Ajka – Veszprém FC 1:1 (vége) | Orosháza FC – Tótkomlósi TC 8:0 (vége) | ZTE – Szolnok 0:3 (vége)
Soroksár – Aqvital FC Csákvár 2:0 (vége) | BFC Siófok – Kozármisleny 0:0 (vége) | Fehérvár – Újpest FC 1:1 (vége)
KTE-Phoenix Mecano – Békéscsaba 2:0 (vége)
Soroksár SC
2:0 (1:0)
Aqvital FC Csákvár
szombat 19.07.2014, 10:00 • Haraszti út • Felkészülési mérkőzések

Az első félidőben többnyire még kiegyenlített volt a mérkőzés, de már akkor is a Soroksár előtt adódtak nagyobb lehetőségek. Az 1:0-ás hazai vezetés után a második játékrész soroksári fölénnyel kezdődött, majd az 56. percben Lannert szépségdíjas góljával már kettővel mentek a hazaiak. A mérkőzés további részében a Soroksár irányította a találkozót, a Csákvár leginkább saját térfelén védekezett. Helyzet még adódott a hazaiak előtt, újabb gól azonban már nem született.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (11:50:47)

90
    A mérkőzés utolsó támadását a hazaiak vezettek, veszélyt azonban már nem tudtak kialakítani.

88
    A jobbról beível csákvári sarokrúgás nem jelentett veszélyt a hazaiak kapujára, középen a védők tisztáztak.

87
    Közel járt a gólszerzéshez a Csákvár, végül nem jött össze a szépítés. Egy hazai kapu előtti kavarodást követően, a vendégek közelről tettét kapura a labdát, jó blokk után szögletre ment ki a játékszer.

86
    A Soroksár támad, de igazából már nem erőltetik a játékot. Apró, lapos passzokkal operálnak.

85
    Szabó fejezte be lövéssel a hazaiak támadását, 19 méterről ellőtt labdáját könnyedén védte a vendégek kapusa.

84
    A vendégek járatták most a labdát a Soroksár térfelén, veszélyt nem tudtak kialakítani.

82
    Vendégtámadásnál jobbról érkezett egy hosszú keresztlabda, Domján még beérte a szélen, védője viszont szerelte.

81
    A hazaiak kicsiben végezték el a sarokrúgást, majd a beadás már veszélytelen.

80
    Ismét egy gyönyörű hazai akciót láthattunk! Lovrencsics és Szabó mozgatta meg a vendégvédelmet, végül sikerült szögletre menteni.

79
    A vendégektől Erős próbálkozott meg egy lövéssel, 23 méterről csúnyán fölé rúgta.

78
    Szabó kapott jó labdát a les határon, nagy versenyfutás után védője becsúszással szépen mentett. Szabó ziccerben mehetett volna kapura!

77
    A balról beívelt hazai sarokrúgás veszélytelen, a védők felszabadítottak.

76
    A hazaiak vezettek támadást a bal oldalon, beadásukat szögletre mentették a védők.

74
    A Csákvár már feladta a találkozót, támadásban egyáltalán nem veszélyesek.

73
    Szabó felé ment egy mélységi indítás a hazaiaktól, a Soroksár támadója gyanús körülmények között elesett a tizenhatoson belül, a játékvezető semmit nem fújt.

72
    A hazaiak ívelték be jobbról a labdát, veszélyt nem jelentett a vendégek kapujára.

71
    Támadásban a Sorokár létszámfölényes helyzetet tudott kidolgozni, a végén Lovrencsics hat méterről a kapusba lőtte a labdát. Könnyen itt lehetett volna a harmadik soroksári gól!

70
    Hazai támadással folytatódhat a mérkőzés, a soroksáriak a középpályán járatják a labdát.

68
    Ivószünetet rendelt el a játékvezető!

67
    Hodgyai húzta meg a jobb oldalon, beadása már kevésbé veretes, a védők könnyedén tisztáztak.

66
    Szabálytalanság után a hazaiak végezhetnek el szabadrúgást a középpályáról.

65
    A vendégek a második félidőben nem veszélyesek kapura, a soroksáriak irányítják a mérkőzést.

64
    Nyilas szerelt szépen a szélen, bedobás után a Csákvár építkezhet.

63
    Érdekes közjáték a pályán! A játékvezető leküldött a pályáról mindkét csapatból egy-egy játékost (valószínűleg szövegelésért), aztán meggondolta magát és visszarendelte őket.

61
    Kincses kapott jó labdát a jobb oldalon, beadása nem a legjobbra sikeredett, középen a védők könnyedén tisztáztak.

60
    Nyilas visszajött a lecserélt Lisztes helyett.

59
    Hodgyai próbálkozott meg egy lövéssel 18 méterről, labdája nem sokkal ment fölé.

58
    A Csákvár nem igazán jut el a hazaiak kapujáig, a Soroksár aktívabb a második félidőben.

56
    A Soroksár gólt szerzett!
    LANNERT BENCE kapott jó labdát a vendégek tizenhatosán belül 12 méterről iszonyatosan eltalálta, lökete a felső lécet is érintve csapódott a kapuba.

