Románia – Magyarország_dup 25:24 (vége)
Románia
25:24 (14:15)
Magyarország_dup
péntek 11.07.2014, 16:15 • Fran Galovic Sportcsarnok (Kapronca, Horvátország) • U20 női VB

Egy újabb magyar-román párharc végződött részünkről vereséggel.

Végig érződött a tét a találkozón. A mieink a 45. percben még 19-21-re vezettek, azonban ezután két perc megingás elég volt ahhoz, hogy a románok átvegyék a vezetést, amit a végéig már nem is engedtek ki a kezükből.

Habár ma kikaptunk, egészen biztosak vagyunk benne, hogy ez a korosztály még nagyon sok örömöt fog szerezni a magyar szurkolóknak!

Az első félidőben akadt technikai gondjaink miatt elnézésüket kérjük. Reméljük, hogy a következő találkozón már kegyesebb lesz az időjárás és nem lesz probléma az internet elérésünkkel. (17:55:07)

60
    Mérkőzés vége. (25:24)

60
    12 méterről magyar szabaddobás. Sajnos fölé dörrentjük. (25:24) (25:24)

60
    Román kiállítás. 4 másodperc van vissza! (25:24) (25:24)

60
    Megvan a labda! 10 másodperc van vissza! Hajdu János időt is kér. (25:24) (25:24)

60
    Románoknál a labda, 16 másodperc van vissza. (25:24) (25:24)

30
    56 másodperccel a vége előtt KORSÓS szerez gólt! (25:24) (25:24)

58
    Tóth a kapusba vágja. (25:23) (25:23)

58
    Magyar hetes következik. (25:23) (25:23)

58
    PERIANU a kapu bal oldalába dobja a hetest. (25:23) (25:23)

57
    Szemerey Zsófi labdája hajszálpontos. KORSÓS bevágja a ziccert! (24:23) (24:23)

57
    Megy a meccs. (24:22) (24:22)

57
    Bogdan Macovei kikéri utolsó idejét. (24:22) (24:22)

56
    MÁJER kap labdát a bal szélen, majd gyönyörűen kilövi a hosszút! (24:22) (24:22)

56
    Popa kap két percet. (24:21) (24:21)

56
    Nagyon kapkodunk. Két gól nélkül befejezett magyar támadás az elmúlt két perc mérlege. (24:21) (24:21)

54
    CONSTANTINESCU értékesíti a hetest. (24:21) (24:21)

53
    Szemerey Zsófi két bravúrt is bemutat! (23:21) (23:21)

52
    Eladjuk a labdát, jönnek a románok. (23:21) (23:21)

51
    Szemerey Zsófi védi a román balszélső próbálkozását! (23:21) (23:21)

51
    Folytatódik a játék. (23:21) (23:21)

51
    Bogdan Macovei időt kér. (23:21) (23:21)

51
    Májer Krisztina ront a jobb szélről. (23:21) (23:21)

50
    Constantinescu áll ki két percre. (23:21) (23:21)

50
    PERIANU lő gólt kilencről, átlövésből a kapu bal oldalába. (23:21) (23:21)

49
    Nagyon kapkodnak most a csapatok. Négy elhibázott magyar és három elsietett román támadás az elmúlt percek mérlege. (22:21) (22:21)

46
    Megy a meccs. (22:21) (22:21)

46
    Hajdu János időt kér. (22:21) (22:21)

46
    CONSTANTINESCU átlövésből szerez gólt. (22:21) (22:21)

45
    Magyar labdavesztés után SAFTA kap pontos indítást és nem hibázza el a ziccert. (21:21) (21:21)

45
    CONSTANTINESCU átlövésből eredményes. (20:21) (20:21)

42
    Sajnos Szekerczés Luca büntetőjét hárítja a román kapus. (19:21) (19:21)

42
    Kurucz tör be hetest érően. (19:21) (19:21)

41
    Megvan a labda, támadhatunk! (19:21) (19:21)

40
    Remekül zár a hatosfalunk! (19:21) (19:21)

39
    Hihetetlen gól! SZEKERCZÉS a jobb kapufára vágja a hetest, ám a román kapus hátáról mégis a hálóban köt ki a labda! (19:21) (19:21)

