Magyarország – Szlovákia 77:80 (vége)
Magyarország
77:80 (17:19, 19:17, 20:19, 21:25)
Szlovákia
csütörtök 17.07.2014, 18:45 • Messzi István Sportcsarnok, Kecskemét • Felkészülési mérkőzések

A magyar válogatott helyenként okosan kosárlabdázva, ám összességében magát alulmúlva kosárlabdázott a mai Szlovákia elleni edzőmérkőzésen. A második félidőt kiválóan kezdték a vendéglátók, volt 11 is közte, de a szlovákok magukra találtak, jobb csapatjátékkal ledolgozták a hátrányukat, és megtartották a 4-6 pontos fórjukat. Holnap meglátjuk, egy nap alatt változik-e a játék képe, én mindenesetre megköszönöm figyelmüket, Szeitz Gergő tartózkodott a billentyűk mögött!

Magyarország – Szlovákia 77:80 (17:19, 19:17, 20:19, 21:25) (20:39:32)

40:00
    Mérkőzés vége. (77:80)

39:57
    Thomas duplájával zárul a találkozó. (77:80) (77:80)

39:52
    Gavel most nem tesz szívességet a magyar csapatnak. (75:80) (75:80)

39:52
    Gavel a másodikat már elrontja, de leszedi saját lepattanóját, így minden bizonnyal eldőlt a találkozó sorsa. (75:78) (75:78)

39:48
    Wittmann üt oda, Gavel állhat a büntetővonal mögé. (75:77) (75:77)

39:47
    Időt kér a magyar válogatott. (75:77) (75:77)

39:47
    Ruják 4-5 másodperc alatt dob egy gyors duplát, ezzel már csak két egység a hátrányunk. (75:77) (75:77)

39:43
    A második betáncol. (73:77) (73:77)

39:43
    Az első kimarad! (73:76) (73:76)

39:43
    Vajon megremeg-e a rutinos szlovák? (73:76) (73:76)

39:43
    Gyors fault Vojvodától, Milosevic a vonal mögött. (73:76) (73:76)

39:41
    Thomas "csak" a másodikat emeli a helyére. (73:76) (73:76)

39:41
    Kimaradt a szlovák kísérlet, ezt követően Thomas dobhat két büntetőt 19 másodperccel a találkozó vége előtt. (72:76) (72:76)

39:09
    Tóth Ádám fordulásból eredményes rögtön a bedobást követően, lehetnek még izgalmak a hátralévő 50 másodpercben. (72:76) (72:76)

39:07
    Vojvoda első büntetője jó, a második után szlovák kézről megy ki, így folytathatjuk a támadást! (70:76) (70:76)

38:54
    Bilik keze nem remeg meg a büntetővonalnál, valószínűleg el is dönti a meccset a 2-3-as poszton bevethető játékos. (69:76) (69:76)

38:44
    Wittmann jobb ziccerével zárkózunk 5 pontra. (69:74) (69:74)

38:40
    Batka csak az elsőt értékesíti. (67:74) (67:74)

38:40
    Keller ellen ítélnek a játékvezetők a palánk alatt, szlovák büntetők következhetnek 1:20-szal a vége előtt! (67:73) (67:73)

37:35
    Batka oldja meg a palánk alól, 0-13-as szlovák roham! (67:73) (67:73)

36:54
    Időkérés magyar oldalon. (67:71) (67:71)

36:54
    Milosevic bravúros kettese tovább növeli a vendég fórt! (67:71) (67:71)

36:25
    Le is csöndesült alaposan a nézősereg. (67:69) (67:69)

36:25
    Bilik maradt tisztán, be is vágja a sarokból a triplát! (67:69) (67:69)

35:50
    Gavel egy sikeres büntetőjével egy pont már csak a magyar előny. (67:66) (67:66)

35:33
    Nagyon rossz passz Wittmanntól, az utóbbi percekben tanácstalan a magyar játék. (67:65) (67:65)

35:17
    Kuffa értékesít két büntetőt. (67:65) (67:65)

35:17
    Eilingsfeld védőhibája két szlovák büntetőt eredményez. (67:63) (67:63)

34:54
    Eilingsfeld brusztolja be magát a gyűrű alá, támadóhiba lett az egyéni akcióból. (67:63) (67:63)

34:38
    Milosevic 2+1-ével zárkózik a szlovák válogatott! (67:63) (67:63)

