Horvátország-Németország 10:5 (vége) | Románia-Grúzia 11:6 (vége)
Franciaország-Szerbia 5:16 (vége) | Montenegró-Görögország 11:6 (vége)
Olaszország-Oroszország 13:6 (vége) | Spanyolország-Magyarország 9:12 (vége)
Franciaország-Szerbia

5:16

(1:4,1:3, 0:3, 3:6.)

hétfő 14.07.2014, 14:30 • Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, Budapest • Férfi Vízilabda EB

A végére jó meccs lett, mert a szerbek visszább vettek a kemény védekezésükből. Várható volt, hogy ez lesz a meccs kimenetele, de talán ilyen különbségre nem lehetett számítani, nem azért mert nincs ilyen különbség a két gárda között, csak ekkora erőkifejtésre nem volt valószínű a kék sapkások részéről.
    A mérkőzés legeredményesebbe Slobodan Nikic lett négy góllal. A túloldalt Michael Bodegas és Alexadre Camarasa két-két találattal.
    Hamarosan következik a következő találkozónk, kövessék azt is.
    Én köszönöm a figyelmet, további kellemes napot kívánok! (15:43:42)

32
    Mandic kapta meg első kiállítását. B. Mitrovic hatalmasat védett egy francia lövésnél közvetlen közelről.

32
    A meccs végére kapust cserélt mind két gárda, a szerbeknél B. Mitrovic a kapuban, a franciáknál Moriame.

31
    NIKIC!!! Negyedik gólja, parádésan játszik!

31
    Újabb elpuskázott francia akció.

30
    Nem kegyelmeznek a szerbek, újabb rossz francia támadás után NIKIC talál be harmadszot.

30
    Khasz jut kiállítás sorsára, majd Mandic újabb gólpassza után CUK iratkozik föl a góllövő listára.

30
    BODEGAS talál be megint. szép találat volt! Tényleg beindult a gólgyártás, a franciák ebben a negyedben többet szereztek, mint eddig a mérkőzésen.

29
    Mandic jobb szélről passzolt vissza középre, ahol S. MITROVIC kapásból lőtte ki a felső sarkot. Parádés gól!!!!

29
    A találkozó folytatódik, 3:32 van hátra a mérkőzésből.

29
    Saudadier jut kiállítás sorsára. Időkérés Szerbiától.

29
    Tűzijáték a francia kapunál. Még nincs gól a labda a szerbeknél.

29
    Beindult a gólgyártás. Bodegas hatalmas erővel lőtt középről a kapu jobb oldalába. G. Pijetlovic ugyan beleért, de túl erős volt a lövés, nem tudta kiütni.

28
    Simon begyűjtötte harmadik hibáját, amit PRLAINOVIC vált gólra. Már a harmadikat szerezte.

28
    Nagyszerű bejátszás jobb szélről Peissontól BLARY-nek, aki a kapuba pöciz másfél méterről. Hosszú idő után szerez gólt Franciaország.

27
    Labdaszerzés után úsznak meg a szerbek, köztük PRLAINOVIC a bal szélen, majd Garsau feje felett vágja a labdát a hálóba. Második találata volt.

27
    Nem képes a kapuhoz közel kerülni Franciaország. A szerbek is hanyagabbak lettek támadásaik során.

26
    Nikic lövése száll a blokkról kapu fölé.

26
    Újabb sikertelen francia támadás zárul.

25
    A szerbek is képesek hibázni, fölé száll egy löket.

25
    Azonban most se tudtak élni az első támadással. Mint ahogy sajnos az izgalmak hiánya miatt, majdhogynem eggyel sem.

25
    Filipovic ugyan megnyerte az úszóversenyt Laversanne-vel szemben, de a franciáknak ütötte oda.

Most gólt se tudott szerezni Franciaország. Egyelőre nyolc a különbség, de valószínűleg Szerbia könnyedén növelheti még jócskán előnyét, feltéve ha akarja. Lehet, hogy az időhúzásra mennek rá, ne fáradjanak. Holnap is mérkőzés van!

24
    Marzouki csípett el egy átadást, szépen csinálta. De lövésre már nincs idő.

24
    Kontra Blary ellen. Fél perc van hátra.

23
    Marzouki állt oda, hogy belője, de G. Pijetlovic sarokdobásra védett!

23
    Büntető! Blary harcolta ki Randjeloviccal szemben.

23
    NIKIC labdája csorog be. Középről lőtte rá, Garsau bele ért, de a sodrás bevitte a kapuba a játékszert. A hálóőr pöröl is a védőkkel.

