Shakhter Karagandy – Shirak 4:0 (vége) | Astana – Pjunik 2:0 (vége) | FC Mika – RNK Split 1:1 (vége)
KF Laçi – NK Rudar Velenje 2:1 (3:2 bűnt. vége) | FC Daugava Riga – Víkingur 1:1 (vége) | Ekranas – Crusaders F.C. 1:2 (vége)
FK Budućnost Podgorica – SS Folgore / Falciano 3:0 (vége) | FK Lovćen Cetinje – Željezničar Sarajevo 0:1 (vége) | FK Atlantas Klapéda – Differdange 3:1 (vége)
FK Jelgava – Rosenborg BK 0:2 (vége) | Kalju – Fram Reykjavík 2:2 (vége) | FK Haugesund – Broughton 2:1 (vége)
Keşla FK – FC Tiraspol 3:1 (vége) | UE Sant Julià – FK Čukarički Stankom 0:0 (vége) | FC Chikhura Sachkhere – Turnovo 3:1 (vége)
FC Daugava Riga – Aberdeen FC 0:3 (vége) | KS Flamurtari Vlorë – FC Sioni Bolnisi 1:2 (vége) | FC Zimbru Chişinău – Shkëndija 2:0 (vége)
Fola – Göteborg 0:2 (vége) | IF Brommapojkarna – Vaasa 2:0 (vége) | Tromsö – Tartu FC Santos 6:1 (vége)
FC Spartak Trnava – Paola Hibernians FC 5:0 (vége) | FK Kukësi – FK Kairat Almaty 0:0 (vége) | Birkirkara – Diósgyőri VTK 1:4 (vége)
Aberystwyth Town FC – Derry City 0:5 (vége) | Bangor City FC – UMF Stjarnan 0:4 (vége) | PFK Litex Lovech – Veris FC Singerei 0:0 (elhal.)
College Europe – FC Vaduz 0:1 (vége) | Sligo – FK Banga Gargždai 4:0 (vége) | Fuglafjördur – Myllykosken Pallo 47 0:0 (vége)
Široki Brijeg – FK Qabala 3:0 (vége) | FC Koper – FK Čelik Nikšić 4:0 (vége) | Libertas – Botev 0:2 (vége)
Ferencvárosi Torna Club – Sliema Wanderers FC 2:1 (vége) | Glenavon FC – FH Hafnarfjördur 2:3 (vége) | Dundalk FC – Jeunesse 3:1 (vége)
Met. Skopje – Santa Coloma 2:0 (vége)
FK Lovćen Cetinje
0:1 (0:0)
Željezničar Sarajevo
csütörtök 10.07.2014, 17:30 • Stadion Obilića Poljana, Cetinje • Európa liga

Egy összecsapásokban gazdag, olykor-olykor szenvedős összecsapáson vagyunk túl, melyet végül 1–0-ra megnyert a Zseljo kiharcolva ezzel a továbbjutást.

A meccsre rendesen rányomta a bélyegét a gyors hazai kiállítás, a játékvezető Bogdanovicot már a 11. percben elküldte zuhanyozni, ettől a perctől kezdve gyakorlatilag a végéig a Zseljo irányította az összecsapást.

A vezetést az emberelőny ellenére sem sikerült gyorsan megszerezniük, bő háromnegyed órát kihúztak bekapott gól nélkül a hazaiak, ám akkor érkezett Sadikovi, és eldöntötte a találkozó, és a továbbjutás sorsát.

Két mérkőzés után tehát (0–0), (0–1) a Zeljeznicar Sarajevo, vagyis a Zseljo a továbbjutó. (19:26:06)

90+3
    Stanic küldte rá jó 20 méterről, mellé! Itt a vége!

90+3
    Még egy vendég akció úgy néz ki bele fog férni.

90+2
    Bozovic végezte el a szabadot, amit végül Vujanovic lőtt a kapu mellé!

90+1
    Djurovic harcol ki egy szabadrúgást.

90
    Gyorsan eljutottak a hazaiak a Zseljo kapujáig, ráadásul sikerült lövéssel zárni az akciót, ám Radovic lövését könnyen védte Antolovic.

