ZTE – NK Čakovec 3:2 (vége) | Tatabánya – MŠK - Thermál Veľký Meder 0:2 (vége) | REAC – Pénzügyőr SE 1:1 (vége)
BFC Siófok – Soroksár 2:1 (vége)
ZTE FC
3:2 (1:1)
NK Čakovec
szerda 23.07.2014, 17:00 • ZTE Aréna, Zalaegerszeg • Felkészülési mérkőzések

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik.

Ma, 17 órakor a ZTE vendége a horvát Medimurje Cakovec (Csáktornya) együttese lesz. A zalaiak eléggé átalakultak a nyáron, a legutóbbi, Szolnok elleni 3-0-ás vereség alkalmával a kezdőben nyolc új játékos kapott helyet. Össze kell még szoknia a csapatnak, amire nem sok idő van, hiszen három hét múlva, augusztus 16-án, Békéscsabán kezd a ZTE.
    A Medimurje tavaly a horvát III. ligában szerepelt és végül bajnokként zárta az idényt, így a 2014/2015-ös szezont a másodosztályban kezdheti.
    A két együttes tavaly augusztusban már összecsapott egymással, akkor Csáktornyán 1-1 lett a végeredmény, de abból a Zetéből már nem sokan vannak Egerszegen.

ZTE FC: Szappanos – Simonfalvi, Kovács G., Forgács, Farkas N., Szegleti, Horváth A., Kovács Gy., Szöllősi, Babati, Délczeg.
    Cserék: Czirjék – Króner, Fodor, Bailo, Grbic, Vittman, Pajor, Tóth B., Bíró.

NK Čakovec: Safaric – Dodlek, Mesaric, Vukovic, Rebernik, Vuk, Kokot, Golik, Novko, Hranilovic, Jambrovic.
    Cserék: Posavec – Horvat, Stojkov, Vabec, Podgorski, Kamenic, Hrustek, Pintaric..

1

1
    A ZTE kezdte a találkozót.

2
    Labdát szereztek a hazaiak, de Délczeg indítása hosszúra sikeredett, Safaric felszedte.

4
    Vukovic kapott egyet a lábára Horváth A.-tól, szabadrúgás a vendégtérfél közepéről.

5
    Horváth A. marad lent egy ütközés után, a pályán kívül ápolják.

5
    Sérülés miatt cseréltek a hazaiak, Horváth A. helyett Grbic a pályán.

6
    Rebernik kapott jó labdát a 16-os vonalánál, a csele azonban nem jött be, felszabadított Forgács.

8
    Babati tört be a 16-oson belülre balról, megcsinálta a cselt, majd Délczeg elé passzolt, aki azonban rosszul vette át a labdát, ami kipattant az alapvonalon túlra.

10
    Szegleti cselezgetett a büntetőterületen belül, tisztára játszotta magát, majd 13 méterről lőtt, de Safaric lábbal hárította a középre tartó labdát.

11
    Délczeg jobb oldali beadása után Babatinak nem sikerült kapura fejelnie.

12
    A ZTE gólt szerzett!
    DÉLCZEG GERGELY kapott jó labdát a 16-oson belül, megcsinálta a cselt, majd 11 méterről a jobb alsó sarokba lőtt.

13
    Rebernik lőtt 16 méterről, Simonfalvi azonban blokkolt.

15
    Elég sok a hiba mind a két csapatnál.

16
    Csáktornyai szabadrúgás a félpályáról.

17
    Dodlek jobb oldali beadása után Simonfalvi vágta ki a labdát.

18
    Szegleti húzta vissza Vukovic-ot, szabadrúgással jöhetnek a vendégek.

20
    Simonfalvi ívelt középre jobbról, de nem lett jó senkinek.

22
    Egyészen Safaric-ig kerül hátra a labda, aki aztán kirúgja az oldalvonalon túlra.

24
    Gbric ugratta ki Babatit, aki nem tudta kicselezni a védőjét és elesett a 16-oson belül, de nem történt szabálytalanság.

25
    Ivószünet.

26
    Folytatódik a mérkőzés.

27
    Grbic ugratta ki jól Délczeget, aki már csak a kapussal állt szemben, azonban 15 méterről a bal kapufa mellé lőtt.

28
    Novko bal oldali beadását vágták ki a védők.

29
    A Csáktornya gólt szerzett!
    Kovács G. adta el a labdát, ami STJEPAN KOKOT elé került, aki 16 méterről a bal alsó sarokba lőtt.

30
    Délczeg adott be jobbról, Babati érkezett a túloldalon, az ötös sarkáról lőtt, Safaric azonban bravúrral belekapott még a labdába.

