Shakhter Karagandy – Shirak 4:0 (vége) | Astana – Pjunik 2:0 (vége) | FC Mika – RNK Split 1:1 (vége)
KF Laçi – NK Rudar Velenje 2:1 (3:2 bűnt. vége) | FC Daugava Riga – Víkingur 1:1 (vége) | Ekranas – Crusaders F.C. 1:2 (vége)
FK Budućnost Podgorica – SS Folgore / Falciano 3:0 (vége) | FK Lovćen Cetinje – Željezničar Sarajevo 0:1 (vége) | FK Atlantas Klapéda – Differdange 3:1 (vége)
FK Jelgava – Rosenborg BK 0:2 (vége) | Kalju – Fram Reykjavík 2:2 (vége) | FK Haugesund – Broughton 2:1 (vége)
Keşla FK – FC Tiraspol 3:1 (vége) | UE Sant Julià – FK Čukarički Stankom 0:0 (vége) | FC Chikhura Sachkhere – Turnovo 3:1 (vége)
FC Daugava Riga – Aberdeen FC 0:3 (vége) | KS Flamurtari Vlorë – FC Sioni Bolnisi 1:2 (vége) | FC Zimbru Chişinău – Shkëndija 2:0 (vége)
Fola – Göteborg 0:2 (vége) | IF Brommapojkarna – Vaasa 2:0 (vége) | Tromsö – Tartu FC Santos 6:1 (vége)
FC Spartak Trnava – Paola Hibernians FC 5:0 (vége) | FK Kukësi – FK Kairat Almaty 0:0 (vége) | Birkirkara – Diósgyőri VTK 1:4 (vége)
Aberystwyth Town FC – Derry City 0:5 (vége) | Bangor City FC – UMF Stjarnan 0:4 (vége) | PFK Litex Lovech – Veris FC Singerei 0:0 (elhal.)
College Europe – FC Vaduz 0:1 (vége) | Sligo – FK Banga Gargždai 4:0 (vége) | Fuglafjördur – Myllykosken Pallo 47 0:0 (vége)
Široki Brijeg – FK Qabala 3:0 (vége) | FC Koper – FK Čelik Nikšić 4:0 (vége) | Libertas – Botev 0:2 (vége)
Ferencvárosi Torna Club – Sliema Wanderers FC 2:1 (vége) | Glenavon FC – FH Hafnarfjördur 2:3 (vége) | Dundalk FC – Jeunesse 3:1 (vége)
Met. Skopje – Santa Coloma 2:0 (vége)
KS Flamurtari Vlorë
1:2 (0:0)
FC Sioni Bolnisi
csütörtök 10.07.2014, 19:00 • Stadiumi Flamurtari, Vlorë • Európa liga

Hihetetlen meccsen vagyunk túl, 3–2-ről kezdett a Flamurtari, de a 83. percre ledolgozta ezt a hátrányt a Sioni Bolnisi, és két percig ők álltak 2–0-val továbbjutásra! Ekkor azonban érkezett Shehaj, aki most is, akárcsak az odavágón az utolsó, döntő gólt szerezte, és ezzel továbblőtte csapatát!

A Flamurtari továbbjutása egyébként valamelyest megérdemeltnek mondható, de azért kár ezért az ennyire jól küzdő Sioni Bolnisiért, hogy elvérzett. Remekül játszottak, küzdöttek, nem sok hiányzott hozzá hogy meglepetést okozva hazai vereséget követően idegenben jussanak tovább.

A két mérkőzés eredménye tehát
    FC Sioni Bolnisi – KS Flamurtari Vlore 2–3
    KS Flamurtari Vlore – FC Sioni Bolnisi 1–2

És ezzel, 4–4-es összesítéssel, idegenben lőtt több góllal a Flamurtari a továbbjutó! Nem semmi derbi volt. (20:56:42)

90+4
    Adamia ezúttal sem találja el a hazai kaput. Kirúgás jöhet, megy az idő!

90+3
    Ismét próbálkozik a Sioni, de a bekapott gól nagyon visszavetette őket.

90+2
    Adamia volt az iménti lövés elkövetője.

90+2
    Távoli lövés a vége, de nem jött össze, nem találta el a kaput.

