Shakhter Karagandy – Shirak 4:0 (vége) | Astana – Pjunik 2:0 (vége) | FC Mika – RNK Split 1:1 (vége)
KF Laçi – NK Rudar Velenje 2:1 (3:2 bűnt. vége) | FC Daugava Riga – Víkingur 1:1 (vége) | Ekranas – Crusaders F.C. 1:2 (vége)
FK Budućnost Podgorica – SS Folgore / Falciano 3:0 (vége) | FK Lovćen Cetinje – Željezničar Sarajevo 0:1 (vége) | FK Atlantas Klapéda – Differdange 3:1 (vége)
FK Jelgava – Rosenborg BK 0:2 (vége) | Kalju – Fram Reykjavík 2:2 (vége) | FK Haugesund – Broughton 2:1 (vége)
Keşla FK – FC Tiraspol 3:1 (vége) | UE Sant Julià – FK Čukarički Stankom 0:0 (vége) | FC Chikhura Sachkhere – Turnovo 3:1 (vége)
FC Daugava Riga – Aberdeen FC 0:3 (vége) | KS Flamurtari Vlorë – FC Sioni Bolnisi 1:2 (vége) | FC Zimbru Chişinău – Shkëndija 2:0 (vége)
Fola – Göteborg 0:2 (vége) | IF Brommapojkarna – Vaasa 2:0 (vége) | Tromsö – Tartu FC Santos 6:1 (vége)
FC Spartak Trnava – Paola Hibernians FC 5:0 (vége) | FK Kukësi – FK Kairat Almaty 0:0 (vége) | Birkirkara – Diósgyőri VTK 1:4 (vége)
Aberystwyth Town FC – Derry City 0:5 (vége) | Bangor City FC – UMF Stjarnan 0:4 (vége) | PFK Litex Lovech – Veris FC Singerei 0:0 (elhal.)
College Europe – FC Vaduz 0:1 (vége) | Sligo – FK Banga Gargždai 4:0 (vége) | Fuglafjördur – Myllykosken Pallo 47 0:0 (vége)
Široki Brijeg – FK Qabala 3:0 (vége) | FC Koper – FK Čelik Nikšić 4:0 (vége) | Libertas – Botev 0:2 (vége)
Ferencvárosi Torna Club – Sliema Wanderers FC 2:1 (vége) | Glenavon FC – FH Hafnarfjördur 2:3 (vége) | Dundalk FC – Jeunesse 3:1 (vége)
Met. Skopje – Santa Coloma 2:0 (vége)
FC Spartak Trnava
5:0 (3:0)
Paola Hibernians FC
csütörtök 10.07.2014, 19:30 • Anton Malatinsky Stadion • Európa liga

Kiütéses szlovák győzelem! Szép játékkal, megérdemelten győztek a hazaiak! Esélyt sem adtak a máltaiaknak a játékra. Összeszedett, szép játékkal, 9-2-es összesítéssel jutott a Spartak Trnava a következő körbe! Azt mondhatni, hogy bejött a papírforma. A kilátogató nézők sok gólt láthattak, izgalommentes meccsen tudott továbbjutni a nagyszombati együttes. Már az odavágón eldőlt ez a meccs, ez csak egy örömjáték volt a hazaiaknak. Ettől függetlenül érdekes, hogy sok szabálytalanság volt, sok sárga lap, tördelt játék. Számukra a Zestafoni lesz az ellenfél! (21:27:12)

90+2
    A Spartak Trnava gólt szerzett!
    ERIK SABO megszerzi csapata 5. gólját, saját magának pedig a 2. gólját! Spalek felívelt labdáját vette le ügyesen Sabo, és a Rodolfo Soares szorításában ellőtt labdájával nem tudott mit kezdeni Balzan!
    5-0

90
    2 percet hosszabbít a litván sípmester!

90
    Egy védekezési hiba végén újabb nagy helyzet, most Faruggia előtt! De kihagyja!

89
    A kapusról kipattanó labda a máltaiaké, de Bezzina passza lesen találja Degabriele-t!

88
    Farrugia előtt adódik nagy helyzet, ám véd Strapák!

86
    Mikinic még fel sem ocsúdhatott abból, hogy gólt szerzett, felborítja Marcelo Dias-t, az eredmény sárga lap!

85
    TOMAS MIKINIC egy bedobást kapott meg, végigcselezte a tizenhatoson belül a védőket, majd lőtt! A vége góóóóól! Védhetetlen lövést zúdított a bal alsóba!
    4-0 a Spartak Trnava-nak!