38
    PERIANU jobbátlövőből eredményes. (19:20) (19:20)

37
    SZEKERCZÉS eredményes. (18:20) (18:20)

36
    TÓTH átlövésből eredményes. (18:19) (18:19)

35
    PERIANU jobb átlövőből lövi ki a bal felsőt. (18:18) (18:18)

35
    KORSÓS eredményes a bal szélről. (17:18) (17:18)

33
    Magyar labdavesztés, román lerohanás. POPA gól a végén. (17:17) (17:17)

33
    KORSÓS eredményes a szélről. (16:17) (16:17)

32
    ELENA egyenlít. (16:16) (16:16)

32
    SIRÁN SZEDERKE góljával újra magyar előny. (15:16) (15:16)

31
    CHIRICUTA egyenlít egy magyar labdavesztés után. (15:15) (15:15)

31
    Elkezdődött a második félidő. (14:15)

Az első félidővel kapcsolatban tehát elmondható, hogy az előzetesen vártaknak megfelelően nagy csatát vív a két csapat! A 27. percig a románok rendre egy-két góllal vezettek, kihasználva a magyar hibákat. A jég tulajdonképpen a 28. percben tört meg, ekkor vettük at először a vezetést a meccsen. A hatralévő időben rendre a mieink jutottak előnyhöz, de az ellenfél mindig valaszolni tudott. Alig fél perccel a félidő vége előtt Hajdu János időt kért, majd három másodperccel a vége előtt Kurucz Ivett lőtte ki a kapu jobb felső sarkát, erre pedig a románok idő hiányában már nem tudtak reagálni, igy 15-14-re vezetünk a szünetben...
    Reméljük az előnyt sikerül megtartani a végéig és azt is, hogy több technikai gonddal már nem terheljük Önöket a közvetítés során!

Érződik a hatalmas tét a mérkőzésen, hiszen nem akármilyen előzményekkel zárult a legutóbbi magyar-román összecsapás. Bízzunk benne, hogy hasonló durvaságok, mint Balatonbogláron, nem fognak Kaproncán előfordulni.

A félidőben fej-fej mellett haladtak a csapatok. Egy hatalmas Kurucz Ivett gólnak köszönhetően mégis a mieink vonulhattak egy gólos előnnyel pihenőre.

Reményünket fejezzük ki, hogy az internet eléréssel a második félidőben már nem akad gondunk.

30
    Befejeződött az 1. félidő. (14:15)

30
    KURUCZlő óriási gólt középről 10 méterről a kapus feje fölé, de még épp hogy a léc alá! (14:15) (14:15)

30
    Megy a meccs 13 másodperc van vissza. (14:14) (14:14)

30
    Hajdu János időt kér. (14:14) (14:14)

30
    MARINA egyenlít villámgyorsan. (14:14) (14:14)

30
    KURUCZ IVETT 9ról lövi ki a bal felső sarkot. (13:14) (13:14)

27
    Elnézést kérünk tisztelt olvasóinktól! Sajnos Kaproncán a kialakult vihar miatt bizonytalan az internetelérés. Reméljük több gondunk nem akad vele. (13:13) (13:13)

19
    Egyelőre a mérkőzés 19. percében 8-7 az állás a románok javára! (8-7) (8:7)

16
    Technikai gondok adódtak a közvetítéssel Kedves Olvasóink, így egyelőre csak arról tudjuk tájékoztatni Önöket, hogy az első félidő 16. percében a románok 8:6-ra vezetnek a magyar lányok ellen. (8:6) (8:6)

