Shakhter Karagandy – Shirak 4:0 (vége) | Astana – Pjunik 2:0 (vége) | FC Mika – RNK Split 1:1 (vége)
KF Laçi – NK Rudar Velenje 2:1 (3:2 bűnt. vége) | FC Daugava Riga – Víkingur 1:1 (vége) | Ekranas – Crusaders F.C. 1:2 (vége)
FK Budućnost Podgorica – SS Folgore / Falciano 3:0 (vége) | FK Lovćen Cetinje – Željezničar Sarajevo 0:1 (vége) | FK Atlantas Klapéda – Differdange 3:1 (vége)
FK Jelgava – Rosenborg BK 0:2 (vége) | Kalju – Fram Reykjavík 2:2 (vége) | FK Haugesund – Broughton 2:1 (vége)
Keşla FK – FC Tiraspol 3:1 (vége) | UE Sant Julià – FK Čukarički Stankom 0:0 (vége) | FC Chikhura Sachkhere – Turnovo 3:1 (vége)
FC Daugava Riga – Aberdeen FC 0:3 (vége) | KS Flamurtari Vlorë – FC Sioni Bolnisi 1:2 (vége) | FC Zimbru Chişinău – Shkëndija 2:0 (vége)
Fola – Göteborg 0:2 (vége) | IF Brommapojkarna – Vaasa 2:0 (vége) | Tromsö – Tartu FC Santos 6:1 (vége)
FC Spartak Trnava – Paola Hibernians FC 5:0 (vége) | FK Kukësi – FK Kairat Almaty 0:0 (vége) | Birkirkara – Diósgyőri VTK 1:4 (vége)
Aberystwyth Town FC – Derry City 0:5 (vége) | Bangor City FC – UMF Stjarnan 0:4 (vége) | PFK Litex Lovech – Veris FC Singerei 0:0 (elhal.)
College Europe – FC Vaduz 0:1 (vége) | Sligo – FK Banga Gargždai 4:0 (vége) | Fuglafjördur – Myllykosken Pallo 47 0:0 (vége)
Široki Brijeg – FK Qabala 3:0 (vége) | FC Koper – FK Čelik Nikšić 4:0 (vége) | Libertas – Botev 0:2 (vége)
Ferencvárosi Torna Club – Sliema Wanderers FC 2:1 (vége) | Glenavon FC – FH Hafnarfjördur 2:3 (vége) | Dundalk FC – Jeunesse 3:1 (vége)
Met. Skopje – Santa Coloma 2:0 (vége)
FK Atlantas Klapéda
3:1 (1:0)
FC Differdange 03
csütörtök 10.07.2014, 18:00 • Klaipėdos m. centrinis stadionas, Klaipėda • Európa liga

Thriller lett a mérkőzés utolsó néhány perce. Csekély előnnyel lépett pályára a Differdange, az első játékrészben ezt le is dolgozta hamar az Atlantas, majd gyorsan emberelőnybe is kerültek a hazaiak.

Nagyon sokáig nem tudták kihasználni az emberfórt a litvánok, majd a második megítélt tizenegyest végre belőtték és továbbjutásra álltak.

Hatalmasat harcolt a luxemburgi csapat és Caillet révén szépített 2-1-re és ez már az idegenben lőtt gól miatt ismét a vendégek továbbjutását hozta volna el.
    Kilenc emberrel védekeztek, de végül nem bírták a nyomást és Maksimov az utolsó percben mégis továbblőtte az Atlantast.

Csak magát okolhatta volna a litván csapat, ha 72 perc emberelőny ellenére nem tudta volna a továbbjutást kiharcolni, de az utolsó percben ez mégis sikerült nekik.

FK Atlantas Klapéda – FC Differdange 03 – 3-1!
    Összesítésben 3-2, továbbjutott az Atlantas!
    ---- (19:56:15)

90+4
    Még mindig tart a találkozó! Szabadrúgás, Bettmer végzi el, ám nem céloz tökéletesen, nem találja el a kaput!

90+3
    Bartkus szabálytalan Bettmerrel szemben.

90+2
    Maksimov lesen.

90+1
    Most már minden mindegy alapon kell rohamoznia a luxemburgi együttesnek.

90
    Változtat a végén még a luxemburgi csapat, Abreu jött Lebresne helyett.

90
    Az Atlantas gólt szerzett!
    Baranauskas beadásából MAKSIMOV lövi tovább úgy tűnik mégis az Atlantast!! Tényleg nagy dráma ez a meccs! 3-1!