34:30
    Vojvoda hibázik ziccert, rohanhatnak a szlovákok. (67:60) (67:60)

33:55
    Wittmann eredményes távolról! Belejött a játékba az új szolnoki igazolás! (67:60) (67:60)

33:15
    Keller a gyűrűről visszapattanó labdát zsákolja be! Látványos mozdulat a fiatal centertől! (64:60) (64:60)

33:00
    Batka mindkettő büntetőlehetőségét elpocsékolja. (62:60) (62:60)

32:25
    Wittmann tör be a palánk alá kiválóan. (62:60) (62:60)

32:11
    Batka válaszol a sarokból hasonló körülmények között! (60:60) (60:60)

31:25
    Wittmann emeli rá a hármast emberével a nyakán, és milyen jól teszi! (60:57) (60:57)

30:41
    Tóth csak az első büntetőt dobja a helyére. (57:57) (57:57)

29:40
    Thomas újra a magyar gárdához ragadja az előnyt palánk alatti kosarával. (56:55) (56:55)

29:22
    Átveszi a vezetést a szlovák válogatott, Simek emeli be kintről! (54:55) (54:55)

28:42
    Bilik triplája beesik a sarokból, 3/3 a második félidei triplamutatója a 27 éves játékosnak. (54:52) (54:52)

28:10
    Ferencz Csaba rázta meg magát, trojkájával 5 pont a magyar előny. (54:49) (54:49)

27:54
    Bilik most elkapta a fonalat, két pontra hozza fel csapatát a 2-3-as poszton bevethető játékos. (51:49) (51:49)

27:20
    Bilik ismét eredményes, most a hármason kívülről. (51:46) (51:46)

26:45
    Thomas-t blokkolják, de Tóth Ádám besegít, és a lecsorgót remekül teszi vissza. (51:43) (51:43)

26:20
    Gavel csak egy büntetőt értékesít. (49:43) (49:43)

25:48
    Bilik duplájával zárkóznak a vendégek. (49:42) (49:42)

25:34
    Nem értették meg egymást Ferencz-cel a társak, a labdabirtoklás joga szlovákoké. (49:40) (49:40)

25:00
    Vojvoda triplája utáni lepattanót begyűjti Eilingsfeld, de a következő támadást sem tudjuk kosárral befejezni. (49:40) (49:40)

24:22
    Keller vét támadóhibát, mozgott az elzárás közben a center. (49:40) (49:40)

24:07
    Wittmann adja el nagy hibát követve a labdát irányító posztról, a lerohanásból Jass eredményes. (49:40) (49:40)

23:40
    Ruják ront kétszer egymást követően a büntetővonalról. (49:38) (49:38)

23:31
    Thomas vét labdakezelési hibát, ám Gavel kettő az egyben eldobja a hármast, ami pontatlanra sikeredett. (49:38) (49:38)

22:56
    Tíz pont fölötti előnyhöz juttatja a csapatot Vojvoda. (49:38) (49:38)

22:56
    Vojvoda viszi végig szépen az egész pályán, végül a labda nem esik be, de két büntetőt dobhat azért a Szolnok játékosa. (47:38) (47:38)

22:20
    Tóth Ádám válaszol gyorsan a másik oldalon. (47:38) (47:38)

22:05
    Jass brusztolja be a maga kettesét, remek egyéni megmozdulás. (45:38) (45:38)

21:50
    Tóth Norbert veri meg az emberét, duplájával 9-0-ás rohammal kezdjük a második játékrészt! Nagyszerű játék a magyar válogatottól! (45:36) (45:36)

21:12
    Wittmann lép be jól két szlovák között, majd teszi fel a ziccert. (43:36) (43:36)

20:56
    Közben ellenfelünk szabálytalankodott Tóth Ádám ellen, így a magyar csapaté továbbra is a játékszer. (41:36) (41:36)

20:56
    Wittmann vállal el nehéz kísérletet a gyűrű mögül, a labda pattog egy kicsit, majd behullik. (41:36) (41:36)

20:11
    Tóth Ádám faulttal együtt gyötri be a labdát a gyűrűbe, majd a büntető is a helyén. (39:36) (39:36)

20:01
    A mieink kezdték a második félidőt. (36:36) (36:36)