22
    Elrontott támadás Szerbiától, majd Franciaországtól is.

22
    A meccs folytatódik, 2:23 az órán.

22
    Gocic is begyűjtötte második hibáját, de ebből se születik gól. Időt kérnek szerbek.

22
    S. Mitrovic lőtt középről centikkel a kapu fölé.

21
    Szép védekezés a szerbek részéről. Nem sikerült Camarasa-t megjátszani centerben a franciáknak.

21
    G. Pijetlovic védett nagyot! Francia sarokdobás jöhet.

20
    Azonban most egy szerb góllövési kísérlet is kimarad.

20
    Aleksic jut kiállítás sorsára már másodszor a mérkőzésen, de a franciák képtelenek kihasználni. Camarasa lőtt centerből nagyon kapu fülé!

19
    Nehezen ugyan, de PRLAINOVIC is megszerzi maga első gólját. Hatalmas verés van készülőben.

19
    Szép szerb labdaszerzés, vannak megúszók is...

19
    Ha az előbb nem talált be D. PIJETLOVIC, akkor most sikerült. Hat közte.

18
    Újabb sikertelen francia támadás.

18
    Jablonski is begyűjtötte második hibáját. Ezt azonban nem tudták kihasználni a szerbek Garsau védett nagyot D. Pijetlovic közeli lövésénél.

17
    Nagy szerb lövést blokkoltak, de maradt náluk a labda.

17
    De nem sokat ért el a labdával Franciaország.

17
    S. Mitrovic-ot előzte meg Laversanne a harmadik ráúszásnál. Nem sokon múlott, hogy a szerb hozza el.

Vége tehát az első félidőnek. Nagyszerű gólokkal növelte előnyét a Szerb válogatott ötre. A franciáktól csak Camarasa virgonc, de egyedül vajmi keveset ér egy ilyen Szerbia ellen.
    Pillanatokon belül folytatjuk, maradjanak velünk!

16
    A végén még a fehér sapkások megpróbáltak egy távoli lövést, a szerbek pedig egy indítást, de egyik se sikerült.

16
    Izgalmas fél perccel ér véget a második félidő. Prlainovic szerzett labdát Simontól, aki utána visszarántás miatt megkapta második faultját is. A megúszó Prlainovic kapta is a labdát, de bal szélről képtelen volt Garsau mellett ellőni a labdát! Nagyot védett a franciák hálóőre!

16
    Utolsó támadás következik valószínűleg, 32 másodperc van hátra.

16
    Időt kér a negyed végén a francia gárda.

16
    Prlainovic lőtt bal oldalról Garsau-ba. Nem megy egyelőre neki a támadójáték.

16
    Camarasa pattintja kapu fölé a labdát centerből.

15
    Szép gyors adogatások után ALEKSIC lőtt hatalmas gólt bal oldalról a jobb felsőbe! Csillogtatják a szerbek játéktudásukat!

15
    Folytatódik a játék, 1:42 van vissza az első félidőből.

15
    Labdaszerzés és időkérés a szerbek részéről.

15
    Nem sokáig volt a címvédőknél a labda.

14
    Blary középről közép távolról durrantott kapura fél fordulatból, de G. Pijetlovic-n most se fogtak ki!

14
    Camarasa centerből lőtt, de G. Pijetlovic kapu fölé tolta. Nagy védés volt!

13
    MANDIC második találatát szerezte, ez is jobb szélről érkezett.

13
    Bodegas bal oldalról tüzelt, de G. Pijetlovic könnyedén véd.

13
    Az előbbi FILIPOVIC távolról kép a keresztlécen csattan, ez már a bal felsőben! hatalmas találat!

12
    Újra a déli szomszédjainknál a labda.

12
    Filipovic hatalmas erejű lövése a kapufáról pattan fölé!

11
    Aleksicet állítják ki, majd CAMARASA azonnal megszerzi a maga és csapata második gólját.

11
    A szerbek a második negyedben hatástalanok egyelőre.

11
    Távoli lövést hárít nagy bravúrral G. Pijetlovic!

11
    Prlainovic lövése ment megint mellé, majd a megúszó francia a bal szélről lőtt, de G. Pijetlovic sarokdobásra mentett.

10
    Újra a labda a kék sapkásoknál, eladták a franciák azt.

10
    Lejárt Franciaország támadóideje. Utána Cuk lőtt középről, Garsau védeni tudott.

9
    Camarasa kiállítása után kapkodott Prlainovic és a távoli bombája ment a jobb kapufa mellé.

9
    A második ráúszás Filipovic és Laversanne között zajlik le, verseny nélkül jöhetnek a szerbek. A francia pólós nem ment a játékszerért.

