Grúzia-Görögország 6:15 (vége) | Németország-Szerbia 7:12 (vége)
Oroszország-Montenegró 7:15 (vége) | Románia-Olaszország 4:9 (vége)
Horvátország-Spanyolország 8:8 (vége) | Magyarország-Franciaország 12:7 (vége)
Horvátország-Spanyolország

8:8

(3:2, 2:2, 1:2, 2:2)

kedd 15.07.2014, 19:00 • Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, Budapest • Férfi Vízilabda EB

A találkozó tehát döntetlenre végződött, ami főképp nekünk jó, ugyanis ezzel előnybe kerülhet a magyar válogatott az egyik legfőbb csoport riválisával szemben.
    Nagyon izgalmas találkozó volt, ami döntetlenre végződött. Espanol nagyszerűen játszott és három góllal vette ki a részét a nagyszerű eredményből, de nála is jobb volt Minguell, négy találatot szerzett. A túloldalt Jokovic lőtt hármat.

Maradjanak velünk, hamarosan kezdődik a Magyarország-Franciaország találkozó, azt is követhetik nálunk.
    Én köszönöm a figyelmet, további kellemes estét kívánok. (20:30:53)

32
    Kemény védekezés, majd Minguell sokadik labdaszerzésével ér véget a találkozó. Nem jutottak lövéshez a horvátok.

32
    0:18 van hátra a találkozóból.

32
    Minguell próbálkozását blokkolta Jokovic! Most Horvátország kér időt! Győzelemért megy a támadás.

32
    Spanyol időkérés az utolsó percben! 0:45 van hátra a mérkőzésből.

31
    Minguell kiállítása után Aguilar védett hatalmasat Buslje hosszú lóbája után középről leadott lövésénél.

30
    Újra egál! MOLINA húzta be Mallarach beadását centerbe. Nem hagyja magát a "vendég" gárda.

30
    Buslje jut a kiállítás sorsára.

30
    LONCAR elé kerül a labda a kapu előtt és elteszi Aguilar mellet. Újra vezet Horvátország! Pazar meccs!

29
    Jokovic lövését blokkolja Espanol. Jól játszik a spanyol.

29
    Pavic véd! Molina lőtt, de a horvát kapus egyelőre tartja az egyenlőt.

28
    Labdaszerzés után Buljubasic szedi össze első faultját.

28
    Előbb Szirányi támadó szabálytalanságot hajt végre, de utána Minguell visszaszerzi. a labdát.

27
    Larumbe kiállítása után JOKOVIC egyenlít. A spanyolnak második hibája volt.

27
    Garcia lövését pavic védi, a másik kapus se tétlenkedik.

26
    Sukno lövését védi Aguilar. A mérkőzés végére jön formába a spanyol hálóőr.

26
    Minguell is kiállítás sorsára jut.

26
    Előbb a horvátoknál Dobud, majd a spanyoloknál Roca kapja meg a maga harmadik személyi hibáját. Ők már nem jöhetnek vissza a medencébe.

26
    ESPANOL most sem hibáz, ezzel átveszi a mérkőzésen először a vezetést a spanyol válogatott.

26
    Pavic volt szabálytalan újabb büntetőt dobhat Spanyolország.

25
    Aguilar védte Buslje lövését. Munarriz volt szabálytalan előtte és kapott kiállítást.

25
    Sukno verte meg úszásban Espanol-t. Ezzel az első támadás joga Horvátországé.

Visszajött Spanyolország ezzel a megnyert negyeddel. Nem akármilyen izgalmak várnak még ránk! Maradjanak velünk!

24
    Muslim kiállítása után védte Pavic Minguell lövését.

24
    Hiba az órával, kikéri a játékvezető a játékszert.

24
    Húsz másodperc van az órán.

24
    Espanol hatalmas védőmunkát csinál, újabb labdát szerez. Időt kér Spanyolország.

24
    Fernandez szedte össze a második hibáját. Horvát fór.

24
    Molina lőtt csavartból váratlanul, nem sokkal vétette el a célt!

23
    Nem jutottak lövésig a horvátok, szép védekezés a "vendégektől".

23
    Mallarach kiállítása után kér időt Horvátország. Első volt a spanyolnak.

23
    Molina lő balról kapu fölé. Messziről szúrta rá.

22
    Aguilar szerzi meg a centerbe bejátszott horvát labdát.

21
    ESPANOL egyenlít! Nem hibázik.

21
    Büntető Bukic ellen. Második hibája.

21
    Roca jot a kiállítás sorsára a mérkőzésen már másodszorra, de ebből sincsen gól, Molina blokkolta Jokovic lövését.