55
    Hodgyai szabálytalankodott a középpályán, szabaddal jöhetnek a vendégek.

54
    Soroksári támadás végén jobbról érkezett középre a beadás, a védők kivágták a labdát.

53
    A hazaiak tartják a labdát, a Csákvár most jobbára saját térfelére szorul vissza.

52
    Les miatt szabadrúgással jöhet kifelé a Csákvár.

51
    Nem sok érdemleges történik most a pályán, az első félidőhöz képest leült a találkozó.

49
    A hazaik próbálták bejátszani a labdát ellenfelük tizenhatosára, a védők könnyedén tisztáztak.

48
    A vendégek kezdték támadóbban a második félidőt, Molnár Csaba12 méterről megeresztett labdája fölé ment.

46
    Köntös jött be a lecserélt Domokos helyett.

46
    Molnár jött be Kőbányai helyett.

46
    Erős jött be Ambrus helyett.

46
    Kincses jött be a lecserélt Pandur helyett.

46

Jó iramú és lendületes első félidőn vagyunk túl! Mindkét oldalon adódtak lehetőségek, ezekből egyelőre egyet sikerült gólra váltani. Mezőnyben többé-kevésbé kiegyenlített volt a küzdelem, ugyanakkor a nagyobb helyzetek a Soroksár előtt adódtak.
    Maradjanak velünk a folytatásban is!

45
    Az első félidő utolsó támadását a vendégek vezették, a Soroksár tizenhatosáig már nem jutottak el.

44
    A hazaiak vezettek már nem először a találkozón látványos támadást. A Csákvár védelmét kipasszolták, majd Nyilas balról középre tett labdáját Kocsis kapásból öt méterről kapu fölé rúgta. Ettől nem nagyon kell nagyobb helyzet.

43
    A Csákvár végezhetett el szabadrúgást, Bakos bátor volt, 26 méterről is kapura tette, kísérlete fölé-mellé ment.

42
    Nem kímélik egymást a játékosok, minden egyes labdáért keményen megküzdenek.

41
    Péter volt lesen, a Csákvár jöhet kifelé szabadrúgással.

40
    Mélységi labda előre a vendégektől, a hazai védők könnyedén lekapcsolták a játékszert.

39
    Mezőnyben adogatnak most a hazaiak, ellenfelük tizenhatosáig nehezen jutnak el.

38
    Ismét egy gyors és látványos hazai támadást láthattunk! A soroksáriak szépen kipasszolták a Csákvár védelmét, Nyilast elsodorták a tizenhatoson belül, a játékvezető sípja néma maradt.

36
    Domokos buktatta a megiramodó Balaskót, a játékvezető sárga lappal "jutalmazta"

35
    A Csákvár ívelt be balról szögletet, középen a hazai védők kivágták a labdát.

34
    Ezekben a percekben valamivel aktívabb a Csákvár, edzőmeccshez képest kifejezetten jó az iram.

33
    A Csákvár próbálta bejátszani a labdát a hazai védelem mögé, les miatt azonban már szabaddal jöhet kifelé a Soroksár.

32
    Balról érkezett egy vendégbeadás, középen Molnár harcolt nagyot a labdáért, végül védője kitessékelte a játékszert.

31
    Péter kapott jó labdát a vendégek tizenhatosán belül, nem a legjobban kezelte le, végül akrobatikus mozdulattal még kapura tette, de komoly veszélyt nem jelentett.

30
    Kiegyenlített a küzdelem, igazából egyik csapat sem képes akaratát a másikra erőltetni.

29
    Rossz hazai bejátszás után a Csákvár tartja a labdát.

28
    A vendégek középpályáról elvégzett szabadrúgása után hátul hibáztak a hazai védők, a labda Molnárhoz került, aki 14 méterről centikkel rúgta mellé.

27
    Kocsis volt körülményes a középpályán, labdavesztése után szabálytalankodott. Szabadrúgás a Csákvár javára.

26
    A vendégek rúghattak szögletet jobbról, a beívelt labdát mintegy hét méterről Molnár fejelte nem sokkal kapu mellé.

24
    A játékvezető ivószünetet rendelt el!

23
    A Csákvár vezetett támadást, a végén Molnárhoz került a labda, aki 10 méterről Kuruczba lőtte a labdát.

22
    Gyönyörű hazai támadást a pályán! Lisztes – Nyilas összjáték után utóbbi játékos passzolta középre a labdát, Kocsis 13 méterről rúgta kapura, próbálkozása fölé ment.

21
    A hazaiak birtokolják a labdát, a mérkőzésnek ebben a szakaszában aktívabbak és kapura is veszélyesebbek.

20
    Kovács kapott jó labdát a jobb oldalon, jól tartotta meg, majd pontos centerezése után Kocsis 12 méterről, kapásból fölé rúgta.