90
    Ez veszélytelen, sőt a Lovcen jöhet szabadrúgással.

89
    Bajic tette próbára ismét Perovicot, aki ezúttal is védett. Szöglet jöhet.

88
    Simovic rúgott oda Turkovicnak, ő is besárgul.

88
    Gyors akció végén felrakhatta volna az i-re a pontot a Zseljo, ám Perovic kivédte Bajic lövését!!

87
    Bogdanovic volt szabálytalan, hazai szabadrúgás következhet.

85
    Turkovic maradt lesen, folyamatosan lesre futnak a vendégek.

84
    Bozovic zárta le a Lovcen újabb akcióját lövéssel, de a kaput neki sem sikerült eltalálni.

83
    De már épül is az újabb hazai akció.

83
    A kapuig elsétálni ugyan nem tudtak, de egy lövésre még futotta az erejükből, Vujanovic kapta a labdát a tizenhataos előterében, majd lőtt – mellé.

82
    Szépen hozzák ki a hazaiak, kérdés hogy a vendég térfélen is ilyen szépen tudnak-e majd haladni a labdával.

81
    Jamak maradt lesen, szabadrúgás kifelé.

80
    Nem rest támadni a Zseljo sem, a jobb szélen indulnak most meg.

79
    Brnovic próblkozott ismét egy gyors akció végén, most eltalálta a kaput, viszont Antolovicnak ez csemege volt.

77
    Brnovic eresztett el egy lövést, de nem talált kaput a labda.

77
    Most például eljutnak a Zseljo tizenhatosáig!

76
    Nagyon aktív ezekben a percekben a Lovcen, nem adták még fel.

73
    Cserél a Lovcen is mégegyet, Kosovicot váltja Djurovic.

73
    A frissen beállt Bajic tüzelt most, de nem találta el Perovic kapuját. Viszont az idő ezzel is megy.

72
    Újabb csere vendég oldalon, Colicot váltja Memija.

71
    Bozovic buktatta Kvesicet, jogosnak tűnik a sárga.

68
    Radovic került helyzetbe a tizenhatosnál egy lapos passz után, lőtt is rögtön, de Antolovicon ezzel nem tudott kifogni!

66
    Csere hazai oldalon, Vujanovic be, Draganic le.

66
    Most például veszélyesen kontrázhattak volna a vendégek, de Turkovic lesen volt, így megúszták.

66
    Persze ennek a kinyílásnak van egy hátulütője, könnyen lehet hogy kapnak még egy gólt, és akkor vége a dalnak.

65
    Kifejezetten felélénkült a Lovcen a bekapott gól óta, mintha nem is emberhátrányban játszana a montenegrói csapat.

64
    Bozovic tűzte kapura, fölé!

63
    Jó helyen harcol most ki szabadrúgást a Lovcen.

62
    Megszerzik a montenegróiak, de a védekezés most már kevés, azzal nem jutnak tovább. Legalább két gól kéne a továbbjutáshoz, emberhátrányban ez nem lesz egyszerű feladat.

61
    Még mindig a Zseljo támad, de nem tudnak gyorsan a hazai kapu elé kerülni.

58
    Stanic tette középre a labdát, de kifejelte a hazai védelem.

58
    Nem áll le a vendég csapat, kiharcolnak most egy szögletet.

57
    A Željezničar gólt szerzett!

Bő negyven percnyi emberelőny után megszerzi vezetést a Zseljo! Colic tette középre a labdát az érkező ELVIS SADIKOVICNAK aki közelről vette be Perovic kapuját! A hazai kapusnak nem volt sok esélye, 0–1!

56
    Cserélnek a vendégek, Bajic folytatja Bucan helyén a játékot.

54
    Tomic buktatta Bronovicot, jöhet a Lovcen.

53
    Bucan maradt lesen, így oda a vendég kontra lehetősége.

51
    Nem tudtak helyzetbe kerülni a Lovcen kapuja előtt a bosnyákok, most a hazaiak akciózhatnak!

50
    Radunovic buktatta Bucant, szabadrúgssal jöhet a Zseljo.

48
    Ez nem volt éppenséggel veszélyes, gyorsan tisztázott a hazai védelem.

47
    Hazai akcióval kezdődik a második játékrész, szöglet a vége.

46

Sok dolog nem történt az első félidőben, leszámítva egy piroslapot, aminek elég nagy hatása volt az eddigiekre. A Zseljo kihasználva az emberelőnyt támad, sorra vezeti az akciókat, de a Lovcen egyre jobban kezd visszajönni a meccsbe, és mivel a 20.-30. perc közötti mélypontot gól nélkül megúszták, talán még lehet esélyük a továbbjutásra.

