Horvátország-Németország 10:5 (vége) | Románia-Grúzia 11:6 (vége)
Franciaország-Szerbia 5:16 (vége) | Montenegró-Görögország 11:6 (vége)
Olaszország-Oroszország 13:6 (vége) | Spanyolország-Magyarország 9:12 (vége)
Horvátország-Németország

10:5

(4:3, 2:0, 3:0, 1:2)

hétfő 14.07.2014, 11:30 • Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, Budapest • Férfi Vízilabda EB

32:00
    Vége a mérkőzésnek!
    Nagyon sokba került a két negyeden át tartó góltalanság a németnek, így az EB első mérkőzését könnyedén nyerte meg Horvátország esélyeshez méltóan. 13:00-tól jön a folytatás Románia és Grúzia párharcával.
    Köszönöm a figyelmet! (12:40:51)

31:33
    Horvát megúszás végén véd bravúrral Schenkel.

31:17
    Sukno lőtte felső lécre a büntetőt.

31:17
    Horvát centerezés, aminek végén büntető és Real pontozódott ki.

30:38
    BUSLJE távolról lőtt kapura és Schenkel csak nézte, hogy labda a kapufáról a kapuba került. (10:5)

30:10
    Gyors német támadás, közeli lövés, de Pavic védett.

29:08
    OBSCHERNIKAT góljával zárkózik a német csapat! (9:5)

28:28
    Bejátszás Stamm felé, de a német center nem tudta megszerezni a labdát.

27:27
    Szép labdajáratás után a lövés a felső lécről került ki a játéktérről a labda.

27:05
    Loncart küldik ki és időt kért Németország!

26:39
    Pontatlan horvát bejátszás, támadnak a németek.

26:10
    Pavic is megszerzi a labdát, így újra fordulás van.

25:44
    Schenkel jött ki remekül egy labdára, így újra a németeknél a labda.

25:15
    SCHUELER gyorsan kihasználja ezt a lehetősége, így hosszú idő után német gól.

25:10
    Dobud és Boljubasic is kimegy pihenni.

24:38
    Rossz a bejátszás Dobud felé, így elsodorják előle a labdát.

24:01
    Elkezdődött az utolsó negyed! Horvátország hozta el a labdát, így ők támadnak először.

24:00
    Vége a harmadik negyednek! Kevés idő miatt, nem lett horvát kapura lövés, így 9:3 az állás. Németország két negyed óta képtelen kapuba találni, így elég egyértelmű lett az EB első mérkőzése.

23:55
    Real megy ki most 20 másodpercre.

23:34
    Schenkel véd egy közeli lövést a rövid kapufánál.

22:54
    Újabb elhibázott német támadás, de a horvátok sem lőttek újabb gólt.

22:13
    Időt kért Németország!

21:46
    Nagyon csúnyán eladott labda, így támad Horvátország.

21:24
    Újabb kontra a németek ellen.

20:56
    MUSLIM maradt üresen és két lóbálás után a kapuba lőtt. (9:3)

20:44
    Bukowski megy ki és horvát időkérés.

20:22
    Hosszú ideje gólképtelen Németország és általában kapura sem tudnak lőni.

20:03
    Horvát megúszás, de visszaért egy német és annyira zavart, hogy Schenkel védeni tudott.

19:24
    Juengling volt kiállítva, amit nagyon gyorsan használt ki LONCAR. (8:3)

18:40
    Ismét lövés nélkül fejezik be a támadásukat a németek.

18:18
    MUSIM a labdát Schenkel mellet a jobb sarokba lőtte. (7:3)

18:18
    Szép bejátszás a horvátoknál, de szabálytalanság, így büntető a horvátoknak.

18:04
    Kontra német csapat ellen.

17:50
    Eidner és Nossek is kiállítva, kettős emberelőnyben a horvátok, de eladják a labdát.

16:52
    A másik oldalon Stamm hibázik, kapufát lőtt.

16:30
    Schenkel védett egy erős horvát lövést.

16:01
    Elkezdődött a harmadik negyed! A horvátok hozták el a labdát.

16:00
    Vége a második negyednek! Távoli lövés a németektől, ami veszélytelen volt a kapura. Egy félidő után a második negyedben elment Horvátország és kihasználták, hogy ellenfelük képtelen volt a kapuba találni. Három gólos az előny, kérdés, hogy a németek tudnak-e javítani játékukon.

15:24
    Bukic sodort el egy labdát, így támad Horvátország, de szép védekezés, így Schenkel könnyen véd.

14:35
    Bukowski a kiállított a németeknél, de ez most nem tudták kihasználni.

13:57
    Szélről eleresztett lövés, amit BUKIC zúdít a kapuba. (6:3)

13:36
    Oeler megy ki 20 másodpercre, Horvátország időt kért!

13:13
    Újabb német lövés, amit most Pavic fogott meg két kézzel.

12:30
    Stamm lőtt kiszorított szögből kapufát.