5
    CAMELIA ANDREEA CARABULEA biztos kézzel értékesítette Románia első hétméteresét a mai napon. (4:2) (4:2)

5

4
    Magyar labdaeladás után indított román támadás végén LAURA PETRUTA POPA volt eredményes. (3:2) (3:2)

3
    Szinte passzívig játszott román támadás végén ROXANA CIRJAN ment fel a falra, majd talált a ketrec közepébe. (2:2) (2:2)

2
    A gyors magyar kontra lezárásaként KURUCZ IVETT lőtte a léc alá a játékszert. (1:2) (1:2)

2
    Az ellenakció végén CAMELIA ANDREEA CARABULEA cselezte be magát, majd lőtte ki a kapu közepét. (1:1) (1:1)

1
    A hétméterest TÓTH GABRIELLA nagy erővel a kapu jobb oldalába bombázta. (0:1) (0:1)

1
    Gabriela Perianu szabálytalankodott hétméterest érően Sirián Alexa Szederkével szemben. (0:0) (0:0)

1
    A mieink kezdték a mérkőzést.

Magyarország kezdőcsapata: Bíró B. – Lukács V., Szekerczés, Sirián, Kurucz, Tóth G., Korsós (0:0)

A mérkőzés előtti valamennyi hivatalos procedúra véget ért, most már tényleg csak néhány pillanat, s kezdetét veszi a találkozó.

Következnek a himnuszok, előbb a román, majd pedig a magyar.

Megkezdődött a csapatok bemutatása. A Fran Galovic Sportcsarnok lelátóin nagyjából 150 néző foglal helyet, köztük körülbelül mintegy negyvenöt – ötven magyar szurkoló: dobokkal, dudákkal, nagy hanggal "felfegyverkezve."

Románia: (1) Ana-Maria Inculet, (12) Elena Serban, (16) Denisa-Stefania Dedu – (2) Ana-Maria Tanasie, (3) Bianca Elena Tiron, (4) Madalina Zamfirescu, (5) Gabriela Perianu, (6) Marina Eliza Cicic, (7) Camelia Andreea Carabulea, (8) Maria Claudia Constantinescu, (9) Dana Andreea Pricopi, (10) Laura Petruta Popa, (13) Nicoleta Safta, (14) Andreea Elisa Chiricuta, (15) Roxana Cirjan

Szövetségi edző: Bogdan Macovei

Magyarország: (1) Ferenczi Annamária, (12) Szemerey Zsófi, (16) Bíró Blanka – (3) Májer Krisztina, (4) Hajtai Vanessza, (5) Sirián Alexa Szederke, (6) Virág Noémi, (8) Kurucz Ivett, (9) Szekerczés Luca, (11) Korsós Dorina, (13) Dombi Luca, (14) Mészáros Rea Réka, (15) Walfisch Mercédesz, (17) Gyimesi Kitti, (22) Lukács Viktória, (23) Tóth Gabriella

Szövetségi edző: Hajdu János

Játékvezetők: Koo Bon-Ok, Lee Seok (dél-koreaiak).

Amennyiben a Hajdu-csapat ma győztesen hagyja el a pályát, akkor vasárnap 11:00 órától Franciaország ellen az 5. helyért mérkőzhet, vereség esetén viszont július 13-án 09:00 órától Hollandia lenne az ellenfél a 7. helyért.

Hogy miért? A francia válogatott ma kora délután 31-25-re nyert a hollandok ellen.

A fogadóirodák magyar sikert várnak: a szakértők 1.61-es szorzót kínálnak a mieink mai győzelmére, míg a döntetlen kilencszeres, a román diadal pedig közel háromszoros pénzt érne.

15:30 után nem sokkal mindkét válogatott megkezdte a bemelegítést. Ezen a napon a románok tiszta pirosban lépnek pályára, míg a mieink tiszta fehérben szerepelnek. A románok kapusai zöld dresszben állnak a gólvonal elé, a magyar hálóőrök pedig feketében védenek majd.