45+1

45+1
    Zeljkovic tüzelt a tizenhatoson kívülről, de nem találta el a kaput. Itt a vége az első játékrésznek.

45+1
    Még egy vendég akció, úgy néz ki bele fog férni.

45
    Tisztázott a hazai védelem, ráadásul ők dobhatnak most.

45
    Nem volt sokáig a montenegróiaknál a labda, támad a Zseljo.

43
    Közeledünk az első játékrész utolsó percéhez, szabadrúgással jöhet saját térfeléről a Lovcen. Turkovic volt szabálytalan.

41
    Úgy tűnik kezd "hozzászokni" az emberhátrányhoz a Lovcen, percről percre egyre jobban adaptálnak a mostani helyzethez a hazaiak.

40
    Tomic vágta fel Draganicot, nagyon sokat szabálytalankodnak a vendégek.

38
    De elvesztik a bal szélen, dobhat a Zseljo.

38
    Ráadásul most a Lovcen támad.

37
    Az emberhátrány dacára eddig csak egyszer ingott meg a hazai védelem, de akkor Perovic védeni tudott.

36
    Pontatlan volt ez a második akció, ráadásul szabadrúgással jöhet a Lovcen.

36
    Kivágják a tizenhatosról a hazaiak, kezdheti elölről az építkezést a bosnyák együttes.

35
    Ismét támad a Zseljo, bedobásig jutnak most a szögletzászló mellett.

33
    Draganic vesztette el a labdát, majd szabálytalanul próbálta visszaszerezni azt Colictól, már a Zseljo végezhet el szabadrúgást.

32
    Turkovic buktatta Tatart, szabadrúgással jöhet a Lovcen a vendég térfélről.

32
    Most viszont kitörnek a hazaiak, és megindítanak egy gyors akciót a jobb szélen!

30
    Sorra vezeti az akciókat a bosnyák csapat, egyelőre kitart a Lovcen, de kérdéses hogy meddig bírják még ezt a nyomást.

28
    Ezúttal sem jutottak messzire, a félpályánál visszaszerezte a labdát a Zseljo.

27
    Végül viszont eladják. Fordulhatnak a hazaiak.

27
    Folyamatosan nyom a Zseljo, most a hazai tizenhatos körül járatják a labdát.

25
    Próbált volna most egy akciót vezetni a Lovcen, de nem jutottak sokra az emberelőnyben játszó bosnyákok ellen. Ez a kiállítás egyelőre nagyon rányomja a bélyegét a meccsre.

24
    Turkovic csinált magának helyet szabálytalanul, szabadrúgással jöhet a Lovcen.

23
    Másodjára viszont sikerült, Tomic került remek helyzetbe egy pontos tizenhatoson belüli passzot követően, Perovic viszont szögletre ütötte a labdát!!

23
    Elsőre nem sikerül végigvinni az akciót, inkább visszakoznak.

22
    Nagyon megnyomja ezeket a perceket a vendég csapat.

21
    Tomic adta be a szögletet ami Bucanhoz pattant, ő rögtön lőtt, de nem találta el a kaput.

20
    Támad is a Zseljo, de a beadás nem jut el a címzettig, szöglet jöhet.

19
    Tatar buktatta Turkovicot labdavesztés után, így már a vendégek támadnak.

18
    Gyorsan fordulna a Zseljo, de Kvesic lesen maradt. Szabadrúgás kifelé.

17
    Bozovic lőtte kapura a szabadrúgást, de ez a lövés is elkerülte Antolovic kapuját.

16
    Úgy látszott, hogy be fog szorulni a Lovcen a saját kapuja elé, de aztán egy gyors labdakihozatal végén kiharcoltak egy szabadrúgást a vendég tizenhatosnál. Hasanovic buktatta Radovicot.