83
    Szép máltai támadás, a vége egy lövés, mely nagyon mellé száll!

82
    Kristensen úgy gondolta, hogy Banovic szabálytalan volt vele szemben, ám a litván játékvezető sípja nem szólt. A 2 játékos összeszólalkozott, melynek vége, hogy Banovic sárga lapot kapott Nerijus Dunauskas-tól!

80
    Veszélyes löket Banovic-tól. A szabadrúgás a kapufáról vágódik ki!

80
    Bezzina löki meg a csereként beállt Mikinic-et.

79
    Továbbra is sok passzal próbál a szlovák együttes játszani, most már azonban nekik is csak több-kevesebb sikerrel megy.

78
    A védők állítják meg a Hibernians jobb oldali támadását.

77
    A játékon az látszik, hogy a szlovákok már nem akarnak harcolni, mert nincs miért, a máltaiak pedig nem tudnak.

76
    Vlasko lőhetett nagyon jó helyről kapura, 20 méterről, de nagyon fölé!

74
    Fárad a két csapat, egyre több a szabálytalanság, ezúttal Cohen buktatta Sabo-t!

73
    Vlasko fejel pont a kapus kezébe!

72
    Csúnya szabálytalanság. De Cohen megússza a lapot!

70
    Kristensen már mindenkin túljutott, de Strapák még ott volt, és ha ott volt, szépen védett is!

68
    Újra egymás után közvetlenül 2 szabálytalanság. Először Conka, majd Kuzma szabálytalankodik taktika falt-tal!

67
    Szép cselekkel jut el a tizenhatosig a félpályától Conka! De a végén Rui Da Gracia megszerzi tőle a labdát.

66
    Hátul passzolgat a Nagyszombat!

65
    A meccsen először cserélnek a máltaiak! Nagyon elfáradt B. Muscat, ezért lejön, és felmegy Degabriele!

64
    Csatárt cserélnek a szlovákok! Ezzel minden cseréjüket kihasználják! Szépen teljesített Mikovic, megérdemelten mehet pihenni, őt Mikinic váltja a pályán!

62
    Bezzina belépője ér sárga lapot! Csúnyán odalépett a 2. hazai gól szerzőjének, Sabo-nak!

61
    Nagyon szép támadást vezetett a szlovák csapat, Conka tette ki szélre a labdát Chovanek-nek, aki a bal szélről be tudott adni, szépen fejelt Vlasko, de Balzan odaért, és védett!

59
    Újabb csere a hazaiaknál! Schranz-nak kell elhagynia a pályát. Nem sokszor tűnt fel a meccs folyamán. A helyére Spalek érkezik.

58
    Folyamatos a harc a labdáért a középpálya környékén, általában a párharcot a hazaiak nyerik.

56
    Valamit változtatni kellene a vendégeknek, olyan, mintha teljesen feladták volna a meccset.

55
    A 2. félidőben még 3 passznál többre nem futotta a máltaiaknak egy támadáson belül.

54
    Kuzma szöglete igazi veszély nélkül pattan ki az alapvonalon kívülre!

54
    Szép játék végén elcselezi magát Mikovic, így csak szögletet tud kiharcolni a bal oldalon!

53
    A továbbjutó egyébként a Zestafoni-val találkozik a következő körben!

52
    Alig van a labda a vendégeknél, most is a hazaiak tartogatják ügyesen a játékszert!

50
    A labdabirtoklás továbbra is jóval több, mint 50% a szlovák oldalon!

49
    A passzjáték végén Schranz passzol az 1 gólós Vlasko elé, aki mindenkit kicselez, de a kapus eszén nem tud túl járni, és ellopja a labdát a lábáról Balzan!

48
    A hazaiak hozzáállása maradt egyelőre ugyanolyan, mint az 1. félidő vége felé! Passzjátékkal haladnak előre!

47
    Összesítésben már 7-2 a szlovák csapatnak, így indul a 2. félidő!

46
    A szünetben lecseréli a hazai kapitány a sárga lapos Tóth-ot! Behozza a helyére Banovic-ot

46

A hazaiak önbizalomtól telten jöttek ki a pályára, ami meg is látszott, hiszen az állás 16 perc alatt lett 3-0! Igaz az 1. gólra a 12. percig kellett várni, de nem volt megállás a szlovák együttesnek! Egy nagyon jól játszó hazai csapatról beszélhetünk, és egy elkeseredetten küzdő vendég együttesről! A továbbjutás biztosnak mondható, hiszen a Hibernians-nak 5 gól kellene! Annyi azért nincs bennük, látva az 1. félidőt! Szlovák örömjáték megy a pályán, itt még lehet sok gól és jó játék!
    Maradjon mindenki velünk! Megéri!