21
    Fernandez kapta meg első kiállítását, de nem tudja a fórt gólra váltani Horvátország. Bukic lövését védte Aguilar.

20
    Garcianak kellett kapkodva lőnie a támadóidő lejárta előtt, Pavic könnyedén védett.

20
    Hatalmas góóóól! JOKOVIC lőtt távolról hálószaggató gól!

19
    Loncar kap kiállítást, amit MINGUELL vált gólra. Neki ez a második volt.

19
    Most a spanyolok hibáznak sokat támadásban Espanol veszti el.

18
    Loncar-nak sincs szerencséje a kipattanó után visszaszerzett labdát a kapufára teszi.

18
    Setka kemény lövését tudta bravúrral hárítani Aguilar.

17
    Roca szerez labdát, de utána Ő szabálytalankodik támadás közben.

17
    Horvát győzelem ismételten a ráúszásnál. Sukno nyert Garcia ellen.

Döntetlenre végződött ez a negyed, köszönhetően a rengeteg eladott horvát labda miatt. A kiállítások kiegyenlítettek, de aránylag sok. 7:6 a megosztás a "hazaiak" javára.
    Maradjanak velünk, pillanatokon belül folytatjuk.

16
    Nem jut lövésig Spanyolország, vége az első félidőnek.

16
    Utolsó támadás, 0:28 az órán.

16
    Most a Spanyol válogatott kéri ki idejét a félidő előtt.

16
    Újra vezet Horvátország! Jokovic ballal lövi ki a jobb alsó sarkot!

16
    0:59 az órán. Folytatódik a mérkőzés.

16
    Horvátország kér időt.

15
    Mallarach lőtt jobb szélről, de a rövidnél szépen helyezkedett Pavic.

15
    Loncar volt szabálytalan támadóként.

15
    Minguell fórból nem tudok gólt szerezni a kapu torkából, Pavic védett hatalmasat. Bukic szedte össze első faultját.

14
    Újabb spanyol labdaszerzés. Most Mallarach csípett el egy horvát áradást.

14
    Ivica Tucak kap sárgát reklamálásért. Kétes volt az előző spanyol találat.

13
    Azonnal egyenlít Spanyolország, Milakovic kiállítása után. MINGUELL szerezte.

13
    Hosszú "hazai" gólcsend után MUSLIM talál a spanyolok kapujába.

13
    Garcia visszaúszásnál szabálytalan. Kiállítás.

12
    Pavic előbb Garcia lövését védte ki emberhátrányból, majd az ejtését is. Dobut volt a kiállított, második hibája.

12
    Öt labdát szerzett a spanyol válogatott szemben a horvátok kettőjével.

12
    Sok a hiba a passzoknál, Larumbe szerzett labdát.

11
    jokovic szerzett labdát, javíthatnak a horvátok.

11
    Roca kiállítását sem képesek az olimpiai címvédők kihasználni. Rossz volt egy átadás.

10
    MINGUELL egyenlít szépen. Nagyon jó találkozót követhetünk!

10
    Azonban blokkba köt ki a horvát támadás is.

10
    Újabb elpuskázott spanyol támadás, visszaúszásnál pedig Szirányi szedi össze második hibáját.

9
    Lejáró horvát támadóidő.

9
    Már folytatódik is a játék, Setka hozza el Espanol elől a labdát.

Szoros első negyedben, több ki nem használt fórral vegyítve. Horvátországnak vigyáznia kell a kiállításokkal, a végén ez még visszaüthet.