31
    Babati vezette bele az emberébe a labdát a 16-os vonalánál.

32
    Kovács Gy. indította Délczeget, de Safaric a kapujából kifutva, a 16-osnál mentett.

34
    Golik indítása hosszú, Szappanos felszedi.

36
    Szöglettel jöhetnek a vendégek.

37
    A sarokrúgás nem sikerült a csáktornyaiaknak, a túloldalon hagyta el a labda a játékteret.

38
    Simonfalvi jobb oldali beadását fejelte ki Dodlek.

39
    Hazai sarokrúgás következhet.

40
    Babati jobb oldali szöglete után Safaric öklözi ki a labdát Forgács elől.

41
    Kokot távoli lövését fogja magabiztosan Szappanos.

42
    Hosszú indítás Kokot felé, végül Szappanos szedi fel a labdát.

43
    Szöllősi bal oldali szögletét öklözi ki Safaric kivetődve.

44
    Vendég szabadrúgás a félpályáról.

45+1

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, a horvátok szépen játszottak, de mintha a játékrész végére elfáradtak volna. Délczeg góljával az első negyedóra végén vezetést szerzett a ZTE, de a 29. percben egy hatalmas védelmi hiba után egyenlítettek a vendégek, így 1-1-es állással vonulhatnak a csapatok a szünetre.

46

46
    Kettőt cserélt szünetben a ZTE, Simonfalvi helyett Króner, Szegleti helyett Bailo a pályán.

49
    Bal oldali szöglettel jöhetnek a vendégek.

50
    Les miatt hazai szabadrúgás kifelé.

51
    Novko rúgta fel Bailót a 16-os vonalánál, sárga.

52
    A szabadrúgást Babati a sorfalba rúgta.

53
    Babati szerzett labdát a vendégek térfelén, betört a 16-oson belülre, majd 6 méterről, kissé balról lőtt, Safaric szögletre mentett.

54
    Jobb oldali beadás után kivágták a labdát a védők, a kipattanóra érkezett DENIS GRBIC, aki 14 méterről a kapu jobb oldalába bombázott.

57
    Szöllősi helyett Vittman a ZTE-ben.

58
    Farkas N. jobb oldali beadását Safaric üti ki Délczeg elől.

58
    Vittman adott be balról, Délczeg 7 méterről azonban a kapu fölé fejelt.

61
    Jobbról jöhet szöglettel a ZTE.

62
    Babati jobb oldali beadását csúsztatta kapu fölé Forgács.

63
    Kokot emelt jó 30 méterről, Szappanos kissé kint állt, de a labda a léc fölött hagyta el a játékteret.

65
    Kettőt cserélt a vendégcsapat, Vuk és Novko le, Pintaric és Vabec be.

67
    Egy bal oldalról érkező labda megtalálta KRÓNER MARTINT, aki az 5-ösnél bevetődve a kapus fölött a hálóba emelt.

69
    A harmadik találat kicsit megzavarta a vendégeket.

71
    Hranilovic-ot Kamenic váltotta a vendégeknél.

73
    Jobb oldali szöglettel jöhet a ZTE.

74
    Babati sarokrúgása után Forgács érkezett középen, teljesen tisztán, de 4 méterről fölé fejelt.

75
    Babati bal oldali beadását vágták ki a védők.

76
    Babati szabálytalankodott a 16-os vonalánál, szabadrúgás kifelé.

77
    Cserélt a ZTE: Kovács G., Kovács Gy. és Babati ment le, helyettük Fodor, Tóth B. és Bíró állt be.

78
    Grbic helyett Pajor a pályán a hazaiaknál.

80
    Cseréltek a vendégek is, Rebernik helyett Horvat, Golik helyett pedig Podgorski állt be.

82
    Balról, a 11-es pont magasságából rúghat szabadot a ZTE.

83
    Farkas N. pontrúgása után Bíró csúsztatott a kapu fölé.

84
    Közben megeredt az eső is Egerszegen.

84
    DARKO VABEC szánta el magát lövésre 23 méterről, a labda a jobb kapufáról vágódott a hálóba.

85
    Jobb oldali szabadrúgás után Vittman csúsztatott 10 méterről nem sokkal a kapu mellé.

87
    Hátul adogat a ZTE.

88
    Vittman tört be a 16-oson belülre, 6 méterről lőtt, Safaric bravúrral védett.

88
    Kettőt cserélt a vendégcsapat, Dodlek helyett Hrustek, Kokot helyett Stojkov a pályán.

90
    Jobb oldali hazai szöglet után ide-oda pattogott a labda, végül Bailo lőtt 8 méterről, Safaric ismét bravúrral hárított.

Jó iramú mérkőzésen a hazaiak megérdemelten nyertek. (18:48:22)

Bozek

Gólok: 12. Délczeg, 54. Grbic, 67. Króner – 29. Kokot, 84. Vabec

Lapok:   51. Novko (NKČ)

ZTE FC: Szappanos – Simonfalvi (Króner, 46.), Kovács G. (Fodor, 77.), Forgács, Farkas N., Szegleti (Bailo, 46.), Horváth A. (Grbic 5., Pajor 78.), Kovács Gy. (Tóth B., 77.), Szöllősi (Vittman, 57.), Babati (Bíró, 77.), Délczeg.

NK Čakovec: Safaric – Dodlek (Hrustek, 88.), Mesaric, Vukovic, Rebernik (Horvat, 80.), Vuk (Pintaric, 65.), Kokot (Stojkov, 88.), Golik (Podgorski, 80.), Novko (Vabec, 65.), Hranilovic (Kamenic, 71.), Jambrovic.