45+2
    A végén még a vendégek csatára kerül leshelyzetbe, a szabadrúgás rosszul sikerült a hazaiaktól, melyből indulhatott Cohen, de rosszkor passzolt Failla-hoz, aki lesen tartózkodott!

45+1
    Ezzel a sérüléssel nagyon valószínű, hogy le is pereg az 1. félidőre szánt idő!

45+1
    Kristensen rúg oda Mikovic-nak, aki lent is marad!

45
    A litván játékvezető 2 percet hosszabbít, valószínűleg a sok szabálytalanság miatt!

44
    A szabadrúgás csúnyán fölé!

43
    A Hibernians labdaszerzését követően újra szabálytalankodik a nagyszombati csapat! Szabadrúgás 25 méterről a máltaiaknak!

42
    Újra szép passzokkal próbál időt húzni a hazai csapat!

41
    Érthetetlen módon sok a szabálytalanság, hiszen a meccs feltehetőleg eldőlt!

40
    A szabadrúgás után a hazaiak megszerezték a labdát, amely nem tetszett Marcelo Dias-nak és utána rúgott Janecka-nak! Ez is sárga lap!

39
    Bortelnek mutat fel a játékvezető sárga lapot! Talán meg sem érte a szlovák védőnek, hiszen a középpályán volt szabálytalan! Egyszerűen fellökte Tabone Desira-t!

37
    Kuzma rúg oda térdmagasságban Kristensen-nek, melyet a játékvezető sárga lappal "torol meg"! A hazai csapat egyik középpályása is besárgul ezzel!

36
    Meg tudja szerezni a labdát a Hibernians egy elrontott passz után!

35
    Apró passzokkal próbálja eldugni a labdát a szlovák együttes.

34
    Nem mondható sportszerűnek a két csapat, elég sokszor kell a litván játékvezetőnek használnia a sípját!

34
    Szabálytalanok most a vendégek!

32
    A szlovák együttes kiváló védőjét löki meg csúnyán hátulról a máltaiak egyik támadója, Failla! A bíró felmutatja Failla-nak a mérkőzés első sárga lapját!

31
    Failla próbál belerondítani a szlovák örömbe, és ugrik ki veszélyesen a védők között, de Strapák gyönyörűen véd.

30
    Szlovák örömjáték, a szurkolók felállva tapsolnak a csapatnak!

29
    3-0 Nagyszombatnak!

28
    Lepasszolt szabadrúgást követően Chovanec teszi a labdát JÁN VLASKO elé, aki nem hibázik! Higgadtan lövi be a labdát 18 méterről!

27
    Mikovic végezhet el a jobb oldalról szinte a tizenhatos sarkáról szabadrúgást!

25
    A Spartak passzolgat szépen, de már nem sietnek sehova!

24
    Failla veszélyes fejesénél azt hihettük, hogy belendülnek a vendégek, ám gyorsan kaptak még egy gólt!

23
    A Hibernians újra szabadrúgásokkal halad előre!

22
    A vendégeknek 5 gól kellene a továbbjutáshoz innentől!

21
    A kapus kirúgását követően 3 ember passzjátékából megszületik a hazaiak 2. gólja is! A gólpasszt újra Vlasko adja, és ERIK SABO be is bombázza! Védhetetlen a lövés, mely a balsó felsőben sül el!

20
    Egy beívelt labdát tud veszélyesen kapura fejelni Failla! De a kapus a helyén!

20
    Egyelőre a gól után tördeli a játékot a szlovák csapat! Szabadrúgásokkal haladhat előre a Hibernians!

19
    A vendégek nem igazán jutnak előre! Most szabadrúgással jöhetnek!

18
    Ha Balzan nem lenne ...

17
    A szöglet után Sabo marad egyedül a kapussal szemben, de újra véd Balzan!

16
    Mentenek a védők! Konkrétan Muscat! Újabb szöglet!

16
    A szöglet után nagy helyzetben Kuzma!

15
    Vlasko kap egy nagyszerű labdát balról Chovanec-től! De nagyon nagy hárít Balzan! Szöglet!

13
    Így már rendkívül nehéz helyzetben van a Hibernians!

12
    Góóóól! Vezet a nagyszombati csapat!
    MARTIN MIKOVIC kapott nagyszerű passzt Vlasko-tól! A védők lába között bevarrta a jobb alsóba!