90+1
    Támad a Sioni Bolnisi! Talán lesz még egy csavar a hosszabbításban?

89
    Utolsó cserelehetőségét is kihasználja a Flamurtari, Muzaka le, Licaj be.

89
    Aptsiauri meg is kapja a sárgáját az iménti szabálytalanságért.

89
    Idegesek a vendégek, Kuqit vágta fel Aptsiauri.

86
    Shehaj sárgul be, de nem nagyon érdekli.

85
    A Flmaurtari gólt szerzett!

Két percig állt továbbjutásra a Sioni Bolnisi, de ezzel a góllal már újra a Flamurtarinak áll a zászló!!! Az előző meccset eldöntő ARDIT SHEHAJ eredményes ismét csereként beállva, Muzaka centerezését követően!

83
    A Sioni gólt szerzett!

0–2!!! A 3–2-es hazai zakó után továbbjutásra áll a Sioni Bolnisi egy öngólnak köszönhetően!!! Micsoda meccs! TUALANT KUQI ért borzasztóan a labdához, meglepve ezzel Likát, aki már nem tudott védeni!

81
    Cserél a Sioni, Adamia be, Popkhadze le.

81
    Most pedig Arberi harcol ki egy szabadrúgást a tizenhatos előtt.

80
    Meto szöglete kijön a Sioni tizenhatosáról, hazai bedobás jöhet.

80
    Kiharcolnak egy szögletet, ez most nagyon jól jön a hazaiaknak. Megy az idő, ráadásul pihenhetnek is egy kicsit.

79
    Bő tíz perc van vissza, szabadrúgással jöhet most a Flamurtari.

78
    Újabb hazai csere, Meto be, Lika le.

76
    És támad, nyom minden erejével a Sioni Bolnisi!

75
    Itt a végén bármi megtörténhet, ha az utolsó tizenöt percben találnak egy gólt a grúzok, akkor nagyon nehéz helyzetben lesz a Flamurtari. A jelenleg összesített állás 3–3, idegenbeli gólokkal e pillanatban a Flamurtari menne tovább!

74
    Gogoberishvili végezte el a szabadrúgást, melyet kifejelt az egyik albán játékos. Szöglet jöhet.

73
    Gogoberishvili pedig kap egy sárgát reklamálásért.

73
    Arberi buktatta Aptsiaurit, szabadrúgással jöhetnek a vendégek.

72
    Isiani próbált kiugrani, ám lesen volt.

70
    Sokat áll a játék ezekben a percekben, ezzel párhuzamosan egyre jobban fogy a vendégek ideje.

67
    Cserél most a Flamurtari is, az előző meccset eldöntő Shehaj jön be Zeqiri helyett.

65
    Újabb csere vendég oldalon, ne feledjük az előző csereember rögtön gólt szerzett, és most egy másik támadó középpályást cserél le a grúz csapat trénere – Samkharadze be, Ganugrava le.

64
    Kicsit felpörgött a mérkőzés a gólt követően, most viszont kezd visszatérni a gól előtti időszakot idéző játék.

62
    Veliu azonban lesen volt most, vendég szabadrúgás jöhet.

61
    Tudják ezt az albánok is, egy fokozattal most feljebb kapcsolatak.

59
    Egy gól mindenképp kéne a Flamurtarinak, mert most hogy egyet már ledolgozott a hátrányból a Sioni biztosan be fognak indulni.

58
    Muzaka lesen volt, oda a lehetőség.

58
    Most a Flamurtari kap jó helyen szabadrúgást.

56

GÓL! Egy gól a kettőből megvan, a frissen beállt JABA UGULAVA váltotta gólra Svanidze passzát a szabadrúgást követően!!! 0–1! Most lesz csak izgalmas a játék!