Sok szeretettel köszöntjük Önöket Kaproncáról, a Fran Galovic Sportcsarnokból! A magyar válogatott bő egy óra múlva megkezdi rájátszásbeli szereplését Románia ellen.

Ezt senki sem így tervezte... Rendhagyó módon kezdjük felvezetőnket, hiszen a horvátországi U20-as világbajnokságra érmes célokkal és reményekkel utazó magyar válogatott az 5-8. helyért játszhat. Az első akadályt az ötödik helyhez felé vezető úton Románia jelenti, de ne szaladjunk ennyire előre...

Mint ismert, nemzeti együttesünk a hibátlan csoportkör után a Szlovénia által jelentett akadályt is magabiztosan ugrotta át, ám a hőn áhított célok felé vezető úton a Németország elleni, drámai vereséget hozó negyeddöntő jelentette a végállomást.

Ezzel szemben a románok a csoportkör során egyetlen vereséget (Oroszország – Románia 34-31) szenvedtek, majd a győztes nyolcaddöntő (Portugália – Románia 21-25) után a negyeddöntőben nagy különbséggel (27-36) maradtak alul Dél-Koreával szemben.

A magyar – román párharc általában mindig, minden sportágban különleges csatát ígér, s ez vélhetően péntek délután sem lesz másként. Ezzel kapcsolatban megjegyezhető, hogy a két együttes alig három héttel ezelőtt a balatonboglári Négy Nemzet Tornáján találkozott már egymással, akkor Bogdan Macovei tanítványai 30-26-s győzelmet arattak.

Emlékeztetőül idézzük fel a június 28-án lejátszott mérkőzés krónikáját: "Álmosan kezdett a magyar válogatott, amelynek kellett jó' negyedóra, mire felpörgött, igaz, ezalatt a vendégek négy-ötgólos előnyre tettek a szert. A folytatásban nemzeti együttesünk ritmust váltva megkezdte hátránya lefaragását, ami a paprikás hangulatúvá váló mérkőzésen kis híján sikerült is, de a félidő véghajrájában a nüanszok a román alakulat javára döntöttek. A második játékrészben ott folytatták a felek, ahol az elsőben abbahagyták, annyi különbséggel, hogy fokozatosan vált egyre paprikásabbá a hangulat. Nemzeti együttesünk a felvonás elején egygólosra faragta hátrányát, azonban a folytatásban a mieink tizenhárom percig nem találtak be, a vendéggárda ezt kihasználva 17-18-ról 17-23-ra meglépett. A folytatásban válogatottunk tisztességgel ment előre, azonban a fent említett tizenhárom perc alatt összeszedett hatgólos hátrányból a lefújásig csak kettőt sikerült ledolgozni."

Hogy ezúttal a nagy riválisok mire mennek egymással, hamarosan kiderül, mindenesetre borítékolható, hogy újfent küzdelmes hatvan perc, óriási csata vár ránk.

Nagy kérdés, hogy mely együttesnek sikerül(t) előbb kihevernie a negyeddöntőben elszenvedett kudarcot. Bízunk benne, hogy e kérdésre a "magyar válogatott" a helyes válasz.

Üdvözöljük online oldalunkon! A mérkőzés 16:15-kor kezdődik.

Bartha Gergely Sámuel

Vörös Sándor

Magyarország_dup: (1) Ferenczi Annamária, (12) Szemerey Zsófi, (16) Bíró Blanka – (3) Májer Krisztina, (4) Hajtai Vanessza, (5) Sirián Alexa Szederke, (6) Virág Noémi, (8) Kurucz Ivett, (9) Szekerczés Luca, (11) Korsós Dorina, (13) Dombi Luca, (14) Mészáros Rea Réka, (15) Walfisch Mercédesz, (17) Gyimesi Kitti, (22) Lukács Viktória, (23) Tóth Gabriella

Játékvezetők: Koo Bon-Ok, Lee Seok (dél-koreaiak)