11
    Marcelo Dias lövése lepattan a védőkről.

11
    Jó helyről jár szabadrúgás a Hibernians-nak!

10
    A máltaiak jobb oldala tűnik egyelőre csak aktívnak!

10
    Marcelo Dias-t próbálja kiugratni Bezzina, de újra les!

9
    A kapus kirúgásából végre egy máltai támadás, de les a vége!

9
    Újra Vlasko a szabadrúgással, aki szépen tálal Sabo elé, de 18 méterről a lövését szépen hárítja Balzan!

8
    Kristensen szabálytalankodik Sabo-val szemben!

8
    A Spartak támad, támad, ám mindig elhal idő előtt az akciójuk.

7
    A máltaiak nehezen kezdenek belelendülni a mérkőzésbe, így nehéz dolguk lesz!

6
    A középpályán van nagy harc a labdáért!

5
    Érezhetően jobban kezdtek a hazaiak!

4
    Kuzma szöglete veszélyesen pattog a tizenhatoson belül, de Tabone Desira végül tud tisztázni.

3
    Vlasko beívelt szabadrúgását kifejelik a vendégek!

2
    Parázsan kezdődik a mérkőzés, hiszen most pedig Muscat szabálytalankodik!

2
    Bezzina szabálytalan a vendég csapatból!

1
    A játékot a hazai csapat kezdte!

1
    El is kezdte a két csapat a mérkőzést a litván Nerijus Dunauskas játékvezető sípjára!
    Köszöntök mindenkit!

1

A mai mérkőzést 14000 néző követi! Majdnem teltház a szlovák nagyvárosban!

Hamarosan kezdődik a mérkőzés Nagyszombaton!
    Tartsanak velünk!

Biztos továbbjutó a szlovák együttes?
    A kérdésemre a válasz egyszerűnek tűnik, hiszen a Trnava 4-2 nyert Máltán, a Hibernians ellen! A mérkőzést meghatározta az, hogy a hazai pályán játszó máltai csapatból már a 10. percben kiállították Pearson-t! A védő kiállítása rányomta a bélyegét a meccsre, ez azon is látszott , hogy már az első félidő végén 3-0 volt az állás a vendégek javára! Megpróbált visszajönni a mérkőzésbe a Hibernians, de 3-2 után, még kaptak egy 4. gólt! Valószínűleg elfáradtak, ami nem véletlen, és nem furcsa, hiszen 80 percig játszottak 10 emberrel egy nagyon jól játszó, összeszedett Spartak Trnava ellen! A fogadóirodák is nagyon biztosnak veszik a szlovák győzelmet! Egy biztos, ha nem lőnek legalább 3 gólt a vendégek, akkor nem tudnak továbbjutni, a hazai, szlovák csapat viszont 2 gólos előnyről kezd, ráadásul idegenben 4 gólt lőttek!
    Szlovák örömjáték lesz? Vagy nagyon akarni fog a máltai Hibernians, és izgalmassá teszik a meccset?
    Holnap 19:30-tól kiderül!
    Tartsanak/Tartsatok velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:30 - kor kezdődik.

István Palánki

Gólok: 12. Mikovic, 21. Sabo, 28. Vlasko, 85. Mikinic, 90+2. Sabo

Lapok:   37. Kuzma (SPT), 39. Bortel (SPT), 82. Banovic (SPT), 86. Mikinic (SPT) – 32. Failla (HBF), 40. Dias (HBF), 62. Bezzina (HBF)

FC Spartak Trnava: Strapák – Janecka, Tóth (46. Banovic), Bortel, Conka – Schranz (59. Spalek), Kuzma, Sabo, Chovanec – Vlasko, Mikovic (64. Mikinic)
    Cserék: Knezevic (kapus), Banovic, Richnák, Mikinic, Spalek

Paola Hibernians FC: Balzan – Tabone Desira, Rodolfo Soares, Rui Da Gracia, B. Muscat (65. Degabriele) – Bezzina, Cohen, Kristensen – Marcelo Dias, Farrugia, Failla
    Cserék: Briffa (kapus), Tanti, Vella, Sceri, Degabriele, Mbong

Játékvezetők: Nerijus Dunauskas, Dovydas Suziedelis, Aleksandr Radius

Nézőszám: 14000
    03.07.2014
    Paola Hibernians FC - FC Spartak Trnava 2:4

Gólok: 49. Cohen, 50. Failla – 11. Sabo (bünt.), 13. Sabo, 36. Vlasko, 88. Mikinič

Lapok:   38. Kristensen (HBF), 52. Failla (HBF) – 28. Mikovič (SPT)   10. Pearson (HBF)