55
    Zeqiri volt szabálytalan, jó helyről végezhet el szabadrúgást a Sioni!

55
    Lena tette próbára Merlani kapust, illetve csak tette volna, ha eltalálja a kapuját.

54
    Megpróbál kicsit belenyúlni a játékba a vendégek vezetőedzője, Ugulavát hozza be Gureshidze helyére.

50
    Aptsiauri tette középre a labdát, gyorsan tisztázott a Flamurtari védelme.

50
    A szögletet bedobásra cserélik a vendégek, de továbbra is támadnak.

50
    Szöglet a helyzet vége, másodjára sem sikerült a tizenhatoson belülre juttatni a labdát.

50
    Kifejelik, de még a vendégeknél a labda.

48
    Talán majd most, Veliu volt szabálytalan Aptsiaurival szemben, jó helyről jöhet a vendég szabadrúgás.

48
    A középpályán zajlik egyelőre a játék, szabálytalanság már volt, helyzet még nem.

46
    El is jutottak rögtön a vendég tizenhatosig, ám helyzet végül nem lett belőle.

46
    A Flamurtari kezdte a második játékrészt.

46

Bár jóval aktívabb volt a Sioni az első félidőben, veszélyes helyzetek terén a Flamurtari áll jobban, míg a vendégek egyszer sem találták el a kaput, addig nekik ez kétszer sikerült már. Érdekes ez a mérkőzés, a Sioni Bolnisi minden erejét beleadva próbálkozik feltörni a hazai védelmet, de az első félidő alapján nem fogják tudni megszerezni a továbbjutáshoz kellő két gólos előnyt. Feladni persze biztosan nem fogják, már csak azért sem mert a legutóbbi meccsen szerzett két góljukat 3 percen belül rúgták, ebből lehet erőt meríteni akár a 85. percben is.

45+3

45+2
    Abilaliaj lőtte rá jó 25 méterről, de nem talált kaput a lövés.

45+2
    És most kontrát vezethet, lassan belépünk a hosszabbítás harmadik percébe, de még hagyja a játékvezető!

45+1
    Aptsiauri végezte el a szabadrúgást, de nem tudta jó helyre ívelni, kifejelte a Flamurtari védelme.

45
    Jó helyről végezhet el szabadrúgást a Sioni Bolnisi, ráadásul Lika még egy sárgát is kap Aptsiauri buktatásáért!

45
    Vendég szabálytalanságot hazai követ, elfáradtak a játékosok az első félidő végére.

44
    A második hazai akció viszont elakad a félpályánál, megszerzi a labdát a Sioni!

43
    Onnan viszont nincs tovább, kivágják a vendégek.

43
    Most viszont a Flamurtari akciózik, és gyorsan feltudják vinni a labdát a vendég tizenhatosig!

42
    Isiani tűzte rá, nem volt ez egy lövőtávolság, nem is találta el a kaput.

41
    Most viszont kiharcolnak egy szabadrúgást a jobb szélen a grúzok!

40
    Egy pillanatig úgy tűnt, gyorsan megtud indulni a Sioni a kirúgást követően a félpályánál, ám egy pontatlan passz miatt odalett a helyzet lehetősége.