18
    A hazaiak vezettek támadást, ellenfelük tizenhatosáig nem jutottak el, a Csákvár építkezhet.

17
    A Csákvár ívelhetett be balról szabadrúgást, a középre jól érkező labdát a védőknek sikerült kivágni, majd 19 méterről visszatett labdánál már lesen volt az egyik vendégjátékos.

15
    Molnár is lesen volt, a hazaiak jöhetnek szabadrúgással. Kurucz végezte el kényelmesen a szabadot.

14
    Nyilas felé ment egy mélységi indítás, már lesen volt a hazaiak támadója. Szabadrúgás kifelé.

13
    Szabálytalanság után a Csákvár ívelhetett be szabadrúgást balról, a labda hosszú, mindenki feje fölött elment.

12
    A vendégek vezettek támadást, jobb oldali beadásukat szögletre mentették a védők. A beívelt sarokrúgás veszélytelen, a védők felszabadítottak.

11
    Nyilas felé ment egy hosszú indítás a bal oldalon, nagy versenyfutás után a labda elhagyta a játékteret., bedobással jöhet a Csákvár.

10
    A vendégek ívelhettek be balról szögletet, Kurucz kezével csak megcsúsztatni tudta, a rövidről Varga mintegy hat méterről tette kapura. Kurucz magabiztosan fogta.

9
    Bakos vállalta el a vendégek szabadrúgását, hosszas előkészület után 23 méterről a kapu fölé tekerte a labdát.

8
    Buktatás után a Csákvár rúghat kecsegtető helyzetből szabadrúgást.

6
    Hamar megszerezték a vezetést a hazaiak! PÉTER ANTAL kapott remek labdát a leshatáron, ziccerben kiugrott vele, majd 12 méterről higgadtan helyezett a bal sarokba.

5
    Kocsis felé ment egy hosszú indítás, nem érhette el a hazaiak támadója.

4
    Mélységi labda előre a Csákvártól, a partjelző már lest jelzett, szabadrúgás kifelé.

3
    Az első vendégakció bal oldalon futott, a beadás mély, Kurucz könnyedén lehúzta.

2
    A hazaiak szereztek labdát, Lisztest viszont már szerelték a Csákvár tizenhatosa előtt.

1
    A vendég Csákvár kezdte a találkozót.

1

Soroksár SC: Kurucz – Simita, Pandur, Urbán, Tóbiás – Balaskó, Kovács, Lisztes, Péter – Kocsis, Nyilas

Cserék: Rácz – Lovrencsics, Hodgyai, Erdei, Gyuricz, Vass, Pintér, Szabó, Kincses

Aquital FC Csákvár: Szabó – Ambrus, Dulló, Hajdu, Fényes – Kőbányai, Domokos, Bakos, Varga – Gajdos, Molnár T.

Cserék: Gelei – Imrik, Domján, Wild, Molnár Cs., Erős, Köntös

Játékvezetők: Zimonyi – Baranyai, Dancs.

A nyári pihenő után elkezdődött a felkészülés időszaka az új szezonra, a csapatok már túl vannak néhány felkészülési mérkőzésen. Ezek a találkozók leginkább a játékrendszer kialakítása, az új játékosok kipróbálása, a formába kerülésről szólnak, a végeredmény ehhez képest csak másodlagos.

A Soroksár eddig három barátságos mérkőzést játszott, mérlege felemás, két győzelme mellett a REAC ellen vereséget szenvedett. A soroksáriak ezúttal hazai pályán azt a Csákvárt fogadják, amely szintén túl van már jó néhány felkészülési meccsen, konkrétan négyet játszott. A vendégek teljesítménye ötvenszázalékos, ugyanakkor az MTK-t 4:1 arányban múlták felül, ez pedig igencsak figyelemreméltó eredmény.
    Mindkét csapat tavaly még a harmadosztályban pallérozódott, a Soroksár és a Csákvár is megnyerte a saját csoportját, ezzel jogot szerve az NB II-ben való induláshoz. A sorsolást követően már azt is tudhatjuk, hogy először szeptemberben találkoznak tétmeccsen, de addig is először "barátilag" mérik össze erejüket.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szurkolást és szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 10:00 - kor kezdődik.

Kommentátort keresünk a Aqvital FC Csákvár csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 6. Péter, 56. Lannert

Lapok:   36. Domokos (CSÁK)

Soroksár SC: Kurucz – Simita, Pandur (46. Kincses), Urbán, Tóbiás – Balaskó (46. Gyurácz), Kovács, Lisztes (60. Nyilas), Péter – Kocsis (46. Lovrencsics), Nyilas (46. Hodgyai)

Aqvital FC Csákvár: Szabó – Ambrus (46. Erős), Dulló, Hajdu, Fényes – Kőbányai (46. Molnár), Domokos (46. Köntös), Bakos, Varga – Gajdos, Molnár T.

Játékvezetők: Zimonyi – Baranyai, Dancs