8
    Espanol blokkolja Buslje lövését. Vége az első negyednek.

8
    Rossz átadás után megy ki a labda. A horvátok jönnek.

7
    Megy tovább a meccs 1:11 van vissza.

7
    Sukno kap kiállítást. Ez már a negyedik az első negyedben. A spanyolok szakvezető kér most időt.

7
    Szép védekezés Garcia szerzett labdát emberhátrányból.

7
    Folytatódik a találkozó, 1:53 az órán.

7
    Támadószabálytalanság Munarizz részéről, majd Szirányi ad fórt ellenfelüknek. Időt kér Horvátország.

6
    Szirányi blokkolta Zivkovic lövését. Jöhetnek a spanyolok.

6
    Espanol lőtt emberelőnyből Buslje kiállítása után balról, de Pavicba lőtte a labdát.

5
    Parádésan nagy gól bal szélről! BUKIC lóbált néhányat, majd védhetetlenül hajított a bal alsóba!

5
    Ami meg is van, Larumbe jobbról passzolt középre, centerből pedig MINGUELL eredményes.

5
    Molina szerez labdát és úszik fel az egyenlítésért.

4
    Újabb horvát kiállítás, ezúttal Setka volt szabálytalan. Ezt már kihasználják a "vendégek, ESPANOL balról lőtte ki a hosszú felsőt.

4
    SUKNO középről lövi ki a bal felső sarkot. Szép akció gól volt.

4
    Dobud kiállítása után Roca durrant kapu mellé. Ezt be kellett volna lőniük.

3
    Minguell is szabálytalankodott, gyorsan visszakerül a labda a horvátokhoz.

3
    Kontra középen a magyar származású Szirnyányi ellen.

2
    Jokovic lőtt nagyon távolról és nagyon fölé. Borzalmas próbálkozás volt.

2
    Garcia lövését jobb oldalról a rövidnél védte Pavic.

1
    Gyors fórból szerzi meg körbeadogatás után a vezetés MUSLIM. Larumbe védekezett túl keményen.

1
    Az első ráúszásért Jokovic és Espanul ment, a spanyol ugyan elütötte, de ellenfél játékoshoz került a játékszer.

A himnuszok után pillanatokon belül kezdődik a találkozó. Az olimpiai címvédők piros-fehér kockás sapkában, míg a spanyolok kékben ugranak majd medencébe.

Horvátország: Pavic (Bijac) – Bukic, Milakovic, Loncar, Jokovic, Buljubasic, Muslim, Buslje, Sukno, Dobud, Setka, Zivkovic.

Szövetségi kapitány: Ivica Tucak.

Spanyolország: Aguilar Vicente (Lorrio Bejar) – Munarriz Egana, Bustos, Roca Barcelo, Molina Rios, Minguell Alferez, Sziranyi, Espanol Lifante, Larumbe Gonfaus, Fernandez Miranda, Mallarach Guel, Garcia Gadea.

Szövetségi kapitány: Gabi Hernandez.

A csoportból a mai nap eddig csak a Németország-Szerbia találkozó zajlott le, azt a címvédők nyerték 7:12-re. Filip Filipovic kitett magárét, négy gólt is dobott.

Esélyes mindenképpen Horvátország, de szorosabb találkozó várható, mint a németek ellen. Ez egy igazi erőfelmérő lehet, hogy az egyik fő riválisunk mennyivel tudja megverni, feltéve ha sikerül, azt akit a mieink hárommal múltak felül.

Tartsanak velünk, a játéknap rangadója várható!

A horvátok győzelemmel kezdték a tornát, Németországot verték 10:5-re, míg a spanyolok ellenünk szenvedtek vereséget 12:9-re. Mindenképpen fontos találkozó mind két ország válogatottjának, ugyanis a horvátok a csoport elsőségért mennek, tehát nem szenvedhetnek senkitől sem vereséget, míg Spanyolországnak egy újabb zakó akár végzetes is lehet.

Horvátország csapatából nem lehet kiemelni egy játékost sem, aki igazán kiemelkedett volna a csapatból, egységesen nyújtottak jó teljesítményt, de talán az öt gólos különbség kevés.
    A spanyoloknál már más a helyzet. Mallarach Guel három gólt is szerzett Magyarország ellen, ezzel próbálva megszorongatni a vendéglátó egyletet.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 19:00 - kor kezdődik.