20:01
    Elkezdődött a 3. negyed. (36:36)

félidő
    Az első két negyedben a magyar csapat erején alul, elég pontatlanul kosárlabdázott. Sokkal több tisztább helyzetet ki kellett volna hoznia a mieinknek, reméljük a második félidőben már a magyar válogatott javára változik az eredmény.
    A lerohanásokból tartja magát jól a szlovák gárda, 6-14 a lerohanást követő pontok száma. A kispad nálunk a dupláját teszi hozzá, mint az ellenfél cseréi (12-6), ami csapatunk jobb szerkezetére mutat rá.
    Elég szoros a mérkőzés, 9-szer változott a vezető együttes személye, míg 7-szer mutatott egyenlő állást az eredményjelző.

20:00
    Vége a második negyednek. (36:36)

19:40
    Kuffának passzolja oda hát mögött óvatlanul Keller, a szlovák pedig köszöni szépen, kihasználja a lehetőséget. (36:36) (36:36)

19:25
    Tóth Ádám kettese után a büntető már sikertelen. (36:34) (36:34)

19:10
    Tot értékesít egy büntetőt. (34:34) (34:34)

18:52
    Thomas emberrel a nyakán vágja be a hármast, magyar vezetés! (34:33) (34:33)

18:02
    Milosevic büntetői eredményesek. (31:33) (31:33)

17:03
    Ferencz Csaba második pontos triplakísérlete kiegyenlíti az eredményt! (31:31) (31:31)

16:45
    Kuffa is feliratkozik a pontszerzők közé! (28:31) (28:31)

16:23
    Wittmann a büntetővonalon, mindkettő jó! (28:29) (28:29)

16:05
    Vojvoda értékesítette a büntetőket, három pontra faragjuk le hátrányunkat. (26:29) (26:29)

15:16
    Ferencz Csaba hint be egy trojkát, nem volt teljesen tisztán, de ez őt nem zavarta. (24:29) (24:29)

15:00
    Batka ismét megnehezíti a palánk alatt a magyar védők dolgát, időt is kér Sztojan Ivkovics! (21:29) (21:29)

14:25
    Batka hátraugrásból eredményes! (21:27) (21:27)

13:55
    Ferencz könnyű ziccere töri meg a jó másfél perces kosárcsendet. (21:25) (21:25)

12:08
    Támadószabálytalanság magyar oldalon, tovább növelheti előnyét ellenfelünk. (19:25) (20:26)

12:00
    Batka emberrel a nyakán hit be egy hármast, ráadásul odaütöttek neki dobás közben, így következhet egy büntető! (19:25) (20:25)

11:40
    Nehéz duplát vállal el Vojvoda, de milyen jól teszi! Remek kísérlet a sarokból! (19:22) (20:22)

11:24
    Thomas hármaskísérlete rövid, Gavelé viszont már a gyűrűben! (17:22) (17:22)

11:03
    Keller Ákos védekezésbeli erényeit fitogtatva blokkolta le Mrvis-t. (17:19) (17:19)

10:21
    Gavel vét passzhibát, nem értették meg egymást a kék mezesek. (17:19) (17:19)

10:01
    A szlovákok jöhetnek támadással. (17:19) (17:19)

10:01
    Elkezdődött a második negyed. (17:19)

10:00
    Befejeződött az 1. negyed. (17:19)

09:44
    Tóth Ádám sem teketóriázik, mindkettő a helyén! (17:19) (17:19)

09:44
    Tóthnak ütnek oda, az utóbbi percek a büntetőzésről szólnak, hiszen mindkét gárdának kigyűlt az 5 csapatfault. (15:19) (15:19)

09:24
    Gavel nem hibázik a vonalról, négy pontos a szlovák előny. (15:19) (15:19)

09:15
    Az első kiszédül, a második viszont már utat talál a hálóba. (15:17) (15:17)

09:15
    Vojvoda is megmutathatja büntetőbéli tudását, de csak a hazai időkérést követően. (14:17) (14:17)

08:55
    Ziak értékesít két büntetőt. (14:17) (14:17)

08:45
    Gavel gyorsan válaszol egy duplával. (14:15) (14:15)

08:30
    Kiváló összjáték Vojvoda és Tóth Ádám között, utóbbi a befejező. (14:13) (14:13)

08:15
    Ziak kettőből egyet dob be a büntetővonal mögül. (12:13) (12:13)