89
    Pengeélen táncol a továbbjutás, de egyelőre a Differdange áll jobban!

89
    Er Rafik szabálytalan Papsyssal szemben. Hazai szabadrúgás.

88
    Eliosius le, Maksimov be, hazai csere a végén.

87
    Baranauskas lesen.

86
    Sürgeti az idő nagyon a litván csapatot!

85
    Zukauskas is tüzel, de mellé!

84
    Papsys szögleténél Eliosius lő kapura, blokkolják!

83
    Máris szöglet az Atlantas javára.

82
    Ezzel továbbjutásra áll a Differdange! Nagy rohamokra leeht számítani!

81
    A Differdange gólt szerzett!
    Dráma! CAILLET góljával 2-1-re szépít a Differdange és ezzel a luxemburgi csapat áll továbbjutásra jelenleg!

81
    Bettmer végezheti el.

80
    Szöglethez jut a Differdange!

79
    Krusnauskas helyett Baranauskas a pályán a hazaiaktól.

78
    Caillet a labda mögött a vendégek szabadrúgásánál, de nincs belőle nagy veszély.

77
    Krusa megint szabálytalan, figyelnie kéne. Caront tette arrébb.

76
    Joksas szabadrúgása nem veszélyes.

75
    Krusa kap sárga lapot.

74
    Caillet szabálytalan Eliosiussal szemben.

73
    Er Rafik szabálytalan Joksassal szemben.

72
    Bő 18 perce maradt a vendégeknek egy gólt begyötörni valahogy.

71
    Pedro Ribeiro helyett Luisi a pályán a luxemburgi csapatban.

70
    Nyom a Differdange.

69
    Lebresne is tüzel, ez is mellé!

68
    Kezdeményezőbb lett a hátrányban levő vendégcsapat.

67
    Ribeiro lő kapura, nem találja el.

66
    Gnedojus le, Krusa be a hazaiaknál.

65
    Innentől kockáztatnia kell a Differdange csapatának hátrányban is. Egy lőtt gól máris az ő továbbjutásukat hozná megint el!

64
    Krusnauskas szabálytalan Caillettel szemben.

63
    Most már egészen biztosan nem lehet hosszabbítás, mert a 1:0-ra már nem végezhetnek a felek.

62
    Másodszor már nem hibázza el a hazai csapat, PAPSYS értékesíti a tizenegyest, most már továbbjutásra áll az Atlantas! 2-0!

62
    Tizenegyeshez jut az Atlantas!! Pedro Ribeiro a tizenhatoson belül faultolja Eliosiust. Büntető!

61
    Szöglethez jut az Atlantas.

60
    Nagy helyzetben Caron lőhet kapura, ám Galdikas nagy bravúrral hárít! Majdnem a vendégek lőttek gólt emberhátrányból!

59
    Er Rafik lőhet kapura, blokkolják.

58
    Sárgából már négy van, gólból még csak egy, és ne feledjük, piros lapot is láttunk ma már.

57
    Pedro Ribeiro kapott sárga lapot.

56
    Továbbra is a középpályán folyik a játék, enyhe Atlantas fölénnyel.

55
    Nagy harc folyik a pályán, nincs helyzet.

54
    Rendezte sorait a Differdange, de vajon hogy bírják erővel, hogy 70 percig 10 emberrel kell játszaniuk?

53
    Bartkus meg is kapja a sárga lapját ezért a szabálytalanságért.

52
    Bartkus szabálytalan, ez lap lesz.

51
    Itt is ott is egy helyzet, a hazaiaknak nem szabadna a végjátékra hagyniuk a döntést.

50
    D. Kazlauskas ereszt meg egy lövést, de blokkolják!

49
    Janisch lő kapura, de mellé trafál!

48
    Most már illene többet támadnia a hazaiaknak.

47
    Lassan pörögnek fel a csapatok egyelőre.

47
    Vajon kihasználja-e a második félidőben emberelőnyét az Atlantas?

46

Lefújta a játékvezető az első félidőt. Gól- és emberelőnybe került az Atlantas, de a litvánok kihagyták az ezzel együtt megítélt büntetőt, így továbbra is hosszabbításra áll a találkozó. A 18. perc óta emberelőnyben játszik a hazai csapat, de egyelőre nem sikerült kihasználniuk a hatalmas előnyt.

A Differdange helyenként nagy nyomás alatt játszik, de egyelőre állják a sarat.
    Atlantas Klapéda – Differdange 03: 1-0!
    A szünet után folytatjuk!
    ----

45+1

45+1
    Caron szabálytalan Gnedojusszal szemben, a hazaiak jöhetnek még előre.

