Grúzia-Görögország 6:15 (vége) | Németország-Szerbia 7:12 (vége)
Oroszország-Montenegró 7:15 (vége) | Románia-Olaszország 4:9 (vége)
Horvátország-Spanyolország 8:8 (vége) | Magyarország-Franciaország 12:7 (vége)
Románia-Olaszország

4:9

(1:1, 1:3, 1:4, 1:1)

kedd 15.07.2014, 16:00 • Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, Budapest • Férfi Vízilabda EB

Talán valamivel könnyebben nyertek az olaszok, mint az előzetesen sokan gondolták. A románok minden negyedben csak egyszer találtak a kapuba, ilyen teljesítménnyel pedig semmilyen válogatott ellen nem lehet nyerni.
    Köszönöm a figyelmet! (17:12:01)

32:00
    A mérkőzés utolsó támadását az olaszok vezették, távolról még ellőtték, az eredmény azonban már nem változott.

31:20
    Az olaszok koncentrációja nem igazán van toppon, könnyen elszórják a labdákat.

31:00
    GHIBAN volt szabálytalan, emberelőnyben az olaszok.

30:40
    Olasz időkérés.

29:50
    Felváltva támadnak a csapatok, különösebben már egyik sem erőlteti meg magát.

28:50
    Kimaradt román emberelőnyös helyzet után, az olaszoknak sem sikerült góllal befejezni a támadást. Most jó volt a román blokk.

28:10
    AICARDI volt szabálytalan, emberelőnyben faraghatják a hátrányt a románok.

27:50
    LUONGO lőtt látványos gólt, szélről a bal felsőbe vágta.

27:20
    CRETU-t állították ki, emberelőnyben az olaszok.

27:00
    Sikerült megúszni a románoknak, GHEORGE ki is használja a ziccert.

26:40
    Védett az olasz kapus, támadásban viszont eladták a labdát az olaszok.

26:30
    Jó olasz védekezés újra, de támadásban hibáztak, a románok fordulhatnak.

26:10
    Román időkérés.

25:45
    BUSILA szabálytalankodott, az olaszok nem használták ki az emberelőnyös helyzetet.

25:20
    Mindkét csapat kapkod, nem játsszák türelmesen végig a támadást.

24:50
    Az olaszok most támadásban lövésig sem jutottak, a románok támadhatnak.

24:20
    Kimaradt olasz támadás, de a másik oldalon is blokkolták Radu lövését.

24:05
    Ráúszásnál az olaszok hozták el a labdát.

24:00
    Az eredmény ebben a negyedben már nem változott, megnyugtató az olaszok előnye.

23:50
    VELOTTO szabálytalankodott, de ma semmi nem jött össze a románoknak. Ezt az emberelőnyös helyzetet sem sikerült kihasználni.

23:30
    A románoknak nem sikerült faragni a hátrányból, megint jó volt középen a blokk.

23:13

22:30
    Megint sok a hiba a csapatok játékában, főleg a románok kapkodnak.

21:30
    VELOTTO szinte azonnal válaszolt, szépen lőtte ki a sarkot.

20:50
    GHEORGHE lőtte el, az olasz kapus feje fölött ment be a labda.

20:20
    GIORGETTI ment ki, emberelőnyben a románok.

20:00
    LUONGO lóbálta sokáig a labdát, az emberelőnyös helyzet legvégén lőtte el, sikerrel járt.

19:40

19:20
    NEGREAN-t szórták ki, emberelőnyben az olaszok.

18:40
    GIORGETTI-t büntették a játékvezetők, de ebből sem tudtak előnyt faragni a románok, jó volt az olasz blokk.

17:50
    FIGLIOLI addig-addig ijesztgetett, majd előtte távolról, a labda a bal sarokba csapódott.

17:30
    Kimaradt romén támadás után az olaszok fordulhatnak.

16:50
    Sikerült középre bejátszani a labdát, VELOTTO biztos kézzel varrta be.

16:20

16:05

16:00
    Az olaszok a második negyedben megrázták magukat, kétgólos előnnyel kezdhetik a harmadik negyedet. A románoknak valamit ki kell találni, az eddig mutatott játék kevés lesz az üdvösséghez.

16:00
    A második negyed végén a románok támadhattak, távolról még sikerült ellőniük, de a kaput se találták el.