08:00
    Vojvoda Dávid egyenlít a festéken belülről. (12:12) (12:12)

07:30
    Egyelőre távolról nem megy fiainknak, a triplakirály Ferencz rontott az imént. (10:12) (10:12)

06:45
    Eilingsfeld maradt tisztán a hármason kívül, a trojka azonban pontatlan. (10:12) (10:12)

05:52
    Hasonló forgatókönyv, mint az imént, a büntető nem ment. (10:12) (10:12)

05:52
    Keller ismét hasznos tagja a magyar csapatnak, remek kettes után jöhet a +1. (10:12) (10:12)

05:15
    A büntető lejön a gyűrűről. (8:12) (8:12)

05:15
    Keller brusztolja be a maga dupláját, egy büntető is következhet. (8:12) (8:12)

04:47
    Ruják hármasa kiszédül a gyűrűből, sok a hiba magyar oldalon. (6:12) (6:12)

03:10
    Milosevic dob át minket távolról. (6:12) (6:12)

02:37
    A büntető is a helyén. (6:9) (6:9)

02:33
    Gavel tolja be magát Tóth mellett, a faultot követően beesik a labda a gyűrűbe. (6:8) (6:8)

2:16
    Tóth Ádám lépett a megengedettnél eggyel többet. (6:6) (6:6)

2:00
    Batka maradt üresen, és második hárompontosát sem rontja el a szlovák 14-es. (6:6) (6:6)

1:40
    Vojvoda tör be, és oldja meg szépen. (6:3) (6:3)

1:32
    Előbb Wittmann kettese, majd Gavel hármasa rövid. (4:3) (4:3)

01:15
    Batka talál be kintről. (4:3) (4:3)

0:45
    Thomas küzdi be magát a körtébe, és dob egy kettest. (4:0) (4:0)

0:15
    Tóth Ádám az első kosárszerző a palánk alól! (2:0) (2:0)

0:01
    A magyar kezdőötös: Wittmann, Thomas, Vojvoda, Tóth N., Tóth Á.

A szlovák kezdőötös: Anton Gavel, Martin Bilik, Nenad Milosevic, Peter Simek, Michal Batka (0:0) (0:0)

00:01

Magyarország: 5 – Tóth Gergely, 6 – Keller Ákos, 7 – Wittmann Krisztián, 9 – Vojvoda Dávid, 10 – Supola Zoltán, 11 – Tóth Norbert , 12 – Csorvási Milán, 13 – Tóth Ádám, 14 – Thomas Jermaine, 15 – Ferencz Csaba, 21 – Ruják András, 22 – Eilingsfeld János, 23 – Mészáros Máté, 24 – Pongó Martin, Dobos László

Szlovákia: 4 – Marek Kozlík, 5 – Anton Gavel, 7 – Tomas Mrvis, 8 – Milan Ziak, 9 – Martin Bilik, 10 – Nenad Milosevic, 11 – Oliver Tot, 12 – Peter Simek, 13 – Andrej Kuffa, 14 – Michal Batka, 15 – Marek Jass, 21 – Jakub Petras

Játékvezetők: Papp Péter, Győrffy Pál Attila, Szabó Gergő.

Megkezdi felkészülését az EB-selejtezőkre magyar férfi felnőtt kosárlabda-válogatott!
    Az első edzőmérkőzését Szlovákia gárdája ellen vívja a nemzeti csapat a Messzi István Sportcsarnokban csütörtökön 18:45-től!
    A keretben ott szerepel az NBA bajnok San Antonio Spurs által draftolt Hanga Ádám (Laboral Kutxa) (Hanga még a szlovákok ellen nem bevethető) vagy éppen az Euroligás Valenciában pattogtató Dobos László, de kimaradt például az év NB1-es játékosának választott Heindlein Roland, az NBA Summer League-ben kipróbált Somogyi Gergely (Alba Fehérvár), illetve sérülés miatt nem tud részt venni a válogatott mérkőzésein Báder Márton (Szolnoki Olaj). Lóránt Péter játéka kérdéses.

Tartsanak velünk közvetítésünk során, percről-percre olvashatnak információt a találkozó eseményeiről!

A szlovákok ellen készülő keret:
    5 – Tóth Gergely (Sopron KC)
    6 – Keller Ákos (Szolnoki Olaj KK)
    7 – Wittmann Krisztián (Szolnoki Olaj KK)