadion gyepszőnyegén. A befogadóképesség 7140 fő.

Az örmény bajnokság harmadik helyezettje, az FC Mika igen nehéz helyzetből várhatja az Európa Liga első selejtezőkörének visszavágóját, ugyanis az előző meccset a horvát RNK Split szép játékkal, Glumac és Vojnovic góljaival 2:0 arányban behúzta, így karnyújtásnyira került számukra a továbbjutás. A statisztika is az örmények ellen szól, eddigi négy EL szereplésük során kivétel nélkül az első körben búcsúztak, ráadásul még győzelem nélkül állnak kilenc meccs után. A hazai pálya előnye ugyanakkor most a Mikát segíti, ennek ellenére kisebbfajta csodára van szükség, hogy ne a horvátok jussanak tovább a második selejtezőkörbe.