11:26
    BUSLJE volt a kapu előtt és egy labdát szépen húzott be, így az első gól a horvátoké a játékrészben. (5:3)

11:07
    van der Bosch megy ki, miután Buljubasic ellen volt szabálytalan.

10:42
    Újabb távoli német lövés, ami elakad a blokkban.

10:03
    Német bejátszás után Setka sodorja el a labdát.

9:35
    Horvát kapufa, nagy a rohanás és ezt megakadályozandó időt kértek a németek!

9:02
    A másik oldalon ez be is következett, így támadott Németország, de Pavic védett.

8:26
    Pavic fog egy távoli lövést, muszáj volt lőni, mert lejárt volna az idő.

8:01
    Elkezdődött a második negyed! Most Németország hozta el a labdát.

Lassan jönnek vissza a csapatok és kezdődik a második játékrész.

8:00
    Vége az első negyednek! A kevés idő alatt a végén már a németek nem tudtak mit kezdeni a labdával. A harmad elején elment Horvátország, de Németország két szép akcióval a végén feljött egy gólra.

7:52
    Zivkovic közeli lövését védi Schenkel és időt kérnek a németek is!

7:38
    Stamm áll ki, így előnyben a horvátok.

7:20
    Időt kért Horvátország!

7:20
    EIDNER felé remek bejátszás, aki felhozza csapatát egy gólra. (4:3)

6:28
    Ki is használja a német csapat. SCHUELER lövése után rezdül meg a horvát háló. (4:2)

6:10
    Németország emberelőnyben, Milakovic volt szabálytalan.

5:48
    A másik oldalon pedig egy zúgó kapufa, de még a németek támadnak.

5:29
    Bejátszás Buljubaicnak, de elviszik előle a labdát.

4:55
    Pavic véd szépen egy távoli lövést, majd Nossek közeli lövése is a kapusnál.

4:15
    Oeler nem figyel JOKOVIC-ra, aki messziről lőtte ki Schenkel kapujának a rövid szélét. (4:1)

3:36
    Szép labdajáratás után BULJUBASIC ejtette át Schenkelt, egy szép passz után, így a horvátok kihasználták az emberelőnyt. (3:1)

3:18
    Emberelőnyben Horvátország. Real lett kiállítva.

2:56
    BUKOWSKI úszott be középre és zavartalanul lőtt Pavic mellett a kapuba. (2:1)

2:42
    Két gyors kontra, így Németország támad.

2:07
    JOKOVIC lóbált sokáig, majd lőtte ki Schenkel keze mellett a rövidet. (2:0)

2:00
    Oeler lövését fogja Pavic.

1:21
    Kontra a horvátoknál, így támad Németország.

0:58
    Az első német támadást Bukowski lőtte kapu fölé.

0:28
    DOBUD-nak remek bejátszás, aki át is ejtette Schenkelt, így vezet Horvátország. (1:0)

0:00
    Elkezdődött a mérkőzés. A ráúszást Horvátország nyerte, így ők támadnak először.

Fehér sapkában a horvátok, feketében a németek.

Már a vízben a fiúk, lassan meg kezdődik az első ráúszás.

Kevés a néző, még a korai kezdésnek köszönhetően, de az este rendezendő Magyarország-Spanyolország mérkőzésre biztosan megtelnek majd a lelátok.

Most a himnuszok hangoznak el és utána már ténylegesen is elkezdődik Budapesten a kontinens viadal.

Kevesebb, mint 10 perc és elkezdődik az első mérkőzés Horvátország és Németország között. A csapatok már a medence szélén, éppen most mutatják be a főszereplőket. Tehát lassan elindul a vízben a labda két hetes útjára, tartsanak velünk az egész bajnokság ideje alatt.

A Horvátország-Németország férfi vízilabdával indul a Margitszigeten a két hétig tartó Európa bajnokság, ahol a kontinens legjobb lányai és fiai játszanak majd a győzelemért.
    Horvátország 2010-ben hazai pályán megnyerte a kontinens bajnokságot, ezzel első címüket szerezték. A világeseményeken pedig általában ott szoktak lenni a végjátékban, hol kisebb, hol nagyobb sikerrel.
    A német csapat általában a legjobb hat csapatban szokott benne lenni, de ott rendre kikapnak a náluk erősebb válogatottól, de őket sosem szabad leírni, mert meglepetést bármikor képesek okozni.
    Németország két éve Eindhovenben a hatodik lett, még Horvátország a kilencedik helyen végzett, hiszen csoportjukból nem tudtak tovább jutni és a mostani ellenfelüktől 10-9-re ki is kaptak.
    Egy igazán izgalmasnak ígérkező párharccal veszi kezdetét tehát Magyarországon a 2014-es vízilabda Európa bajnokság! Tartsanak velünk ez a két hét alatt és szurkoljunk együtt a csodálatos sport legjobbjainak!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 11:30 - kor kezdődik.