40
    Messziről ellőtt labda, kirúgás az akció vége.

39
    Jó ideje támadásban már az albán együttes, de egyelőre nem találják a rést a vendég védelmen.

38
    El is vesztik végül a labdát a grúzok, támadhat a Flamurtari.

37
    Oda a gyors kontra lehetősége, bedobásra mentett az egyik hazai védő.

35
    Ezt is kifejelték, ám ezúttal jó irányba, és most sikerül megtartania a labdát a vendégeknek!

34
    A másodikat is kifejelte a Sioni védelme, jöhet a harmadik szöglet.

34
    Lika első szögletét menetrendszerűen kifejelik, jöhet az ismétlés.

33
    Micsoda helyzet, Muzaka kapott nagy labdát az ötös előtt, ám Merlani bravúrral szögletre ütötte a lövését!

32
    Lobjanidze viszont lesen maradt, szabadrúgás kifelé.

31
    Továbbra is aktívabb a Sioni, most is ők vezetnek támadást.

30
    Lena sárgul be.

30
    Aptsiauri adta be középre a labdát, melyre Svanidze érkezett jó ütemben, ám nem tudta eltalálni a kaput!

29
    Másodjára sikerül egy szabadrúgást kiharcolniuk, Veliu volt szabálytalan.

28
    Helyzetig nem jutottak a grúzok, kivágták a Flamurtari védői a labdát.

26
    Ez sem volt jó, sőt, fordulhat a Sioni!

25
    Lika első szögletét kifejelik. Jöhet az ismétlés.

25
    A tizenhatosra viszont már nem sikerült betörni, szöglet a vége.

25
    Gyorsan ritmust vált a Flamurtari, és eljut a vendég tizenhatosig pár rövid passzal.

22
    Lika tette középre a labdát, ám Abilaliaj lesen volt. Szabadrúgást végezhet el a Sioni.

21
    Kandelaki buktatta Arberit, jó helyen jár a szabadrúgás a Flamurtarinak.

19
    Lika tette középre a labdát, Veliu érkezett rá, de nem sikerült a kaput eltalálnia.

18
    A beadás viszont nem jó, csak szöglet a vége.

17
    Veliu végezte el a szabadrúgást, szépen halad a vendég kapu felé a Flamurtari.

16
    Ganugrava buktatta Lenát, övé a meccs első sárgája.

15
    Aptsiauri szöglete megtalálta Isianit, de a kaput már nem sikerült eltalálni! Kirúgás jöhet.

14
    Nem jutott el a vendég beadás a címzettig, helyette szöglettel jöhet a Sioni.

12
    Alighogy átlépték a felezővonalat a grúzok rögtön eladták a labdát. A Flamurtari egy gyors, előreíveléssel próbálkozott a bal szélen, ám hosszú volt az átadás.

11
    Csak egy bedobásig jutott az albán csapat, de utána elvesztették a labdát. Indulhatnak a vendégek.

10
    Most viszont védekezni kénytelenek, támadásban a Flamurtari!

9
    A sértett, Aptsiauri végezte el a szabadrúgást, de nem veszélyes helyzetet kialakítani a kapu előtt a grúzok.

8
    Telushi buktatta Aptsiaurit. Jöhetnek a vendégek.

6
    Lobjanidze maradt lesen most.

4
    Aktívabb az első percekben a Sioni, de lövésig egyelőre sem ők, sem a Flamurtari nem tudott eljutni.

Máltai játékvezetői négyes dirigálja az összecsapást.

1

KS Flamurtari Vlorë: I. Lika – Mici, Veliu, Kuqi, G. Lika – Muzaka, Lena, Zeqiri, Arberi – Abilaliaj, Telushi.
    Cserék: Xhelilaj – Gerxho, Idrizaj, Licaj, Meto, Sakaj, Shehaj.

FC Sioni Bolnisi: Merlani – Imedashvili, Popkhadze, Svanidze, Kandelaki – Aptsiauri, Ganugrava, Lobzhanidze, Gogoberishvili – Isiani, Guresidze.
    Cserék: Batiashvili – Adamia, Girbelidze, Samkharadze, Tchikaidze, Tskhadaia, Ugulava..

A 3–2-es odavágó után hazai pályán, előnnyel várhatja az albán Flamurtari a grúz Sioni Bolnisi elleni visszavágót.

Az első mérkőzés remek volt, a Flamurtari megszerezte a vezetést, innen fordított a Sioni két perc alatt, majd végül a második félidő végén kiegyenlítettek az albánok, és a hosszabbításban a győzelmet is kiharcolták Shehaj góljával!

Remélhetőleg a mai mérkőzés is hasonló izgalmakat tartogat, és nem az lesz a Flamurtari célja hogy megőrizze egy gólos előnyét saját közönsége előtt.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

Dávid Kiss

Gólok: 85. Shehaj – 56. Ugulava, 83. Kuqi (öngól)

Lapok:   30. Lena (KSF), 45. Lika (KSF), 86. Shehaj (KSF) – 16. Ganugrava (FCSB), 73. Gogoberishvili (FCSB), 89. Aptsiauri (FCSB)

KS Flamurtari Vlorë: I. Lika – Mici, Veliu, Kuqi, G. Lika(78. Meto) – Muzaka(89. Licaj), Lena, Zeqiri(67. Shehaj), Arberi – Abilaliaj, Telushi.

FC Sioni Bolnisi: Merlani – Imedashvili, Popkhadze(81. Adamia) , Svanidze, Kandelaki – Aptsiauri, Ganugrava(65. Samkharadze), Lobzhanidze, Gogoberishvili – Isiani, Guresidze(54. Ugulava).

Játékvezetők: Clayton Pisani – Ingmar Spiteri, Duncan Sultana – Philip Farrugia (MLT)