15:20
    Gyönyörű olasz támadás! Szélről centerben bejátszott labdát GIORGETTI azonnal behúzta.

14:50
    BUSILA ment ki, emberelőnyben játszhatnak az olaszok.

14:10
    Megmozgatták a románok az olaszok védelmét, majd RADU oldalról lőtt szerencsés gólt, becsorgott a labda.

13:10

12:20
    Megúsztak az olaszok, de a kapu szájából sem sikerült betalálni, hatalmasat védett a románok kapusa.

11:50
    VELOTTO ment ki, a románok jól megjáratták a labdát, a lövés viszont már elakadt az olasz blokkban.

11:20
    CRETU volt szabálytalan, kiszórták, de az olaszok elkapkodták a támadást.

10:55
    A románoknak sikerült centerbe bejátszani a labdát, az olasz kapus nagyot védett.

10:30
    Középen szabálytalankodtak a románok, GIORGETTI dobhatott ötméterest, nagy erővel vágta a kapuba.

10:00
    A románok továbbra sem találják a fogást az olasz védelmen, a taljánok fordulhatnak támadással.

09:40
    FONDELLI nem sokat vacakolt, középről nagy erővel vágta a labdát a kapuba.

09:20
    Olasz támadásnál CHIOVEANU volt szabálytalan, emberelőnyben az olaszok.

08:50
    Eddig leginkább a védekezésről szól a mérkőzés, illetve támadásban sok a pontatlanság.

08:05
    Az olaszok hozták el a labdát a második negyedben, emberelőnyben sem sikerült gólt szerezni.

08:00
    Kevés gól esett az első negyedben, sok hibával játszanak a csapatok.

07:55
    GOANTA volt szabálytalan, a játékvezetők kiszórták.

07:40
    Jó román védekezés, nem sikerült gólra váltani az olasz emberelőnyt.

07:20
    Radu szabálytalankodott középen, az olaszok támadhatnak emberelőnyben.

06:20
    Románia nem tudta kihasználni az emberelőnyös helyzetet, lövés ugyan ment a kapura, de jócskán mellé.

05:50
    Gallót szórták ki, emberelőnyben támadhatnak a románok.

04:40
    Dejan Stanojevic mester kért időt, támadhatnak a románok.

04:20
    MATEI GUIMAN szinte azonnal egyenlített, eddig nem potyognak a gólok.

04:12
    GIORGETTI szerzett vezetést az olaszoknak, emberelőnyös helyzetben talált a kapuba.

03:50
    Technikai hiba miatt csak most tudtunk bekapcsolódni a közvetítésbe.

Július 14-én megkezdődött a vízilabdázók Európa-bajnoksága, amelynek történelme során már nem először Budapest a házigazdája. A tornán a férfiaknál 12 ország válogatottja vesz részt, két hatos csoportba osztva. A körmérkőzések után a csoportelsők azonnal az elődöntőbe jutnak, míg a második és harmadik helyezettek a negyeddöntőben keresztbe játszanak egymással a legjobb négy közé jutásért.
    Az A-csoportba kapott besorolást Románia és a mindig veszélyes Olaszország.

Románia már rutinos résztvevőnek számít az Európa-bajnokságon, szomszédjaink eddig 19 alkalommal próbáltak szerencsét a kontinensviadalon. Eddigi legjobb eredményük két negyedik hely 1993-ból és 2006-ból. A románokról minden túlzás nélkül elmondható, hogy bármelyik válogatott ellen felveszik a versenyt, a legjobbak sem mehetnek biztosra ellenük.

Olaszországról annyit talán túlzás nélkül elmondhatunk, hogy nincs olyan nemzetközi torna, ahol a taljánokkal ne kellene számolni. Elég ha csak annyit mondunk, hogy olimpiát és világbajnokságot is eddig háromszor nyertek, de a kontinensviadalokon is pont ennyiszer diadalmaskodtak.
    A rajt mindkét együttes számára jól kezdődött, a románok magabiztosan győzték le a grúzokat (11:6), az olaszok pedig még ennél is fölényesebben nyertek az oroszok ellen (13:6). Azzal mindkét csapat tisztában van, hogy ez már egy jóval nehezebb megmérettetés lesz, és nem az angolkisasszonyok teadélutánjára kell készülniük.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szurkolást és szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 16:00 - kor kezdődik.