45
    A lövések aránya 5-3 eddig, nem nagy a hazaiak fölénye, bár sok blokkolt lövést is feljegyezhettünk.

44
    Bartkus is tüzel már a túloldalon, de ez is célt téveszt!

43
    Er Rafik kísérletezik lövéssel a vendégektől, de mellé megy a luxemburgi lövés.

42
    Kazlauskas takarítja el Pedro Ribeirot, jöhet előre a luxemburgi együttes.

41
    Vélhetően a második félidőre marad már a döntés, jó helyzetben az Atlantas, bár egyelőre hosszabbításra áll a találkozó.

40
    Krusnauskas leshelyzetben.

39
    Papsys végzi el a szabadrúgást, de pár centit téved az irányzékkal a kapura lövésnél!

38
    Lebresne szabálytalan Krusnauskas ellen, jöhet az Atlantas.

37
    Az utóbbi percekben nincs helyzet, a középpályán folyik a csata.

36
    D. Kazlauskas számára is villan a sárga.

35
    Egyelőre nem tudja kihasználni az Atlantas az emberelőnyt, de még mindig sok idejük van gólra váltani.

34
    Janisch részesül sárga lapos figyelmeztetésben.

33
    Bartkus is kapura lő, de megint egy védőn hal el a próbálkozás!

32
    Nyomás alatt most a vendégek kapuja emberhátrányban.

31
    Eliosius is kapura tűzi, ezt is blokkolják!

31
    Papsys szöglete után Eliosius tüzel, de lepattan egy védőről! Támad most az Atlantas.

30
    Zukauskas jut lövéshez, de belelépnek, újabb szöglet!

29
    Papsys ismételhet, újabb szöglet a hazaiak javára.

28
    Szöglethez jut az Atlantas, Papsys a labda mögött.

27
    Bukvic érkezik Rodrigues helyett. A kiállítás miatt átszervezésre van szükség a vendégeknél.

26
    Bartkus jut lövéshez, de végül nem találja el a kaput!

25
    Néha percekig nincs említésre méltó esemény az összecsapáson, a hazaiak is kicsit visszavettek, pedig az emberelőny továbbra is megvan.

24
    D. Kazlauskas vállalkozik lövésre, de lökete elkerüli a vendégek kapuját.

23
    Kimaradt ugyan a büntető, de hazai pályán 70 percig emberelőnyben játszhat az összetettbeli döntetlen állásnál az Atlantas Klapéda, ezt illik kihasználni a litvánoknak.

23
    Nem alakul ki veszély a szögletből, sőt, Gnedojus szabálytalankodik Weberrel szemben.

22
    Eliosius szögletét kifejelik, jöhet az ismétlés a túloldalról Papsys által.

21
    Papsys jut szabadrúgáshoz, majd szögletre váltja a litván csapat.

20
    Jemelins kihagyja a tizenegyest!!

19
    Hosszas készülődés a tizenegyes előtt.

18
    Hoppá! Azonnali piros lappal kiállítják Martint a vendégektől!! Ráadásul tizenegyeshez jutnak a hazaiak, óriási esély ez az Atlantas előtt!

17
    Megindul végre egy támadással az Atlantas, hosszú percek semmittevése után.

16
    Eseménytelen mezőnyjáték, egyik csapat sem adja fel a védelmi állásait.

15
    Ha betalálna a Differdange, abban az esetben viszont még két gólt kéne lőnie az Atlantasnak.

14
    Nincs sok esemény a gól óta, a minimum célkitűzést elérte a hazai csapat, de ez egyelőre még csak a hosszabbításhoz elegendő.

13
    Er Rafik szabálytalankodik Gnedojussal szemben.

12
    Jelenleg hosszabbításra áll a találkozó, de vélhetően lesz még itt gól.

11
    KAZIMIERAS GNEDOJUS szerez vezetést az Atlantas javára Papsys átadásából! 1-0 a hazaiaknak!

11
    Krusnauskas lövésébe ismét belelépnek, megint szöglet!

11
    Szöglet a hazaiak javára, Papsys végzi el szokás szerint.

10
    Krusnauskas kiváló helyzetben kísérletezett kapura lövéssel, ám lövésébe egy védi belelép, szöglet!

9
    Szabálytalan egy litván játékos, a luxemburgiak támadhatnak.

8
    Ezt is Papsys végezte el, de nem járt sikerrel, nem lett belőle helyzet.

7
    Papsys végezte el a szögletet, de a védők ismét szögletre tisztáznak, lehet ismételni.