15
    Rossz a passz a hazai tizenhatos előterében, de már újra a Zseljo támad.

15
    Ez gyenge, indul a vendég kontra.

14
    Szöglet a vége az akciónak, Bozovic megy elvégezni.

13
    Végre valami játék is van a pályán, támad a Lovcen.

12
    Nem fukarkodik a lapokkal a játékvezető, Radovic is kap egy sárgát.

11
    Hoppá! Piros lap! Bucan követte el két perc alatt a harmadik vendég szabálytalanságot, Bodganovicot vágta fel, aki durván visszatámadott játékon kivül, így végül a hazai játékost küldte le a játékvezető!

10
    Két gyors szabálytalanság, először Tomic buktatta Brnovicot, majd Stanic vágta fel Draganicot. Utóbbit már nem nézte tétlenül a bíró, rögtön villant a sárga Stanicnak.

9
    Jó ideje már a bosnyákoknál a labda, de a kapuhoz nem tudnak közel kerülni, csak egy bedobásig jutnak.

9
    Most viszont elvesztik, a jobb szélen indul a Zseljo.

8
    Elsőre nem tudnak áttörni a védelmen a montenegróiak, inkább visszateszik hátra a labdát.

7
    Pontatlan volt a passz a tizenhatosnál, már a Lovcen támad.

7
    A Zseljo jön ki végül jól a küzdelemből, indul is az akció!

6
    Nagy a harc a középpályán a labdáért, huzamosabb ideig egyik csapat sem tudja megtartani a játékszert.

5
    Csak egy bedobásig jutottak a bosnyákok, aztán pedig elvesztették a labdát.

4
    Veszélytelen volt, fordulhat a Zseljo.

3
    Szögletre tisztáz a Zseljo védelme, Draganic megy elvégezni.

3
    Ismét támadásban a Lovcen.

2
    Martinovic vállalta a szabadrúgást, rá is küldte, de nem találta el Antolovic kapuját.

2
    Jó helyről jár a szabadrúgás, ezt akár rá is lehet lőni.

1
    Nem kezdődik túlzottan barátságosan a találkozó, Hasanovic rögtön az első percben szabálytalan volt Martinoviccal szemben. Szabadrúgással jöhet a Lovcen.

1

FK Lovćen Cetinje: Perovic – Radunovic, Simovic, Tatar (C), Martinovic – Radovic, Kosovic, Brnovic, Draganic – Bogdanovic, Bozovic
    Cserék: Marcelja – Djurovic, Draganic, Ueda, Vujanovic, Vujovic, Vusurovic.

FK Željezničar Sarajevo: Antolovic – Colic, Zeljkovic, Bogdanovic, Kvesic – Stanic (C), Sadikovic, Hasanovic, Tomic, Bucan – Turkovic.
    Cserék: Kjosevski – Jamak, Dedic, Bajic, Memija, Sadikovic, Svraka

Játékvezetők: Christian Dinger – Holger Henschel, Tobias Chrit – Sascha Stegemann (GER).

Német játékvezető, név szerint Christian Dingert fogja az összecsapást dirigálni.

Az odavágón hiába domináltak 90 percen keresztül a bosnyákok gól nélküli döntetlen született, így még mindig nyitott kérdés, hogy melyik csapat léphet majd tovább.

Az UEFA ranglistán a Lovcen a 433. míg a Zeljeznicar a 231. helyet foglalja el.

Több remek mérkőzésre van kilátás a mai EL meccsek közül, ez is éppen ilyen; A 2013/14-es montenegrói bajnokság második helyezettje, a Lovcen Cetinje fogadja a nagyon szoros bosnyák bajnokság negyedikjét, a Zeljeznicar Sarajevot.

A Lovcen, vagyis a sasok történelmi csúcson vannak, 1913-as alapításuk óta egyszer sem tudtak ilyen előkelő helyen végezni a bajnokságban, ezen felül még a nemzeti kupát is megnyerték, és most, az odavágó után másodszor játszhatnak európai kupameccset.

A Zseljo az utóbbi két szezonban uralta a bosnyák bajnokságot, idén viszont elfáradtak a hajrára, és csak a negyedik helyen végeztek. Ittlétük tulajdonképpen annak köszönhető, hogy a kupagyőztes FK Sarajevo bajnoki harmadik helyével amúgy is EL résztvevő volt, így a szabályok értelmében a negyedikként végző Zseljora szállt az európai szereplés joga.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30 - kor kezdődik.