Könnyed játékkal nem megerőltetve magát vezet három góllal Szerbia. A védekezésük kemény, de mégis szabályos, ami nem ízlik a franciáknak. Ahogy az várható volt, kétség sem férhet ki is nyeri ezt a találkozót, ha így folytatják a címvédők.

8
    A labda még visszakerült Franciaországhoz, távolról még kapura pattintották, de G. Pijetlovic könnyedén üti kapu mellé a középre tartó lövést.

8
    Eladott labda. Nem tudnak a "vendégek" mit kezdeni a szerb védelemmel.

8
    Kontra középen Nikic ellen.

7
    Jobb szélről leadott lövés után G. Pijetlovic-ról pattant a labda CAMARASA elé, aki az üres kapuba dob könnyedén. Megvan a franciák elő találata.

7
    Időt kérnek a fehér sapkások.

7
    GOCIC jobb szélről védhetetlenül pattint a jobb alsó sarokba!

6
    Továbbra is gól képtelenek a franciák.

6
    Csodálatos játék után szerzi meg harmadik gólját a Szerb válogatott! NIKIC húzta be közvetlen közelről a labdát a kapuba.

6
    Végeleges cserével állítják ki a franciák 11-ét Tomasevicet ütésért. Időt kérnek a szerbek.

5
    Újabb sikertelen támadással zárul Franciaország kísérlete.

5
    Simon kiállítását védekezte ki a francia csapat, majd Garsau egy távoli lövésnél hárít könnyedén.

4
    Támadószabálytalanság a franci a center ellen.

4
    Már kettő! Jobb szélről talál a kapuba MANDIC.

3
    Bodegas dobása kerüli el jócskán a kaput.

3
    Kontra Szerbia ellen középütt.

3
    Jobb szélről leadott lövést G. Pijetlovic védte, majd a labda a franciákhoz pattant, de eladják.

2
    Jablonski kiállítása után a szerb fórt FILIPOVIC váltja gólra a jobb oldalról. A lövése a kapu jobb oldalába köt ki.

2
    Kapkodó játék egyelőre. Újabb kontra.

1
    Azonban nem maradt sokáig a franciáknál a labda, elpuskázták a lehetőség. Gyors labda váltás. Újra a fehér sapkásoké a labda.

1
    Gocic kiállításban is "jeleskedik". Ez az első neki.

1
    Az első kapura lövés jobbról érkezett de elkerülte a kaput.

1
    Az első ráúszás joga a szerbeké, Ők hozták el a játékszert. Laversanne maradt alul a versenyben Gociccal szemben.

Pillanatokon belül elhangoznak a himnuszok. A franciák fehér sapkában ugranak majd a medencébe, míg a szerbek kékben.

Franciaország: Garsau (Moriame) – Saudadier, Jablonski, Khasz, Blary, Simon, Peisson, Laversanne, Marzouki, Bodegas, Tomasevic, Camarasa.

Szövetségi kapitány: Florian Bruzzo.

Szerbia: G. Pijetlovic (B. Mitrovic) – Mandic, Gocic, Randjelovic, Cuk, D. Pijetlovic, Nikic, Aleksic, Radjen, Filipovic, Prlainovic, S. Mitrovic.

Szövetségi kapitány: Dejan Savic.

Az esélyes gárda egyértelműen a szerb válogatott, akik akár a végső győzelemre és pályázhatnak. A franciák a negyedik helyért lehetnek harcban, valószínűleg a magyar-horvát-szerb triót nem fogják tudni megszorongatni.

Tartsanak velünk!

A lebonyolításról röviden:

A tornán 12 ország válogatottja vesz részt és két hatos csoportba osztották őket, ahol körmérkőzések alapján alakul ki a továbbjutók sorsa. Az első helyezettek közvetlenül az elődöntőbe kerülnek, míg a második és harmadik helyezettek egy mérkőzést játszanak az elődöntőbe jutásért a másik csoport továbbjutóival (a második a harmadikkal). Az elődöntő győztesei játsszák a döntőt, a vesztesek a bronzéremért mérkőzhetnek.

A magyar póló válogatott két csoportellenfele a nyitó nap második mérkőzése a Margit-szigeti Európa Bajnokságon. A címvédő szerbek lazább ellenfél ellen ugranak medencébe, ugyanis Franciaország nem számít hatalmas uralomnak a vízilabda világában.
    Szerbia eddig négy aranyéremmel büszkélkedhet a kontinens viadalokon. A franciák sokkal szerényebb eredményeket értek el eddig, EB-n 1927-ben értek el egyedül érmet, akkor ezüst villogott a mellkasukon. 1924-ben Olimpiai aranyat nyertek Párizsban.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 14:30 - kor kezdődik.